Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...

Jó hír. Ismét felcsillant a remény, hogy a jövőben is legyenek kaphatók Legendák regények és a kiadó mindent megtesz annak érdekében, hog vadonatúj (magyarul eddig meg nem jelent) Legendák regények jöjjenek a távoli jövőben.

A rossz hír: nagyon nagy eséllyel a Disney ezeket lesöpörheti. Szóval senki se bízza el magát, semmi se biztos, lehet, hogy az egészből nem lesz semmi.

Megpróbálom a Tatooine Ghost-ot ls a 4 Coruscant Nights regényt beajánlani, ugyanis most 5 címre lehet szabad hely. Hangsúlyozom: lehet, hogy semmi nem lesz az egészből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez jó hír, remélem a Disney szíve is meglágyull. :D

 

Szeretném behozni a lemaradásomat könyvek terén, de most csak 1 könyv megvételére van lehetőségem: melyik legyen az? Cestus-csapda vagy Töréspont?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Törésponttal már végeztem, a Cestus csapda első pár fejezetében vagyok, és egyelőre a Töréspont jobban tetszett. Egy eléggé komoly könyvről van szó, ami stílusban kicsit talán a Vesztegzárhoz hasonlítható. A Cestus csapda meddig kicsit komolytalannak tűnik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De reg voltam itt :D Meg uj tema is nyilt. Nagyon el vagyok havazva mostanaban es nagyon nagy az elmaradasom. Most nezem csak a Szukitsot, hogy mennyi mindent meg kene rendelni. Miket ajanlotok az ujak kozul? Igazabol a Kenobi ota nem olvastam Star Warsot. En ezekben gondolkodom:

Annihilation

Shatterpoint

Cestus Deception

Red Harvest

Dawn of the jedi

Es a sith antologia

 

Ezek milyenek? Meg neztem a sok uj konyvet is, bar ezek annyira nem erdekelnek. A lords of the sith, tarkin, new dawn, dark disciple nem jonnek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az új EU-könyvek jövőre már jönnek (bár az Aftermath illetve a Lost Stars már idén, még a film előtt megjelenik). A Legends-könyvek közül azért nem ajánlok külön semmit, mert én is nagy lemaradásban vagyok. Mindjárt végzek az Elveszett Sith-törzssel, nekem nagyon tetszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De reg voltam itt :D Meg uj tema is nyilt. Nagyon el vagyok havazva mostanaban es nagyon nagy az elmaradasom. Most nezem csak a Szukitsot, hogy mennyi mindent meg kene rendelni. Miket ajanlotok az ujak kozul? Igazabol a Kenobi ota nem olvastam Star Warsot. En ezekben gondolkodom:

Annihilation

Shatterpoint

Cestus Deception

Red Harvest

Dawn of the jedi

Es a sith antologia

 

Ezek milyenek? Meg neztem a sok uj konyvet is, bar ezek annyira nem erdekelnek. A lords of the sith, tarkin, new dawn, dark disciple nem jonnek?

Az alább felsoroltak közül, amiket olvastam mind tetszett. A Töréspont, a Távoli csillagok és a Halálvilág még hátravan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, megrendeltem a Torespontot, a Cestust, a Sitheket, a Megsemmisulest es Schreiber uj konyvet, aminek olyan rossz lett a cime, hogy le sem merem irni. A legjobban a Schreiber konyvet varom :) koszi a segitseget.

 

Revan, nagyon orulnek annak az ot konyvnek, foleg a Coruscant Nightsnak. Tulajdonkeppen ezek kiadasaval es a nagy sorozatoktol valo eltekintesel a Szukits majdnem behozta a tengerentult. :clap: Nagyon komoly teljesitmeny. A kihagyottak kozul (vagy meg ezekre is van esely?) a Scourge, a Medstar, No Prisoners, Jedi Trial cimu konyveket sajnalom, meg en a Cruciblet is elolvasgattam volna :)

Szerkesztve: - zilllosarkany
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

J. J. Miller: Az elveszett Sith törzs

 

Na ez jó volt. :) Mindenekelőtt megjegyezném, hogy a magyar címfordítás nem tetszett, szerintem a "Sith-ek elveszett törzse" jobb lett volna, de annyi baj legyen.

 

 

A novelláskötet egy mikroközösség életébe enged betekintést. A történetek erőssége szerintem az, hogy az író érzékletesen ábrázolta, miképp torzul el egy társadalom a Sithek "áldásos" tevékenységének köszönhetően. nagyon tetszett, hogy az első novellákban megismert alakok és események később a helyi legendák részei lettek, immár nehezen kibogozva a valóságot a később hozzáköltött dolgokkal. Eleve az emlékezet, a mítosz végig egy központi szerepet játszott a történetekben, hiszen a Sithek mindkét kontinens népének legendáit sikerült a maguk javára fordítaniuk.

 

Az első két novella a hatalom megszilárdításáról szól, annak minden ármánykodásával együtt. Végig Korsinnak drukkoltam, örültem, hogy ki tudta játszani azt az ostoba nőszemélyt, aki úgy halt meg, ahogy azt megérdemelte. A kapitány saját kultuszt épített ki magának az őslakosok körében, így feledésbe merült az űrből érkezők eredete, Naga Sadow, stb. Még az ősi Sith fajhoz tartozókat is sikerült lemészárolni egy cselszövés kíséretében, így az ő kinézetük is feledésbe merült. :)

 

Ori és Jelph története igazi Rómeó és Júlia sztori volt, kivéve annak tragikumba folyó végkifejletét. Ők döntöttek a legjobban, amikor elvonulva a világvégére kimaradtak az értelmetlen hatalmi harcokból és boldogan éltek. Ez azért nagyon meglepő lépés volt egy Sith (Ori) részéről, de ő beleszületett ebbe, nem ő választotta az életformát, így talán nem annyira hihetetlen és elképzelhetetlen a döntése.

 

A következő sztoriszál némiképp humoros volt, Miller nem kevés iróniával vázolta fel a csak jóindulattal is huszadrangú Sithek-nek nevezhető egyének pártviszálykodásait, amely csoportok mindegyike a hagyományok azon részét ragadta ki, amely érdekeiknek megfeleltek. Végül egy öreg Sith a vakszerencse folytán uralkodó lett és ismét értelmet tudott adni a közösség létének. Az eseményeket tárgyaló két novellában olyan ostoba Sithekkel volt dolgunk, hogy számomra szinte már nem is tűntek gonosznak. Még egy ilyen mikroközösségben is felhígult eléggé erőteljesen a Rend. Ez is csak megerősíti azt, hogy Darth Bane-nek jó oka volt arra, hogy ezer-kétezer évvel később új dogmákat fektessen le.

 

Az utolsó novella terjedelméből adódóan inkább kisregény volt. A Sith-ek úgy is megtudtak mérgezni egy közösséget, hogy fizikálisan nem voltak jelen. A második kontinens lakói 2000 évig várták az egyébként joggal démonizált Sithek érkeztét, miközben társadalmuk erősen militáns jelleget öltött. Sajnos, fáradalmuk hiábavaló volt, hiszen a birodalmuk túlzottan vízfejűvé vált. Szerintem sok keshiri életében nem is jelentett nagy változást az új hatalom megjelenése a Sith-ekkel.

 

 

Nagyszerű antológia volt, most csak azt sajnálom, hogy magyarul már nem olvashatom el soha a FOTJ-sorozatot, ahol a Törzs először jelenik meg. 5/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, megrendeltem a Torespontot, a Cestust, a Sitheket, a Megsemmisulest es Schreiber uj konyvet, aminek olyan rossz lett a cime, hogy le sem merem irni. A legjobban a Schreiber konyvet varom :) koszi a segitseget.

 

Revan, nagyon orulnek annak az ot konyvnek, foleg a Coruscant Nightsnak. Tulajdonkeppen ezek kiadasaval es a nagy sorozatoktol valo eltekintesel a Szukits majdnem behozta a tengerentult. :clap: Nagyon komoly teljesitmeny. A kihagyottak kozul (vagy meg ezekre is van esely?) a Scourge, a Medstar, No Prisoners, Jedi Trial cimu konyveket sajnalom, meg en a Cruciblet is elolvasgattam volna :)

 

A címeknél én néha örülök, hogy az angol verziótól eltérnek, mert sokszor épp az eredeti címeket érzem szerencsétlen választásnak.

Majd a Disney eldönti, hogy lehet-e a jövőben Magyarországon 2014 előtt megjelent címeket kiadni. Ha engdeélyt adnának rá, akkor akár a többi is sorra kerülhetne szépen, apránként.

 

J. J. Miller: Az elveszett Sith törzs

 

Na ez jó volt. :) Mindenekelőtt megjegyezném, hogy a magyar címfordítás nem tetszett, szerintem a "Sith-ek elveszett törzse" jobb lett volna, de annyi baj legyen.

 

 

A novelláskötet egy mikroközösség életébe enged betekintést. A történetek erőssége szerintem az, hogy az író érzékletesen ábrázolta, miképp torzul el egy társadalom a Sithek "áldásos" tevékenységének köszönhetően. nagyon tetszett, hogy az első novellákban megismert alakok és események később a helyi legendák részei lettek, immár nehezen kibogozva a valóságot a később hozzáköltött dolgokkal. Eleve az emlékezet, a mítosz végig egy központi szerepet játszott a történetekben, hiszen a Sithek mindkét kontinens népének legendáit sikerült a maguk javára fordítaniuk.

 

Az első két novella a hatalom megszilárdításáról szól, annak minden ármánykodásával együtt. Végig Korsinnak drukkoltam, örültem, hogy ki tudta játszani azt az ostoba nőszemélyt, aki úgy halt meg, ahogy azt megérdemelte. A kapitány saját kultuszt épített ki magának az őslakosok körében, így feledésbe merült az űrből érkezők eredete, Naga Sadow, stb. Még az ősi Sith fajhoz tartozókat is sikerült lemészárolni egy cselszövés kíséretében, így az ő kinézetük is feledésbe merült. :)

 

Ori és Jelph története igazi Rómeó és Júlia sztori volt, kivéve annak tragikumba folyó végkifejletét. Ők döntöttek a legjobban, amikor elvonulva a világvégére kimaradtak az értelmetlen hatalmi harcokból és boldogan éltek. Ez azért nagyon meglepő lépés volt egy Sith (Ori) részéről, de ő beleszületett ebbe, nem ő választotta az életformát, így talán nem annyira hihetetlen és elképzelhetetlen a döntése.

 

A következő sztoriszál némiképp humoros volt, Miller nem kevés iróniával vázolta fel a csak jóindulattal is huszadrangú Sithek-nek nevezhető egyének pártviszálykodásait, amely csoportok mindegyike a hagyományok azon részét ragadta ki, amely érdekeiknek megfeleltek. Végül egy öreg Sith a vakszerencse folytán uralkodó lett és ismét értelmet tudott adni a közösség létének. Az eseményeket tárgyaló két novellában olyan ostoba Sithekkel volt dolgunk, hogy számomra szinte már nem is tűntek gonosznak. Még egy ilyen mikroközösségben is felhígult eléggé erőteljesen a Rend. Ez is csak megerősíti azt, hogy Darth Bane-nek jó oka volt arra, hogy ezer-kétezer évvel később új dogmákat fektessen le.

 

Az utolsó novella terjedelméből adódóan inkább kisregény volt. A Sith-ek úgy is megtudtak mérgezni egy közösséget, hogy fizikálisan nem voltak jelen. A második kontinens lakói 2000 évig várták az egyébként joggal démonizált Sithek érkeztét, miközben társadalmuk erősen militáns jelleget öltött. Sajnos, fáradalmuk hiábavaló volt, hiszen a birodalmuk túlzottan vízfejűvé vált. Szerintem sok keshiri életében nem is jelentett nagy változást az új hatalom megjelenése a Sith-ekkel.

 

 

Nagyszerű antológia volt, most csak azt sajnálom, hogy magyarul már nem olvashatom el soha a FOTJ-sorozatot, ahol a Törzs először jelenik meg. 5/5

 

Egyetértek, nekem is nagyon tetszett.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem tetszett kezdett felporogni a vegefele, a Tolvajbecsulet kis laza humoros regeny,Han csibeszkedesei jol sultek el,most kezdek bele a Gazfickokba ,kicsit elvagyok maradva

Igen, ráadásul nagyon komor és sötét hangulatú. A Tolvajbecsület ehhez képest naygon laza sztori.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről a 3 könyvről laki tud valami?

http://moly.hu/konyvek/alexandra-bracken-a-hercegno-a-kalandor-es-a-parafarmer

http://moly.hu/konyvek/adam-gidwitz-szoval-jedi-akarsz-lenni

http://moly.hu/konyvek/tom-angleberger-ne-becsuld-ala-a-sotet-oldal-hatalmat

 

Upsz, ahogy olvasom lehet, hogy ezeket az EU topicba kellett volna írnom?

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Matthew Stover. Töréspont

Befejeztem és fantasztikus élmény volt. A könyv annak idején még 2003-ban jelent meg a Klónháborús multimédia projekt keretében. A Töréspont volt Matthew Stover második SW regénye, a The New Jedi Order: Traitor után. A regény hangulatvilágában rendkívül komor és sötét, inkább a Sithek bosszújához áll közel. A szerző nagyon komoly témákat boncolgat, lerántja az olvasót a háború igazi poklába és megmutatja, hogy milyen szenvedéseknek vannak kitéve az emberek. Akik szeretik azt, amikor elmosódik a határ a jó és a rossz között, kedvelik az összetettebb karaktereket, a nem egyértelmű helyzeteket, valamint a váratlan fordulatokat, azok valószínűleg szeretni fogják ezt a regényt. A sztoriról. Nem sokkal vagyunk a Geonosis után. Mace Windu-t kétségek gyötrik a nemrég kirobbant háború miatt, sokszor magát hibáztatja, amiért nem tudta megakadályozni a konfliktus eszkalálódását. Mace-t Palpatine kancellár irodájába hívatják, ahol a Yodával együtt tájékoztatják a Haruun Kal bolygón történtekről. Ez a dzsungelekkel borított planéta Windu szülőhazája. A Klónháború kirobbanása után ide küldték volt tanítványát, Depa Billabát, hogy képezze ki a helybéli korunokat, akiket a Köztársaság támogat. A másik fél: a balawaik. Ők betelepültek, akiket a szeparatisták támogatnak fegyverrel, hadianyaggal és egyebekkel. A közelmúltban szörnyű tömeggyilkosságok történtek, amiért a köztársasági hírszerzés a korun bozótharcosokat teszik felelőssé. Mace úgy dönt, hogy a bolygóra utazik, fényt akar deríteni a rejtélyre. A Haruun Kal-on nincs könnyű dolga, sokszor nem tudja, hogy ki a barát és ki az ellenség, ki próbálja segíteni, illetve tőrbe csalni. A Jedi-mester gondolatait nem csak E/3-as elbeszélési módban, hanem Mace Windu naplójából is nagyon jól megismerjük. A naplós részletek kifejezetten érdekesek és nagyon jók, főleg amikor a háború természetéről valamint a jövővel kapcsolatos gondolatok kerülnek előtérbe. Mace igyekszik Jediként viselkedni, ahol csak lehet próbája útját állni a vérontásnak, de sajnos túl nagy a gyűlölet a korunok és a balawaik között. Windu többször is a sötét oldal határán egyensúlyoz, fél attól, hogy mi lett Depával,mit tett vele a bolygó és ez a gyilkos öldöklés. A regény több, érdekes karaktert is felvonultat. Nick Rostu, a helybéli korun Mace egyik fontos útitársa lesz. Nick próbál boldogulni ebben a gonosz és sötét világban, de közben elvágyik erről a helyről. Vicces és humoros figura, beszólásai többször is mosolyt csaltak az arcomra. Kar Vastor, a lor pelek, egyfajta sámánszerű figura. Mindennél jobban gyűlöli a balawaikat és el akarja őket tűntetni a föld színéről. Erős és hatalmas figura, aki az Erőt is tudja használni. Érdekesség, hogy sok az Erőhasználó a bolygón. A korun sámánok az Erőt pelekotan-nak hívják. Bár egy idő után az volt az érzésem, hogy a pelekotan inkább a sötét oldal megfelelője. Depa Billaba itt nagyon rejtélyes figura. Nem lehet egyértelműen megállapítani, hogy még az eszénél van-e, vagy már elragadta az eszét az őrület és a sötét oldal. Mace-szel való beszélgetése a háborúról a Jedik megváltozott helyzetéről, a nagyobb célokról a regény legérdekesebb pontjai. Az akció és csatajelenetek száma a könyvben egyre jobban növekszik. A végén pedig egy, még a geonosisi csatával is simán felérő gigantikus és pusztító ütközetet kapunk.

Pár kedvenc momentum:

 

Phloremirlla Tenk, a hírszerző ügynök árulása. Mace első találkozása Nick-kel és csapatával. Chalk, Lesh és Besh nagyrészt csak díszlet szereplők, mégis a csatákban való szerepük miatt kiemelkednek. Mace összecsapása az őrjáró hajókkal. Mace, ahogy az öt balawai gyerek: Keela, Pell, Nykl, Urno és Terrel segítségére siet. Windu próbálja a gyerekeket védeni. Terrel gonosz tette és ami vele történt – ez az egyik leginkább drámai pont. Az összecsapás Kar vastor-ral és Mace csele azért, hogy életben maradjanak. A találkozás Depával. Depa eltávolította a Világosság Nagy Jegyét a homlokáról, csak a Kereső jegyét hagyta meg. A bunkernél lezajlott összecsapás. Lorzs Geptun ezresessel való beszélgetések. A Lorshan-hágónál lezajlott csata, végül pedig a Pelek Bow feletti ütközet, mely nagyon részletes, akció dús és kemény volt. És végső összecsapás Depa és Mace között.

 

 

A könyv bekerült a kedvenceim közé. Minden idők egyik legjobb SW története. Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.