Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Jól bevásároltál.Lesz mit olvasnod az ünnepek alatt. Most jött meg az e-mail, hogy megérkezett a könyvem, holnap megyek is érte. Úgy tervezem, hogy a Kirajzást és a Túlélők keresését elolvasom az ünnepek alatt.

Bizony, néha muszáj, most ez a pár könyv a karácsonyi meglepetés (amúgy én is csak fél napot melózom a két ünnep között, sajna pénzügyesnek még ez is jó) :para: Remélem, fog tetszeni a két könyv, bár előbbi szerintem jobb :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elolvasásra került részemről a Klónok háborúja regény. :clap:

 

Nos....ez kérem izig-vérig Star Wars regény. :D Le a kalappal az irónő előtt -aki még ha akarná se tudná titkolni, hogy haditudósító volt ( oké, én is csak a könyv hátulján lévő életrajzából tudtam meg :P ) és bezony ellesett ezt-azt a katonáktól és ügyesen ültette át a sci-fi környezetbe-, továbbá gratula a fordítónak is. :P

Egy apró kis hiányosság adódik benne, sajna egyes moziban látott részeket egész egyszerűen átugrott. :S

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie, ez nagyon biztatóan hangzik. :clap:

Nálam túlteljesítette az előzetes várakozásokat. :D Könnyen fogyasztható, fordulatos, cselekményorientált és tényleg érződik belőle a Star Warshoz való hűség. Nekem valahogy ez hiányzott Zahn műveiből ( ezeket olvastam utoljára SW témában). A Kirajzásnál majdnem elaludtam, itt pedig három nap alatt "kivégeztem" a könyvet. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Most olvastam újra A Birodalom örököseit. Hát, meg kell mondjam, annyira nem kedvelem Zahn stílusát. Valahogy túl sokszor próbál megmagyarázni túl sok mindent, túl sokat szövegelteti a szereplőit. Az Erőt hatástalanító ysalmiriket pedig egy kicsit mítoszrombolónak tartom.

Összességében véve 3-as. (5-ből)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez igaz, viszont az Ep4-6 után ő volt az első, akitől fontos részleteket tudhattunk meg a Jedikről, az Erőről és az Új Köztársaság felépítésén keresztül a Régi Köztársaságról.

Igaz. Elindította az SW könyvek lavináját. Ezért hálásak lehetünk neki.

Viszont talán már ideje lenne lezárni a Jedi visszatér utáni ciklusokat. Az Invincible-ben Luke már túl van 60-on is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz. Elindította az SW könyvek lavináját. Ezért hálásak lehetünk neki.

Viszont talán már ideje lenne lezárni a Jedi visszatér utáni ciklusokat. Az Invincible-ben Luke már túl van 60-on is.

Ja, a Star Wars inkább hajaz a fantasy-ra, semm mint a sci-fi-re. Ezt maga Lucas is elismerte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Timothy Zahn: Sötét Erők ébredése. Most olvastam másodjára. Egy kicsit jobb, mint A Birodalom Örökösei. A noghrik nagyon tetszenek. A klón C'baoth éppolyan őrült, ha nem őrültebb, mint a Kirajzásban az eredeti.

Azt viszont nem értem, hogy Thrawn miből jött rá, hogy betolakodók vannak a Chimaerán egy lezuhant hajóból és a körülötte sertepertélő ysalmiriből. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszonylag egyszerűen, már persze Thrawn logikájához képest:

Spoiler:

A lezuhant lebegő Maráé volt, és a Jomarkon sérült meg, vagyis a sérülés más volt, mintha azon a helyen zuhant volna le. A ysalamirik tápkerete nem egyezett meg a birodalmiak által készítettel. Vagyis jó eséllyel a Myrkr-ről származik. (Mivel elég kevesen ismerték a hatásukat, és az életben tartásuk módját.) Karrde a hajón volt fogságban. Következtetés: valaki a Myrkr-ről egy Erő-használóval (jelen esetben Luke-kal, vagy C'baoth-tal) akart találkozni úgy, hogy az ne hathasson rá az Erővel. Mivel a hajó nem a megtalálása helyén sérült meg, valószínűleg a Jomarkon, hisz mindkét Erő-használó ott tartózkodott. A myrkr-i személy valószínűleg Luke-ot akarta rávenni, hogy segítsen neki kiszabadítani Karrdét. Mivel a megtalált hajó elhagyatott volt, az utasai vagy már a Chimerán voltak, vagy épp megpróbáltak feljutni rá. Mivel a behatolók tudták, hogy hol keressék a Chimerát, azt az információt csak a csillagromboló számítógépeiből olvashatták ki. Erre pedig Marának volt csak lehetősége.

Végkövetkeztetés: a behatolók Mara és Luke. Márpedig ők összedolgozva könnyedén bejuthattak, hisz senki sem számolt rá, hogy megpróbálják. Vagyis minden valószínűség szerint Luke és Mara a Chimera fedélzetén voltak a kérdéses időpontban.

Szerkesztve: - Gyoka Lamaro
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tavasszal jelenik meg Amerikában a Fate of the Jedi sorozat 1. része az Outcast Amerikában.

Olyan változások történek, melyek örökre megváltoztatják Luke-ék életét!!!

 

Spoiler:

Daala államfő elrendeli Luke letartóztatását, amiért nem sikerült megakadályoznia Jacen Solo átállását a Sötét Oldalra. Luke kiegyezik Daalaval: szabadon bocsátásáért cserébe száműzik örökre Coruscantról és a Jedi Renből.

 

Lehet, hogy az új kezdet a Galaktikus Szövetség számára a Jedi Rend pusztulását jelenti?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Legacy képregényekben (ABY 137, Cade Skywalkerék) nincs már Jedi Rend? Vagy újjá alakult? (Nem tudom, ezért kérdezem.)

Egyébként meg attól, hogy Luke nem tagja a Jedi Rendnek, annak még nem kell elpusztulnia. Kinevelt már egy mestergárdát, akik átvehetik a helyét. Tehát hacsak le nem írták, hogy el fog pusztulni, nem kell elsiratni. Ha meg mégis, hát egy okkal több, hogy ne vágyakozzak ezekre a kötetekre... (Mert az még rendben, hogy 5000 év alatt 3-4 alkalommal majdnem elpusztult. Na de hogy 150 év alatt vagy háromszor... :lol: )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak azokat a Star Wars könyveket szeretem, amelyek a filmek kiegészítéseként íródtak, az azokban megismert szereplők egyéb kalandjait mesélik el, és nagyjából időben sincsenek a filmek által behatárolt időzónán nagyon túl. A többiben már olyan szinten szárnyal az írói képzelet, ami számomra már túl sok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Legacy képregényekben (ABY 137, Cade Skywalkerék) nincs már Jedi Rend? Vagy újjá alakult? (Nem tudom, ezért kérdezem.)

De, abban még kezdetben van Jedi rend, ott pusztulnak el "végleg" a Sithek miatt (azért néhány túléli a 2. exodust).

 

Nekem az nem tetszik, hogy elméletben az ep6 vége arról szólt, hogy mindenki happy. És ezzel ellentétben az írók valamiért elmentek egy olyan sötét univerzumba, amihez képest a Birodalom a megtestesült jóság volt. Mindenkiből Sith lesz, úton útfélen gonosz ármánykodók, még gonoszabb fajok, s még azoknál gonoszabb birodalmak vannak. Sehol sincs már a jó és a rossz örök küzdelme, melyben a jó arat diadalt. Lópikulát, itt már csak a gonosznak jut babér, a jó meg teperhet, hogy egyáltalán megérje a következő sztorit, amiben még gonoszabb gonosz lesz az ellen, és már a jónak is gonoszságot kell elkövetnie...

 

Amúgy itt egy részletesebb leírás Zed Zéró blogjáról:

"A Galaktikus Szövetséggé lett Új Köztársaság, folytatva a hagyományokat, tradicionális táncát járja az összeomlás peremén. A szenátorok miközben szétszaggatásán fáradoznak, arra is szakítanak időt, hogy Luke Skywalker-t tegyék felelőssé Jacen Organa Solo bukásáért és Darth Caedus-ként elkövetett tombolásáért.

A Jedi-rendnek azonban, alapítója meghurcolásán túl, egy másik létét fenyegető veszedelemmel is szembe kell néznie. Valin Horn lovag váratlan és érthetetlen ámokfutása végképp a fénykardforgatók ellen hergeli a közvéleményt, és a média vezényelte hajtóvadászat azon nyomban kezdetét veszi?

A bebörtönzése elől, fiával Ben-nel az oldalán, száműzetésbe menekülő Luke Skywalker eltökéli; megakadályozza, hogy megismétlődjön a történelem. Hamarosan felsejlik előtte az unokaöccse bukását motiváló, sokkoló igazság. Dorin távoli világának Erő-misztikuma azonban könnyen küldetése -és élete -végét is jelentheti.

S ha a fénykardtáncosok dühkitörései ilyen ütemben szaporodnak tovább, a Szövetség túlélésének záloga is csak a Rend végzete lehet?"

 

Meg a másik jövendőbeli könyvből, a Blood Oath-ból (de ez még első blikre tetszik is):

"Egykor coruscanti árva volt. Később Jedi-lovaggá lett, majd pilótaként, becsülettel szolgálta az Új Köztársaságot. Jaina OrganaSolo oldalán konfrontálódott Darth Caedussal, a Sith Lovagok legerősebbikével, s majdnem rajtavesztett. De Zekk története még nem ért véget. A jövő sokkal többet tartogat számára?

Darth Caedus halott, a háború végetért. Mégis, a Maradvány maradványa még mindig komoly fenyegetést jelent. S bár a merénylet Tenel Ka, a Hapanák Anyakirálynője ellen nem járt sikerrel, az újabb, ősi titkokkal terhes mahinációk éppúgy elpusztíthatják a matriarchát és népét, akár a legfejlettebb fegyverek.

Amikor Jag Fel, Zekk régi riválisa a Jaina kegyeiért folytatott harcban, átveszi a Birodalmi Tanács irányítását, rögvest az intrikák fészkében találja magát. Még mindig jobb helyen, mint Zekk, aki reménytelenül próbál kapcsolatba lépni Jedi társaival, miközben élete egy ismeretlen cél által vezérelt, senkihez sem lojális, kalózkapitány könyörületétől függ.

De vele vagy nélküle, a lovagok esküt tesznek; hogy véget vetnek a körülötte formálódó illékony konfliktusnak. Még a végjáték előtt."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Legacy képregényekben (ABY 137, Cade Skywalkerék) nincs már Jedi Rend? Vagy újjá alakult? (Nem tudom, ezért kérdezem.)

Egyébként meg attól, hogy Luke nem tagja a Jedi Rendnek, annak még nem kell elpusztulnia. Kinevelt már egy mestergárdát, akik átvehetik a helyét. Tehát hacsak le nem írták, hogy el fog pusztulni, nem kell elsiratni. Ha meg mégis, hát egy okkal több, hogy ne vágyakozzak ezekre a kötetekre... (Mert az még rendben, hogy 5000 év alatt 3-4 alkalommal majdnem elpusztult. Na de hogy 150 év alatt vagy háromszor... :rock: )

90 év alatt még sok minden történhet. Igazság szerint a Legacy képregényekből nem sok minden derül ki. Lehet, hogy a Jedi Rend titokban működött tovább, vagy csak illegálisan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tény és való, hogy az EU írók már nem tudnak mit kitalálni Luke-ék generácójához. Bár odakint nagy kampánnyal kezelik a Fate of the Jedi sorozatot, szerintem már minden rajongónak elege van a sötétebből a még sötétebb sztorivezetéssel. Ezek a könyvek valahogy csak rontják az EP6-ban aratott győzelem hangulatát.

Kíváncsi vagyok vajon magyarul is megjelennek-e ezek a könyvek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.