Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Deathtroopers, avagy miről is fog szólni.

 

Spoiler:

Amikor a Purge nevű Birodalmi börtön bárka elromlik az űr egy elhagatott részén az egyetlen reménye egy elhagyatott csillagromboló. De miután a felderítő csapat a fedélzetére lép alkatrészek miatt, csak a csapat fele tér vissza magukkal hozva egy halálos betegséget, aminek a következtében a Purge fedélzetén pár órán belül mindenki halott lesz. De a halál csak a kezdet. Az elhagyatott csillagromboló fedélzetén a holtak életre kelnek, lélektelenek, megállíthatatlanok és végtelenül éhesek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amerikában várhatóan december 8-án fog megjelenni a Darth Bane sorozat 3. része Dynasty of Evil (A gonosz dinasztiája) címmel keményfedelesben.

 

Spoiler:

A Sith-ek elpusztultak. Kivéve Darth Bane-t a Kettő Uralmának megalkotóját, amely kimondja, hogy az Új Sith Rendben csak ketten lehetnek: egy Mester és egy tanítvány. De hogyan képezze ki a tanítványát, ha annak az a végső célja, hogy, hogy megölje a Mesterét?

Darth Bane elkezd szenvedni az Erő Sötét Oldalának sok éves nehéz használatának hatásaitól. Ugyanakkor kétségek gyötrik tanítványa, Zannah miatt, mert ő még nem annyira fáradt, hogy megölje őt és átvegye a hatalmát. Zannah gyenge? Érdemtelen, hogy a tanítványa legyen? Amikor Bane tudomást szerez egy ősi Sith ereklyének, ami által halhatatlanná válhat egyedül indul a megkeresésére. Zannah tudja, hogy az idő rohan és át akarja venni a Mestere helyét még idő előtt. A Gonosz Erői egy hatalmas párbajban csapnak össze, hogy eldöntsék a Sith Rend, a Jedi Rend, és az egész Galaxis jövőjét...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Deathtroopers, avagy miről is fog szólni.

 

Spoiler:

Amikor a Purge nevű Birodalmi börtön bárka elromlik az űr egy elhagatott részén az egyetlen reménye egy elhagyatott csillagromboló. De miután a felderítő csapat a fedélzetére lép alkatrészek miatt, csak a csapat fele tér vissza magukkal hozva egy halálos betegséget, aminek a következtében a Purge fedélzetén pár órán belül mindenki halott lesz. De a halál csak a kezdet. Az elhagyatott csillagromboló fedélzetén a holtak életre kelnek, lélektelenek, megállíthatatlanok és végtelenül éhesek.

 

 

Azt hittem, hogy valami komolyabb. Például egy ámokfutó bircsi tiszt öldökli a katonáit. Mindenki meglepődik, senki nem tud semmit. Oda küldik Vadert, hogy nyomozza ki, mert a belső rendőrség tehetetlen. Őt is majdnem megölik. Az egész Coruscanton játszódna az alsó város részekben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hittem, hogy valami komolyabb. Például egy ámokfutó bircsi tiszt öldökli a katonáit. Mindenki meglepődik, senki nem tud semmit. Oda küldik Vadert, hogy nyomozza ki, mert a belső rendőrség tehetetlen. Őt is majdnem megölik. Az egész Coruscanton játszódna az alsó város részekben.

Hm. Ez sokkal jobb sztori ötlet. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Srácok! Valaki lenne olyan kedves, hogy leírja nekem, hogy a könyvek időrendben hogy követik egymást? ;)

Ugyan lány vagyok, de azért próbálok segíteni. :P

 

A starwars.hu-n vagy egy időrendi lista, ugyan nem igazán friss (2005-ös), és a pontos évszámot sem adja meg, de a régebbi könyvek sorrendje benne van:

 

A felnőtt SW kötetek listája időrendi sorrendben

 

Aki tud, az majd úgyis ad egy aktuálisabb linket. :P

 

Az angol nyelvű könyvek elején általában van regény kronológia (úgy tűnik, az SW-ben az időszámítás az Egy új reményhez köthető :P), de ez a magyar változatból hiányzik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A végén járok a TCW könyvnek, és nagyon jó ;) Persze, mivel könyv, részletesebb a filmnél, de sok remek adalékot ad a karakterekhez, főleg, ami Anakint illeti. A háborús hős és vezető máshol nincs így bemutatva, mint ebben a könyvben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A végén járok a TCW könyvnek, és nagyon jó ;) Persze, mivel könyv, részletesebb a filmnél, de sok remek adalékot ad a karakterekhez, főleg, ami Anakint illeti. A háborús hős és vezető máshol nincs így bemutatva, mint ebben a könyvben.

Azt a Traviss-es könyvet azért is szerettem, mert nem követte szolgai módon a rajzfilm cselekményét. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Befejeztem a Sötét Oldal újraolvasását. Szerintem ez a Jedi-akadémia trilógia legerősebb darabja. Végre színre lép Exar Kun szelleme és jól odavág. Nagy örömömmre sok szó esett az ősi időkről is. Szegény Gantorist sajnálom. Jó volt a fénykardpárbaj közte és Luke között is. Daala admirális most sokat pancserkodott. De hát hiába, nem egy Thrawn admirális. ;) Összességében véve 5-öst adok rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kérék 1 kis segítséget! Most hozzá tudnék jutni pár Star Wars antikvár könyvhöz és megkérdezném, hogy megéri-e megvenni őket? Csak azért kérdezem, mert eddig nagyon csalódtam az Új Köztársaságos könyvekben (Thrawn Trilógia, Túlélők keresése) és ezek is abban a korszakban játszódnak.

A címek: Múlt kisértete, Alkonybolygó, A jövő látomása, Darth Vader kesztyűje, A birodalmi flotta és Csillagrombólok, Császári vér, Sötét kard

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Darth Vader kesztűjét semmiképp se!

 

Ha a Thrawn trilógiában csalódtál, akkor a múlt kísértetét és a Jövő látomását se nagyon ajánlom... én az Alkonybolygót szabályosan gyűlöltem, de másnak ettől még bejöhet, a Sötét Kard pedig nem volt meg a könyvtárban, így azt nem olvastam még...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Alkonybólygót tudom ajánlani, bár nem szokványos Star Wars könyv, de nekem anno tetszett (a Jövő látomását és a Múlt kísértését is tudnám, de a Donát miatt leírt okok miatt valószínűleg az sem tetszene). A Sötét Kardot meg sajna nem olvastam én sem. A többiről meg jótékonyan feletkezzünk meg ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Darth Bane trilógia szerintem majd mindkettőt lesöpri a "színről". :D

Attól függ ;) Számomra mindig is a a 90-es években kiadott könyvek lesznek A STAR WARS könyvek, a hangulatukat, ahogy olvastam, semmi sem tudja már visszahozni :D Vannak jó könyvek, de nem ugyanaz, és én hiányolom azt az érzést. Ez van :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lentiekhez: Alkonybolygó nálam közepes, a kesztyűst inkább hagyjuk, a Sötét kardnak meg az a baja, hogy több részes, és kellene hozzá a többi is. Viszont ha nem tetszettek, amiket írtál, ez sem fog annyira. A másik két Zahn-könyv nálam kedvenc, de hát neked így nem ajánlanám, elvégre a többi sem tetszett. Ellenben mindkettő ritkaságnak számít.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem olyan biztos az. A Darth Bane egyet már elkezdtem valamikor angolul, de nemigen jutottam a második fejezeten túl. Mondjuk az is igaz, hogy az SW azon korszaka érdekel a legkevésbé talán ;)

Akkor ez lehet az oka. Engem meg pont az a korszak érdekel a legjobban, úgyhogy biztos tetszeni fog. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól függ ;) Számomra mindig is a a 90-es években kiadott könyvek lesznek A STAR WARS könyvek, a hangulatukat, ahogy olvastam, semmi sem tudja már visszahozni :D Vannak jó könyvek, de nem ugyanaz, és én hiányolom azt az érzést. Ez van :)

 

Tökéletesen egyetértek! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól függ :) Számomra mindig is a a 90-es években kiadott könyvek lesznek A STAR WARS könyvek, a hangulatukat, ahogy olvastam, semmi sem tudja már visszahozni :D Vannak jó könyvek, de nem ugyanaz, és én hiányolom azt az érzést. Ez van :D

Nagyon sok pozitív hozzászolást olvastam SW fanoktól és nem SW fanoktól is. Én bízom a magyar megjelenés sikerében is. ;) Kár, hogy nem idén lesz. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.