Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

A vélemények szabadságával nincs is baj, de az is beletartozik, hogy ezen a fórumon sokan az EU C, S és N szintjét (bár az N lényege alapból az, hogy non-continuity) nem fogadják el. Pont azért, amire az Infinities jó példa, mert a javuk egy "mi lett volna ha". Persze a teljes igazsághoz hozzá tartozik, hogy a TCW sem egyenlő a filmekkel, így hivatalosan az sem szabadna belevenni a filmek elemzéseibe. Ám mivel az mozgókép, és végre jó is, ráadásul még nincs is nagy ellentmondásban a mozifilmekkel, ezért hajlamosak vagyunk erről "megfeletkezni". Illetve még arról sem szabad megfeletkezni, hogy kicsiny közösségünk java nem ismeri az EU-t behatóan, így nem is tudnák hozzátenni a filmekhez.

De a korábbi szösszenet alapján félre értés ne essék, csak arra próbáltam rávilágítani, hogy az EU-nak vannak olyan aspektusai, ami nemhogy a filmekkel, de más EU-kal is ellentmondanak, plusz önmagukban is hülyeség. Szóval oké, hogy az emberek (így Revan, de ezen a fórumon ott van Gyoka, Oldi, Karrde, én, stb), de nem ártana válogatni benne, hogy mi az, amit érdemes figyelembe venni a filmekkel kapcsolatban. A vong szakasz szerintem nem ilyen, mert (ez még az én véleményem) azon kívül, hogy tiszta Babylon 5, és feelingben annyi köze sincs a Star Warshoz, mint az Aliennek a Reszkessetek betörőkhöz, még (és ez már puszta tény) sok dolgot, ha nem is direkt, de kifacsar, pl.: Palpatine karakterét egyszerűen kimenti a tettei alól, hiszen joggal merülhet fel az emberben az, ami Revanban (bennem is felmerült anno, mikor hallottam ezt a sztorit). És az általam említett történetek is ilyenek. Persze nem tudom, hogy Revan ízlésvilágába a felsoroltak közül melyik esik bele (a CW-ről spec tudom, hogy igen ;) ), így azt sem tudom, hogy szerinte melyikek az "igazi Star Wars történetek", de érzékletes példának jók voltak.

S, még egy dolog, azt írta, csak azokat veszi figyelembe, ami tetszik. Ez pedig alapból ellehetetlenít egy esetleges részletesebb elemzést, mivel ha feldobok egy példát, ő egyből rávághatja, hogy neki az nem tetszik, tehát szerinte nem része a Star Wars történelmének. Így viszont, mivel nincs közös alapunk arról, hogy mi valódi SW és mi nem valódi SW (az, hogy "EU, nem EU" és "canon, nem canon" kissé már pontatlan megfogalmazás lenne), nem is lehet értelmesen beszélgetni róla. Így két megoldás van: vagy minden figyelembe vesz az ember, amin rajta van a Star Wars kitétel, és alapozónak a Lucasfilm canonszintjeit használjuk (ha már egyszer hivatalos), vagy egy filmelemzésbe egyáltalán nem vesszük be az EU-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Trawn-trilógia a "Zahn féle folytatások". Az egész sorozat így néz ki:

- Kirajzás (BBY 27.)

- A Briodalom örökösei (Trawn-trilógia 1.)(ABY 9.)

- A Sötét Erők ébredése (Trawn-trilógia 2.)(ABY 9.)

- Az utolsó parancs (Trawn-trilógia 3.)(ABY 9.)

- A múlt kísértete (Trawn keze duológia 1.)(ABY 19.)

- A jövő látomása (Trawn keze duológia 2.)(ABY 19.)

- Fool's Bargain (A bolond alkuja. Nem jelent meg magyar kiadásban)(ABY 22.)

- Túlélők keresése (ABY 22.)

A Fool's Bargain e-book volta miatt nem is fog megjelenni. Sajnos.

Ha nem haragszol még egy könyvet hozzátennék, amit kihagytál. Allegiance. Az ABY 1,5 körül játszódik.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval szerinted akkor Obi-Wan és Owen testvérek, Anakin a lávába esett, Palpatine-nak van egy mutáns gyereke, és önmagát tucatszor klónozta, bárkiből lehet Jedi lovag, Luke és Vader már az ep5 megütköztek és Luke le is győzte az öreget mindenféle előképzettség nélkül, ja és belehabarodott a testvérébe, a Jedik házasodnak a Köztársaság idején is, Boba Fett pedig Jaster Mereel. Aztán Windu le tud darálni egy egész droid zászlóaljat puszta kézzel, és a drótokat ráncigálva képes a keselyű droidokat meglovagolni, Yoda csapatszállítókat dobál ide-oda az Erővel a csata kellős közepén, Grievous Mace miatt lett tüdőbeteg, a Sötét Oldal meg olyan, mint egy átjáróház, csak az nem tér vissza, aki nem akar. Csak pár apróság, ami "új megvilágításba" helyezi a történetet :):D

És persze Palaptine nem volt öncélú gonosz, csak a Galaxist akarta megóvni a másik galaxisból érkező mindenható Erőmentes gonosz yuuzhan vongoktól. Mily nemes lélek, hogy nem értették meg őt a Jedik, meg az a pár milliárd lény, akit bitófára vagy elnyomásba küldött...

Mint említettem, csak akkor fogadom el őket ha tetszenek, és ha hozzá tudom igazítani őket a filmekhez. Nagyon sok sztorit, pl. a teljes Tartakowsky féle sorozatot, vagy azokat a dolgokat amiket Hambly és társai leírtak (A Jedik házasodhatnak a Köztársaság idején, lehetnek gyerekeik,..stb) a teljes Jedi herceg sorozatot és még sorolhatnék egy pár régebbi bénaságot teljes mértékben stornozok magamban.

Palpatine célja elsősorban tényleg a hatalomátvétel és az Uralkodás volt. Még be tudom illeszteni azt, hogy másodlagos, vagy harmadlagos vagy sokadrangú célja volt a vong támadás elhárítása. :P:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak pár példát említek nálam hogy működnek az SW könyvek.

Vannak, amiket teljesen hivatalosnak fogadok el, pl. A gonosz útvesztője, Sötét Nagyúr...

Amik csak szimplán hivatalosak pl: A túlélők keresése, Kirajzás (a leírtak nincsenek hatással a filmekre egy-két extra mellékgondolat van, ami még belefér) Thrawn trilógia, Jedi Akadémia trilógia, Thrawn keze sorozat... (magamban hozzáigazítom a kronológiát), Az álmok bolygója

Amiket kersztben áthúztam: Jedi herceg sorozat, A Jedik gyermekei, A Jedi hatalma,...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem leginkább mindig az Ep2 és Ep3 között játszódó könyvek érdekeltek elsősorban, és ilyen témájú könyveket keresgéltem az angol választékból. Az Approaching Storm elég jó volt (Luminara és Obi-wanék közös kalandja), de a Jedi Trial kevésbé.

Ugyanakkor amióta elindult a TCW (én a korábbi Clone Wars rajzfilmet nem néztem), teljesen elvesztettem az érdeklődésemet ezen korszak iránt. A sorozat éppen arról szól, amire kíváncsi voltam. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyoka: Köszi a listát.Eddig nem is tudtam, hogy a nem hivatalos ep 7,8,9-et t Thrawn-trilógiának is hívják.

Az a bizonyos EP 7, 8, 9 feliratok a Thrawn trilógia régi borítóin, csak a Valhalla Kiadó ügyes reklámfogása volt, semmi több. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem leginkább mindig az Ep2 és Ep3 között játszódó könyvek érdekeltek elsősorban, és ilyen témájú könyveket keresgéltem az angol választékból. Az Approaching Storm elég jó volt (Luminara és Obi-wanék közös kalandja), de a Jedi Trial kevésbé.

Ugyanakkor amióta elindult a TCW (én a korábbi Clone Wars rajzfilmet nem néztem), teljesen elvesztettem az érdeklődésemet ezen korszak iránt. A sorozat éppen arról szól, amire kíváncsi voltam. :)

Én még azért kíváncsi vagyok a Yoda könyvre, a Shatterpointra (Mace Windu regény) és a Republic Commando sorozatra. :D Még annak ellenére, hogy itt van a sorozat is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Fool's Bargain e-book volta miatt nem is fog megjelenni. Sajnos.

Ha nem haragszol még egy könyvet hozzátennék, amit kihagytál. Allegiance. Az ABY 1,5 körül játszódik.

Hopsz! Ezt nem vettem észre a listában. :) Meg nem maradt meg a tudatomban, mivel abszolút nem ismerem. Nem emlékszem, hogy a többi könyvben lenne rá utalás. (De lehet, hogy tévedek. :D )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyoka: Köszi a listát.Eddig nem is tudtam, hogy a nem hivatalos ep 7,8,9-et t Thrawn-trilógiának is hívják.

Ha jól emlékszem, Lucas egyszer tett egy kijelentést, miszerint ez a trilógia áll a legközelebb ahhoz, ahogy ő el tudná képzelni a Star Wars folytatását. Ezt aztán néhányan (sokan) alaposan félreértelmezték...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól emlékszem, Lucas egyszer tett egy kijelentést, miszerint ez a trilógia áll a legközelebb ahhoz, ahogy ő el tudná képzelni a Star Wars folytatását.

Ami valószínűleg egy urban legend csupán, mert bár anno kutattam utánna, sehol nem találtam rá utalást, hogy Lucas valaha is ilyet mondott volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hopsz! Ezt nem vettem észre a listában. :) Meg nem maradt meg a tudatomban, mivel abszolút nem ismerem. Nem emlékszem, hogy a többi könyvben lenne rá utalás. (De lehet, hogy tévedek. :D )

Tényleg nincs rá utalás. :) Az Allegiance Zahn egyik legfrissebb könyve. 2007-es azt hiszem. És itt még Mara a császár ügynöke.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zahnnál maradva: szerintetek mennyit ér egy 1993-as kiadású Az utolsó parancs könyv? (Meg szeretnék tőle válni...) Meg van egy 1991-es A Birodalom örökösei is...

Éppen a Thrawn-trilógiát szerzem be, szóval engem érdekelne Az utolsó parancs könyv. Már csak ez hiányzik. Küldj üzenetet!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler:

Egyetértek.

A Yuuzhan Vong jelenlét tényleg teljesen más megvilágításba helyezik az egészet. A kérdés, hogy Palpatine honnan tudhatott az érkezésükről? Az Erőben nem érezhette, mert ugyebár bennük nincsenek midi-chloriánok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zahnnál maradva: szerintetek mennyit ér egy 1993-as kiadású Az utolsó parancs könyv? (Meg szeretnék tőle válni...) Meg van egy 1991-es A Birodalom örökösei is...

Nemrég még akár több ezret is ért, olvastam én már 6000 Ft-os árról is, mert ritka és keresett könyv. Viszont így, hogy van második kiadás, maximum egy elvetemült gyűjtő adna érte ennyit, szóval kb. 1000-2000 között el lehet passzolni. A Birodalom örökösei anno is olcsóbb volt, de abból is van új kiadás, így kb. 1000-ért elkelhet, mert az új az kb. 2200 körül van. Bár talán már az új kiadás is kifogyóban van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Egyetértek.

A Yuuzhan Vong jelenlét tényleg teljesen más megvilágításba helyezik az egészet. A kérdés, hogy Palpatine honnan tudhatott az érkezésükről? Az Erőben nem érezhette, mert ugyebár bennük nincsenek midi-chloriánok.

 

 

 

Nem biztos, de én úgy tudom, hogy Vergere a kapocs.

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemrég még akár több ezret is ért, olvastam én már 6000 Ft-os árról is, mert ritka és keresett könyv. Viszont így, hogy van második kiadás, maximum egy elvetemült gyűjtő adna érte ennyit, szóval kb. 1000-2000 között el lehet passzolni. A Birodalom örökösei anno is olcsóbb volt, de abból is van új kiadás, így kb. 1000-ért elkelhet, mert az új az kb. 2200 körül van. Bár talán már az új kiadás is kifogyóban van.

A Szukitsos Thrawn trilógia árai:

A Birodalom Örökösei: 1890 Ft,

Sötét Erők Ébredése: 1890 Ft,

Az Utolsó parancs 1990 Ft

Egyébként az Alexandra honlapján már egy pár hónapja nem rendelhető A Birodalom Örökösei, úgyhogy az már tényleg kifogyóban van. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon szívesen :) Mondjuk, ha van X-szárnyú könyved még az első négy részből, az pl. engem érdekelne :D Ugyanis már évek óta van nálam kölcsönbe, és visszaadnám a tulajnak, ha lenne saját :D Bár nem igazán hiányzik neki, mert még nem kérte vissza :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.