Ugrás a kommentre

Droidok


Donát

Ajánlott hozzászólás

De kevesebben is vannak és hiába ölnek meg 2.000 droidot ügyesen, ha 6.000 van belőlük és minden 3. leszed egy klónt...A történelem is igazolta már, hogy sokszor a létszámbeli fölény, jó technika és fegyverek nélkül is elég a győzelemhez... A másik pedig ami igazán tetszett, amikor Grievous szabotáló, önmagukat felrobbantó droidokat küldött, hogy ezzel lehetetlenné tegye a békét. Az pedig külön vicces volt, amikor egy klón igazította útba őket! :) Én még mindig azon a véleményen vagyok, hogy jó programozással és erős páncéllal sokkal ütősebbek, mint egy klón, de ez már inkább Terminátor stílus! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De kevesebben is vannak és hiába ölnek meg 2.000 droidot ügyesen, ha 6.000 van belőlük és minden 3. leszed egy klónt...A történelem is igazolta már, hogy sokszor a létszámbeli fölény, jó technika és fegyverek nélkül is elég a győzelemhez...

Csakhogy itt most egy olyan háborúról beszélünk, ahol 1 ember irányította mindkét oldalt. A droid sereg vereségre volt teremtve. A Birodalomban meg már nem kellettek, hisz ott a megfélemlítés volt a lényeg, abban meg a rohamosztagosok jobbak voltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De kevesebben is vannak és hiába ölnek meg 2.000 droidot ügyesen, ha 6.000 van belőlük és minden 3. leszed egy klónt...A történelem is igazolta már, hogy sokszor a létszámbeli fölény, jó technika és fegyverek nélkül is elég a győzelemhez...

Cortez és Pizarro vitatnák ez utóbbit ;)

 

A droidokkal az is lehetett a baj, hogy legfeljebb pár évig voltak használhatók, utána elkoptak, elhasználódtak, elavultak. Egy klónt vagy egy besorozott természetes élőlényt tíz-húsz-harminc évig is a hadseregben tarthattak. Ráadásul a Galaxis-ban irdatlan sok értelmes lény élt -Wookiepedia szerint csak Corruscant-nak nagyjából tíz a huszonegyediken (ezermilliárdszor milliárd) lakója volt, ennek háromnegyede ember. Még mindig olcsóbbnak tartod a droid gyártást, mint a sorozást?

 

Ha már droidok és számok: a "Pursuit of Peace"-ben Mak Plain azt mondta, hogy a Szeparatisták ötmillió új droid fedezésére elegendő hitelt vettek fel. Csakhogy Dooku az "Ambush"-ban azt mondta, hogy a droidok száz-az-egyhez túlerőben vannak a klónokkal szemben, ami nagyjából százmillió droidot jelent. Ono Farr viszont egyből kétségbe esik, hogy most majd 105millió droidjuk lesz a Szepiknek. Azért ez vicces egy kicsit, nem? Azért a 100:1 és a 105:1 közt nincs akkora különbség, hogy döntő legyen. Ha az egymillió klón eddig tartotta magát százmillió ellen, akkor a százötmillió hirtelen mitől lett elsöprő túlerő? :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor megvan az alapvető hiba, méghozzá az átgondolatlanság. Mert, ha valóban ekkora túlerőt jelentettek, ilyen nagy számban voltak jelen, akkor nem tűnhettek csak úgy el. Lehet beolvasztották őket és ebből lett a Halálcsillag? A lényeg, hogy a régi részekben szerintem "olcsóbb" volt embereket beöltöztetni és klónnak hívni, hiszen az akkori CGI sem volt még olyan fejlett, mint pl. a Baljós árnyak idején. Itt már, vagy még, igazi, tankos, menetelős harcot is láthatunk a részükről, és az is kiderül, hogy a gunganek nem jelentettek volna igazi kihívást nekik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor megvan az alapvető hiba, méghozzá az átgondolatlanság. Mert, ha valóban ekkora túlerőt jelentettek, ilyen nagy számban voltak jelen, akkor nem tűnhettek csak úgy el. Lehet beolvasztották őket és ebből lett a Halálcsillag? A lényeg, hogy a régi részekben szerintem "olcsóbb" volt embereket beöltöztetni és klónnak hívni, hiszen az akkori CGI sem volt még olyan fejlett, mint pl. a Baljós árnyak idején. Itt már, vagy még, igazi, tankos, menetelős harcot is láthatunk a részükről, és az is kiderül, hogy a gunganek nem jelentettek volna igazi kihívást nekik.

Az ep.3 végén kéri Palpi a droidok deaktiválását. Minden bizonnyal erre valamilyen formában sor is került. Egyébként meg nem átgondolatlan, csak te akarod túlkomplikálni: az SW világában kijelentik, hogy a klónok hatékonyabbak a csatatéren, látjuk is rá a példát. Megvan a válasz miért rájuk esik a választás. Ez a továbbfejlesztés amit irsz az Sw világától idegen: az ep.2-ben viccesen meg is jegyzi Obi-Wan hogyha a droidok gondolkodnának ők már nem lennének. Ahhoz, hogy a droidok sose ébredjenek öntudatra és hogy ne forduljanak gazdáik ellen egy csomó olyan korlátot kellett beépiteni, amiből itt ebben a mesevilágban az lett, hogy olyan harci-droidok lettek, amik például a csatatéren mennek előre agyatlanul és kész. Lényegtelen hogy mit vélsz tudni arról hogy robot intelligenciát hogy lehetne tovább fejleszteni a mi világunkban: ez a történet nem itt játszodik. Itt lebegő gépek helyett óriási lábakon járkálnak a csapathordozók és egy Holdnyi űrállomást ki lehet lőni egy jól irányzott lővéssel. Mese, amit csak akkor lehet élvezni, ha a részletekben nem a vaslogikát keressük, mert ennyi erővel azon is agonizálhatnánk, hogy a boszorkányok vajon tényleg tudnak-e mézeskalácsból házat épiteni vagy nem dőlne-e össze az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem túl van ez komplikálva. Palpatine jobbnak találta ha droidok helyett élőlények alkotják a sereget. Vannak érvek pro és kontra, de ennyi a történet.

Kb. ennyi a lényeg. :D Bár az SW -ről aztán lehet elmélkedni az már biztos. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Amúgy, a droidok úgy fejlődnek, hogy Grivi és Dooku, vagy a többi vezető programozza őket és minél nagyobb az ő tudásuk, ismeretségük az ellenfélről, a droidok is annál "okosabbak"? Mert, az biztos, hogy abban a részben, amikor Grivi egy bolygóról menekülni akar, egyenesen a szemébe mondják, hogy az ő programozási hibája miatt nem küldték el a segélykérő jelet...

Egyértelmű, hogy kb. már a második évadtól fejlettebb a programozásuk. Ők is fejlődnek mint a klónok, csak nem akkora mértékben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De nekik nem is kell, hiszen, mint látjuk a túlerőben, a feláldozhatóságban és a nem visszakérdezésben van az erejük. A másik, hogy a Birodalom, ha jól tudom kémeknek később is használta őket és a sorozatban is, rendszeresen megdicsérik a Sith-eket, hogy mennyire jól értesültek és pontosak az adataik. Vagy ez egyedül Palpi érdeme?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A régi részekben látható pár kémdroid, akik haláluk előtt azért elárulják, hol van a szemét lázadók bázisa. :)

Az is igaz, hogy ő lát előre mindent, mégis, hogy oda kiküldenek egy egységet, ő pedig lebukás nélkül, értékelhető adatokkal tér vissza, az már nem Palitól függ! :)

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 10 hónappal később...

Nekem mindig jól ülnek a droidok bénázásai, akármennyire gyerekesnek vagy bugyutának tűnnek is. Valahogy mindig szénné röhögöm magam, amikor megy a nagy fájting. drámai a hangulat, a tetőről meg leesik egy csetlő-botló konzerv, megtörve a komor pillanatokat. :)

 

Viszont szerintem nem céltalanok: ha a klónok vagy jedik szemszögéből nézzük, lekaszabolandó, kis tűzerővel megáldott bohócok, de ha a civil lakosság nézőpontját nézzük, akkor rájuk, nagy tömegben igenis félelmetesként hathat. Szerintem nekik ez az első számú céljuk vagy hasznuk: inváziós seregként könnyen igába hajthatják a fegyvertelen lakosságot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem mindig jól ülnek a droidok bénázásai, akármennyire gyerekesnek vagy bugyutának tűnnek is.

Viccesnek vicces, csak épp nem igazán illik a képbe. Ezek szériagyártott, minimális intelligenciával rendelkező gépek, amiknél aligha stimmel ez a sok egyéni huzavona. Kb., mintha itt kiröhögné a mosógép a porszívót, miaért nekimegy a falnak. :D De én is a falra másztam az Ep.3-ban, amikor a szuperdroidok ott szerencsétlenkedtek. Poénnak elég R2 és 3PO tépelődése szerintem.

 

Viszont szerintem nem céltalanok: ha a klónok vagy jedik szemszögéből nézzük, lekaszabolandó, kis tűzerővel megáldott bohócok, de ha a civil lakosság nézőpontját nézzük, akkor rájuk, nagy tömegben igenis félelmetesként hathat. Szerintem nekik ez az első számú céljuk vagy hasznuk: inváziós seregként könnyen igába hajthatják a fegyvertelen lakosságot.

Persze. A TF eredetileg védelmi célokból tartotta a droidsereget, hisz egy ilyen szervezetnek rengeteg ellensége és támadója van. Az volt a cél, hogy biztosítva legyenek afelől, hogy vmi egyszerű bűnbanda nem fosztja ki őket, ill. hogy érvényesíteni tudják a jogaikat ha ellenszegülne egy-egy rendszer.

A rohamdroidok praktikusak, könnyen szállíthatóak, olcsók, legyártják őket és kb. semmit nem kell már rájuk áldozni. Mindig annyit tudnak belőlük bevetni, amennyi feltétlen szükséges. Persze ennek az az ára, hogy a harci értékük nem túl nagy. De a köztársasági tagállamok döntő többségének egyáltalán nem volt komolyabb hadereje. Még azt is megengedhették maguknak, hogy egyetlen vezérlőhajótól függjön az egész sereg sorsa.

A stratégiailag fontos helyeket, személyeket pedig a droideka-k védték. Rohadt drágák voltak, de nem kellett sok belőlük. Gyorsan (eközben viszont védtelenül) odagurultak ahova kellett, a pajzsaikon meg nem sok minden ment át. A háborúban azért nem használták őket tömegesen, mert alapból nagyon lassúak. Gurulás közben meg simán kilőhetők, így nem hozták volna be az árukat.

Aztán persze később, amikor már a háborúra készültek, önállóvá (vezérlőhajótól függetlenné) tették a rohamdroidokat is, gyártottak mellé kommandós egységeket, ill. összeboronálták őket a TU harci "szuperdroidjaival". De utóbbi két csoport már kifejezetten háborús célokra készültek, meg is látszik rajtuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viccesnek vicces, csak épp nem igazán illik a képbe. Ezek szériagyártott, minimális intelligenciával rendelkező gépek, amiknél aligha stimmel ez a sok egyéni huzavona

Na de tudod-e, hogy mi az oka ezeknek a kollektív-egyéni meghibásodásoknak?

Azután, ahogy a Naboo-n jártak (Anakin lelőtte a vezérlőt=csata elveszett) már nincsenek központi számítógépre kötve. Központi számítógép nélkül viszont nagyon nehéz irányítani őket, ennek ellensúlyozására akarták használni komplexebb programozást. Igen ám, csakhogy ezek sorozat gyártott fogyóeszközök, az "agyuk" nagyon primitív, hogy alacsonyan tartsák a gyártási költségeket. Na és mi történik a számítógépeddel, ha olyan programot akarsz rajta futtatni, ami meghaladja a paramétereit? ;)

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na de tudod-e, hogy mi az oka ezeknek a kollektív-egyéni meghibásodásoknak?

Azután, ahogy a Naboo-n jártak (Anakin lelőtte a vezérlőt=csata elveszett) már nincsenek központi számítógépre kötve. Központi számítógép nélkül viszont nagyon nehéz irányítani őket, ennek ellensúlyozására akarták használni komplexebb programozást. Igen ám, csakhogy ezek sorozat gyártott fogyóeszközök, az "agyuk" nagyon primitív, hogy alacsonyan tartsák a gyártási költségeket. Na és mi történik a számítógépeddel, ha olyan programot akarsz rajta futtatni, ami meghaladja a paramétereit? ;)

Persze, ezt értem.

Elkezd humoros hibaüzeneteket dobálni, miközben a notebookom még viccesebb üzenetekben ekézi? :D Szerintem nem.

Annyi a lényeg, hogy a filmekben kb. pont eltalálták a droidhumor mennyiségét. Mondjuk az Ep.2-es 3PO-s fejcserés baromságnál és a már említett Ep.-3-as jelenetnél nekem beütött a Jar-Jar effektus, de még lenyeltem.

A TCW-ben viszont (főleg a filmben) túllihegik a témát. A droidok mindig megsértődnek, gúnyolódnak, viccelődnek, stb.. Ezek olyan "élő" dolgok, amiket nem várnék egy sorozat gyártott robottól. Szerintem nagyobb lenne a varázsuk ha sokkal statikusabb és sablonosabb lenne a viselkedésük. De lehet ez csak az én mániám. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, ezt értem.

Elkezd humoros hibaüzeneteket dobálni, miközben a notebookom még viccesebb üzenetekben ekézi? :D Szerintem nem.

Csak abba gondolj bele, hogy a google fordító milyen érdekes dolgokat produkál. ;)

Annyi a lényeg, hogy a filmekben kb. pont eltalálták a droidhumor mennyiségét. Mondjuk az Ep.2-es 3PO-s fejcserés baromságnál és a már említett Ep.-3-as jelenetnél nekem beütött a Jar-Jar effektus, de még lenyeltem.

A TCW-ben viszont (főleg a filmben) túllihegik a témát. A droidok mindig megsértődnek, gúnyolódnak, viccelődnek, stb.. Ezek olyan "élő" dolgok, amiket nem várnék egy sorozat gyártott robottól. Szerintem nagyobb lenne a varázsuk ha sokkal statikusabb és sablonosabb lenne a viselkedésük. De lehet ez csak az én mániám. :)

Mondom, mivel le kellett kötni a droidokat a központi számítógépről, ami az összetettebb programokat futtatta, a droidok saját számítógépére kellett egy összetettebb személyiségprogramot installálni. Csakhogy ezeknek közel sem olyan erős a komputerük, mint egy R2-esnek, aminek több ezer mechanikai, térképészeti stb adatot kell tudnia feldolgozni, vagy mint egy protokoll droidnak, aminek nem csak fordítania kell, de a megfelelő viselkedési formákkal is tisztában kell lennie, éppen ezért egy komolyabb személyiség program sem fut rajtuk megfelelően. Egyébként, ahogy a sorozat haladt előre folyamatosan csökkent a droid humor, ami jelzi, hogy javulnak a programok, meg a számítógépeik is. (Onderon nem számít, mert ott nem volt háború, ezért ott meg maradtak az első szériás nyomik.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondom, mivel le kellett kötni a droidokat a központi számítógépről, ami az összetettebb programokat futtatta, a droidok saját számítógépére kellett egy összetettebb személyiségprogramot installálni. Csakhogy ezeknek közel sem olyan erős a komputerük, mint egy R2-esnek, aminek több ezer mechanikai, térképészeti stb adatot kell tudnia feldolgozni, vagy mint egy protokoll droidnak, aminek nem csak fordítania kell, de a megfelelő viselkedési formákkal is tisztában kell lennie, éppen ezért egy komolyabb személyiség program sem fut rajtuk megfelelően. Egyébként, ahogy a sorozat haladt előre folyamatosan csökkent a droid humor, ami jelzi, hogy javulnak a programok, meg a számítógépeik is. (Onderon nem számít, mert ott nem volt háború, ezért ott meg maradtak az első szériás nyomik.)

Végül is, belegondolva miilyen szolgálókká programozta át az a kölyök őket még a TCW eleje tájékán, igazad lehet.

Érdekes, mert ez a verzió még nem jutott eszembe. Én mindig arra gondoltam, hogy a sorozat is egyre komolyabbá vált, mert rájöttek, hogy ez a büdöskézés, skysrácozás ultragáz. Persze még mindig úgy gondolom, hogy ez volt a fő szempont, de így legalább találtál rá egy cselekményhez is hű magyarázatot. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Off

Magyarul egy részt se láttam. Anakin úgy hívja Ahsokát, hogy büdöske? O.o

On

OFF:

Ja, nem, dehogy :lol:

A filmben hívja így Ahsoka a hutt porontyot. Anakin szinte az első perctől fogva Szájasnak nevezi Ahsokát, de ez még egyébként rendben is van, legalábbis ez engem nem zavar. A skysrác annál inkább, jó, hogy elhagyták később.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg egyenes imádom ha a B1-esek ökörködnek a TCW-ben. Mókásak és idióták. "Roger, roger". :D

Engem se zavartak igazán, adnak egy különleges ízt a sorozatnak. :) Nem kell mindennek halál komolynak lennie.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de szerintem a CW-ben szereplő droidok sokkal nevetségesebbek, komolytalanabbak, mint a filmbeli droidok. Bár azok is elég furcsák voltak, de ezek még azokon is túltesznek...

Szerkesztve: - DarthMaul31
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de szerintem a CW-ben szereplő droidok sokkal nevetségesebbek, komolytalanabbak, mint a filmbeli droidok. Bár azok is elég furcsák voltak, de ezek még azokon is túltesznek...

Gondolom a TCW droidjaira gondolsz. Valóban, sok esetben már zavaróan bugyuták, de ez alighanem koncepcionális. Már a filmekben is sokszor a bénázásaikkal oldották kicsit a feszültséget. A TCW esetében ez eleinte hatványozottan így volt, de szerencsére később hátérbe szorult ez a vonal is és komolyodott a szerepük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg elszaladt velük a paci, különösen az első évadban, de szerintem azért szépen kikoptak ezek az idétlen pillanatok. Ami maradt, az meg a "megszokott". Bár néha még így is lehettek volna komolyabbak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom a TCW droidjaira gondolsz. Valóban, sok esetben már zavaróan bugyuták, de ez alighanem koncepcionális. Már a filmekben is sokszor a bénázásaikkal oldották kicsit a feszültséget. A TCW esetében ez eleinte hatványozottan így volt, de szerencsére később hátérbe szorult ez a vonal is és komolyodott a szerepük.

 

Igen, a TCW-re céloztam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 évvel később...

Ráadásul a SW-ban a droidok ugyanolyan élőlényként vannak kezelve, mint bármelyik másik élő faj. Személyiségük, jellemük van, innentől kezdve pláne kár azon lovagolni, mennyire kedveli őket Han. Azért a SW világában nyíltan nem jelenik meg a rasszizmus problémaköre. Vélhetően egy csomó droidot nem csíp, egy csomó másikkal meg tök jól ellenne, akár hosszabb távon is. Munkakapcsolat szintjén mindenképp, de én még akár igazi útitársnak se zárnék ki egy megfelelő egyéniségű robotot.

Azért nem pont. Lásd: Cantina, EpIV, ahová nem mehetnek be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.