Ugrás a kommentre

Ősi Idők


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Egyre jobban előtérbe kerülnek az Ősi Idők az Expanded Universe-ben. Lásd Kotor 2 Pc játéka a Jedi Tales képregények, a KOTOR képregénysorozat, The Old Republic MMO játék, és most már könyvekben is pl Darth Bane sorozat, Nomi Sunrider regény. The Old Republic regény.

Szerintem ez egy érdekes téma. Sokat lehetne beszélni a régmúlt idők eseményeiről, karaktereiről stb..

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=XUV_iuk7O2g

 

http://www.youtube.com/watch?v=ZIjxOb1IGwM

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudjátok-e mit jelent a Darth szó?

 

TOR Timeline 3

 

http://www.youtube.com/watch?v=qUn67-O8kaQ

 

TOR Timeline 4

http://www.youtube.com/watch?v=9XefvLFPVlk

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sötét? :)

 

Nem, akkor Dark lenne :)

A Darth szó a Rakata Dar'Tah szóból ered. Jelentése: az, aki legyőzte a halált.

 

TOR Idővonal videó 5. rész.

 

https://www.youtube.com/watch?v=5Jn7zV8s9FU

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, akkor Dark lenne :)

A Darth szó a Rakata Dar'Tah szóból ered. Jelentése: az, aki legyőzte a halált.

Ez érdekes! Nem tudtam eddig, de nagyon tetszik. :)

 

Amúgy én a régi időkről pár sithes képregény olvastam Bomarr jóvoltából. Durván nyomták akkoriban. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az ősi idők ott kezdődnek, hogy KotOR éra. Az az előtti idők az aksiról működő fénykardokkal, meg csillagvitorlásokkal, melyeket ki kell kötni, vagy maguktól elrepülnek, valahogy nem jöttek be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez érdekes! Nem tudtam eddig, de nagyon tetszik. :)

 

Amúgy én a régi időkről pár sithes képregény olvastam Bomarr jóvoltából. Durván nyomták akkoriban. :)

 

Andeddu volt az első Sith aki legyőzte a halált és úgy döntött a neve elé biggyeszti ezt a szót. Érdekesség, hogy Andeddu még a Naga Sadow előtti időkben élt. A névhagyomány azóta többször újjáéledt és el is tűnt. Darth Bane után már állandósult. Andeddu Karness Muur tanításait követve jutott el a "halhatatlanság" szintjére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az ősi idők ott kezdődnek, hogy KotOR éra. Az az előtti idők az aksiról működő fénykardokkal, meg csillagvitorlásokkal, melyeket ki kell kötni, vagy maguktól elrepülnek, valahogy nem jöttek be.

 

Az biztos, hogy akkoriban egy Jedit sokkal könnyebb volt hatástalanítani. Csak el kellett vágni azt a zsinórt és máris fuccs a fénykardnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az biztos, hogy akkoriban egy Jedit sokkal könnyebb volt hatástalanítani. Csak el kellett vágni azt a zsinórt és máris fuccs a fénykardnak.

Ráadásul egy kikötött karddal tényleg csak azzal a formával lehetett párbajozni, amit Dooku használt (Forma II).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az bizony! Az egyik kedvenc képregény hősöm. :)

 

Nekem is, de csak szerepjátékos vonatkozása miatt...............

Egyébként az első kotor képregényt olvastam az nem volt olyan rossz. Inkább attól borulok ki ha valaki a régi idők sith lordjait jobbnak éállitja be, mint Palpit és Vadert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kis infó a taszken történelemről.

 

Tatuin őslakói nem mindig voltak olyanok, mint a filmekben. Ahogy a Tauin sem volt mindig sivatagos. Hajdan a taszken egy emberhez hasonló fejlett faj volt pompás városokkal, fejlett kultúrával. A faj elérte az űrutazó technológiát is. Tatuin fényes központja lett a Galaxisnak. Sajnos abban az időben összetűzésbe kerültek a Végtelen Birodalommal. A rakaták legyőzték és meghódították őket. De az ős-taszkenek nem hagyták annyiban, fellázadtak sötét uraik ellen. Végül legyőzték a Végtelen Birodalmat úgy kb BBY 50000 és 25000 között. A Rakaták bosszút álltak legyőzőiken és a Csillagkohó (Starforge) nevezetű szuperfegyverükkel óriási pusztítást mértek Tatuinra is lakosaira. Az őslakók biológiája is megváltozott a Csillagkohó hatására, az elkövetkezendő évszázadokban olyanokká alakultak amilyeneknek a filmekben láthattuk őket. A kultúrájuk is természetesen megváltozott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kérdés a sithek és a massasiak közt mi a kapcsolat, mert a wookien nagyon sokszor együtt emlegetik eme fajokat.

A massassikat a sith fajból ( kedven témám most szerepjátékos szinten :) ) származtatják. Egy sötét jedi volt az aki néhány sithet a Yavin IV-re vitt és ott szolgálókat csinált belőlük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én kb. ott járok velük kapcsolatban, hogy Naga S. a massasiknál "telepedett" le, és jól leigázta őket. Csak utána nem egészen tudom, mi történt. Lehet, hogy tovább kéne olvasnom a képregényt, amiben Exar Kun szerepel? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A massassikat a sith fajból ( kedven témám most szerepjátékos szinten :) ) származtatják. Egy sötét jedi volt az aki néhány sithet a Yavin IV-re vitt és ott szolgálókat csinált belőlük.

 

Akkor mégis csak egy kaszt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én kb. ott járok velük kapcsolatban, hogy Naga S. a massasiknál "telepedett" le, és jól leigázta őket. Csak utána nem egészen tudom, mi történt. Lehet, hogy tovább kéne olvasnom a képregényt, amiben Exar Kun szerepel? :)

Azt hiszem a decemberi Sw 69-ik számában megkapjuk a válasz egy részét.

A többi dolog azt hiszem a Jedi Tales: Sith War című 6 részes történetében van.

De talán még Kevin J. Anderson is utalt a sorsukra a Sötét Oldal-ban vagy az Erő Bajnokaiban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én kb. ott járok velük kapcsolatban, hogy Naga S. a massasiknál "telepedett" le, és jól leigázta őket. Csak utána nem egészen tudom, mi történt. Lehet, hogy tovább kéne olvasnom a képregényt, amiben Exar Kun szerepel? :)

Azt hiszem a decemberi Sw 69-ik számában megkapjuk a válasz egy részét.

A többi dolog azt hiszem a Jedi Tales: Sith War című 6 részes történetében van.

De talán még Kevin J. Anderson is utalt a sorsukra a Sötét Oldal-ban vagy az Erő Bajnokaiban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Naga Sadow végzete. Egy kicsit utánajáratam.

 

BBY 4400 körül 600 év szarkofágban töltött idő után Freedon Nadd, egy renegát Jedi "feltámasztotta". Sadow sokat tanított neki az ősi Sith praktikákról. Miután Nadd úgy vélte nincs többé szüksége rá, megölte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kis infó a taszken történelemről.

 

Tatuin őslakói nem mindig voltak olyanok, mint a filmekben. Ahogy a Tauin sem volt mindig sivatagos. Hajdan a taszken egy emberhez hasonló fejlett faj volt pompás városokkal, fejlett kultúrával. A faj elérte az űrutazó technológiát is. Tatuin fényes központja lett a Galaxisnak. Sajnos abban az időben összetűzésbe kerültek a Végtelen Birodalommal. A rakaták legyőzték és meghódították őket. De az ős-taszkenek nem hagyták annyiban, fellázadtak sötét uraik ellen. Végül legyőzték a Végtelen Birodalmat úgy kb BBY 50000 és 25000 között. A Rakaták bosszút álltak legyőzőiken és a Csillagkohó (Starforge) nevezetű szuperfegyverükkel óriási pusztítást mértek Tatuinra is lakosaira. Az őslakók biológiája is megváltozott a Csillagkohó hatására, az elkövetkezendő évszázadokban olyanokká alakultak amilyeneknek a filmekben láthattuk őket. A kultúrájuk is természetesen megváltozott.

 

Úgy tűnik a Végtelen Birodalom nemcsak a Tatuinon, de a a Kasshyyyk-on és a Manaan-on is beavatkozott a bolygók természeti formájába a Csillagkohó segítségével. Ez is lehet magyarázat arra, hogy miért voltak ott a csillagtérképek a KOTOR 1-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Naga Sadow végzete. Egy kicsit utánajáratam.

 

BBY 4400 körül 600 év szarkofágban töltött idő után Freedon Nadd, egy renegát Jedi "feltámasztotta". Sadow sokat tanított neki az ősi Sith praktikákról. Miután Nadd úgy vélte nincs többé szüksége rá, megölte.

No akkor tényleg folytatom a képregény olvasást, mert legutóbb már túl voltam a Nadd körüli mizéria egy részén. Bár nekem nem az rémlik, hogy renegát Jedi lett volna :( Majd belesasolok egyik nap.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No akkor tényleg folytatom a képregény olvasást, mert legutóbb már túl voltam a Nadd körüli mizéria egy részén. Bár nekem nem az rémlik, hogy renegát Jedi lett volna :( Majd belesasolok egyik nap.

 

Nadd is Jedinek indult. Aztán kilépett a rendből. Az Ossus-on képezték Jedinek. Renegálása után a Sith Birodalom maradványai felé vette az irányt. Yavin 4-en rátalált Sadow szarkofágjára. Ekkor indult a Sith kiképzése. Miután eleget tanult megölte mesterét. Nadd ezután meghódította Onderont és király lett. BBY 4350 körül halt meg (testileg). Testét Iziz királyi palotában temették el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy tűnik a Végtelen Birodalom nemcsak a Tatuinon, de a a Kasshyyyk-on és a Manaan-on is beavatkozott a bolygók természeti formájába a Csillagkohó segítségével. Ez is lehet magyarázat arra, hogy miért voltak ott a csillagtérképek a KOTOR 1-ben.

Nem "is", ez A magyarázat. Ezt el is mondják a KotOR alatt. Először a Dantooine-i romoknál az őrgép, aztán az ismeretlen bolygón a rakaták is elmondják a Lehon. Ugyanígy ott voltak a rakaták a Dantooine-on és a Korribanon is. Egyebek mellett, mivel egykor ők uralták a Galaxist.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.