Ugrás a kommentre

Ősi Idők


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Akkor tisztázzuk, az élőhalott az aki már visszafordíthatatlanul meghalt, de ennek ellenére mégis észrevehető életjeleket mutat, valami varázslat vagy (a mai filmekben) valamilyen biológiai kísérlet útján.

A rakghoulok az átváltozás előtt nem haltak meg, tehát nem is élőhalottak.

Pontosan. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magam részéről örülök neki, hogy végre arc is társul a név mellé. Annak is örülnék, ha a jellemét is igyekeznének valamelyest kibontani a jövőben, még ha ez nem is tenne túl jót a játéknak.

Jaden Korr karakterét is kanonizálták, konkrétan meghatározták a nemét, faját, jellemét. Ennek ellenére mégis legtöbbször twi'lek csajszival tolom végig a játékot. Hiába tudom, hogy Jaden egy ember, férfi, ez semmit nem ront a játékélményen. Szerintem Revannel sem lenne ez másként. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A Halálosztagról jutott eszembe. Darth Sion valami élőhalott féle? Nekem úgy nézett ki. Elég rég játszottam már a Kotor 2 -vel elfelejtettem.

Ha jól emlékszem, ő valahogy az erő segítségével tartotta egyben magát, a teste gyakorlatilag halott volt.

Az egyik fajta (kanon) végzete az, hogy "megtér", és önként lemond az életről.

 

Ez végülis egybe vág a TCW-vel,

ahol elvileg Darth Mault is a gyűlölete tartotta életben.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még a végén kiderül, hogy Maul is élőhalott lesz. :D

Olyan értelemben nem élőhalott egyikük se, hogy megvan a saját tudatuk, csak annyiban "zombik", hogy a testük elvileg nem lenne működőképes, ha a sötét oldal ereje nem tartaná bennük a lelket (szó szerint :lol: )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

És kik voltak? A Jedi Dawn-ban szereplők?

Dawn Of The Jedi. :D De ott biztosan nem, ugyanis a Je'daii Rend és a Jedi Rend nem egy és ugyanaz. A képregényben meg nem is volt, vagy legalábbis még nem említettek konkrét alapítót. A sorozat végén esetleg felbukkanhatnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Rajivari , Garon Jard , Cala Brin és Ters Sendon

Ők négyen.

Igen, most látom én is, úgy látom a The Old Republicból származik az információ.

 

Egyébként a különböző emberi fajok kialakulásáról származó információk a Rakaták által valószínűleg kacsának számít. A twi'lekek a Dawn Of The Jedi alapján már a Rakaták felemelkedése előtt is léteztek, ahogy a többi emberszerű faj is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dawn Of The Jedi. :D De ott biztosan nem, ugyanis a Je'daii Rend és a Jedi Rend nem egy és ugyanaz. A képregényben meg nem is volt, vagy legalábbis még nem említettek konkrét alapítót. A sorozat végén esetleg felbukkanhatnak.

Az jó lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

A jedik az ep1-ben honnan tudnak a kettő szabályáról mikor ők Bane-ről sem tudtak aki létrehozta. Ez a Bane trilógiából sajnos nem derül ki.

 

Mert Darth Revan hozta igazából a Kettő Szabályát, Bane csak újra bevezette. Szerintem innen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha emlékeim nem csalnak, a KotOR-ban elég sok sith szaladgált nem csak Revan és Malak. Egyébként a válasz engem is érdekelne.

 

Wookieról: "Darth Revan was the first to realize the flawed logic of a Sith Lord training more than one apprentice at a time. Bane learned from Revan's holocron that, in times past, students of the dark side who were impatient and hungry for power would make alliances with his Master's other apprentices in order to defeat him and take the mantle of Master.(...) Although Revan's Sith Empire did indeed include a Sith academy and the training of multiple Warriors, Acolytes, and other practitioners, there were only two true Sith Lords—Darth Revan and Darth Malak. In that regard, Revan and Malak somewhat mirrored Exar Kun and Ulic Qel-Droma, although the latter two were more equals rather than master and apprentice; Kun also trained multiple apprentices simultaneously, as well.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ige, úgy tűnik az én elméletem a helytálló. A Kettő Szabály csírájában már korábban is létezett. A Sith-Rend már korábban is mester-tanítvány párosokra oszlott. Bane csak annyit finomított rajta, hogy egyetlen Sith mester-tanítvány páros létezhet.

Ezt erősíti meg a Knights of the Old Republic játék is. Sokáig Revan és Malak voltak a rend vezetői, aztán Malak és Bandon, végül Malak át akarta téríteni Bastillát, hogy ő legyen a Tanítvány.

A Végzetes szövetség olvasása közben is ez az érzés alakult ki bennem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ige, úgy tűnik az én elméletem a helytálló. A Kettő Szabály csírájában már korábban is létezett. A Sith-Rend már korábban is mester-tanítvány párosokra oszlott. Bane csak annyit finomított rajta, hogy egyetlen Sith mester-tanítvány páros létezhet.

Ezt erősíti meg a Knights of the Old Republic játék is. Sokáig Revan és Malak voltak a rend vezetői, aztán Malak és Bandon, végül Malak át akarta téríteni Bastillát, hogy ő legyen a Tanítvány.

A Végzetes szövetség olvasása közben is ez az érzés alakult ki bennem.

A Knights Of The Old Republicban annak idején rengeteg Sith harcos volt, aki képes volt használni az Erőt, maga Revan nem követte a Kettő Szabályát, pusztán felismerte annak szükségességét. Mondjuk a Végzetes Szövetségnek nem tudom mi köze van a Kettő Szabályához, mert ha valaminek, az Újjászületett Sith Birodalom bizony távol áll tőle. Az abszolút hatalom a Sith Császár és a Sötét Tanács kezében összpontosul és minden második Sith birtokolja a Darth nevet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont a Jedi Polgárháború idején tényleg két Sith létezett egyszerre, mert Revan elárulása után lett Malak a mester, és Bandon a tanítvány. Malak halála után ez többé nem volt érvényben (lsd. Kotor2)

 

Bane a Revan-holokron kapcsán jön rá a Kettő Szabálya szükségességére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont a Jedi Polgárháború idején tényleg két Sith létezett egyszerre, mert Revan elárulása után lett Malak a mester, és Bandon a tanítvány. Malak halála után ez többé nem volt érvényben (lsd. Kotor2)

 

Bane a Revan-holokron kapcsán jön rá a Kettő Szabálya szükségességére.

De most komolyan, ennyire nem emlékeztek már a játékra? Telve volt Sith Lovagokkal, akiket le kellett győzni, a korribani Sith Akadémiát például teljesen elfelejtettétek? Darth Malak szerintem egész egyszerűen lesz*rta a Kettő Szabályát. Akkoriban ez nem is igazán volt ennyire élesen megfogalmazva, Revan szerintem felismerte ennek jelentőségét és ezt feljegyezte a holokronjában, szerintem Revannak volt annyi esze, hogy észrevegye, hogy Malak árulást tervez, ám hogy mikor és milyen körülmények között hajtja végre, azt nem tudhatta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.