Ugrás a kommentre

Ősi Idők


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Bane a Revan-holokron kapcsán jön rá a Kettő Szabálya szükségességére.

Ezt akartam írni. :)

 

Arra viszont még továbbra sincs magyarázat, hogy a Jedik honnan szereztek tudomást a Kettő Szabályáról? Bane és Zannah remekül ügyelt rá, hogy a Sith-ek kipusztulásának hamisságát homály fedje. Darovit halála után a Jedik abban a hitben éltek (elméletileg egészen az Ep1-ig), hogy az utolsó Sith is halott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A filmben konkrétan említik, hogy a Sithek ezer éve kihaltak, ugye?

 

KisKósa: azok nem Sötét Jedik voltak? (tényleg nagyon rég játszottam a játékkal) Malakon és Bandonon kívül a Darth nevet senki nem használta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A filmben konkrétan említik, hogy a Sithek ezer éve kihaltak, ugye?

 

KisKósa: azok nem Sötét Jedik voltak? (tényleg nagyon rég játszottam a játékkal) Malakon és Bandonon kívül a Darth nevet senki nem használta.

Nem a Darth név tesz valakit Sith-é, legalábbis a régi időkben ez nem így volt. Ráadásul a játékban van egy Sith Akadémia, ahol Sitheket képeznek ki. :D A Sötét Jedi és a Sithek közti különbség leginkább A Gonosz Dinasztiában fogalmazódik meg, de erős különbségük leginkább a Kettő Szabályának bevezetése után nyilatkozik meg. Ahogy Asajj Ventress sem volt soha Sith.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van, Ki-Adi mondja. Ez pedig szinte tökéletesen passzol a Bane-trilógiához.

Igen-igen, pont azért kérdeztem, mert akkor így még azzal se lehet érvelni, hogy a Bane-Zannah páros után a Sith Rend egyszer lelepleződött egy rövid időre, ami után megint sikerült elhitetniük magukról, hogy eltűntek a galaxis színéről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De most komolyan, ennyire nem emlékeztek már a játékra? Telve volt Sith Lovagokkal, akiket le kellett győzni, a korribani Sith Akadémiát például teljesen elfelejtettétek? Darth Malak szerintem egész egyszerűen lesz*rta a Kettő Szabályát. Akkoriban ez nem is igazán volt ennyire élesen megfogalmazva, Revan szerintem felismerte ennek jelentőségét és ezt feljegyezte a holokronjában, szerintem Revannak volt annyi esze, hogy észrevegye, hogy Malak árulást tervez, ám hogy mikor és milyen körülmények között hajtja végre, azt nem tudhatta.

 

Igen, tényleg ott volt az Akadémia. De a rendet akkor is egy Mester-Tanítvány páros irányította. Először Revan és Malak. Revan elintézése után Malak nem fogadott több tanítványt maga mellé, csak egyet, Bandont. Ő lett az új nagy T betűs tanítvány a rend másik vezetője a Mester mellett. Aztán Bastillának szánta ezt a szerepet. A korribani Sith-Akadémián is voltak mesterek és tanítványok, de szerintem azok rangban messze alacsonyabbak voltak, mint a fő Mester és a Tanítvány. És szerintem a korribani akadémia, megy egyéb Sith-ek amolyan közkatona féleségek voltak.

 

 

Ezt akartam írni. :)

 

Arra viszont még továbbra sincs magyarázat, hogy a Jedik honnan szereztek tudomást a Kettő Szabályáról? Bane és Zannah remekül ügyelt rá, hogy a Sith-ek kipusztulásának hamisságát homály fedje. Darovit halála után a Jedik abban a hitben éltek (elméletileg egészen az Ep1-ig), hogy az utolsó Sith is halott.

 

Lehet, hogy George-ot kéne megkérdezni. Ő találta ki, hogy Darth Bane kb 1000 évvel a filmek előtt túlélte az utolsó Jedi-Sith háborút és megalkotta a Kettő Szabályát. Talán arról megfeledkezett, hogy Yoda csak 900 éves, és nem tudhatott Bane-ről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen csak a logikának mond ellent. :D

 

Belegondoltam. Szerintem két magyarázat lehetséges. Az egyik az, hogy Revan megtérése után, de még az eltűnése előtt készített a Jediknek is egy holokront, vagy valamilyen feljegyzéseket. Ezeket a Jedik elraktározták és megmaradtak a Baljósig. Ezekben olyan adatok lehetnek, amelyek leírják a Kettő Szabályának gondolatát. Yoda valószínűleg nem sokkal azután, hogy a királynő visszaindult a Naboora lement a Jedi-könyvtárba és utána nézett a dolgoknak.

A másik verzió az, hogy Davorit elmondta találkozását a Sith-ekkel Johunnak, aki erről feljegyzéseket készített és az a Jedi-templomhoz került.

Az is lehetséges, Yoda és Windu mikor utánanéztek a dolgoknak, átnézték a történelmi feljegyzéseket a könyvtárban, rábukkantak Revan és Johun adataira is és összerakták a képet. Végül is Windu megígérte, hogy utánanéznek, ki támadta meg Qui-gont.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem az a fő kérdés, hogy a Jedik honnan tudtak a Kettő Szabályáról (mert az Ep1 egyértelműen állítja, hogy tudtak róla - akár holokronokból, feljegyzésekből, stb.), hanem az, hogy az általuk halottnak vélt utolsó Sith Nagyúr után miért feltételezték azt, hogy ha alapult is új rend, az a Szabályt alkalmazza? Mert az általuk utolsónak hitt Sith Rend tagjai egyértelműen az 'egységben az erő' elvet vallották.

Elméletileg Qui-Gon volt az első, akinek sikerült visszatérnie valamilyen formában a halála után, legalábbis Yoda szavai ezt sugallják. Viszont Pernicar is kapcsolatba lépett Hoth-al, miután megölték a Ruusanon. Talán Farfalla is össze tudta hozni ezt, és közölte a Jedikkel, hogy Bane és Zannah az utolsó 2 Sith. Így viszont értelmetlenné válik az, hogy miért hitték azt, hogy az Ep1 előtt 1000 évvel a Sith-ek kipusztultak. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem az a fő kérdés, hogy a Jedik honnan tudtak a Kettő Szabályáról (mert az Ep1 egyértelműen állítja, hogy tudtak róla - akár holokronokból, feljegyzésekből, stb.), hanem az, hogy az általuk halottnak vélt utolsó Sith Nagyúr után miért feltételezték azt, hogy ha alapult is új rend, az a Szabályt alkalmazza? Mert az általuk utolsónak hitt Sith Rend tagjai egyértelműen az 'egységben az erő' elvet vallották.

Elméletileg Qui-Gon volt az első, akinek sikerült visszatérnie valamilyen formában a halála után, legalábbis Yoda szavai ezt sugallják. Viszont Pernicar is kapcsolatba lépett Hoth-al, miután megölték a Ruusanon. Talán Farfalla is össze tudta hozni ezt, és közölte a Jedikkel, hogy Bane és Zannah az utolsó 2 Sith. Így viszont értelmetlenné válik az, hogy miért hitték azt, hogy az Ep1 előtt 1000 évvel a Sith-ek kipusztultak. :hmm:

Talán azért feltételezték azt, hogy az új Sithek követik a Kettő Szabályát, mert nem voltak aktívak. A Köztársaság eléggé kiterjedt már akkorra, és biztos úgy gondolták, ha az új Sith-ek sokan lennének, akkor már hallottak volna róluk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Winduék beszélgetéséből nagyon határozottan lejön az, hogy ismerik a Kettő szabályát, és számomra egyértelmű, hogy nincsenek meglepődve a Sith felbukkanásán, és még agyalnak is azon, hogy vajon melyik halt meg. Az egész duma sugallja, hogy ezt ők biztosan tudják. Valahogy, valahonnan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Winduék beszélgetéséből nagyon határozottan lejön az, hogy ismerik a Kettő szabályát, és számomra egyértelmű, hogy nincsenek meglepődve a Sith felbukkanásán, és még agyalnak is azon, hogy vajon melyik halt meg. Az egész duma sugallja, hogy ezt ők biztosan tudják. Valahogy, valahonnan.

Azt nem tudhatták, hogy a Sith-ek nem pusztultak ki, hiszen ez csak Maul felbukkanása után válik világossá előttük. De még akkor is kételkednek páran Ki-Adival az élen, mondván "1000 éve kihaltak".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem éppen ezért bűzlik az egész Sötét Testvériség meg a többi Sith sereglet. Yoda és Windu beszélgetése alapján sokkal valószínűbb, hogy Bane sokkal régebben élt, mint azt az EU állítja, valószínűleg a legeslegelső Sith-ek egyike volt, és soha nem volt kettőnél több Sith a Galaxisban. Legalábbis Lucas így gondolhatta, amikor Yoda és Windu beszélgetését megírta.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, tényleg ott volt az Akadémia. De a rendet akkor is egy Mester-Tanítvány páros irányította. Először Revan és Malak. Revan elintézése után Malak nem fogadott több tanítványt maga mellé, csak egyet, Bandont. Ő lett az új nagy T betűs tanítvány a rend másik vezetője a Mester mellett. Aztán Bastillának szánta ezt a szerepet. A korribani Sith-Akadémián is voltak mesterek és tanítványok, de szerintem azok rangban messze alacsonyabbak voltak, mint a fő Mester és a Tanítvány. És szerintem a korribani akadémia, megy egyéb Sith-ek amolyan közkatona féleségek voltak.

Igen, pontosan, de a Kettő Szabályának ugye az a lényege, hogy csak és kizárólag két Sith Nagyúr létezhet. Ráadásul azt se felejtsük el, hogy Darth Revan és Darth Malak a Sith Császár nevében cselekedtek, az ő parancsait teljesítették, hogy megalapozzanak egy teljes körű Sith Inváziót, majdnem 300 évvel megrövidítve az eredeti ütemtervet. Úgyhogy érthető, hogy miért volt ennyire hierarchikus alá-fölé rendeltségi viszony, elvégre már maguk a vezetők is alá voltak rendelve valakinek. A probléma akkor kezdődött, amikor a Sith Császár alábecsülte őket és képesek voltak megszabadulni a befolyásától és a saját Sith Birodalmuk kiépítésén fáradoztak. Darth Revan az utazásai során gondolom mélyen tanulmányozta a Sötét Oldalt és a Sithek történelmét és akkor jött rá a nyilvánvaló igazságra, hogy a Sithek természetüknél fogva nem képesek a Sky által említett "egységben az erő" elvet követni, mindannyian többet akarnak és ahogy haladtak előre az időbe, szerintem Revan is rájött, hogy ez nem járható út. Holokronjában feljegyezte az észrevételeit, azonban tenni ellene sem ideje, sem lehetősége nem volt. Nem kezdhetett bele a halálán is túli, évszázadokon át tartó ármánykodásba, ugyanis az nem vezetett volna eredményre, elvégre a Sith Császár idővel megindította volna a támadást és akkor erőfeszítései mit sem értek volna. A Csillag Kohóval a birtokában lehetősége volt, hogy térdre kényszerítse a Galaktikus Köztársaságot és esetleg arra is, hogy megszilárdítsa a hatalmát, ha esetleg a Sith Császár megindítaná a támadást.

 

Lehet, hogy George-ot kéne megkérdezni. Ő találta ki, hogy Darth Bane kb 1000 évvel a filmek előtt túlélte az utolsó Jedi-Sith háborút és megalkotta a Kettő Szabályát. Talán arról megfeledkezett, hogy Yoda csak 900 éves, és nem tudhatott Bane-ről.

Még hogy ha Yoda meg is élte volna a Nagy Sith Háborúkat, lehet, hogy akkor sem tudott volna Darth Bane-ről, bár a történelmi feljegyzések biztosan megörökítették őt is, elvégre mintha A Kettő Szabályában írtak volna róla, hogy a Jediknek tudomása volt a létezéséről, azonban azt hitték, hogy ő is ugyanúgy meghalt a Ruusanon.

 

Belegondoltam. Szerintem két magyarázat lehetséges. Az egyik az, hogy Revan megtérése után, de még az eltűnése előtt készített a Jediknek is egy holokront, vagy valamilyen feljegyzéseket. Ezeket a Jedik elraktározták és megmaradtak a Baljósig. Ezekben olyan adatok lehetnek, amelyek leírják a Kettő Szabályának gondolatát. Yoda valószínűleg nem sokkal azután, hogy a királynő visszaindult a Naboora lement a Jedi-könyvtárba és utána nézett a dolgoknak.

A másik verzió az, hogy Davorit elmondta találkozását a Sith-ekkel Johunnak, aki erről feljegyzéseket készített és az a Jedi-templomhoz került.

Az is lehetséges, Yoda és Windu mikor utánanéztek a dolgoknak, átnézték a történelmi feljegyzéseket a könyvtárban, rábukkantak Revan és Johun adataira is és összerakták a képet. Végül is Windu megígérte, hogy utánanéznek, ki támadta meg Qui-gont.

 

Nem az a fő kérdés, hogy a Jedik honnan tudtak a Kettő Szabályáról (mert az Ep1 egyértelműen állítja, hogy tudtak róla - akár holokronokból, feljegyzésekből, stb.), hanem az, hogy az általuk halottnak vélt utolsó Sith Nagyúr után miért feltételezték azt, hogy ha alapult is új rend, az a Szabályt alkalmazza? Mert az általuk utolsónak hitt Sith Rend tagjai egyértelműen az 'egységben az erő' elvet vallották.

Elméletileg Qui-Gon volt az első, akinek sikerült visszatérnie valamilyen formában a halála után, legalábbis Yoda szavai ezt sugallják. Viszont Pernicar is kapcsolatba lépett Hoth-al, miután megölték a Ruusanon. Talán Farfalla is össze tudta hozni ezt, és közölte a Jedikkel, hogy Bane és Zannah az utolsó 2 Sith. Így viszont értelmetlenné válik az, hogy miért hitték azt, hogy az Ep1 előtt 1000 évvel a Sith-ek kipusztultak. :hmm:

Egyik kérdés jobb, mint a másik. Előfordulhat, hogy az EU vétett egy apró hibát ebben az esetben, hiszen a Kettő Szabálya kvázi a Sithek kipusztulásakor, sőt még azután jött létre. Ki-Adi-Mundi reakcióiból pedig az jött le, hogy őszintén hiszi, hogy a Sithek kihaltak akkor a Ruusanon.

 

Talán azért feltételezték azt, hogy az új Sithek követik a Kettő Szabályát, mert nem voltak aktívak. A Köztársaság eléggé kiterjedt már akkorra, és biztos úgy gondolták, ha az új Sith-ek sokan lennének, akkor már hallottak volna róluk.

Ez talán a legvalószínűbb. Darth Maul kapcsán megbizonyosodtak arról, hogy az illető tényleg egy Sith Nagyúr volt, de feltételezték, hogy ketten vannak. Hogy ha nagy számban tevékenykedtek volna, arról biztosan tudomást szereztek volna. A Sithek között pedig már az ősi időktől kezdve volt egy mester és tanítvány rendszerük, még akkor is, ha sokan voltak. Nyilván úgy gondolták, hogy a Sithek nem tevékenykednek egyedül, mert valakinek tovább kell vinnie a Sith Rend hagyatékát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ez a magyarázat tetszik, elvégre a Jediknek lehetett tapasztalatuk korábbról a Kettő Szabálya kapcsán. A Revan-Malak páros és a Sith Császár kapcsolata a TOR játékban van kifejtve?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem éppen ezért bűzlik az egész Sötét Testvériség meg a többi Sith sereglet. Yoda és Windu beszélgetése alapján sokkal valószínűbb, hogy Bane sokkal régebben élt, mint azt az EU állítja, valószínűleg a legeslegelső Sith-ek egyike volt, és soha nem volt kettőnél több Sith a Galaxisban. Legalábbis Lucas így gondolhatta, amikor Yoda és Windu beszélgetését megírta.

Bane-nel kapcsolatban az EU azt állítja, amit George, szerinte is kb 1000 évekkel a filmek előtt élt és ő vezette be a Kettő Szabályát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez talán a legvalószínűbb. Darth Maul kapcsán megbizonyosodtak arról, hogy az illető tényleg egy Sith Nagyúr volt, de feltételezték, hogy ketten vannak. Hogy ha nagy számban tevékenykedtek volna, arról biztosan tudomást szereztek volna. A Sithek között pedig már az ősi időktől kezdve volt egy mester és tanítvány rendszerük, még akkor is, ha sokan voltak. Nyilván úgy gondolták, hogy a Sithek nem tevékenykednek egyedül, mert valakinek tovább kell vinnie a Sith Rend hagyatékát.

Értem, mire akarsz kilyukadni, és nekem sincs jobb ötletem, de az Ep1-ben olyan határozottan állítja Yoda, hogy "a Sith-ekből mindig kettő van, se több, se kevesebb", mintha kőbe vésett szabály lenne, az pedig elképzelhetetlen, hogy a Sötét Testvériséghez hasonlóan seregbe tömörüljenek. Ha valóban a Sith-ek inaktívitásából, majd Maul felbukkanásából következtetett a Kettő Szabályára, továbbra is kissé érthetetlen a határozottsága. Egyébként a Kettő Szabályát Bane hozta létre, nem Revan. Darth Bane csupán ez utóbbi személy tanításait, észrevételeit, szemléletét vette alapul. Vagyis a Kettő Szabálya Bane előtt nem létezett, így a Jedik sem szerezhettek róla olyan könnyen tudomást. Elég erőltetett, de az említett Farfallás elméletemnél egyelőre nincs jobb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem, mire akarsz kilyukadni, és nekem sincs jobb ötletem, de az Ep1-ben olyan határozottan állítja Yoda, hogy "a Sith-ekből mindig kettő van, se több, se kevesebb", mintha kőbe vésett szabály lenne, az pedig elképzelhetetlen, hogy a Sötét Testvériséghez hasonlóan seregbe tömörüljenek. Ha valóban a Sith-ek inaktívitásából, majd Maul felbukkanásából következtetett a Kettő Szabályára, továbbra is kissé érthetetlen a határozottsága. Egyébként a Kettő Szabályát Bane hozta létre, nem Revan. Darth Bane csupán ez utóbbi személy tanításait, észrevételeit, szemléletét vette alapul. Vagyis a Kettő Szabálya Bane előtt nem létezett, így a Jedik sem szerezhettek róla olyan könnyen tudomást. Elég erőltetett, de az említett Farfallás elméletemnél egyelőre nincs jobb.

Én is tagadom, hogy Revan hozta volna létre, pusztán a felismeréséig talán ő jutott el először. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bane-nel kapcsolatban az EU azt állítja, amit George, szerinte is kb 1000 évekkel a filmek előtt élt és ő vezette be a Kettő Szabályát.

 

Persze de Lucas már nem egyszer változtatott a korábbi elképzelésein. Én csak azt mondtam, hogy szerintem hogyan képzelhette el a dolgot, amikor azt a bizonyos beszélgetést Yoda és Windu közt megírta. Akárhogy nézem, csak akkor marad meg az értelme annak a beszélgetésnek a Bane-trilógia ismeretében, ha Lucas eredetileg úgy képzelte el a dolgot, hogy sosem volt egy időben kettőnél több Sith a Galaxisban. Azóta persze simán meggondolhatta magát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze de Lucas már nem egyszer változtatott a korábbi elképzelésein. Én csak azt mondtam, hogy szerintem hogyan képzelhette el a dolgot, amikor azt a bizonyos beszélgetést Yoda és Windu közt megírta. Akárhogy nézem, csak akkor marad meg az értelme annak a beszélgetésnek a Bane-trilógia ismeretében, ha Lucas eredetileg úgy képzelte el a dolgot, hogy sosem volt egy időben kettőnél több Sith a Galaxisban. Azóta persze simán meggondolhatta magát.

Az eredeti lucasi koncepcióban is fel volt vázolva, hogy régebben több Sith volt, sokszor harcoltak egymás ellen is, így nem juthattak hatalomhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most találtam a wookie-n érdekes dolgot a Rule of Two cikkeben.

"For nearly 1,000 years, the Sith watched and waited, destabilizing the Galactic Republic whenever opportunity arose without revealing themselves. Around 188 BBY, during the Dark Jedi Conflict, Kibh Jeen warned the Jedi that the Sith had survived and were operating utilizing the Rule of Two, his warnings were mostly ignored or passed off as the rantings of a madman. "

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EP1 könyvváltozatában tisztán le van írva, hogy korábban több Sith volt, akik egymás ellen harcoltak. Mígnem egy maradt, aki elrejtőzött: Bane.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EP1 könyvváltozatában tisztán le van írva, hogy korábban több Sith volt, akik egymás ellen harcoltak. Mígnem egy maradt, aki elrejtőzött: Bane.

Pontosan, amit Terry Brooks ott leírt, az a Sith-ekkel kapcsolatos lucasi koncepció.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most találtam a wookie-n érdekes dolgot a Rule of Two cikkeben.

"For nearly 1,000 years, the Sith watched and waited, destabilizing the Galactic Republic whenever opportunity arose without revealing themselves. Around 188 BBY, during the Dark Jedi Conflict, Kibh Jeen warned the Jedi that the Sith had survived and were operating utilizing the Rule of Two, his warnings were mostly ignored or passed off as the rantings of a madman. "

Íme a magyarázat, csak utána kellett volna nézni. >.< És még én is lusta voltam hozzá. :D De ez egy nagyon jó információ, Revan, sok mindent megmagyaráz. Íme a forrás, aki figyelmeztette a Jediket. Ezért biztosak benne annyira, hogy a Sithek kihaltak, ugyanis nem vették komolyan a híreszteléseket. Azonban Darth Maul megjelenésével újra előkerültek a múlt eseményei, gondolom innen vette Yoda a Kettő Szabálya dolgot. :) Ügy lezárva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most találtam a wookie-n érdekes dolgot a Rule of Two cikkeben.

"For nearly 1,000 years, the Sith watched and waited, destabilizing the Galactic Republic whenever opportunity arose without revealing themselves. Around 188 BBY, during the Dark Jedi Conflict, Kibh Jeen warned the Jedi that the Sith had survived and were operating utilizing the Rule of Two, his warnings were mostly ignored or passed off as the rantings of a madman. "

Hát, jobb magyarázat, mint a semmi, de azért így is felmerül pár kérdés...

Kibh Jeen honnan tudott a Sith-ek túléléséről, illetve a Szabályról? Ha pedig a Jedik ennyire nem tulajdonítottak jelentőséget az állításnak, Yoda miért volt olyan határozott?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, jobb magyarázat, mint a semmi, de azért így is felmerül pár kérdés...

Kibh Jeen honnan tudott a Sith-ek túléléséről, illetve a Szabályról? Ha pedig a Jedik ennyire nem tulajdonítottak jelentőséget az állításnak, Yoda miért volt olyan határozott?

A Sötét Jedi Konfliktusról beszélünk, nem tartanám kizártnak, hogy egy ilyen esemény megtörténtének köze lenne a Sitheknek. Nyilván emiatt szerzett tudomást Kibh Jeen a Sithekről. Yoda pedig azért volt ennyire határozott, mert kiderült, hogy Darth Maul egy Sith Nagyúr volt, így az akkori állítások végül mégiscsak igaznak bizonyultak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ne haragudj Revan, de nekem ez úgy bűzlik, ahogy van. Oké elhiszem, hogy Lucas eredeti elképzelésében Bane előtt több Sith volt. De akkor is, az egy dolog hogy a Kettő szabályában a Jedik olyan simán elhitték Darovit-ról, hogy ő az a Sith Nagyúr, akit kerestek, és aki kivégezte Farfalláékat, de, hogy egy társuk állítását elintézzék annyival, hogy "ez meghibbant" egész egyszerűen b*romság. Ha valaki, akkor Yoda tuti kivizsgáltatta volna az ügyet.

Ha valóban, az eredeti lucasi koncepcióban is szerepeltek a Sith seregletek, akkor tuti, hogy neki valami sokkal kiforrottabb elképzelése volt, arról, hogy hogyan hitette el Bane a Jedikkel, hogy a Sith-ek kihaltak, és hogyan szereztek mégis tudomást a Kettő Szabályáról a TPM idejére. Mert a jelenlegi kánon úgy ahogy most van önellentmondás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.