Ugrás a kommentre

Ősi Idők


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Én speciel nem hinném, hogy lesz. Ez egy nagyon új terméke a TOR-nak, ami már a sok katyvasz miatt a joggal, meg minden, sem érni már berakni. De lehet tévedek, de szerintem nem szerepel, mert már az időrend sem stimmel, mert DotJ korábban játszódik.

De a DotJ-ben ugorhatnak is az időben előre majd egyszer.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az infó a Darth használatával egy kicsit új. Persze nem teljesen. A tudtad-e dologban leírtakkal csak abban vitáznék, hogy Andeddu volt az első, aki a Darth előnevet használta és ő jóval Revan és Malak előtt élt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én most az Égiek, és az Egyetlenek közti kapcsolat kibogozására leszek kíváncsi. Már ha lesz ilyen, és remélem lesz. Egyébként olvastam a Mortis topicban a történetet KisKósa, és a le a kalappal.:D

Le a kalappal? Miért? >.< Nem nekem jár a tisztelet, hanem az írónak. Mellesleg eléggé megosztja az olvasóközönséget, nekem tetszik, de a fórum egy bizonyos hányadának nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Le a kalappal? Miért? >.< Nem nekem jár a tisztelet, hanem az írónak. Mellesleg eléggé megosztja az olvasóközönséget, nekem tetszik, de a fórum egy bizonyos hányadának nem.

Most a Mortis trilógiáról van szó, vagy az Apocalypse-ről?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mármint a történet ilyképpen megtörtént összeszedéséhez. Bárhogy is, hogy milyen e két fajnak a kapcsolta egész pontosan, arra még kíváncsi leszek.

Elvileg egyikből lett a másik, többet egyelőre nem tudunk. >.<

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én arra gondoltam, lehet, hogy az Egyetlenek az Égiek teremtményei és "megbízottjai" voltak. Mert miután eltűntek, lehet kellett valaki, aki fenntartja a rendszert, és kordában tartja Abelothot.

 

Ez az infó a Darth használatával egy kicsit új. Persze nem teljesen. A tudtad-e dologban leírtakkal csak abban vitáznék, hogy Andeddu volt az első, aki a Darth előnevet használta és ő jóval Revan és Malak előtt élt.

 

Xim a Despota is hordta a Daritha címet, a Daritha Xim alakban, így hívták életében, és a rakatáktól vette át. Ez szó szerint annyit jelent Xim császár.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Xim a Despota is hordta a Daritha címet, a Daritha Xim alakban, így hívták életében, és a rakatáktól vette át. Ez szó szerint annyit jelent Xim császár.

De jó lenne, ha egyszer ezt a kort is feldolgozná egy regény. :) A Köztársaság még sehol, igazi vad viszonyok lehettek akkor. A Végtelen Birodalom és a Köztársaság között elhelyezkedő korszak igazi interregnum, afféle hatalmi vákuum. :) Nincsenek az egész galaxisra kiterjedő kormányzatok... nagyon jó. :)

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De jó lenne, ha egyszer ezt a kort is feldolgozná egy regény. A Köztársaság még sehol, igazi vad viszonyok lehettek akkor. A Végtelen Birodalom és a Köztársaság között elhelyezkedő korszak igazi interregnum, afféle hatalmi vákuum. Nincsenek az egész galaxisra kiterjedő kormányzatok... nagyon jó.

 

A Végtelen Birodalom asztrográfiájában az a legnagyobb irónia, hogy "csupán'' 500 bolygót foglalt magába, mégis ezek elszórtsága miatt nagyobb befolyással bírt mint a több ezer planéta felett uralkodó Xim.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Végtelen Birodalom asztrográfiájában az a legnagyobb irónia, hogy "csupán'' 500 bolygót foglalt magába, mégis ezek elszórtsága miatt nagyobb befolyással bírt mint a több ezer planéta felett uralkodó Xim.

Na ez meglepett. Azt hittem a rakaták az egész galaxist uralták. Akkor nem csodálom, hogy a sok helyen kirobbanó felkelések ily gyorsan romokba döntötték a birodalmat. A meghódított bolygók közötti hatalmas távolságok miatt hamar szétesett az egész.

 

szerk: A Végtelen Birodalom összeomlása után kialakult hatalmi központok.

 

Atlas_pre-republic.jpg

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ez meglepett. Azt hittem a rakaták az egész galaxist uralták. Akkor nem csodálom, hogy a sok helyen kirobbanó felkelések ily gyorsan romokba döntötték a birodalmat. A meghódított bolygók közötti hatalmas távolságok miatt hamar szétesett az egész.

 

No igen. A rakaták nem voltak a felfedezés, inkább csak a hódítás hívei.:) A hatalmas távokkal kevés bolygóval is képesek voltak nagy befolyást gyakorolni a Galaxisra, de a központi kormányzat szinte alig tudott hatalmat gyakorolni(Nem tudjuk, hogy egyáltalán ez milyen típusú volt). Ezt inkább az olyan hűbérurak gyakorolták, mint a Predorok meg a planetáris urak, és mikor jöttek a lázadások, a rabszolgák elsöprő létszámfölénye(10 billió rakata-1 trillió rabszolga), a hatalmi harcok, a megosztottság, és nagy távolságok miatt hamar összeesett a Birodalom. Ugyanis a rendet a sötét oldallal, és az olyan, szintén Erővel aktiválható szuperfegyverekkel való megfélemlítésekkel tartották fenn, mint a Csillagkohó(pl: Tatooine elpusztítása)Amikor amiatt a vírus miatt, mely kipusztította, de mindenekelőtt megfosztotta az Erőtől őket, a fegyvereik hatástalanná váltak, és a sötét oldalt sem tudták használni, a rabszolgákat már nem tartotta vissza semmi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És Andeddu-val mi a helyzet? Tudtommal ő volt az első, aki a Darth előnevet használta még jóval Revan és Malak előtt.

 

Bizonytalan a dolog, de ő legvalószínűbb. Andeddu kétségkívül az elsők közt volt, de Naga Sadowt is szokták Darthal illetni, illetve ott van a kevésbé ismert Darth Vitus. Ezen három Ősi Sith után egészen Revanig és Malakig nem használták,így utánuk ők jönnek. Csak mivel nem tudjuk, hogy a Régi Sith Birodalom korán belül Andeddu mikor élt, illetve mikor vette fel a címet, ezért nincs biztos infó. Az viszont kétségtelen, hogy önálló gondolatból vette fel a Darth-ot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bizonytalan a dolog, de ő legvalószínűbb. Andeddu kétségkívül az elsők közt volt, de Naga Sadowt is szokták Darthal illetni, illetve ott van a kevésbé ismert Darth Vitus. Ezen három Ősi Sith után egészen Revanig és Malakig nem használták,így utánuk ők jönnek. Csak mivel nem tudjuk, hogy a Régi Sith Birodalom korán belül Andeddu mikor élt, illetve mikor vette fel a címet, ezért nincs biztos infó. Az viszont kétségtelen, hogy önálló gondolatból vette fel a Darth-ot.

Már Haazen is használni akarta. Ő lett volna Darth Hayzne, tanítványának, Luciennek pedig két név közül akart választani: Darth Luzion és Darth Sion.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már Haazen is használni akarta. Ő lett volna Darth Hayzne, tanítványának, Luciennek pedig két név közül akart választani: Darth Luzion és Darth Sion.

 

Igen ez is igaz. Bár az már egy picit később volt, a Nagy Sith Háborúk körül, én csak a legelsőket írtam, na meg ők ugyebár mégse lettek Dartok (bár a szándék a fontos :)).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Honnan tudtok ennyi mindent? :o

Mert született zsenik vagyunk. :D

 

Igen ez is igaz. Bár az már egy picit később volt, a Nagy Sith Háborúk körül, én csak a legelsőket írtam, na meg ők ugyebár mégse lettek Dartok (bár a szándék a fontos :)).

Persze, tudom, arra kívántam rácáfolni, hogy Revan és Malak idejéig nem volt semmi Dartholás. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bizonytalan a dolog, de ő legvalószínűbb. Andeddu kétségkívül az elsők közt volt, de Naga Sadowt is szokták Darthal illetni, illetve ott van a kevésbé ismert Darth Vitus. Ezen három Ősi Sith után egészen Revanig és Malakig nem használták,így utánuk ők jönnek. Csak mivel nem tudjuk, hogy a Régi Sith Birodalom korán belül Andeddu mikor élt, illetve mikor vette fel a címet, ezért nincs biztos infó. Az viszont kétségtelen, hogy önálló gondolatból vette fel a Darth-ot.

Érdekes, köszönöm.

Állítólag évekkel ezelőtt Amerikában volt egy szavazás, hogy mely Sith-ről szeretnének olvasni leginkább és Andeddu győzött. Sajnos azóta se született meg a könyv.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, köszönöm.

Állítólag évekkel ezelőtt Amerikában volt egy szavazás, hogy mely Sith-ről szeretnének olvasni leginkább és Andeddu győzött. Sajnos azóta se született meg a könyv.

Akkor valószínűleg valahogy meg kellett magyarázni, hogy miért csak két Sith lehet. A Bane trilógia miatt tolódott, aztán a TOR játék miatt, mos meg a DotJ miatt csúszik. Ha vége lesz a DotJ-nak (ami nem most lesz) akkor majd talán jön ez a kor. Bár lehet hogy hamarabb is belevágnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor valószínűleg valahogy meg kellett magyarázni, hogy miért csak két Sith lehet. A Bane trilógia miatt tolódott, aztán a TOR játék miatt, mos meg a DotJ miatt csúszik. Ha vége lesz a DotJ-nak (ami nem most lesz) akkor majd talán jön ez a kor. Bár lehet hogy hamarabb is belevágnak.

Hát azért igazán megjelenhetne arról is egy regény, ezektől függetlenül is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Köztársaság akkor kezdett éledezni, főleg miután sikerült áttörni a mandalori blokádot, így az állóháborút elkerülendő, a Sith Birodalom kiegyezett az ellenséggel. A szerződés a Köztársaságnak is jól jött, így rendezhette a sorait.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.