Ugrás a kommentre

Ősi Idők


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

A Köztársaság akkor kezdett éledezni, főleg miután sikerült áttörni a mandalori blokádot, így az állóháborút elkerülendő, a Sith Birodalom kiegyezett az ellenséggel. A szerződés a Köztársaságnak is jól jött, így rendezhette a sorait.

Gondolom a játék megkövetelte az ilyen szituációt. Miután már 28 éve ment a csihi-puhi, nem hiszem hogy egy állóháború olyan nagy csapás lett volna, pláne hogy végre sikerült végre egy igazán nagy győzelmet aratniuk (Coruscant)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom a játék megkövetelte az ilyen szituációt. Miután már 28 éve ment a csihi-puhi, nem hiszem hogy egy állóháború olyan nagy csapás lett volna, pláne hogy végre sikerült végre egy igazán nagy győzelmet aratniuk (Coruscant)

 

De a Sith-ek amúgy sem arathatnak végső győzelmet, és mindenképp kikapnak. Ez a legnagyobb "spoiler" a TOR-ban, pedig mindenki tudja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért, mert... Kíméletlen spoilerek a The Old Republic: Revan végéről, szóval aki nem akarja tudni, ne olvassa el...

 

Mert amikor Revan visszatért a Dromund Kaasra és megütközött a Sith Császárral alulmaradt és a fogságába esett. Ám a Sith Császár nem ölte meg, hanem sztázisban tartotta és 300 éven keresztül vallatta a Köztársaságról. Revan ugyan nem beszélt, de mivel a Sith Császár alábecsülte a férfit, nem vette észre, hogy gyakorlatilag Revan hitette el vele az Erőn keresztül, hogy a béke az optimális megoldás.

 

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is elolvastam, elfogadható magyarázat.

 

 

Nem csoda, hogy Malgus is lázadozott az egyezmény megkötése ellen. Revan gyakorlatilag az egész Köztársaságot és ezzel együtt a galaxis jövőjét megmentette ezzel. Mennyi minden máshogy alakult volna, ha a Sith Birodalom egyeduralkodóvá vált volna. Nem lett volna Sidious se... :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Vannak fent magyar feliratos verziók is fent. :) Egyfajta történelmi videó bejegyzések, amiket Gnost-Dural narrál. (Annihilation egyik főszereplője, a borítóján is fent van.) Sok olyan dolgot mond, ami ismerős lehet korábbról, Jedi Polgárháború, Mandalori Háború, Exar Kun felemelkedése és bukása, a Nagy Hiperűr Háború... De miközben ezekről mesél, megtudjuk, hogy ezek miként kapcsolódnak, hogy hogy vezetnek a szálak végül a Coruscanti Egyezményhez. Az első néhány videóban pedig még a Nagy Háborúról van szó. Sajnos a sorozatot azóta sem fejezték be, pedig az igazán érdekes részek most jönnének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi az infot! Meg is néztem az elsőt. Nagyon érdekes az egész, jól ki van találva, hogy egy mester meséli el.

Tehát, Revan és Malak halála után (a Jedi Polgárháború után) a sithek visszatértek a galaxisba, és a háború évtizedekig tartott. Ez a Nagy Galaktikus Háború. Ilyenkor már a Sith Császár az úr. Aztán jön a Coruscanti Egyezmény (ezt az árulás meséli el). Majd a Galaxis két részre oszlik: sötétség és fény. Ám a fontos útvonalak még mindig mandalóri blokád alatt vannak.

 

Kérdés: A sithek a Nagy Galaktikus Háború előtt hol tanyáztak?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ám a fontos útvonalak még mindig mandalóri blokád alatt vannak.

Ha emlékezetem nem csal, azt már korábban áttörték. Ezekben a videókban visszafele haladnak a történelemben, és már csak abból is az jön le, hogy az az egyezmény előtt volt.

Kérdés: A sithek a Nagy Galaktikus Háború előtt hol tanyáztak?

Majd ezt is elmesélik, de annyit elmondhatok, hogy pont ott, ahol Revan is átállt a sötét oldalra

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól mondja Nabo, a Mandik blokádját még a békeszerződés előtt áttörték. Nabo nem akarta elárulni a bolygó nevét, így inkább én sem teszem. :)

 

A legelső bejegyzést csak Revan tudná átszerkeszteni, úgyhogy őt kell megkérnünk erre. :)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első kettőt beszerkesztettem az elejére.

Látom, hogy ez a max. Akkor nagy kérés lenne ha a linkeket raknád be? Csakhogy mind egy helyen legyen. Itt a srácnak fel van töltve az összes, csak egy kicsit bogarászni kell, mert vannak más videói is (ráadásul a névrokonod is).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom, hogy ez a max. Akkor nagy kérés lenne ha a linkeket raknád be? Csakhogy mind egy helyen legyen. Itt a srácnak fel van töltve az összes, csak egy kicsit bogarászni kell, mert vannak más videói is (ráadásul a névrokonod is).

Nem ez a max, csak most egyelőre ennyi. Legyen idő emészteni az információt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos csak 12 részt adtak ki, a többit nem is fogják, hiszen azok már, mint mondták, nem kapcsolódnak szorosan a játékhoz. Pedig érdekelt volna a Köztársaság születése.

A Köztársaság születése szerintem a DOTJ-ban lesz majd benne. Amúgy ez a Timeline sorozat nagyon nagy vonalakban mesél (ennek ellenére nagyon jó), szóval szerintem minden rész tartalmát két regény tudná csak visszaadni.

KisKósa, hogy érted azt, hogy az érdekes részek még csak most jönnek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

KisKósa, hogy érted azt, hogy az érdekes részek még csak most jönnek?

Elég csak végignézni a címeket, szerintem magukért beszélnek.

 

13.: The First Dark Sith Lords On Korriban

14.: The 2nd Great Jedi Schism

15.: The Jedi Join The Republic

16.: Founding Of The Republic

17.: The Jedi Order Is Established

18.: The Force War On Tython

19.: Force "Discovered" On Tython

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég csak végignézni a címeket, szerintem magukért beszélnek.

 

13.: The First Dark Sith Lords On Korriban

14.: The 2nd Great Jedi Schism

15.: The Jedi Join The Republic

16.: Founding Of The Republic

17.: The Jedi Order Is Established

18.: The Force War On Tython

19.: Force "Discovered" On Tython

Oh, ezekről nem tudtam. Most mr én is sajnálom, hogy nem folytatódik :( Azért 18-asért és a 19-esért kárpótol a DOTJ, nem? Engem legalábbis igen :) És szerintem a 13-as is benne lesz. Erős a gyanúm, hogy

 

 

Daegen Lok és Xesh lesznek az elsők (vagy valami ilyesmi, de szerintem ők fogják lefektetni a Sitek alapjait .:)

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oh, ezekről nem tudtam. Most mr én is sajnálom, hogy nem folytatódik :( Azért 18-asért és a 19-esért kárpótol a DOTJ, nem? Engem legalábbis igen :) És szerintem a 13-as is benne lesz. Erős a gyanúm, hogy

 

 

Daegen Lok és Xesh lesznek az elsők (vagy valami ilyesmi, de szerintem ők fogják lefektetni a Sitek alapjait .:)

 

 

 

Nem hinném, hogy sok közük lenne a Százéves Sötétséghez, de ki tudja. Az SW-ben minden lehet, de szerintem nem túl logikus.

Szerkesztve: - Master
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.