Ugrás a kommentre
Darth Revan9

Ősi Idők

Ajánlott hozzászólás

A Morriband-dal kapcsolatban eszembe jutott Darth Ruin. Őt Lucas találta ki még az EP1 környékén. Régen Jedi volt, és átállt a sötét oldalra. Megalapította az új Sith Birodalmat, Yavin előtt 2000 környékén, ez a Sith Birodalom nem azonos a korábbi Sith Birodalmakkal, hanem más. Lehet, hogy Morriband a ruini Sith-ek őshazája.

A ruini Sith Birodalom bukása YE 1000 környékén volt Darth Bane idejében.

Szerkesztve: - Darth Revan9

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről csak ma értesültem. A Sith-eknek már eddig is több "őshazája" volt, Korriban, Dromund Kaas vagy a Ziost, így szerintem nincs gond.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

A fenébe is, hogy mennyit dobálóznak szerencsétlenek őshazájával. Ez a sci-fi történelem egyik legrégibb megoldatlan szála. Ezzel is sok mindent fel fognak forgatni. Maga az évad azonban igen jónak ígérkezik. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Moraband nem más mint Korriban. Lucas megváltoztatta a bolygó nevét. (Csak tudnám minek? Ez tényleg fölösleges volt.) Az Episode guide-ban benne lesz, hogy Korribannak számtalan neve volt eddig is a galaktikus történelem során. Tehát az eredmény: a Korriban bolygó megmaradt, csak kapott még egy plusz nevet.

Szerkesztve: - Darth Revan9

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Moraband nem más mint Korriban. Lucas megváltoztatta a bolygó nevét. (Csak tudnám minek? Ez tényleg fölösleges volt.) Az Episode guide-ban benne lesz, hogy Korribannak számtalan neve volt eddig is a galaktikus történelem során. Tehát az eredmény: a Korriban bolygó megmaradt, csak kapott még egy plusz nevet.

Szerintem büszkeségből. Ne már az EU vigye a puskát alapon. :45:

Szerkesztve: - Master

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Szerintem büszkeségből. Ne már az EU vigye a puskát alapon. :45:

Lehet. Mindenesetre jó tudni, hogy az EP Guide-ban megemlítik, hogy a bolygónak több neve is volt a történelme során. Most csak annyit módosítottak, hogy a Klónháború idején Morabandnak hívták. Ennyi változtatást még le tudok nyelni simán. Főleg úgy, hogy láthatjuk a Sötét Nagyurak völgyét, említést tesznek indikerkt módon az Új Sith Háborúra, az utolsó ruusaani csatára és Yoda olyasvalakivel fog tatálkozni, ... de ezt majd az epizódban.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Lehet. Mindenesetre jó tudni, hogy az EP Guide-ban megemlítik, hogy a bolygónak több neve is volt a történelme során. Most csak annyit módosítottak, hogy a Klónháború idején Morabandnak hívták. Ennyi változtatást még le tudok nyelni simán. Főleg úgy, hogy láthatjuk a Sötét Nagyurak völgyét, említést tesznek indikerkt módon az Új Sith Háborúra, az utolsó ruusaani csatára és Yoda olyasvalakivel fog tatálkozni, ... de ezt majd az epizódban.

Nagyon tetszik, hogy Lucasék egyre több dolgot átvesznek az EU pozitív részéből. Bár ez érthető. Ilyen dolgokat, mint a Korriban (esetünkben a Moraband), vagy az Új Sith Háborúk a rajongók nagy része G- kánon szinten kezeli, hisz alapot adnak a Sagának, és nagyon izgalmasak.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Úgy tudom, nincs rá magyarázat. Lehet, hogy valami első civilizáció (mondjuk a Whillek? :D).

Lehet, hogy a Whillek, bár én az Égieket(Celestials) is számításba venném. Alapvetően ez a két faj áll a legközelebb az Erőhöz jelenlegi tudásunk szerint. És vajon a céljuk, egyesíteni az Erőhasználókat az ő eltűnésük után?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Egyébként nem szándékoznak kezdeni valamit Darth Ruinnal? Tök fontos időben szereplő, igen fontos szerepű karakter, mégis jóformán csak egy vázlatos életrajz van róla . Pedig ha jól tudom még Lucasnak is köze van hozzá.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Igen, Lucas találta ki a karakterét. Ő alapította meg az Új Sith Birodalmat Yavin előtt 2000 körül. Lucas ennek a Birodalomnak a végkifejletét is vázolta Darth Bane sorsával. Az EU gyakorlatilag az egész koncepciót átvette.

Tényleg szinte semmi sincs róla, csupán a kronológikus kiadványokaban szerepel, illetve halványan utalgatnak rá pár regényben.

Lehet, hogy kezdenek majd vele valamit. Én nem lepődnék meg rajta, ha pont a jövőbeni filmek valamelyikében látnánk ezt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Én szívesen látnám őt valahol, akár egy Bane-hez hasonló sith hérosz is lehetne belőle, ráadásul Dooku-n kívül csak őt ismerjük az Elveszett Húszak közül. Igen sok potenciált látok benne.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Ez sem elképzelhetetlen, plusz Sidiousnak is volt egy "Once more the sith will rule the galaxy" mondata, de én inkább még most is afelé hajlok, hogyha létezett is valaha egy hasonló Sith Birodalom, az párhuzamosan létezett a Régi Köztársasággal. Ne felejtsük el hogy Ben azt montda, hogy: "For over a thousand generations the Jedi Knights were the guardians of peace and justice in the Old Republic." Ha egy generációt is csak ötven évnek tekintünk, akkoris legalább 50 000 éve létezik Jedi Rend, ami ráadásul a (régi) Köztársaságot szolgálta.

Én is hasonló képen képzelem el. A Galaxis nagy részét uralták a Sith-ek, de maradhatott néhány rendszer, amit sikerült megvédenie a Jediknek. Ezek alkották az akkor még távolról sem galaktikus Köztársaságot (megjegyzem, a Köztársaságot sosem illették galaktikus jelzővel, az a Szenátus volt). Aztán a Jedik és eme Köztársaság erői sikeresen szembeszállhattak a Sith birodalom erőivel, és úgy nőtt, hogy sorban szabadította fel a rendszereket. Végül ezer évvel az ep1 előtt sikerült végleg legyőzni a Sith-eket, a Köztársaság pedig szép nagy állammá nőtt (mert azért nem szabad elfeledni, hogy rengeteg rendszer nem része a Köztársaságnak).

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Regisztrálj, vagy jelentkezz be a hozzászóláshoz

Regisztrálni kell a hozzászólási jogosultsághoz

Regisztráció

Egyszerűen regisztrálhatsz közösségünkbe.

Regisztráció új felhasználóként

Bejelentkezés

Már regisztráltál? Lépj be!

Belépés

• Jelenlévő felhasználók:   0 tag

Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.

Fontos információ