Ugrás a kommentre

Ősi Idők


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Nem "is", ez A magyarázat. Ezt el is mondják a KotOR alatt. Először a Dantooine-i romoknál az őrgép, aztán az ismeretlen bolygón a rakaták is elmondják a Lehon. Ugyanígy ott voltak a rakaták a Dantooine-on és a Korribanon is. Egyebek mellett, mivel egykor ők uralták a Galaxist.

 

Igaz. Elég rég játszottam a KOTOR-ral. De most már emlékszem nagyjából.

Azért nagyon állat, hogy egy Erőhasználó faj uralta a Galaxist hajdanán, nem? :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nadd is Jedinek indult. Aztán kilépett a rendből. Az Ossus-on képezték Jedinek. Renegálása után a Sith Birodalom maradványai felé vette az irányt. Yavin 4-en rátalált Sadow szarkofágjára. Ekkor indult a Sith kiképzése. Miután eleget tanult megölte mesterét. Nadd ezután meghódította Onderont és király lett. BBY 4350 körül halt meg (testileg). Testét Iziz királyi palotában temették el.

Ebből az eleje nem nagyon rémlik, csak hogy király lett, stb, és az utáni sorsa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebből az eleje nem nagyon rémlik, csak hogy király lett, stb, és az utáni sorsa.

 

A wookie-n szerencsére eléggé részletesen kitértek az életére.

Az utáni sorsa azért lehet ismerős, mert azt hiszem benne van a Freedon Nadd Uprising képregényben, nem? :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én az ősidőket mindig úgy képzeltem, hogy olyan civilizáció volt mint most a mienk. Aztán feltalálták a fénykardot, űrutazást stb.

Valaki be tudna linkelni egy képet az aksis fénykardról? És ezelött mi volt? Sima kard?

Az előtt vibrokard, és az előtt lehetett a simakard. Már ha, valaki használt akkor még sima kardot, hiszen a Rakaták birodalma mintegy 49000 évvel megelőzték az Első Galaktikus Birodalmat, és a Jedik is csak 25000 évvel a Birodalom előtt alakultak meg. Szóval lehet, hogy az űrutazásra képes civilizációk, így a Jedik sosem használtak sima kardot, a fénykard előtt a vibrokard lehetett (ez fix, mikor a Jedik összetalálkoztak a Sithekkel, akkor a Sötét Nagyurak még vibrokat használtak).

 

Itt egy aksis fénykardos Jedi:

ArchaicLightsaber.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Megjelent az SW 69. száma, benne a Kotor 12. számával és Sith Birodalom bukása befejezésével!

Jövőre egy 12 részes több ezer évet átívelő mega, giga- kaliberű sztori jön a Star Wars univerzum szinte összes főbb szereplőjét felvonultató történetben. Jön: a Vector!!! ;):)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos így címről nem ugrik be, pár szóban leírnád, hogy kb. mit kell tudni róla?

 

A középpontban egy ősi (még Naga Sadow előtti) Sith Nagyúr talizmánja áll. E talizmánba van bezárva Muur lelke. Celeste Morne Jedi-lovag "segítségével" Muur lelke próbál új gazdatestet találni, hogy aztán később a Galaxis ura lehessen. A sztori érinti időben a Kotor korszakot, a Birodalom megalakulását követő időszakot, a Lázadás idejét, és a Jövőt (ABY 137 ) utáni időszakot. Csak páran a szereplők közül: Zayne Carrick, Celeste Morne Darth Vader, Luke Skywalker, Cade Skywalker, Kraayt császár...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazság szerint jelen állapot szerint sajnos törölték a Plaeguis regényt (legalábbis egyelőre).

Én is sajnálom, főleg azért is mert lett volna benne egy olyan rész is amitől hátast dobtam.

Melyik rész lett volna? Szerintem Plaugis inkább a bölcselkedek, megismerem a sötét oldalt, tipus volt. Nem olyan exhibicionista, mint Palpi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Melyik rész lett volna? Szerintem Plaugis inkább a bölcselkedek, megismerem a sötét oldalt, tipus volt. Nem olyan exhibicionista, mint Palpi.

Állítólag Plaeguis "teremtette" Anakint a midi-chlorianok segítségével. (Bár ez nem biztos)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Karness Muur

Az Ősi Sith Nagyurak egyik leghatalmasabbiak volt. Ő alkotta meg a Muur talizmánt és a Muur Kódexet. Még ezelőtt azon Jedik közé tartozott, akik a Sötét Oldalra álltak és felelősek A Száz Éves Sötétségért. XoXaan és Ajunta Pall mellett harcolt. A Leviatánokat is ő alkotta meg. Harcolt a Coorbosi Csatában. Őt is száműzték a Köztársaságból. A Korribanra ment Sötét Jedi követőivel együtt. Felismerte a Sith faj Erőérzékenységét és leigázta őket. Innen ered a kefejezés: a Sith Sötét Nagyurai. Létrehozott egy amulettet, amibe koncentrálta a Sötét Oldal erejét. A talizmán segítségével rabszolgasorba tud dönteni másokat. Amikor a talizmánt nem Erőérzékenyek, vagy idegen fajba tartozók találják meg Muur a távolból elszabatídja a Rakghoul Pestist, egy fertőzést, amely azok között elterjed, akik már szolgái. Muur a rakghoulokkal akarta meghódítani a Galaxist. Kódexében részletesen leírta talizmánjának működését. Muur miután meghalt lelkét a talizmánjába zárta. Ha talál egy megfelelő Erőhasználót, akkor ráveszi, hogy hordja és megfertőzve a lelkét átveszi a hatalmat felette. Sorsa a Vector sztorijában teljesedik ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A ki nem adott Plaguis történet jobb, mint ez. Sokszor elgondolkoztam, azon, hogy a sitheknek miért kellenek talizmánok, ereklyék, mágikus tárgyak, ahhoz hogy nagyobb hatalomra tegyenek szert. (mint Palpi és az Árnykorona esete) Pedig az egész csak hit kérdés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nagyon bejön. Így még jobban hajaz az egész a fantasy-ra, amit imádok.

A csempészes sztorik is jók, de számomra mellékesek. Érdekes színt adnak a Star Wars univerzumhoz, de nem jelentenek többet számomra. A fejvadászos sztorikat már sokkal jobban szeretem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.