Ugrás a kommentre

Ősi Idők


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

  • 3 hónappal később...

Érdekes, hogy Darth Revant szeretik ilyen nagyvonalúan használni. A Darth Bane könyvben is egy hatalmas és bölcs Sith nagyúrként jelenik meg, és valószínűleg itt is az lett volna. Csak hát pont Revan? Aki azon kevés nagyurak közé tartozott, aki megtért? Mondjuk nem önszántából, de akkor is.

Szerintem itt annyiról van szó, hogy Sith-ként miket ért el. Vadert is minden idők egyik legnagyobb Sith-jeként tartják számon, holott 13 évig Jedi volt, halála előtt pedig szintén "megtért".

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, hogy Darth Revant szeretik ilyen nagyvonalúan használni. A Darth Bane könyvben is egy hatalmas és bölcs Sith nagyúrként jelenik meg, és valószínűleg itt is az lett volna. Csak hát pont Revan? Aki azon kevés nagyurak közé tartozott, aki megtért? Mondjuk nem önszántából, de akkor is.

Alapvetően Revan fektette le a Rule of Two alapjait, Bane finomított rajtuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem most Darth Bane, de ez változó. :D

Egyébként Bane-t úgy tudom Lucas találta ki. Egészen pontosan 3 dolog tőle származik.

Darth Bane neve.

Kb 1000 évvel a filmek előtt élt.

Ő találta ki az egy mester egy tanítvány szabályt.

Túlélte az utolsó Jedi-Sith háborút.

Ha jól tudom mindezt még a Baljós Árnyak előtt írta meg egy történelmi háttérként.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 1 hónappal később...

Igazság szerint nem tudom, hogy jó helyre írom e a kérdésemet, de remélem igen. Ha mégsem jó a hely, akkor bocsánat, és nyugodtan töröljétek ki, vagy rakjátok át.

 

Mint azt már tudjátok nem olyan régóta vagyok SW fan, ezért szükségem van némi tanulásra eme hihetetlenül nagyszerű világgal kapcsolatban. Így legtöbbet az EU-t olvasom, ahol sok érdekes dolog van, amit feltudok használni a tanulmányaimhoz. Ma például a Darth Revan, Darth Malek és a Mandaloria-i háborúról olvastam. Meg persze számos más hozzá kapcsolódó cikkről. Az egyik ilyen cikk böngészés közben találtam egy Jedi-t akinek a neve rögtön szemet szúrt.

Ezt a Jedi-t Jedi Száműzött-nek hívják. Harcolt a Mandaloria-i háborúban ahol a végső csatában ő adta a parancsot, hogy robbantsanak fel olyan tölteteket, melyek az egész galaxist elpusztították. Ezért kizárták a Jedi rendből majd száműzték. Érdekes volt róla is olvasni, de ennek ellenére engem a neve nem hagy nyugodni. Tudom nem nagy szám, hisz ez csak egy név, de akkor is, engem érdekelne. Mert nem hiszem, hogy Jedi Száműzött a becsületes neve.

Ti mit tudtok a nevéről?

 

Előre is kosss mindent!

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ti mit tudtok a nevéről?

Nincs neve, mert játékban jelent meg és ott bármilyen nevet lehetett adni neki. Csak az a tisztázott, hogy nő és ember Jedi volt.

Mindenhol csak Exile-nek azaz Száműzöttnek hívják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Harcolt a Mandaloria-i háborúban ahol a végső csatában ő adta a parancsot, hogy robbantsanak fel olyan tölteteket, melyek az egész galaxist elpusztították.

Csak a Malachor V rokkant bele (de még az sem pusztult el, csak kicsit szétesett) a Mass Effect Shadow Generatorba, nem az egész Galaxis. ;) Akkor már nem lett volna honnan kizárni szegény Exile-t. :D

 

Nincs neve, mert játékban jelent meg és ott bármilyen nevet lehetett adni neki. Csak az a tisztázott, hogy nő és ember Jedi volt.

Mindenhol csak Exile-nek azaz Száműzöttnek hívják.

Amit én azért nem értek, mert ha már így meghatározták, hogy ember és nő, akkor már igazán el is keresztelhették volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Számomra Sidious a "legnagyobb" Sith Nagyúr, ami talán annak köszönhető, hogy Vaderen kívül őt ismerhettük meg leginkább a filmek során.

EU-ból Bane-re tenném a voksom, bár Zannah által esélyes a trónfosztásra (még nem fejeztem be a 3. Bane regényt, majd utána rangsorolok).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

en nem neveznem Sidiust a nr 1 nek mert tulkeppen Bane az aki elinditotta a rejtozz s askalodj s verj at mindenkit ... 1000 even keresztul folyt az askalodas s a korpcio tulkeppen Sidiusnak nem volt semmmi de semmi dolga azon kivul hogy elore latta a jovot egy ontelt arogans onamito hiu Sith volt elhamarkodottan megolte Plageust almaban hatat forditva a sith rendnek es a ketto sabalyanak igy nem egy eros Sith nagyur valt belolle aki birtokaban volt a hatalomnak hanem egy masodrangu sith aki ugyan rovid idore megnyerte a haborut az ezer even at folyo mesterkedesek befolyasa alatt viszont elvestett mindent s odalett a sith rend es a tanitvanyai szamomra ugy tunik gorcsosen megakarta mutatni a vilagnak hogy o is hagyatekot tud hatrahagyni de mindenkivel kudarcot vallot Darth Maul Dart tyranus.Anakyn Mara wade Luke a maguk nemeben mind tokeletes tanitvanyok csak nem fogekonyak a sith rendre :)es mivel meg nem olvastam mindent nem mernek kijelenteni semmit

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.