Ugrás a kommentre

Ősi Idők


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

en nem neveznem Sidiust a nr 1 nek mert tulkeppen Bane az aki elinditotta a rejtozz s askalodj s verj at mindenkit ... 1000 even keresztul folyt az askalodas s a korpcio tulkeppen Sidiusnak nem volt semmmi de semmi dolga azon kivul hogy elore latta a jovot egy ontelt arogans onamito hiu Sith volt elhamarkodottan megolte Plageust almaban hatat forditva a sith rendnek es a ketto sabalyanak igy nem egy eros Sith nagyur valt belolle aki birtokaban volt a hatalomnak hanem egy masodrangu sith aki ugyan rovid idore megnyerte a haborut az ezer even at folyo mesterkedesek befolyasa alatt viszont elvestett mindent s odalett a sith rend es a tanitvanyai szamomra ugy tunik gorcsosen megakarta mutatni a vilagnak hogy o is hagyatekot tud hatrahagyni de mindenkivel kudarcot vallot Darth Maul Dart tyranus.Anakyn Mara wade Luke a maguk nemeben mind tokeletes tanitvanyok csak nem fogekonyak a sith rendre :)es mivel meg nem olvastam mindent nem mernek kijelenteni semmit

 

Annyiban egyetértek veled, hogy Sidinek nem álmában kellett volna megölnie a mesterét, hanem harcban. Ha pedig azt nézzük hogy minden tanítvány erősebb a mesterénél, akkor legyőzte volna simán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom amúgy hogy szoktátok e nézni az swtor.hu-t, de ott szokott lenni egy vasárnapi mese rovat. Ezúttal a Mandalóri háborúk 5. része volt terítéken.

Én is olvasgattam régebben és nagyon jók, főleg h a legeslegelejéről kezdte, a rakatákkal, a Xim Birodalommal, az első Jedikkel a Tythonon. Tényleg hasznos egy magyar sw fan számára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

en nem neveznem Sidiust a nr 1 nek mert tulkeppen (...)

Nos Sidious-nak az erőssége valóban nem a harc volt, hanem a manipulálás, ebben igazad van, de utóbbi pont kellett, hogy a Sithek végre megbosszulják az 1000 éves száműzetést. Harcosnak meg ott volt a mindenkori tanítvány, Maul és Vader (Tyranus helyzete azért más). De még egyszer mondom, Sidious nagyban hozzájárult ahhoz, hogy beteljesült az előző Sith nagyurak álma, tehát kivételes képességű Sith volt ő is.

 

Egyébként a harci jártasságának gyengeségének némiképp ellentmond az, hogy másodpercek alatt ledarált három nagy Jedi mestert a főkancellári irodában... :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra a legnagyobb Sith Darth Bane. Mind a személyisége, mind a látványa valamiért hat rám.

Nem tudom megmagyarázni, hogy miért. Ha egy olyan Jedi lennék aki abban a korban élt, akkor nagy

valószínűség szerint mellé álltam volna. Amikor a könyvet olvastam, tökéletesen azonosultam vele.

Persze ez attól is lehet, hogy az író ilyen jól írta meg a könyvet, de nekem ez valahogy többet jelent.

Tudom furán hangzik amit mondok, magam sem tudom biztosan, hogy miért is van ez,

de egyszerűen ez van, és nem tudok ellen tenni. Lehet nem is akarok. :)

Viszont én azt is gondolom, hogy az idő előre haladtával egyre jobb Sith-ek nevelődnek ki.

Tanulnak a múltból, és igyekeznek tökéletesebbek lenni. Így valamikor a távoli jövőben

megszületik majd egy olyan Sith, akinek nem lesz párja.

Bár ez talán túl utópisztikusan hangzik. :)

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra a legnagyobb Sith Darth Bane. Mind a személyisége, mind a látványa valamiért hat rám.

Nem tudom megmagyarázni, hogy miért. Ha egy olyan Jedi lennék aki abban a korban élt, akkor nagy

valószínűség szerint mellé álltam volna. Amikor a könyvet olvastam, tökéletesen azonosultam vele.

Hát ha azonosultál Bane-nel, akkor furcsa az értékrended :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ha azonosultál Bane-nel, akkor furcsa az értékrended :D

Szerintem annyira nem, hisz egy olyan apa mellett aki mindig veri a gyermekét és sosem védi meg,

az nem igen lesz jó ember. Főleg akkor nem, amikor az állítólagos helyes oldalon álló katonák is a

vérét akarják venni. Először lehet egy fajta kétségbeesés az, ami a rossz oldal felé hajtja, de később ez

igen is tudatos lépés lesz. Meg persze látja, hogy mennyire nem őneki való a Jedi Rend és a Köztársaság.

Hasonló a helyzet a mai életben is, miért csatlakozzon valaki egy olyan társasághoz, amely kizsákmányolja?

Ráadásul ha az adott rendszerre még haragszik is az ember, akkor sokkal könnyebben fog az ellentétes oldalra állni

azon szándékkal, hogy majd akkor ő megbuktatja azt a mocskos rendszert. Az már más kérdés, hogy pont

a saját elvakult hitük miatt nem látják be, hogy azon tettek amiket véghezvisznek, az mennyire pusztító.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így valamikor a távoli jövőben

megszületik majd egy olyan Sith, akinek nem lesz párja.

 

Azután meg egy nála erősebb,ez után egy még erősebb . Ahogy nincs tökéletes fegyver úgy nincs tökéletes sith, jedi vagy akármi. A Jedik elvakultsága relatív dolog, attól függ milyen szempontból nézzük a dolgot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

http://www.paninicomics.de/star-wars-the-old-republic-band-1---eine-unheilvolle-allianz-i6682.html

ebben a linkben bele nezhetsz vagy akar a fooldalon is keresgelhetsz ha jol latom alul beleolvahatsz a konyvbe de ha lesz idom megnezem neked igaz vagy sem Naga Sadow rol a sztori

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

http://www.paninicomics.de/star-wars-the-old-republic-band-1---eine-unheilvolle-allianz-i6682.html

ebben a linkben bele nezhetsz vagy akar a fooldalon is keresgelhetsz ha jol latom alul beleolvahatsz a konyvbe de ha lesz idom megnezem neked igaz vagy sem Naga Sadow rol a sztori

Ezt inkább ne spoilerezd le, ha megtudod.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Szukitséktól megkérdeztem a honlapjukon, hogy milyen lesz a megjelenési sorrend. Én, a Jedi, Fatal Aliance, Deceived, Allegiance. Az Én, a Jedi még idén megjelenik. Ha jövőre is tartani akarják az évi 6 könyvet akkor a Fatal Aliance-nek a magyar megjelenése 2012 február- március közé kell, hogy essen. Nem hiszem, hogy ennél tovább húzzák a megjelenést, mivel a The Old Republic MMORPG már idén év végén december 20-22 között piacra kerül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
Felmerült, hogy a The Old Republic-ban majd az új rejtélyes Sith császár maga Naga Sadow lesz.

 

Én nem hinném, mert mások meg Revanról beszélnek. Bár mindkettő ellen vannak infók, többek közt úgy tudom Sadowt Freedon Nadd kinyirta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Egy nagyon szép összefoglaló Revanról:

 

 

 

"Korai élet

 

 

Revan pontos származását homály fedi. Néhányan úgy gondolják, hogy Revan a Peremvidék mögött született, de sem szülei személyéről, sem szülőbolygójáról nincs adatunk. Ami biztos, hogy elég fiatalon került a Jedi Rendhez ahhoz, hogy megkezdhesse tanulmányait az Erő rejtelmeiben.

 

 

Jedi kiképzés

 

 

Amennyiben hihetünk az egykori jedi mester, Kreia szavának, ő volt az, aki tanítványául fogadta Revant, s megkezdte az ifjú padawan tanítását. Revan kiképzése legjobb barátjával, Alekkel (később Darth Malak) együtt két helyszínen zajlott: Coruscanton és a dantooine-i Jedi Akadémián. Mindkettejük gyakran látogatta a twi’lek jedi mestert, Zhar Lestint plusz képzésért. Az idős jedi mester felfigyelt Revan csillapíthatatlan tudásvágyára, ám később elhessegette ezt a gondolatot, s betudta azt az ifjú jedi lelkesedésének. Ő és Vandar Tokare mester remélte, hogy Revan lesz a Jedi Rend jövőbeni bajnoka. Másfelől Vrook Lamar jedi mester később azt állította, hogy Revan talán túlságosan is lelkes volt, s túl sokat akart megtudni az Erőről. Még azzal is meggyanúsította, hogy az ősi sith mágiákat is tanulmányozta. Úgy tartják, Revan később ott hagyta első mesterét és több mestertől is tanult egyszerre, beleértve a már fent említett Lestint, a jedi történész Dorak mestert Dantooine-on, illetve Arren Kae-t. Később Mical azt állította, hogy Revan behatóan tanulmányozta az Erőn keresztül kialakítható kapcsolatok technikáját. Kreia szerint Revan végül visszatért hozzá, „mikor rájött, hogy már nincs mit tanulnia a jediktől, azt kivéve, hogy hogyan hagyhatná el őket örökre”. YE 3956-ban a dantooine-i jedi mesterek véleménye szerint bár padawannak nagyon ígéretes volt, Revan makacs volt, büszke és nem törődött a Sötét Oldal veszélyes csábításával.

 

 

Valamikor YE 3963 előtt Revan Alekkel együtt elnyerte a lovagi címet. A két barátot a Rend egyik legígéretesebb párjaként könyvelték el, de kettejük közül Revan számított az igazi vezérnek (erősebb és intelligensebb volt, mint Alek).

 

 

A Revansiszta

 

 

A korai peremvidéki összetűzések idején (mely a Galaktikus Köztársaság és a mandalóriaiak között zajlott) Revan egy jól ismert, erős, karizmatikus jedi lovag volt. Véleményt formált, miszerint a mandalóriaiak nagyobb fenyegetést jelentenek, mint amennyire az egyelőre látszik, s hangot emelt amellett, hogy a jediknek részt kell venniük a Köztársaság háborús erőfeszítéseiben. A Jedi Rend még nem heverte ki az Exar Kun ellen folytatott háborúban szerzett veszteségeket, így megtiltották a jedik beavatkozását. Revan eleinte magányos hang volt a jedik között, ám barátja, Alek hamarosan mellé állt, s így ketten egyre több hasonló gondolkodású követőre találtak. Alek és a többi segítő támogatásával Revan úgy döntött, hogy a Jedi Tanács akarata ellenére felderítőként behatolnak az ellenség vonalai mögé. Útjuk során egy rövid időre megálltak Tarison. Revan jó kapcsolatot ápolt Lucien Draay jedi mesterrel, így abban reménykedett, hogy a tarisi Jedi Akadémiáról is megnyerhet pár embert az ügyének. Sem Draay, sem más jedi Tarisról nem csatlakozott Revanhoz.

 

 

Valamivel Taris elhagyása után Revan követői nagy részét Suurja-n hagyta, míg ő Onderonra és Dxunra utazott, hogy kivizsgálja az ottani eseményeket. Bár beszámolt a Tanácsnak azon „zavaró” eredményekről, miszerint a Mandalóriai Háború kialakulóban van, a Tanács még egyszer megerősítette álláspontját, miszerint a Rendnek nincs helye a háborúban, s Revant egy új küldetésre küldték, hogy kiszabadítsa követőit, akik a Suurja-n vívott negyedik csatában estek fogságba. A foglyokat végül a szökevény padawan, Zayne Carrick mentette meg Demagol szadista kísérleteitől. Miután Revan és követői újra csatlakoztak, folytatták kampányukat a jedik közbeavatkozásért. Ahogy a revansiszta mozgalom nőtt mögötte a köztársasági média a megmentő szerepébe állította be Revant. Először csak úgy utaltak rá, mint a „revansiszta vezető”, majd hamarosan, mint maga “a Revansiszta”.

 

 

Toborzó útjuk során eljutottak a Cathra-ra is, ahol mind érezték (szerte a galaxisban a többi jedivel együtt) az ezrek halálát, akik a Seroccoi Csatában estek áldozatul a mandalóriaiak nukleáris robbanófejeinek. Az Adasca-affér, az Első Tarisi Csata és Jebble-i Csata után Lucien Draay helyet kapott a Jedi Tanácsban. Draay azt állította, hogy a revansziszták útja mind a Köztársaságra, mind a jedikre nézve rossz. A Tanács visszaküldte Aleket Revanhoz és követőihez egy utolsó figyelmeztetéssel, miután Alek (ekkor már Malak kapitány) tanúskodott nekik egy titkos összeesküvésről, melyet a Jedi Szövetség néven ismerünk.

 

 

Mandalóriai Háborúk

 

 

A Mandalóriai Háborúkról kitűnő írásokat olvashattatok Coirestától, így én ennél a résznél leginkább Revan bukására, és Malachorra koncentrálnék. Valamikor YE 3961-ben Revan rálelt egy rakata csillagtérképre a wookiee-k szülőbolygóján, a Kashyyyk-on. Nem sokkal ezután felfedezte az ősi sith világot, Malachort, ami a mandalóriaiak számára tabunak minősült. A felszínére lépve rögtön megrohamozták a bolygót keresztülszövő pusztító sötét oldali energiák. Erős akaratának köszönhetően a gonosz erők nem emésztették fel. Hamarosan rálelt a Trayus Akadémiára, ahol megtalálta az ősi sith planéta, Korriban koordinátáit.

 

 

A frontra visszatérve Revannak sikerült a mandalóriaiakat Malachorhoz kényszerítenie egy utolsó ütközetre. A háborúban eltöltött idő alatt tapasztalt erőszak és Malachor elindították Revant a sötét oldal felé vezető úton. Revan kidolgozott egy zseniális tervet, amit még saját követői sem ismertek, hogy hogyan törölhetné el szinte összes ellenségét egyetlen csapásra. A mandalóriaiak elpusztítása csak a terv egyik része volt. Azon jediknek és köztársasági katonáknak, akiknek a hűségére nem lehetett számítani, szintén meg kellett halniuk. Revan úgy döntött, megtisztítja seregét azoktól, akik jobban hisznek a jedikben és a Köztársaságban, mint benne. Ám sötét tervét egészen annak megkezdéséig takargatta.

 

 

Hogy ezen tervét végrehajtsa, elrendelte a frissen elkészült tömegárny-generátor elhelyezését a bolygón, ahol a mandalóriai erők összegyűltek, hogy végleg elpusztítsák Revan seregét. Seregének megtisztításával összhangban Revan stratégiailag azon jediket és katonákat rendelte a felszínre, akik hűsége vitatható volt. Miután minden egyes darabka a helyére került, Revan személyesen vívott meg Mandalore the Ultimate-tel, s párharcukból ő került ki győztesen. Egy ifjú jedi hölgyet, akit ma úgy ismerünk, a Száműzött, megbízott a világpusztító fegyver aktiválásával.

 

 

A csata mindkét oldalon katasztrofális veszteségekkel járt. Mindazonáltal a Köztársaság örömmel látta, hogy a Mandalóriai Háborúkból győztesen kerültek ki, s Revant a Köztársaság hősévé kiáltották.

 

 

A csata után Revan és Malak az Ismeretlen Régióba követte a mandalóriai sereg maradványát, hogy felszámolják azt.

 

 

A sith fátyla

 

 

Az űr mélyének Ismeretlen Régiójába folytatott expedíciójuk során Revan és Malak bizonyságot nyert egy régóta megbúvó Sith Birodalom (az igaz sith) létezéséről. Miután megérkeztek a Birodalom főbolygójára, Dromund Kaas-ra, Revan és Malak találkozott a titokzatos Uralkodóval. Revan és Malak Malachor V-ön már így is elfogadta a sith tanításokat, ám itt történt valami, ami miatt teljesen átadták magukat a sötét oldalnak, s az Uralkodó vált az új mesterükké. Tőle új feladatot kaptak: fel kellett kutatniuk egy ősi fegyvert, mellyel a Birodalom elsöprő csapást mérhet a Köztársaságra – meg kellett találniuk a Csillagkohót…"

 

 

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy ki volt a valaha élt legnagyobb Sith nagyúr? Nagyon érdekes kérdés és nehéz is rá választ adni. Mindenképpen az ősi Sithek közül választanék ki egyet, elvégre ekkor voltak a hatalmuk csúcspontján. Karness Muur szerintem egy remek választás lenne. A maga módján elérte a halhatatlanságot és olyan Sith talizmánt hozott létre, amellyel gyakorlatilag elpusztíthatja az egész galaxis és a szó szoros értelmében MINDEN-t az uralma alá hajthatott volna.

 

Ody említette Naga Sadowot, aki szintén egy remek választás lenne. Egy ízig-vérig Sith nagyúr, aki mesteri manipulátor és ezzel egy időben hatalmas az Erőben. Elvégre szupernovákká változtatta a csillagokat.

 

Exar Kun elméletileg szintén nagyon erős volt, ám ez nekem annyira nem jött át, bár az EU igyekszik annak beállítani őt.

 

Darth Revan igazán közkedvelt Sith nagyúr a rajongók körében, bár olyan jelentős tetteket nem tett le az asztalra Sithként, Jediként azonban annál inkább.

 

Darth Nihilus irtózatosan erős volt, de az iszonyatos hatalma volt egyben a gyengéje is, hiszen ki volt szolgáltatva az éhségének.

 

Vagy ott van Vitiate nagyúr, aki a The Old Republic Sith császára. Azon kívül, hogy...

 

...gyakorlatilag halhatatlanná vált...

semmi jelentőset nem mutatott fel a hatalmából, ezért nehéz megítélni.

 

Aztán ott van a sokak által közkedvelt Darth Bane. Irtózatosan erős és bölcs Sith nagyúr, aki képes volt felismerni a Sötét Oldal lényegét. Megreformálta a Sith Rendet és ez valami.

 

Darth Zannah ugyan túlnőtt a mestere erején és elképesztő, amit a Sith Mágiával el tud érni, de sosem éreztem úgy, hogy méltó lenne a pozícióra.

 

A kései Sith nagyurak abszolút nem értették meg a Kettő Szabályát. Darth Sidious, Darth Tyranus és Darth Vader egyaránt szembeköpték ezt az ősi szabályt. Sidious azzal, hogy ÁLMÁBAN végzett a mesterével, Tyranus azzal, hogy Savage Opress-t felhasználva akart hatalomra jutni, Vader pedig ugyanezt tette Starkillerrel. Ez még akkor sem megbocsátható, hogy az öltözéke miatt kiszolgáltatott az Erő villámoknak.

 

Darth Krayt ugyan erős volt, de teljesen tévúton járt és az általa felépített Egy Szabálya és az egész Sith Birodalma el is bukott 8 év alatt.

 

Abeloth pedig nem Sith, szóval őt nem jelölhetem. Először Ody-val akartam egyet érteni, de valljuk be, Sadow durván elszámította magát és el is bukott. Szerintem ha valaki, hát Darth Bane tényleg méltó a minden idők leghatalmasabb Sith nagyura címre... Jelenleg.

 

Most nem jut eszembe kire gondolsz. :hmm:

Bocsi, hogy csak így utólag válaszolok erre a feltett kérdésre, de mint utólag rájöttem, tárgytalan, mert tévedtem és valamit félreolvastam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Zannah ugyan túlnőtt a mestere erején és elképesztő, amit a Sith Mágiával el tud érni, de sosem éreztem úgy, hogy méltó lenne a pozícióra.

Ebben nem értünk egyet, szerintem Zannah remek Sith-tanítvány volt, aki megérdemelt módon lett a Sith Sötét Úrnője. :)

 

A kései Sith nagyurak abszolút nem értették meg a Kettő Szabályát. Darth Sidious, Darth Tyranus és Darth Vader egyaránt szembeköpték ezt az ősi szabályt. Sidious azzal, hogy ÁLMÁBAN végzett a mesterével, Tyranus azzal, hogy Savage Opress-t felhasználva akart hatalomra jutni, Vader pedig ugyanezt tette Starkillerrel. Ez még akkor sem megbocsátható, hogy az öltözéke miatt kiszolgáltatott az Erő villámoknak.

Biztos vagy ebben? Bár még nem olvastam a TFU regényváltozatát, de a játék alapján egyáltalán nem biztos, hogy Vader valóban meg akarta dönteni Palpatine uralmát Starkillerrel. Ez csak etetés volt a részéről, hogy a tanítványa egy csokorba gyűjtse neki, illetve Palpatine-nak a lázadás főbb résztvevőit. Másrészt, szerintem Vader azért sem akarta ekkor még megölni mesterét, mert rengeteg tudás volt, amit az nem adott át neki - épp azért, hogy ne akarja idő előtt megölni.

 

Az egyébként tényleg sajnálatos - Bane erőfeszítéseinek fényében, hogy a Palpatine-tól kezdődő Sith-ek gyakorlatilag semmibe vették a Kettő Szabályát. Bane nem véletlenül akadt ki azon, amit Krayt is művelt. Visszaállított mindent a Kettő Szabálya előtti kerékvágásba.

 

Szerintem nincs olyan, hogy A Sith. Mindegyik nagyúrnak vagy úrnőnek más volt az erőssége, ugyanakkor egyikük sem volt legyőzhetetlen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben nem értünk egyet, szerintem Zannah remek Sith-tanítvány volt, aki megérdemelt módon lett a Sith Sötét Úrnője. :)

Igen, kiérdemelte, elvégre erősebb lett a mesterénél és egy teljesen fair harcban legyőzte őt. Ám valami mégis hiányzott belőle, ami Bane-ben megvolt, sőt, még Cognusban is, de benne nem. Mintha túl sokat kételkedett volna abban, hogy egyáltalán akarja-e ezt.

 

Biztos vagy ebben? Bár még nem olvastam a TFU regényváltozatát, de a játék alapján egyáltalán nem biztos, hogy Vader valóban meg akarta dönteni Palpatine uralmát Starkillerrel. Ez csak etetés volt a részéről, hogy a tanítványa egy csokorba gyűjtse neki, illetve Palpatine-nak a lázadás főbb résztvevőit. Másrészt, szerintem Vader azért sem akarta ekkor még megölni mesterét, mert rengeteg tudás volt, amit az nem adott át neki - épp azért, hogy ne akarja idő előtt megölni.

Én sem olvastam még és emiatt elég sokféleképpen lehet értelmezni Vader motivációit, de nem hiszem, hogy pusztán ez lett volna a cél. Ez az egész Lázadás dolgot is csak azért szervezték meg, hogy eltereljék az Uralkodó és kémei figyelmét Starkiller akcióiról. Lehet, hogy nem akarta idő előtt megölni, de úgy hiszem nem panaszkodott volna. Ráadásul Vader görcsösen kereste a tanítványt, először Celeste Mornét akarta magáénak tudni, aztán Starkillert sikerült is, de miután meghalt, még rengetegszer újraklónozta, de miért? Szerintem azért, mert még nem végezte el a feladatát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vader görcsösen kereste a tanítványt, először Celeste Mornét akarta magáénak tudni, aztán Starkillert sikerült is, de miután meghalt, még rengetegszer újraklónozta, de miért? Szerintem azért, mert még nem végezte el a feladatát.

Remélem a regényekből kiderül mindez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem Marka Ragnos a jelöltem, és a favoritom. Igazi hatalmát nem ismerjük, de számos Sith számára egy példakép volt. Például Exar Kunt is ő nevezte ki a Sith Sötét Nagyurának. Hatalmáról nem sokat tudunk, de a wookiepedia, és az EU források(ami az ősi sithek 90%-ra vonatkozik) az egyik valaha volt legnagyobb erőhasználó volt.(Szellemét legyőzték, de az sokkal gyengébb volt eredeti valójánál)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, most már tudjuk a The Old Republic császárának nevét. Tehát mégse Sadow.

 

Zannah-val kapcsolatban és sok kételkedést éreztem, de úgy vélem a végére megszilárdult az akarata.

 

Meg aztán Bane-ből is megmaradt belőle valami kicsi a trilógia végén. Úgy vélem a trilógia végén mégis Bane győzött valamennyire. Zannah méltó utód lett, aki továbbviszi az általa megalkotott szabályt.

 

 

A késő Sith Nagyurakban túltengett a hatalomvágy. Palpatine-t még valahogy megértem. Biztos azt látta, hogy Plagueis nem öregszik kellő tempóban az általa felfedezett új eljárás miatt. Így fennállt a veszélye, hogy örökre ő marad a mester, míg a tanítvány megöregszik és meghal. A másik, hogy szerintem Palpi elérkezettnek látta az időt a hatalomátvételre, be akarta indítani a folyamatokat. Plagueis pedig talán még várni akart. Ez is lehetett konfliktusforrás kettejük között.

 

A Starkiller-rel kapcsolatos dolgok elég kuszák, sokféleképpen lehet értelmezni Vader vele kapcsolatos motivációit. Talán majd a 3. játék és a hozzá a könyv megadja a választ.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elvileg Ajunta Pall volt az.

Oldalán Karness Muurral és XoXaannal. A legelső, aki átállt az Erő sötét oldalára, az talán Xendor volt, de a Dawn Of The Jediban lehet mást fognak kijelölni erre a címre. Ajunta Pall is eredetileg csak Sötét Jedi volt egészen addig, amíg rá nem talált a Korribanra és az ott élő Sith népre. Az ő meghódításuk által vált ő Sith nagyúrrá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"The first Dark Lord of the Sith was Ajunta Pall, the leader of the exiled Dark Jedi who, after their defeat in the Hundred-Year Darkness conquered the Sith species and ruled over them as gods." - ez alapján gondoltam, de akkor megtudtam valami újat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.