Ugrás a kommentre

1x10 - Lair of Grievous


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Egy oka van az egésznek: nem lenne elég izgalmas, és nem lehetne nyújtani a sztorit...

Szerintem is ez a válasz :)

 

Ody, akkor az öreg Yoda hogy szedte ki Luke gépet a mocsárból, ha nincs ekkor hatalmuk?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is ez a válasz :)

 

Ody, akkor az öreg Yoda hogy szedte ki Luke gépet a mocsárból, ha nincs ekkor hatalmuk?

Hja, előkapja a kunyhó sarkából a csörlőt, ráakasztja Artura és ösztökéli a botjával, hogy: Húzzad má' kenyérpirító! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Grivi csak padawanokat ölt? A sok trófeája erre enged következtetni. :) A másik dolog ami szembe ötlött, hogy Nadah ugye nem tábornok?? A klón halálakor teljesen ez volt az érzésem. Mintha egy katonáját vesztette volna el.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hú, nagyon jó rész volt, és nekem nagyon átjött Nahdat Vebb. Nagyon jó volt, hogy látszott rajta, hogy már nem az az éretlen padawan, hanem inkább egy frissen avatott Jedi, aki még nem nagyon tapasztalt. Aztán az is jó volt ahogy Fisto-val érezték egymást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Grivi csak padawanokat ölt? A sok trófeája erre enged következtetni. :D A másik dolog ami szembe ötlött, hogy Nadah ugye nem tábornok?? A klón halálakor teljesen ez volt az érzésem. Mintha egy katonáját vesztette volna el.

:) Nekem inkább úgy tünt, mintha egy barátját vesztette volna el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jajj hát ki mondta, hogy nem használhatják az Erőt? Az ilyen tiszta Erő használatokkal bárkit fél perc alatt legyőzhetnének. Pl. Gor -t is simán félre lehetne söpörni. Egyszerűen nincs ekkora hatalmuk.

 

De nem ugyanaz a szitu. Nadhar az egyszeri harcidroidokat intézte el hatalmas harci vággyal. Grievous megállítása sokkal egyszerűbb lett volna az Erővel, és így számos életet megkímélhettek volna, olyan életeket, amiket Grievous a háború során könyörtelenül kiirtott. Így aztán gondolom a Jedik nem nehezményezték volna, ha Nadhar vagy bármelyik Jedi kihasználja Grievous gyenge pontját, és az Erővel veszi fel a harcot ellene. Yoda sem neheztelt saját magára, amiért megpróbálta az Erővel legyőzni Palpatine-t az irodában.

 

Számomra ez az egész logikátlan és zavaró.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De miből gondolod, hogy nem használták az Erőt? Yodát hagyjuk, mert már számtalanszor bebizonyosodott, hogy ő teljesen más kategória. Az alapján amit láttunk, teljesen logikátlan amit elvársz a Jediktől. Mellesleg Nahdar és Fisto is használja az Erőt harc közben. Ja hogy nem dobálják Grievous-t ide-oda mint egy rongybabát az Erő segítségével? Ez van...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem úgy rémlik, hogy a Jedik inkább tárgyakat mozgatnak, ha kell (pl. Obi-wan az Utapaun lehozza azt a nagy "akármit", és úgy intézi el Grivi testőreit, vagy pl. Vader a Bespinen a mindenféle kiálló alkatrészeket szakítja ki a falból és vágja hozzá Luke-hoz), nem az ellenséget dobálják ide-oda. Bár jobban belegondolva, ha az megy, akkor ez utóbbi is mehetne, és tudna is menni szerintem. Hogy miért nem használják, az számomra is rejtély, főleg akkor, amikor már nem az erőfitogtatás kategóriájáról beszélünk, hanem tényleg szükséghelyzet van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egész lényege két dologra vezethető vissza.

Az egyik, hogy az Erő-alkalmazásokkal nagyon leegyszerűsödnének a harcok. A Jediknek csak a nagy számú ellenféllel és a Sithekkel gyűlhetne meg a bajuk, így a történet ellaposodna.

A másik, hogy egy jó történetben kerülni kell a karakterek túlzott favorizálását. Nem szabad, hogy bármelyik karakter túlzottan legyőzhetetlennek, hibátlannak tűnjön.

Szerintem ez a két oka van, hogy a Jedik fénykardot használnak Grivi ellen, az egyébként hatásosabbnak tűnő módszerek helyett. Más kérdés, hogy bennünk így is felmerül, hogy lehetett volna másként is...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem olyan egyszerű az szerintem.

Az lehet ebben, hogy az Erő-használat magas fokú koncentrációt kíván, és az egy pergő ritmusú harcban nehezen megvalósítható, nagy gyakorlat kell hozzá, és megkockáztatom, hogy van olyan küzdelem (főleg ami többszereplős az ellenség oldaláról), amikor megvalósíthatatlan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-wan is ellöki Grievoust az Erővel, pedig közben alaposan el van foglalva (Ep III), tehát nem nehéz, épp csak nem aknázzák ki az ebben rejlő lehetőséget.

 

Gyoka: Ez szép és jó, de itt és most nem azt firtatom, hogy a készítők miért nem alkalmazzák ezt, hanem a Jedik. A saga univerzumán belül keresek racionális választ, nem a mi univerzumunkban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem teljesen rendben van az, hogy a Jedik nem használnak közvetlenül támadó Erőtrükkeket (a Sithekkel ellentétben). A Force Push az egyetlen, ami olyannak tekinthető, de ez is csak időnyerésre jó, a Stun Droidot hagyjuk, nem élőlények ellen ér. :) Ennek a résznek az egyik tanulsága pont az, hogy az Erő használatát csak mértékkel, hiszen pont a fitogtatás és túlzottan Erőre támaszkodás vezet a Sötét Oldalhoz. Ez akár a Jedi-lét tragédiájának is tekinthető, megtehetné, de mégse teheti - nekem legalábbis ez jön le a filmekből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig egyszerű az egész.Nem használhatják támadásra csak védekezésre az Erőt.Amikor Erő-lökést alkalmaznak akkor csak helyzeti előnyt akarnak belőle kovácsolni. Ha úgy használnák ahogy Vader Luke ellen tette az EPv-ben az már támadásnak minősűl az meg nem a Jedik útja.Könnyen átbillenhetnének a sötét oldalra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Wan nem épp a helyzeti előny megszerzése miatt vágta a gerendához Grivit, és Yoda is elég támadólag repítette keresztül az irodán Palpatine-t... és a szenátusi platformot sem merő jóindulatból vágta hozzá az újdonsült császárhoz...

A másik: egy Erő-alkalmazással sérülést okozni, majd a delikvenst elfogni és a Coruscantra szállítani szerintem Jedihez méltóbb, mint egy fénykarddal megpróbálni feldarabolni az illetőt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egy nagyon-nagyon jó rész volt. Nálam bekerült a Top3-ba. Először is, a történet ütött. Leesett az állam, hogy van hatása a sorozatra annak, hogy Grievous az elmúlt részekben folyamatosan kudarcot vallott így vagy úgy. Tetszett ez a húzás, hogy Dooku szeretett volna bizonyítékot arra, tényleg megéri-e Grivibe fektetni. Végül kicsit hoppon maradt, mert a tábornok végül is bizonyított, de a fődíjat nem vitte el. Kíváncsi vagyok, lesz-e ennek hozadéka, Grivi alátesz-e valamikor Dookunak. Az sem volt rossz, hogy a tábornok becsmérli Sidioust ("Győzelmet akar aratni a Jedik fölött, de csak harci droidokat ad ellenük.") Ebbe végül is igaza van, néhány esetben a droidok okozták a bukását, és azok tényleg semmit sem érnek a Jedik ellen. Remélem ezutána a tábornok tesz valamit Dooku ellen, amivel bebizonyítja, nem félnótás. A gyávaságával, amit Frenkie írt, egyáltalán nem értek egyet. Nem gyávaság vert helyzetben segítséget kérni. Grivi megsérült, és egy nála nagyobb hatalmú ellenséggel mérte össze az erejét. Így ostobaság lenne nem segítséget kérni, vagy elmenekülni, ha van rá mód. Nem az a bátorság, ha eszetlenül belemegy az ember minden harcba. Az ostobaság. És azért Grievous, bár gyakran lép a távozás mezejére, a harcoktól sem retten el, ha úgy hozza a sors. Egyszerűen csak nem akar meghalni, ezért húzza a nyúlcipőt, ha az alternatívák elfogynak.

Nahdar Vebb, számomra elég közönséges figura volt. Szerintem sem a rossz Jedi mintapéldája, csak olyan, mint Obi-Wan volt az ep1-ben. Gondoljunk csak bele, Qui-Gon leszúrása után ő is hevesen tört rá Maulra (neki is meglett a jussa, csak ő nem halt bele, pedig számára is végzetes lehetett volna), és a droidokat is figurázva, mesteréhez képest vadul írtotta. Vebb is ilyen. Egy picit renegátabb Jedi lovag mellett tanult, valószínűleg több akciót élt meg, és még elég fiatal volt, hogy a kalandokat nézze. Plusz, ott volt a háború, ami fűtötte. Szóval, friss Jedi lovag volt, idővel megérett volna.

Kit Fisto, nos, ő a filmekben nem sokat tett, bár azt emlékezetesen csinálta. A képregényekben egy elég szabadszájú, jó, de a békében hívő harcost ismerhetett meg az olvasó, és ezt maximálisan tartották is ebben az epizódban is. Kicsit olyan Qui-Gonos, nem túl begyepesedett, tudja, mikor kell beszélni, és mikor kell karddal hadonászni.

Gor jó szörnyike lett, bár az arca nekem sem jön be. A mechanikus ruhája (nem kiborg, csak Grievous felöltöztette, mint Paris Hilton a chihuahuaját) viszont annál inkább. Emlékeztet valamire valahonnan, csak nem ugrik be, mire és honnan. A kivégzése kicsit szadista volt, durván felaprították. Az nagyon tetszett, hogy Grievous érzelmileg kötődött a házikedvencéhez.

És ha már Grievous. Én is vártam olyasmit az epizódtól, hogy többet megtudhatunk Grievous múltjáról. És tényleg megtudhattunk, szóval nem értem a panaszt. Az világos volt már az előzetesekből is, hogy nem flashback epizód lesz, és nem is történelmi értekezlet. És aki ismeri Grievous EU életét, az szerintem bőven mosolyoghatott a szobák feltárásán. Nem akarom különösebben kommentálni, miért, e két kép magáért beszél:

20081215003012bscap0002_www.kepfeltoltes.hu_.jpgGrievous_dream_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az sem rossz, hogy most először láthattuk a Jedi Templomot ebben a szériában, bár nekem kicsit egyszerűnek tűnt.

Ami még nagyon tetszett, hogy most már 100%-san kimerem jelenteni, a TCW készítői egyáltalán nem törődnek a Clone Warssal. Grievous az előző két résszel ellentétben itt már folyamatosan köhög, szóval nincs kibúvó, nem Windu miatt kezdett el hörögni. És míg itt azt állítják, hogy nem győzött még le mestert, a CW-ben az első feltűnésekor kettővel is végzett, egyet meg lecsapott, mint a taxiórát.

Szóval, ez egy nagyon jó epizód volt, még ilyet, sokat.

 

Szerintem ennek köze sincs az emberhez. :) Az eredetére én is kíváncsi lennék. Hátha Dzséjt tud róla valamit. :D

Ez jó, még alig mutatták be a rész, de már talán tudok róla valamit. Lehet kicsit túlértékeltek :D

 

De ott egy mestert sem öl meg Grivi. Vagy igen?

Egyet igen, egyet pedig igen és mégsem. Ott volt Daakman Barrek mester (ő szólt hologramon Obi-Wanéknak), illetve az a szőrös izé, akinek levágta a fejét, K'Krukh Jedi mester volt. Na már most, őt az EU eztán feltámasztotta (halottnak tűnt, de valójában hibernálta magát... na persze, azt nem magyarázzák meg, hogyan nőtt vissza a feje). Szóval, ha szigorúan a CW-t nézzük, akkor Grievous két Jedi mesterrel végzett már.

 

Két halálos áldozat volt. Az egyik a padawan, a másik az a szőrös szörnyfejű jedi (ezt jól megfogalmaztam :D ). Bár azt nem tudom, mester volt e.

Barrek, Tarr Seirr, Sha'a Gi és K'Krukh, ez négy halálos áldozat, nem kettő (egy padawan, egy Jedi lovag és két Jedi mester) :)

Továbbá elkalapálta a Tanács egyik tagját, Shaak Tit (ez is nevezhető győzelemnek, még ha nem ölte meg, akkor is) és Aayla Securat, bár ő csak sima Jedi lovag.

 

Grivi csak padawanokat ölt? A sok trófeája erre enged következtetni. :) A másik dolog ami szembe ötlött, hogy Nadah ugye nem tábornok?? A klón halálakor teljesen ez volt az érzésem. Mintha egy katonáját vesztette volna el.

Szerintem Grivi nem csak padawanokat ölt, hanem Jedi lovagokat is. Csak mesterek nem kakadtak még a kardja hegyére :)

Nahdar valószínűleg tábornok lehetett. Legalábbis eddig minden Jedi lovag tábornok volt. Abban a jelenetben nekem is úgy tűnt, hogy az emberét vesztette el. Ráadásul, az biztos, hogy nem Fistohoz tartoztak, hiszen ő egy szem vadásszal jött. Akkor csak Nahdar lehetett a parancsnokuk.

 

A Jedik számtalan módon elpusztíthatnák Grievoust, kezdve azzal, hogy elkapják a torkát, ahogyan Luke tette a gamorraiakkal, vagy lelöknék egy jó magas szakadékba, vagy csak megbilincselnék, vagy elvennék a fénykardját, vagy bármit, az Erő eléggé határtalan, Grievous meg tehetetlen lenne velük szemben.

Ennyi erővel már azt is megkérdőjelezhetnéd, hogy Luke az Erővel miért nem kezdte el végignyomkodni Vader mellkaspaneljén a gombokat. Az tuti betett volna a főhörgőnek.

Na de, szvsz van egy nem olyan rossz magyarázat. Grievous valószínűleg nem 50 kg, hanem bőven lehet 100 fölött. Obi-Wan hogyan lökte el? Lehet látni rajta, hogy belead apait, anyait, hogy mozgásba lendítse Grivit. Valószínűleg, hogy az a "tudatod befolyásolja, mennyire tudod könnyen mozgatni a nagyobb tárgyakat" dolog, amiről múltkor beszéltünk, erősen közrejátszik Grivinél. Mivel jó nehéz lehet, ezért ha csak nem Yoda vagy, akkor bizony erős koncentráció kell, hogy hajugáld. És Obi-Wan annyira nem volt elfoglalva akkor, hiszen ad1) Grivinek már csak két kardja volt, ad2) a klónok már támadták a létesítményt, ad3) Grivi maradék két kardját megakasztotta. Itt viszont Grivi vagy 100%-on nyomult, vagy neki érkezett erősítése, tehát kicsit ellehetetleníti a koncentrációt. Másik dolog, mit érnének vele? Grievousnak nem fáj, ha belepaszírozzák a betonba. Nem fog szédelegni, nem fog lelassúlni. Itt elvesztette a lábait, aztán mi előnyük származott ebből? Semmi. Obi-Wan sem ért el sokat azzal, hogy a falhoz vágta, legalábbis annak fényében, hogy az nem mozdította előbbre az elfogását. Szóval, a lökdösés tényleg csak másodperceket eredményezne, ami nem sokat ér. Lefogni? Igen, ez hatásos lehet, de nem lehet örökre lefogni, márpedig legalább annyi ideig fogva kellett volna tartani az Erővel, amíg hasonló cellába helyezik, mint az ep2-ben Kenobit. Amit elég nehezen tudott volna végrehajtani Fisto úgy, hogy nem voltak már társai, Magnáktól nyüzsgött a palota és csak egy egyszemélyes gépe volt.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyan az epizódot még nem láttam, de a jedik miért nem használják az Erőt Grievous legyőzősekor témához hozzáfűznék egy gondolatot. Dzséjt lentebb nagyon jó magyarázatot adott a dologra, csak annyit tennék hozzá, hogy az, hogy nem dobálnak tárgyakat, droid seregeket odébb, attól még "látatlanban" használják az Erőt. Hiszen ha jól tudom, - bár ez a filmekből nem derül ki emlékeim szerint - magához a fénykarddal való közdelemhez is szükségük van az Erőre. Egy olyan ellenféllel szemben pedig mint Grievous, és/vagy a magna guardok ez fokozottan érvényes. Ezen kívül még az Erőn keresztül érzékelhetik a támadókat, a veszélyeket, stb..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nagyon klassz. Miből van az alsó kép?

Ez speciel a The Clone Wars: The Dreams of General Grievous webcomicból, szóval az egyezés annyira nem meglepő, de a történet abszolút beleillik Grievous történetébe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez speciel a The Clone Wars: The Dreams of General Grievous webcomicból, szóval az egyezés annyira nem meglepő, de a történet abszolút beleillik Grievous történetébe.

Nagyon jók ezek a webcomicok. Grievous álma kifejezetten tetszett. Az meg főleg, hogy ezt az epizódba is beleépítették.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most néztem meg mégegyszer, és érdemes megfigyelni azt a jelenetet, amikor odamennek, hogy megfordítsák a széket, amelyben elvileg Gunray ül. Fisto kézzel akarja, de Nahdar Erővel fordítja meg, aztán Fisto kérdőn néz Padawanjára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most néztem meg mégegyszer, és érdemes megfigyelni azt a jelenetet, amikor odamennek, hogy megfordítsák a széket, amelyben elvileg Gunray ül. Fisto kézzel akarja, de Nahdar Erővel fordítja meg, aztán Fisto kérdőn néz Padawanjára.

Másodjára nekem is feltűnt ez. Tökéletesen beleillik Nahdar karakterébe, hiszen alig pár másodperccel előbb feddi meg Fisto, aztán meg már megint mit csinál...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.