Ugrás a kommentre

1x10 - Lair of Grievous


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Én azt élvezem benne, hogy olyan helyen barangolhattunk a részben amire nagyon kíváncsi voltam mindig is.

És persze el is lett találva. Fenyegető sötét hangulat. És nagyon bírom Grievous átalakulásának bizonytékául szolgáló szobor-gyűjteményt is!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a rész amúgy a maga nemében unikum. Az egyetlen olyan Grievoust szerepeltető epizód (beleértve az ep3-at is), amiben a jó tábornok nem menekül el. :D

Mert hazai pályán van, ráadásul ott van Gor. :P:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 8 hónappal később...

A Lair of Grievousben bemutatott szobrok tanulsága szerint, Grievous már jóval az ep2 előtt épülőfélben volt. Az biztos, hogy Obi-Wannal itt találkozott először, de egyáltalán nem biztos, hogy a klón háborúk előtt nem volt ismert. Szerintem Dookuék nem egy nullkilométeres tábornokra bízták rá a droid hadseregüket.

Nem volt null kilométeres de nem is volt bejáratva. :) Dooku itt mondja, hogy nincsenek megelégedve vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy gondoltam, hogy egy másik hadseregben - teszem azt, a fajának a haderejében - már bizonyított, hírnévre tett szert, és ez alapján bízták rá a droidsereget. Csak a prekoncepcióknak nem felelt meg, ezért nem lehettek vele elégedettek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Grivinek is igaza van mert tényleg nem kap mást a Jedik ellen, csak rohamdroidokat. :)

Na igen, az elvárások maximálisak, a biztosított eszközök középszerűek. Egyébként sokszor szépen helytállt Grievous a lehetőségekhez képest. Nyilván ő alapvetően nem az elitjedik szintje, amúgy meg elég szép trófeagyűjteménye volt. Vezető vagy stratégaként meg nem sokszor láthattuk, a droidsereggel tényleg nem mindig volt kisegítve. Ha meg egyénileg kellett harcolnia és látványosan túlerővel nézett szembe, akkor menekült, de sok választása nem maradt.

Meg ugye a szeparatisták is legalább olyan csúnyán meg lettek vezetve, mint a másik oldal. Ők se tudták, hogy valójában csak zsinóron rángatott bábok és a háború színlelt. Annyiból ráadásul még rosszabb helyzetben is voltak, hogy ők egyértelműen a könnyebben feláldozható oldalon voltak, ahogyan az később realizálódott is.

 

Úgy gondoltam, hogy egy másik hadseregben - teszem azt, a fajának a haderejében - már bizonyított, hírnévre tett szert, és ez alapján bízták rá a droidsereget. Csak a prekoncepcióknak nem felelt meg, ezért nem lehettek vele elégedettek.

Ez nagyon valószínű, hogy így volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na de Dookuék azt is elvárják Grivitől, hogy ő saját kezűleg intézze el a Jediket. Erre utal a végén a párbeszéd is, aminek a végén Dooku megjegyzi, hogy van még tér fejlődésre. Ehhez meg nem sok köze van a rohamdroidoknak. Grivinek annyi Jedit kéne felaprítania, amennyit csak tud, ami egyébiránt egy-egy csatát is pozitív irányba terelhetne (pl. ha a klónok mellől lefejezné mondjuk Obi-want, máris kevésbé lennének hatékonyak, hiszen Obi-wan több tucatnyi klónnal ér fel egy csatában).

 

Egyébként az emlékeim szerint Grivi a "balesete" előtt már nagy harcos volt, talán vezére is saját fajának katonáinak, ezért esett rá a választás, és ezért intézték el, hogy Grivi fémtestbe kényszerüljön, megutálja a Jediket és a Szeparatisták oldalára álljon. Vagy ez már kánonon kívülre került?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na de Dookuék azt is elvárják Grivitől, hogy ő saját kezűleg intézze el a Jediket. Erre utal a végén a párbeszéd is, aminek a végén Dooku megjegyzi, hogy van még tér fejlődésre. Ehhez meg nem sok köze van a rohamdroidoknak. Grivinek annyi Jedit kéne felaprítania, amennyit csak tud, ami egyébiránt egy-egy csatát is pozitív irányba terelhetne (pl. ha a klónok mellől lefejezné mondjuk Obi-want, máris kevésbé lennének hatékonyak, hiszen Obi-wan több tucatnyi klónnal ér fel egy csatában).

Így van, ezeknek nem tudott megfelelni és ezért írtam, hogy joggal voltak vele elégedetlenek. Ugyanakkor az is igaz, hogy ezek elég durva, mondhatni irreálisan magas elvárások. Az Erőérzékeny kifutók mennyivel teljesítettek jobban? Vagy az elitfejvadászok? Nyilván egy sith esetében ezek jogos elvárások, de vajmi kevés olyan entitás van a galaxisban, aki 1-1-ben vagy netán túlerővel szemben felvenné a versenyt a jedik elitjével. Mert ráadásul Obi-Wan, Anakin vagy Fisto nem is csak átlagos jedik.

 

Amúgy én nagyon hiányoltam a TCW-ból (a filmekből csak azért kevésbé, mert ott erre nem lett volna idő és tér) Grievous sikereinek bemutatását. Azért elég sokan félték őt, tekintélyes trófeagyűjteménye volt, több jedit is levadászott, mégse látunk ezekből szinte semmit. Nem lenne mindegy milyen körülmények közt aratta ezeket a sikereket és sokkal feljebb kúszhatna a nimbusza, ha szembesülnénk pár sikerével. Pl. Kenobi ellen simán kiállt 1-1-be, pedig nem lett volna rákényszerülve és előtte már sokszor megfutamodott. Ez elég jó önbizalomra utal, aminek kellett alapja legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Én azt élvezem benne, hogy olyan helyen barangolhattunk a részben amire nagyon kíváncsi voltam mindig is.

És persze el is lett találva. Fenyegető sötét hangulat. És nagyon bírom Grievous átalakulásának bizonytékául szolgáló szobor-gyűjteményt is!

Sok TCW-részt a kedvenceimhez sorolok, de ez az epizód annyira pazar lett, hogy a kedvenceim közül az egyik, ami leginkább kiemelkedik. :D Valóban elég hátborzongató az egész epizód, és rendkívül sötét a hangulata. Engem mindig is foglalkoztatott ez a hely, akárcsak téged. Pontosan ilyennek képzeltem Grievous tábornok búvóhelyét, egy ködös, sziklás területet, ahonnan természetesen nem hiányozhatnak a magna guard droidok. :D A végén levő küzdelem pedig nagyon jóra sikerült, igazolja Grievous kegyetlenségét.

Amúgy ha már Grievous: nem bánnám, ha lett volna olyan epizód, amiből jobban megismerhettük volna a múltját. Ez a rész mondjuk egy kicsit talán erre szolgált, bár itt nem igazán a múltját helyezték előtérbe, hanem inkább a búvóhelyét, ahol akadnak figyelemfelkeltő dolgok, mint például az általad említett szoborgyűjtemény.

Véleményem szerint a legjobb olyan epizód a sorozatban, amiben Grievous az egyik fő mozgatórugója a történetnek.

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban rendkívül jól sikerült rész, igazán egyedi hangulattal.

 

Amúgy ha már Grievous: nem bánnám, ha lett volna olyan epizód, amiből jobban megismerhettük volna a tábornok múltját. Ez a rész mondjuk egy kicsit talán erre szolgált, bár itt nem igazán a múltját helyezték előtérbe, hanem inkább a búvóhelyét, ahol azért akadnak figyelemfelkeltő dolgok, mint például az általad említett szoborgyűjtemény.

A SW-ban nagyon nem divat az ilyesféle visszautalgatás vagy magyarázkodás. Néha megemlítenek olyanokat, mint a Régi Köztársaság vagy a mandalore háborúk, de ennyivel rövidre is zárják a dolgot. Amikor komolyabb kaliberű múltba révedés van, akkor az legtöbbször ismert eseményeket elevenít fel. Lásd Obi-Wan sztorizgatása Luke-nak vagy Ahsoka emlékei Vader-ről vagy épp Han Solo remek visszaemlékezése az Ep.7-ből.

Szóval ebben a részben is Grievous jelenére koncentrálnak, nem tárják fel a múltját. Szerintem is érdekes téma lenne, ahogyan ez a fajta történetmesélési metodika más témában is rendkívül sok izgalmas és érdekes dolgot tárhatna fel. Talán majd a Stories filmek meglépnek egy ilyet is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.