Ugrás a kommentre

Videjó játékok


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Ma fejeztem be a Dead Space-t. Aki szereti a túlélő horrorokat, ezt mindenképpen vigye végig. Remek sci-fis környezet, csúf monsztákkal, klasz sztorival. Nálam leütött a Resident Evilt a túlélő horrorok listájának éléről :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
Azért nem semmi, hogy már a játékokban sem menekülhet meg az ember a reklámoktól (nem az első eset, bár ez eddig a legfrappánsabb, a legtöbb esetben csak plakátok vannak a pályákon... kedvencem: valami háború súlytotta afgán vagy iraki, vagy tököm tudja milyen városban érintetlen Rainbow Six, Ghost Reacon és Splintel Cell plakátok az egyik Rainbow játékban) ;)
Ez meg az én kedvencem amit a "Splinter Cell: Chaos Theory"-ba suvasztottak bele :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma fejeztem be a Dead Space-t. Aki szereti a túlélő horrorokat, ezt mindenképpen vigye végig. Remek sci-fis környezet, csúf monsztákkal, klasz sztorival. Nálam leütött a Resident Evilt a túlélő horrorok listájának éléről :)

Nekem is nagyon bejött. Nálam ez volt a tavalyi év csúcsa. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én eddig csak gémpléj vidiókat láttam belőle és elő is jegyeztem akkorra ha meglesz és ha lesz mivel lejátszani.

 

Na ez se semmi :)
Azóta az Airwaves a kedvenc rágóm amióta azt a vidiót először megláttam. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy ok, amiért ódzkodom az Exbox háromhatvantól:

http://www.pcguru.hu/pcguru/hirek/Ujabb_Xb...60_hibajelenseg

A PC-n legalább tudom, mitől, hogyan és miért döglik meg, ha megdöglik valami.

Pont annyi esély van arra, hogy lefullad az X360, mint hogy lefullad bármilyen elektronikus kütyü. A haveri körömben egy csomó embernek van X360-asa és még senkinek nem volt vele semmi problémája. Az enyém másfél éve hibátlanul teljesit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont annyi esély van arra, hogy lefullad az X360, mint hogy lefullad bármilyen elektronikus kütyü. A haveri körömben egy csomó embernek van X360-asa és még senkinek nem volt vele semmi problémája. Az enyém másfél éve hibátlanul teljesit.

Pontosan. Az én videokártyám egy évet bírt, és javíthatatlanul tönkrement, a garancia pedig pont lejárt. Ez akkor 30 ezerbe került, ami majdnem egy X360 ára.

A haveromnak pár hete ment tönkre valamilyen módon a teljes gépe(talán a táppal voltak problémák), amiben az alkatrészek összege 100 ezer forint voltak simán.

A kockázat mindig megvan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én most a GTA IV-gyel játszom! ÁLlati jó, csak kár, hogy jól megcsinálták, a hamisítvány elleni védelmet... A másik, amit nemrég letöltöttem, az Assassin's Creed. Nem próbáltam, csak láttam, ahogy a bátjám játszik vele,(Én addig nem játszom, míg a GTA-t ki nem toltam...)de szerintem nagyon jó!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A GTA 4 remek, én is azt tolom, míg ki nem jön magyarul a Fallout 3. Sajna újra kellett kezdenem, mert nem tudtam, hogy a mentéseket nem ugyanott tárolja, mint az előző GTA-k. A mai nap értem be magam, most már én is nagyjából újdonságokkal szembesülök (most voltam állásinterjún :oops: ).

 

Az Assasin's Creed sokakkal ellentétben nekem nagyon tetszett. Tény, hogy kicsit unalmas, de én marha jól szórakoztam a városokban ugrabugrálásokkal és a katonák irtásával. És bámulatosan szép grafikája van. Nem túl komoly játék, de fáradtság levezetésére nekem nagyon bejött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Én is, remélem ezy Normandy and crew status: KIA dolog csak valami aranyos csavarása a sztorinak (amúgy feltűnt, hogy Ashley/Kaidan nem szerepel a kiírásokban, de Wrex pl. igen), és végül kisül, hogy nem igaz (pláne azért, mert többszőr is megigérte a Bioware, hogy át lehet majd vinni a karaktert az előző részből).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ashley és Kaidan csak azért nem voltak rajta, mert ha jól vettem észre, akkor csak az "idegen/alien" társakról írt. Amúgy egy pöppet pipa lennék, ha eltávolítanák Sheppard kapitányt. Amúgy ez a játék sokkal komorabb lesz, és sokkal felnőttebb témákról lesz szó (pl.: idegen-ember kapcsolat, a mesterséges intelligencia, érzelmek, stb...). Várom a további információkat a játékról. :):lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ők azért nem voltak rajta, mert az elsőben a kettejük közül lehetett feláldozni valakit, csak hát mindig a játékos dönthette el, kit. De a történet szerint egyikük mindenképp felfordul, és mivel úgy hallottam, hogy a következő részben fontos szerepet kap a halott is, így gondolom direkt nem írták inkább bele. Ha átmenekíti az ember a karakterét, akkor úgyis hozzá igazodik majd a játék.

Spoiler:

Vagyis, lehet, hogy Kaidan/Ashley feltámad, vagy kiderül, hogy meg sem halt.

 

Ez a téma már az első részben is megvolt, hiszen T'lanival össze lehetett jönni, a gethekkel pedig a mesterséges inteligencia is előtérbe került már.

 

Amennyire tudom, két különböző sztorivonal lesz majd. Az egyik, ha áthozzuk Shepardot az első részből, a másik, ha új karaktert indítunk. Mindkettő ugyanazt a végeredményt követi majd, csak más-más megközelítésből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hmm... ha kijön a játék kétszer játszom ki egymás után :) . Amúgy a társas dolgot arra alapoztam, hogy a videóban az volt kiírva, hogy: known alien associates (tehát ismert idegen társak). Amúgy, elég jó eszmefuttatás, valószínűleg logikai alapon így csinálhatták a videót. Amikor először megláttam a videót, és a végén a slussz poént, hát nagyot lestem, és annyit kérdeztem: wtf? :lol:

Szerkesztve: - barnez
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy a társas dolgot arra alapoztam, hogy a videóban az volt kiírva, hogy: known alien associates (tehát ismert idegen társak).

Aztán felsorolták az első részben megismert társainkat, vagyis erre nem lehet igazán alapozni, hiszen az is oda volt írva, mit csináltunk az első részben, mégsem jelenthetjük ki, hogy visszatérünk az Éden 1-re :lol:

Mondjuk, belegondolva, még az is magyarázat lehet, hogy miért nem került ki Ahsley vagy Kaidan (esetleg mindkettő) neve, mert rangban ők sehol sem voltak. Az egyik hadnagy volt, a másik meg csak őrmester (ráadásul Ahsley csak "beugró" volt, hiszen az Éden 1-esről jött és az elhunyt Fredericks helyére került). Rangban előttük volt még Pressly, Joker, a doki, meg Adams főgépész is. Viszont az idegenek, révén nem voltak tagjai a legénységnek, és amúgy is van egy enyhe idegengyűlölet a Szövetségben, kirívóak voltak az SSV Normandy-n.

 

Ez a HL videó egész hangulatos. A folytatást elméletben már a Valve is támogatja (na nem anyagilag, csak szavakkal) :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy tűnik ebben az évben, nagyon, érdekes és jó játékokat kapunk majd. Én személy szerint az I am alive-ot az érdekes játékok közé sorolom (nem láttam gameplay-t, nem tudom, hogy milyen lesz, de az ötletből még kisülhet valami). Maga a játék a közeli jövőben játszodik, ilyen poszt-apokaliptikus, holnaputános, katasztrófafilmes játék. Aki nem ismerné, annak elmesélem a kerettörténetet. Chicago-ban járunk, a várost egy hatalmas (higgyetek nekem tényleg nagy) földrengés rázza meg. Főszereplőnk, Adam is itt tartózkodik (Hol máshol? :) ). A földrengés után folyamatosan a barátnőjét keresi. Az emberek értékrendje közben teljesen megváltozott, ahogy a víz és élelem is ritka lett, ezért képesek ölni. Amúgy maga a játék műfaja túlélő horror lesz (ahogy a készítők ígérték), és majd valamikor a közeljövőben jelenik meg. Továbbá mellékelnék egy videót is, hogy lássátok miről beszélek.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Lenen egy kérdésem, hátha valaki tudna segíteni.Leszedtem pár spectrum-játékot amiknek a kiterjesztése

.tzx.Egy kollégámnak van zx spectrum gépe.Arra gondolt, hogy lejátsza

ezt a file-t a cd-lejátszón és felveszi a hangot.De se a dvd-lejátszó,

sem a cd-lejátszó nem játsza le ezt a filetípust.Át kell konvertálni

trackbe?Magyarán hogyan lehetne megoldani, hogy a pc-men lévő .tzx

file átkerüljön egy kazettára.Arra is gondoltunk, hogy hátha van egy

program ami lejátsza ezt a filetípust és a magnót meg rákötnénk a pc-m

hangkimenetére.Meg tudná írni valaki hogyan kell ezt csinálni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OnLive: Nem kell többé videokártyát venni

 

Az OnLive hét éve lopakodó üzemmódban fejleszt egy olyan rendszert, ami ideális esetben feleslegessé teszi a személyi számítógépek állandó hardverfrissítését. Az elgondolás szerint egy központi rendszer ún. Cloud azaz felhő végzi a játékok futtatását, a kép és hangjelet pedig Interneten keresztül juttatja el a felhasználó gépére. Az adott játék tehát teljes pompájában, maximális felbontás és minőségi beállítások mellett futhat akár egy néhány száz dolláros Notebookon vagy a nappaliban lévő tévékészüléken, feltéve, ha elég gyors internet kapcsolattal rendelkezünk. A hagyományos felbontáshoz 1.5 Mbit, míg a 720p-hez 5 Mbit körüli sebesség szükséges.

 

A rendszer legnagyobb előnye, hogy minden létező PC játékkal működik, mivel nincs szükség külön kódolásra a rendszer futtatásához. Az OnLive alapítója és vezére, Steve Perlman szerint az OnLive architekturáját az internet szolgáltatók aktív közreműködésével készítették, így teljesen lagmentes (hisszük, ha látjuk) játszási élményt ígérnek. A videotömörítési megoldásuk csupán egy milliszekundummal késlelteti a jelfolyamot, így ez sem jelenthet gondot. Amennyiben az OnLive beválik, a kábelszolgáltatókon keresztül is szeretnék bevezetni a szolgáltatást.

 

Az OnLive mögött az Activision kivételével minden nagyobb játékkiadó -Electronic Arts, Ubisoft, Warner Bros., Take-Two, Eidos és az Atari - felsorakozott, s ha minden a terv szerint halad, akkor idén télen indul útjára a szolgáltatás.

 

A TV készülékekhez az alábbi kis eszközt - és természetesen egy USB alapú kontrollert - kell csatlakoztatnunk.

http://www.hardwired.hu/forum/forum.phtml?...d=25118&p=7

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem e mellett megmaradna a hagyományos rendszer is. Mert én pl. így nem vennék játékot, az fix. Ha már vásárlsára szánom magam, akkor kérem tokkal-vonóval. Így viszont szükségem van a saját nagyteljesítményű gépemre (az egyebek mellett, mert videót eztán sem tudnék vágni kisteljesítményű géppel :oops: ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Onlive: Hát, mondjatok maradinak, de én tuti, hogy még egy jó ideig ilyenbe nem fogok beruházni. Miért? Mert ez a rendszer még kidolgozatlan. Mi lesz, ha például törlik az accountomat valami véletlen, akár félreértés során is? A "megvásárol saját játékaim" odavesztek, ennél fogva, hiába fizettem a havidíjat (ami akár magyar szemmel még drága is lehet majd, HA a magyarok is használhatják majd ezt a szolgáltatást), és verhetem a falba a fejemet. Jó ez nem biztos, hogy így működik a rendszer, de várok még vele pár évet. Amúgy tuti jó ötlet.Azé belegondolva kemény lenne az iskolában krájziszozni, vagy gta-zni. Majd két évtized múlva talán így fog mindenki játszani.

Addig is oldschool... :D

Szerkesztve: - barnez
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy érdekes tapasztalat: Korábban is több helyről hallottam már X360 tulajoktól, hogy ők eléggé tartanak attól a hires 3 ledes hibától, ami tönkrevágja a gépet és ami elvileg a korai gépek szériahibája (rossz a hütésük). Több fórumon, sőt ismerősöktől is hallottam, hogy egyesek sokat kellett költsenek a gépükre, sőt volt aki ugy tudta hogy a 3 ledes hiba után érdemes egy teljesen új gépet venni, ami valljuk be: ijesztő.

 

Na úgy másfél hete nekem is beütött a 3 ledes hiba. Először picit bosszankodtam, aztán felhivtam a Microsoftot. Mondták, hogy ingyen kijönnek érte és megjavitják. Mondtam, hogy nincs semmi blokkom vagy bármi iratom arról, hogy vettem. Mondták nem probléma. Nekik elég a gép kódja, amit csak lekell róla olvasni. Megtörtént. Másnap kijött a futár. Pár nap alatt kivitték Frankfurtba a központi szervizközpontba és miután megállapitották, hogy kicsit nehéz lenne javitani és valszeg utolag elcsesződne inkább adtak egy teljesen új gépet, aminek már új fajta hütésrendszere van. Egy héten belül meg is kaptam az új gépet. 1 Ft-ot se kellett fizetnem. Tanulság: néha érdemes felhivni a Microsoftot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.