Ugrás a kommentre

1x12 - The Gungan General


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ahogy már sejteni lehetett, semmi kavarás nem volt a háttérben. Talán ez a sztorivonal volt az első ami kiesett a háború köréből, és kicsit más vizekre evezett. Fura volt Dookut, Obit és Anakint összekötözve látni. Az ő jeleneteikből nagyon látszott a fenti megállapítás. Továbbá elnézve a hármast néha olyan érzése volt az embernek, hogy nem is Erőhasználókat lát, hanem mezei katonákat. Ez annyira nem tetszett, bár tudom, hogy ez is a koncepció része volt és valahol még akceptálható is.

Ami nagyon bejött, az Jar Jar tevékenysége. Persze nem a szokásos hülyeségeire gondolok, hanem azokra a dolgokra, amik már-már becsületére vállnak. Volt pár jó parancsa és ötlete is. Jól mondta a klón, hogy nem annyira idióta mint aminek kinéz. :D Engem nem zavar ha néha feltűnik, bár a Bombad Jedi nem volt olyan rég, ennyi pont belefér ebbe a sorozatba.

A kalózok egymás elleni ármánykodása is jó volt, továbbá ki kell emelnem Ohnaka karakterét. A végére egész megkedveltem. Az a fajta fickó aki bűnöző ugyan, de mégis van benne betyár becsület.

Az epizód legsokkolóbb része mindenképpen Anakin és Obi1 kínzása volt. Az szerintem bátran pályázhat majd az évad legdurvább jelenete címre is.

A vége is remek lett, amikor ismét megmutatkozott a sötét/világos oldal közötti különbség. Dooku kinyírt pár embert menekülés közben, míg Obi1 nagyon bölcsen oldotta meg a helyzetet. Az a békés megoldás annyira ráillett, igazi bölcs Jedi módjára viselkedett.

 

Egy szó mint száz élvezhető rész volt, és talán nem is baj, hogy kicsit elszakadtunk a háború vonalától.

 

Ja igen. Dooku kardjával mi lett?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Háááát.... egynek elment. A mérgezés ügyben a webcomic ad egy másik magyarázatot. Itt kiderül, hogy eredetileg az itallal akarták megmérgezni őket, de miután az nem jött össze a piros Buja Féreg beprobálkozott mással és végül összejött neki.

 

A saját magyarázatom jobban tetszik. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én viszont elsőre nem ájultam el tőle, sőt, eddig ez tetszett a legkevésbé. Ami nagyon-nagyon nem tetszett, az Jar Jar új hangja... szent szardíinia, elvesztették Achmed Best telefonszámát, vagy mi, hogy ezúttal nem ő szinkronizálta. Senkinek sem zavar a helyettesítő hangja, de Jar Jaré iszonyat volt. Főleg azért nem értem, mert eddig Best mindig elérhető volt, mikor Jar Jart kellett szinkronizálni, még a videó játékokban is.

 

Valóban sokkal rosszabb volt ah angja az új hapsinak. Érdekes, mert szerintem az elején még Ahmed Best adja a hangját.

 

Azt sem értettem, minek kellett az előző rész bögrecseréje, ha annak ellenére most mégis elkábultak. Értelmét vesztette az előző rész vége. De ugyanígy nagyon belemagyarázás az is, hogy Dooku miért nem nyírta ki Anit és Obit. Mert nélkülük nem tudna megszökni? Erre fel a végén, a két elbaltázott szökési kísérlet után mégis egyedül tud megszökni.

 

A végén már nem voltak összekötve és bilincselve. :D Az az édes hármas kolonc volt mindenkinek.

 

Sajnáltam Kharrus szenátor halálát, jó fej volt.

Tényleg jó fej volt, én is sajnáltam. Nem azért halt meg, mert miután bekötötte Jar Jar -t, rosszul szíjazta be magát?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem amikor visszajött a Florrumra rendet tenni visszaszerezte...

 

 

Anakiné is 800-szor felrobbant, elahagyódott, szétlőtték a kezében. leesett, elromlott stb.,szóval nehogy azt mondja vki dookunak nincs tartalék kardja...

Szerkesztve: - atiat
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakiné is 800-szor felrobbantatt, elahagyódott, szétlőtték a kezében. leesett, elromlott stb.,szóval nehogy azt mondja vki dookunak nincs tartalék kardja...

Ezek egyedi darabok de persze lehet, hogy többet is készített. :D Mondjuk ez lenne a logikus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek egyedi darabok de persze lehet, hogy többet is készített. :D Mondjuk ez lenne a logikus.

Újra megépíthette ugyanolyan egyedire :P Lásd Obi-Wan ep1-2-es kardja. Az ep1-ben elveszett, az ep2-ben mégis ugyanolyat hordott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ez is jó kis epizód volt. A szegény szenátort sajnáltam. Nem volt logikus a klónoktól, hogy Jar Jart nevezték ki parancsnoknak. Azt hittem magyarázatot kapunk hogyan fogták el Anakint és Obi-vant. :hmm:

A vége nagyon tetszett. Jar Jar ügyetlenkedésével jól megoldott mindent. :lol:

Dooku kardja szerintem a weeqvay hajó fedélzetén volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem volt logikus a klónoktól, hogy Jar Jart nevezték ki parancsnoknak.

Már miért ne lenne logikus? A Szenátus a hadsereg főparancsnoki hivatala. Ennek szellemében a szenátorok és képviselők magasabb ranggal rendelkeznek. És nem a klónok nevezték ki Jar Jart, eleve a felettesük volt. A szenátor meg Jar Jar felettese.

 

De az is lehet, hogy lemászott érte az aknába. :lol:

Egy törött kardért? Mert felteszem, nem törhetetlenek, és pár száz métert azért esett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maga az epizód sokkal jobb lenne ha nem lenne benne Jar Jar: a Bombad Jedi-ba sokkal jobban passzolt, mert az hozzá volt igazitva. Itt viszont a komoly pillanatokat teszi tönkre.

Dooku és a jedik szökés-probálkozásai meg valahogy gyengusok. Hiába vannak jó pillanatok és jó ötletek, ez az epizód összességében elég halovány lett.

Szerintem ezt kifejezetten egy komikus epizódnak szánták, ahogy már kicsit az előző epizód is ebbe az irányba hajlott. Azon persze lehet vitatkozni, hogy szép dolog-e viccet csinálni két Jedi és egy Sith elfogásából valamint a szökéséből. Nekem is gondom volt azzal, ahogy Dooku-t elkapták, aztán Anakinék homályba burkolózó bebörtönözése miatt is, de ezek után a folytatás természete, hogy nem egy heroikus szökési küzdelemnek leszünk majd tanui, várható volt. És ebbe a hangulatba pontosan beleillett Jar Jar is. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg jó fej volt, én is sajnáltam. Nem azért halt meg, mert miután bekötötte Jar Jar -t, rosszul szíjazta be magát?

A szenátor, én úgy láttam, azért halt meg, mert nem volt ideje újra beszíjazni, miután kicsatolta magát, hogy Jar Jar-nak segítsen. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem volt logikus a klónoktól, hogy Jar Jart nevezték ki parancsnoknak.

Ahogy Dzséjt is írta, papírforma szerint ez volt a rend. De láthattuk, hogy nem voltak teljesen meggyőződve róla, jó lesz-e majd így mindnyájuknak. :lol:

 

Azonban a probléma gyökere régebbi: már az sem volt teljesen helyénvaló, ahogy képviselőt csináltak belőle az Ep2-ben. Jószándékú és hűséges, de épp ezen erények miatt (és bár néha vannak jó ötletei, nem valami agyafúrt szegény) nem való a politikai életbe, könnyen tévútra lehet vezetni, ahogy Palpatine-ék be is húzták a csőbe a rendkivüli jogosítványok megszavaztatása érdekében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szenátor, én úgy láttam, azért halt meg, mert nem volt ideje újra beszíjazni, miután kicsatolta magát, hogy Jar Jar-nak segítsen. :hmm:

Jar Jar miatt halt meg, és ez elég gáz a szenátorra nézve. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ezt inkább úgy mondanám, hogy más megsegítése közben vesztette életét, ami végül is méltó befejezése egy szép hosszú szenátori életnek. :lol:

Amúgy is, ez inkább Jar Jar-nak gáz, de ő mintha nem lett volna ennek tudatában...

Jar Jar szenátorra nézve gáz, úgy értettem. :hmm: Nem fogalmaztam elég pontosan, bocs'. :P De az az ülés amire le akart ülni 'Bink' :D képviselő az valóban be volt ragadva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy Dzséjt is írta, papírforma szerint ez volt a rend. De láthattuk, hogy nem voltak teljesen meggyőződve róla, jó lesz-e majd így mindnyájuknak. :lol:

 

Azonban a probléma gyökere régebbi: már az sem volt teljesen helyénvaló, ahogy képviselőt csináltak belőle az Ep2-ben. Jószándékú és hűséges, de épp ezen erények miatt (és bár néha vannak jó ötletei, nem valami agyafúrt szegény) nem való a politikai életbe, könnyen tévútra lehet vezetni, ahogy Palpatine-ék be is húzták a csőbe a rendkivüli jogosítványok megszavaztatása érdekében.

Végül mégis csak jól járatk vele. :hmm: Jar Jar jól tönkrevágta a tankokat.

Mindenestre szerintem egy katonai jellegű küldetésre inkább katonai parancsnokot kéne kinevezni, semmint egy szenátort, akik ugyebár a politika színterén vannak otthon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül mégis csak jól járatk vele. :lol: Jar Jar jól tönkrevágta a tankokat.

Mindenestre szerintem egy katonai jellegű küldetésre inkább katonai parancsnokot kéne kinevezni, semmint egy szenátort, akik ugyebár a politika színterén vannak otthon.

Ez békés küldetésnek indult, csak utána lett katonai, hogy megtámadták őket. De ettől független igazad van. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Összességében véve mégis inkább egy lightos rész volt.

De talán kéne csinálni egy olyan epizódot, ami háború brutálisabb, sötétebb oldalát mutatja be. Egy olyan részt ami mondjuk egy a jabiimi csatához hasonló pusztító, öldöklő csatát mutatna be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Összességében véve mégis inkább egy lightos rész volt.

De talán kéne csinálni egy olyan epizódot, ami háború brutálisabb, sötétebb oldalát mutatja be. Egy olyan részt ami mondjuk egy a jabiimi csatához hasonló pusztító, öldöklő csatát mutatna be.

 

Támogatom az ötletet, máris írok Lucasnak. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyértelmű, hogy Jar Jar... :lol:

Az állatok egyébként sem tűntek nagyon zabolátlanoknak, és hát Jar Jar szívesen próbál szót érteni más bolygók őshonos lakóival, ahogy a Bombad Jedi-ban is láthattuk. Valószínűleg most gyorsan sikerrel járt. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyértelmű, hogy Jar Jar... :)

Az állatok egyébként sem tűntek nagyon zabolátlanoknak, és hát Jar Jar szívesen próbál szót érteni más bolygók őshonos lakóival, ahogy a Bombad Jedi-ban is láthattuk. Valószínűleg most gyorsan sikerrel járt. :D

Azért mégis. Olyan állatnak, aminek soha nem ült még a hátán semmilyen lény... De lehet, hogy ezek kivételesen jól alkalmazkodó lények voltak :rock:

 

Tömör és lényegre törő kritika Jinx.

 

Utálok, kisregényt írni, mikor ennyiben is kifejezhetem(még a ti hosszú hsz-eiteket is nagy erőfeszítéssel tudom el olvasni.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.