Ugrás a kommentre

1x13 - Jedi Crash


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

13. rész - Jedi Crash / A lezuhant Jedik

 

epguide113.jpg

 

Írta: Katie Lucas

Rendezte: Rob Coleman

 

Helyszín: Quell, Maridun

 

Szereplők:

Anakin Skywalker - Matt Lanter

Ahsoka Tano - Ashley Eckstein

Aayla Secura - Jennifer Hale

Rex százados - Dee Bradley Baker

Bly parancsnok - Dee Bradley Baker

Wulff Yularen admirális - Tom Kane

Tee Watt Kaa - George Coe

Wag Too - Alec Medlock

Cameron közlegény - Dee Bradley Baker

Flash közlegény - Dee Bradley Baker

Lucky közlegény - Dee Bradley Baker

Tub - ???

 

Történet

Anakin a Resolute fedélzetén Quell-rendszerbe siet, hogy segítsen a bajba jutott Aayla Securának. A csata azonban nem várt fordulatot vesz. Bár Aayla-t és néhány klónt sikerül kimenteni a szétrobbanó csillagrombolóról, Anakin súlyosan megsérül, majd egy hiba miatt a mentőhajó belép a hipertérbe. Bár sikerül fénysebesség alá csökkenteni a sebességüket, mégis kényszerleszállást kell végrehajtaniuk a Maridun bolygón. A hajójuk felrobbanása után Rex hátramarad az eszméletlen Anakinnal, míg Ahsoka, Aayla és Bly a klónokkal elindulnak, hogy megkeressék a bolygó lakóit.

 

Érdekességek

- Az eredetileg tervezett Jedi bölcsesség a következő lett volna: „A legnagyobb ajándékká egy erős kapcsolat válhat.” („For one to not become attached is the greatest gift.”)

- A forgatókönyvben a csata a Quell-nél még az űrben zajlott, ám azt a drámai hatás kedvéért a magasabb légkörbe helyezték. Ezzel persze ellentmondásba kerültek sok regénnyel, melyekben kijelentik, hogy a Star Warsban nem lehet egy bolygó mellől – pláne atmoszférából – a hipertérbe ugrani. Azonban, korábba a Clone Wars 11. fejezetében is láthattunk egy ilyen térváltás, illetve a Jedi Tanács (Jedi Council) című képregényben is volt egy hasonló manőver.

- Az egyik monitoron, melyet Bly használ, aurebesh nyelven a „BECSAPÓDÁS” („IMPACT”) szó szerepel.

- Az orvosiban a lélegeztető gép Darth Vader lélegeztető gépének hangját adja ki.

- A gyengélkedő monitorán aurebesh nyelven a „PROGNÓZISRA VÁRVA” („STAND BY FOR PROGNOSIS”) felirat áll.

- Bár Aayla nem mondja ki a mestere nevét, szavai a Köztársaság (Republic) képregényekben szereplő Quinlan Vosra utalnak, aki egy köztársasági küldetés miatt a szeparatisták oldalára állt, megkísértette a Sötét Oldal, majd Obi-Wan Kenobi segítségével végül mégis visszatért a helyes útra.

- A Maridun bolygó koncepcióját eredetileg Ralph McQuarrie rajzolta meg az ep6 korai vázlataihoz, és Sicemonnak nevezte el. Évekkel később az 1995-ös The Illustrated Star Wars Universe című könyvben ugyanezeket a terveket használták az Alderaan füves pusztáinak illusztrálására. Az épületeket abban Killik domboknak nevezték el, melyet egy nagy, termeszhez hasonló faj hozott létre, ami nem mellesleg rég kipusztult. Végül ebben az epizódban a lurmenek házai lettek.

S01E13.jpg

- A lurmeneket eredendően az ep3-hoz tervezték, ők lettek volna Mygeeto lakói (ott lövik le Ki-Adi-Mundit). Bár a filmbe nem kerültek bele, a koncepciós rajzok alapján készültek el a TCW lurmenjei, sőt, azt is beleszőtték a történetbe, hogy eredendően nem a Maridunon élnek, hanem ez a kis csoport csak oda vándorolt. A Maridun őshonos lakói az amanik, melynek egyik képviselőjét az ep6-ban, Jabba palotájában láthatjuk.

- Az ep3-ban a 66-os parancs kiadásakor Bly lövi elsőként hátba Aaylat.

 

Pár kitétel.

 

1. A letöltéssel és a felirattal kapcsolatban itt találsz információt. Ezt a topikot ne erre használd.

2. Amennyire az lehetséges próbálj meg az adott rész keretei között maradni.

3. A történet elemeit ne rakd spoiler gomb mögé. Itt az epizód konkrét történéseit tárgyaljuk ki.

4. Csak akkor szólj hozzá a témához, ha már láttad az aktuális részt.

5. Tartsd be a fórumszabályzatban leírtakat.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó rész volt, de azért nem váltotta fel a sorozat legjobb része címet.

 

Ezt most nem úgy értettem, hogy nem tetszett mert nagyon ötletes volt és hangulatos, de azért asszem a köv rész lesz inkább a mérvadó.

 

Az eleje valami elképesztő volt. Annyira erőteljes, hogy még filmben sem lehet nagyon látni. Azok a rakétás droidok, a robbanás iszonyat jó volt.

 

Aztán az a kis incidens a hiperhajtóművel... :)

Anakin a gépekre kötve, enyhén VAderes légzéssel, nagyon tetszett.

 

Majd jött a Run, Jedi, Run rész. rohantak, és rohantak és végül még egy kicsit. Szkeptikus voltam ezzel az új fajjal, de aztán megtetszettek. Jó volt az a gurulás, mint a haláldroidoknál.

És hát a falu bölcs meg kiköpött Yoda.

 

Szóval ez a 2. fele kicsit langyibb volt, de hangulatos.

Asszem a köv rész lesz az akciódúsabb.

 

Secura jól nézett ki. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem viszont pont azért tetszett ez a rész mert végre nem csak és kizárolag az akcióról szólt. Érdekes tendencia, hogy amikor az első részek kijöttek rengeteget beszéltünk a szereplőkről és egymás után nyiltak a velük foglalkozó topicok... azóta pedig hiába jönnek az újabb részek csak hallgatunk: nincs miről beszélni. Ugyan túl sok megvitatnivaló mondjuk Ashokáról eztán sem akad, de most végre megint elhangzott egy-két érdekes párbeszéd (ráadásul nagyon találóak: az hogy a jedik harccal akarnak békét őrizni valóban eléggé fura és még ha védhető is az álláspontjuk: jó látni hogy valaki ezt felrója nekik).

 

Az elején a csata pedig monumentalitásában hiánypotló. Legalább annyira kellett már egy ilyen a sorozatnak, mint a Cloak of Darkness-es Szepi győzelem. A Klón-háború epikussága végre újra átjött pár pillanatra: na ez tényleg egy galaktikus háború.

 

S bár lehet, hogy az epizód nem váltja meg a világot, s a vágások néhol nem is a legszerencsésebbek (mintha a 22 perc miatt túlságosan vissza kéne fogniuk magukat, s jó pár jelenetnél érezni, hogy oda még kellett volna pár másodperc pluszba, csak muszáj tartani a megszabott játékidőt), de nagyon kellemes meglepetés. Kiváncsian várom a következő epizódot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó rész volt, szerintem az eddigi egyik legjobb. Aayla Secura végre megszólalt, és jó kis Jedi lovagot faragtak belőle. Az eleje az valami hatalmas, a légköri csata a jump droidokkal, a LAAT/i-k támadása és "dokkolása", a Consular hajó röpködése és kényszerleszállása, szóval nagyon ott volt. Aztán a sztori lelassúlt, nem is baj, sőt, inkább üde változatosság a sok loholó rész után egy békés. Nagyon szép jelenetek követték egymást, szép és harmonikus világnak bemutatva Maridun világát, mely komplett EU-ból szökött világ. Akárcsak az ide települt faj, mely szintén nem új, csak EU szökevény, eredendően ráadásul az ep3-ban szerepeltek volna, méghozzá Mygeeto lakosaiként. Amúgy ezen a bolygón élnek az amanik is, egyikük felelhető Jabba palotájában az ep6-ban.

Jópofa apróság volt, hogy Anakin lélegeztetőgépe Darth Vader megszokott szuszogásán szólalt meg. Az új faj, a csőrikék is jók voltak. Szóval, jól megkomponált epizód volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem elégé felemás érzéseim támadtak, de alapjába véve remek kis rész volt. A csata és a "cerkófmajom" bölcselkedései nagyon jók voltak, de viszont talán a fizikát nem kellett volna ennyire semmibe venni. Nem hinném, hogy abban a magasságban ahol a légkörbelépéskor lángol minden a cirkáló körül ,akkor ott Anakin és Ahsoka levegőhöz jutott volna. De a negatívum csak ennyi lenne. :) Az inka zene nagyon hangulatos volt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy TOP5 -ös résszel lettem gazdagabb. :) Az űrcsata monumentalitásban és feelingben az eddigi legjobb volt! Szinte tátott szájjal néztem. Remek ötletek sorjáztak végig. Maxinagy hála Rob Coleman -nek! Ám nagyobb részt azért tetszett az epizód, mert a 22 percbe az akció mellett jutott pár remek párbeszéd is. Ez utóbbinak duplán örültem, mert végre képet alkothattunk arról, miként vélekedik egy kis "jelentéktelen" faj a háborúról. Talán kissé túlzásba viszik a pacifizmust a Lurmenek, amit akkor éreztem leginkább, amikor csőrikét nem engedte megölni Wag Too. Amin pedig jócskán meglepődtem, az a törzsfőnök Jedikről alkotott elég lesújtó véleménye. Ha ez a közvélekedés a galaxis népei között, akkor Palpatine vígan és dalolva sározhatta be a rendet. Összességében nagyon ötletes fajt ismerhettünk meg. Még sok ilyet!

 

Kicsit féltem Katie Lucas miatt (ezt a részt ő írta), de alaptalan volt. Lesz kire hagyományozni a Star Wars SAGA -t a papának. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem viszont pont azért tetszett ez a rész mert végre nem csak és kizárolag az akcióról szólt. Érdekes tendencia, hogy amikor az első részek kijöttek rengeteget beszéltünk a szereplőkről és egymás után nyiltak a velük foglalkozó topicok... azóta pedig hiába jönnek az újabb részek csak hallgatunk: nincs miről beszélni.

Szerintem az első évad amolyan bevezetőnek is felfogható. Talán később nagyobb karakter fejlődésnek is tanúi lehetünk. Mindenesetre Ahsoka ebben a részben le se tagadhatná, hogy Anakin a mestere. :) Párbeszéde Securával nagyon jó!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

de viszont talán a fizikát nem kellett volna ennyire semmibe venni. Nem hinném, hogy abban a magasságban ahol a légkörbelépéskor lángol minden a cirkáló körül ,akkor ott Anakin és Ahsoka levegőhöz jutott volna. De a negatívum csak ennyi lenne. :) Az inka zene nagyon hangulatos volt. :)

A Star Wars univerzumban másabbak a fizikai a törvények. :D De ezt már megszokhattuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nagyon tetszett, főleg a zene! Elő is vettem az egyik olyan cdmet, amin az andokban élő indiánok zenélnek......................A másik kedvencem a táj, szeretem az ilyen végeláthatatlan messzeségeket, pusztákat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre egy nagyobb szabású csata. Keményebb volt, mint az előző. A droidok parancsnoka nagyon röhejesen néz ki. És már megint Yularen admirális. Nincs más admirálisa a köztársaságnak csak ő? Hol marad Pellaeon? Állítólag neki is szerepelnie kell majd. Kicsit Vader-es feeling-je volt Anakin lélegeztetőgépének. A kis majom pedig jól kioktatta a Jediket. :) A gyógyító úgy gurult, mint egy droideka. :)

Összességében véve nagyon jó kis epizód volt ez is. Végre Aayla Secura és Bly is feltűntek. (Kéne egy Qui-lan Voss-os rész is.) Nagyon várom már a következőt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Á, tényleg fog szerepelni? Remélem, nem valami pletyka, nagyon csípem ezt a karaktert :)

Remélem fog szerepelni. Bár már elég régen hallottam ezt a hírt.

Mindenesetre a The Clone Wars: No prisoners című regényben biztos fog szerepelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon frankó bejövős akció-párbeszéd-zene-környezetkavalkáddal megspékelt rész.

Jó izgis és pörgős csatát rittyentettek az elejére. Kellett már.

Nem semmi ahogy Ani megindult át a droidokon. Csak úgy gyakta le őket. Aztán meg majdnem ő lett Sztívi Szegál a Tűzparancsból. Előreszeparálta a csapatot ő meg bennrekedt a folyosóban. :para:

Az a Vaderes légzőhang nekem is bejött. Jól kitalálták.

A kis Yodát majmoló öreg fazon jól nyomta a hegyibeszédet. Securát sikerült zavarba hoznia vele. :hmm:

Azok a csőrikék valahogy már nem akarnak bejönni. Sebaj. Túlélik. ;)

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon érdekes epizód volt, remek csatával az elején, és izgalmas új kalandokkal a végén. :para:

A csata látványos volt és izgalmas, a légkör, mint fehér-világoskék háttér eleve nagyon egyedi hagulatot adott az egésznek (csaknem olyan volt, mintha a mi Földünk egén láthattuk volna :hmm:). Ahogy Anakin és aztán Ahsokáék "landoltak" Aayláék cirkálóján, az szinte felért a valószínűtlennel, dehát az SW-be ez még belefér. Az egész akció rendkívül izgalmasan volt felépítve, kezdve azzal, ahogy feljutottak a fedélzetre, és folytatva a hiperűr sebességre kapcsolás előtti elszakadással. Ja, és érdekes parancsnoka volt a droidcirkálónak, a legkevésbé sem áramvonalas, vagy kicsit is emberszabású droidféleség személyében. :P

 

De bevallom őszintén, nem az ütközet miatt tetszett leginkább ez a rész. Engem nagyon megfogott a dramaturgiai váltás, ahogy az ütközetről átváltottak egy távoli bolygó látszólag nyugalmas és elhagyatott világára, amelynek zenéje egyszerűen varázslatos. ;) A ragadozó szárnyasok újabb színt visznek a galaxis szörnyei közé (én szárnyas fenevadakra nem is igen emlékszem), és nagyon szimpatikusak a felfedezett falu lakói. Ha valaki olvasta Philip Pullman-tól a Sötét Anyag trilógiát (melynek első kötete az Arany iránytű), az sok szép párhuzamost fedezhetett fel egy ottani világ, és ezen bolygó között :D (óriási magas fák, hatalmas termések, gurulva közlekedő lakosok).

És persze Ahsoka ragaszkodása mesteréhez már megszokott. :P Nagyon jó a kapcsolatuk, ez ebből az epizódból is remekül lejött.

 

Szerk: tegnap még egészen másképpen nézett ki ez a hsz, de ma elolvasnám, mit követtem el tegnap, átírtam az egészet, egyetlen mondat kivételével, amelyre közben Ody reagált.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nah, egymás után kétszer is megnéztem az epizódot, és annyira jó volt, hogy az én toplistámon azonnal az első helyet foglalta el. De most csak néhány dologról fogom elmondani a véleményemet, mert nem akarok minden képkockát agyon dícsérni, mert ahhoz rövid az élet.

 

Az epizód elején a bölcsességgel egyetlen problémám volt, hogy nem tudom mire vonatkozott ebben a részben. Az összefoglalóban kicsit idétlen megoldás volt, hogy a Downfall Of A Droid egyik jelenetét tükrözve mutatták. De aztán kezdetét vette az űrcsata, amely olyan látványos volt, hogy akár egy mozifilmben is megállta volna a helyét. A zenéjét pedig a Malevolence trilógia legjobb számaiból válogatták össze.

 

Aayla Securát úgy igazábol sosem ismertem meg annyira. Egyedül a filmekben láttam egyszerű háttérszereplőként, meg a régi Clone Warsban a Hyporin, de akkor sem szólalt meg semmit. Jah, meg az egyik Republic képregény számában olvastam róla, ahol szintén Bly parancsnok oldalán akadtak összetűzésbe egy hordányi Noghrival, és persze Quinlan Vossal. Ebben a részben kialakult róla egy nagyon szimpatikus hölgy képe, aki megfontolt, bölcs, és mellesleg jó harcos is. Az Ahsokával való párbeszédei azok, amik az én szememben egekbe emelik ezt az epizódot (Továbbá az ütős zene). Amikor Aayla Quinlan Vosról beszél, hogy számára ő olyan volt, mintha az apja lenne, de megtanulta elengedni. Nekem akaratlanul is eszembe jutott Vos háborúban betöltött szerepe.

 

Bly parancsnok karakterére nem jutott sok idő, hogy kiteljesedjen, de nem is zavart. Az én szememben ő is egy pókerarcú, jellegtelen klónkatona volt, mint Thire és Sinker. Rex továbbra is sokkal kidolgozottabb karakter, jól érzékelték, hogy a háború alatt mekkora haverok lettek Ahsokával.

 

Az űrcsatában megjelentek a jetpackel felszerelt szuper rohamdroidok, ami egyáltalán nem újdonság, mert egy régebbi Clone Wars Adventures képregényben már feltűntek.

jumpdroidsro2.jpg

Szeretném, ha majd a sorozat folyamán feltűnnének a Kereskedelmi Szövetség speciális rohamdroidjai a Jedi Power Battlesből. Például a lángszóróval felszerelt B-1es rohamdroidok. A Wookieepedia szerint használták őket a klónháborúban. Vagy akár a B-3as ultra rohamdroidot is bemutathatnák.

 

A parancsnoki hídon tevékenykedő taktikai droidot viszont nem értettem. Vagyis félig-meddig érthető, de mégis logikátlan. Az Ambushban OOM típusú parancsnoki droidok voltak a hajó hídján, itt meg már egy erre szakosodott droid. Ami pedig még érdekesebbé teszi a kérdést...

 

...hogy az ilyen Whorm Loathsom, vagy Lok Durd féle katonai zsenik helyett miért raknak droidokat a hajók hídjára, a hús-vér tábornokokat pedig miért küldik ki a frontra, jelentéktelen küldetésekre? Ezúttal nem Whorm Loathsomra gondolok, mert ő egy elég komoly csatában parancsnokolt a Christophsison, hanem Lok Durdra (Akinek megjelenését már ebben az epizódban vártam, de erre majd várok még egy hetet). Tábornok létére egy jelentéktelen bolygón nekiáll Lurmeneket gyilkolni. Hol van ebben a logika?

 

És akkor most kitérnék a rész legpozitívabb részeire, amik a Maridunhoz köthetők. Először kicsit furcsáltam, hogy ilyen közel van a naphoz, és mégis gyönyörű füves puszták borítják. A zene, ami hozzá társult, jobb nem is lehetne. Már a mozifilm esetén is húztam egy kicsit a szám, hogy mit fog művelni ez a Kiner, de most már nem kételkedem benne. Ebben a részben zseniális a karakterközpontúság. Ezúttal a karakterek személyiségén volt a hangsúly, ami nagyon bejött.

 

 

 

Állítólag az élőszereplős Star Wars sorozat is ilyen karakterközpontú lesz. Hogyha legalább ilyen jó lesz, mint a Jedi Crash, akkor imádni fogom.

 

Hát, az előzetesekből már láttam, hogy Rexre fog támadni egy ilyen ragadozó, de sokat nem vettem ki belőle. Kicsit fura volt. Nem ilyennek képzeltem, de nem zavart. Aayla és Ahsoka párbeszédeit már megdícsértem egyszer. Ahsokán az egész epizódon át érezhető, hogy mennyire aggódik a mesteréért. (Aki mellesleg le sem tagadhatná, hogy ő Anakin Skywalker, aki félholtan előveszi a fénykardját és harcolni akar.)

 

Aztán következett a Lurmenek falva. Messziről engem az Alderaani Killikek kastélyai jutottak eszembe.

killikpalacesqg6.jpg

A Lurmenek kicsit furcsák voltak számomra, első ránézésre. Olyan érdekesen oldalazva közlekedtek, és mellesleg úgy néztek ki, mintha egy teljesen más animációs filmből ugrottak volna át, de ez nem negatívum. Aranyosak voltak, és szerethetőek, akár az Ewokok. Amikor Tag Woo nekiállt droideka módjára gurulni, még az sem zavart, de azért tegyük hozzá, egy kicsit furcsa azért ez is. Az öreg nézetei a háborút illetően mesések. Jól megkavarta Aaylát a saját jedi filozófiája alapján, és meg kell jegyeznem maga Yoda is így gondolkodik. Ő mesélte el ugyanis a Thustrai hadjárat előtt nem sokkal egy híres kardforgató történetét, aki azt mondta: "A legjobb pengék, jobb ha a hüvelyükben maradnak." Ő is úgy vélekedik, hogy nem kellene részt venniük a háborúban, de kénytelenek. Amúgy amikor az öreg kunyhójában vannak, nekem eszembe jutott, amikor Anakin és Obi-Wan a Nelvaanon szintén a helyi sámán kunyhójában vannak. Az is érdekes volt számomra, ahogy a Lurmenek a ragadozókhoz állnak. Bármely más intelligens lény kinyírta volna őket, de Tag Woo egyszerűen csak összekötözte.

 

 

 

És számomra az előzetes már megadta a következő rész alap problémáját. Hogyan mentsenek meg egy olyan népet, akik nem akarják, hogy megmentsék. Az öreg is megmondta, hogy csak akkor hiszi el, hogy a jedik a béke őrzői, hogyha nem fog erőszakhoz folyamodni.

 

Ááá... Megint hosszú lett. Számomra ez a legjobb epizód, és szerintem nincs az az isten, hogy továbbra is felülmúlják önmagukat, bár, szerintem még jó párszor sikerülni fog nekik. Csak így tovább! :para:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bravó KisKósa. :hmm: Szerintem az idézet egy kicsit Ahsokára is vonatkozhat, bár ehhez elég tág értelmezés kell. Aaylának Vos volt a mestere? De miért beszél elengedésről, hisz még él vagy nem? :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, életben van, de ezek szerint nem tudhatsz sokan Vos mesterről, vagy tévedek? Elvégre Vos jelenleg átállt a sötét oldalra, hogy beépüljön a CIS-be, jelenleg Dooku gróf hadnagya.

Hogy mondjam, nehéz ezt a dolgot értelmezni. Aayla, és Yoda már vagy tucatszor beszélgettek erről. Hogy lehet, hogy Vos a lelke mélyén még mindig jedi, de többé már sosem lesz ugyanaz az ember. És Yodának persze igaza volt. Eléggé megromlott...

Most néztem meg ezt a részt mégegyszer, de még tuti meg fogom...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, életben van, de ezek szerint nem tudhatsz sokan Vos mesterről, vagy tévedek? Elvégre Vos jelenleg átállt a sötét oldalra, hogy beépüljön a CIS-be, jelenleg Dooku gróf hadnagya.

Erről jobb is ha nem tudok. :hmm: Egyébként én úgy hallottam benne lesz a sorozatban is. Egyébként nekem is erősen újranézős már az epizód. :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.