Ugrás a kommentre

1x13 - Jedi Crash


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Na most én is úgy írok, hogy nem olvasom el az előzményeket, kipróbálom, hogy így vajon kevésbé vagyok-e befolyásolva, mint fordított esetben.

 

Nekem tetszett ez az epizód, nagyon hangulatos volt, de először a negatívumok. A rész eleji harcnál egyáltalán nem tetszett, hogy a droid parancsnok először odaküldi a Super Harci Droidokat, aztán meg szétlöveti a hajót. Mi értelme volt egyáltalán odaküldeni őket? Elsőre is szét lehetett volna lőni a pajzsnélküli csillagrombolót...

 

"Realitás"-beli problémáim voltak a landolásokkal, először is Ahsoka és Anakin Rebublic Gunshipjének a becsapódása után Ahsoka egyszerűen csak kimászik a roncsból, igaz, előtte kapaszkodott, de az vajmi keveset segít egy ilyen esetben. Ez eléggé csípte a szemem, ahogy a későbbiekben a másik űrhajó bolygón való landolása is, gyakorlatilag belezuhantak a bolygóba, mégsem lett semmi bajuk. Amolyan "Invisible Handesen" meg lehetett volna oldani a landolást.

 

Az utolsó negatív a csillag kikerülése... hát ilyen távolságból minimum szét kellett volna égnie az egész hajónak.

 

Ennyit a negatívumokról, az összes többi viszont... azt hiszem hangulat ügyileg ez a kedvenc részem. Egyszerűen remekül eltalálták az új bolygót, a lakosok bölcsességétől és kíváncsiságától elkezdve a hatalmas méretű fák hatalmas méretű termésééig nagyszerű volt, tényleg békét sugárzott. Alatta pedig ez a zene... még mindig kiráz a hideg, azt hiszem az ilyen tipusú zenék a kedvenceim. Nagyon tetszett!

 

Ahogy nagyon tetszettek az új lények is, az őslakosok és a ragadozók is. Anakin és Rex tábora, illetve ahogy Rex tisztítja a fegyverét, az is szinte árasztotta magából azokat az érzéseket, amelyek miatt pozitív a szememben a rész megítélése.

 

Az utalások is bejöttek, például a gógyító droideka görgése, vagy AT-AT-elpusztításra hajazó manővere (ami másrészt egybe vágott az öreg vezető szavaival -- a harc nem feltétlen jelent pusztítást), de a legjobb persze Anakin lélegztetős Darth Vader hörgése volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Vosos dolog szerintem butaság.

 

Az EpIII-ban is elhangzik, hogy:

 

"Saleucami has fallen, and Master Vos has moved his troops to Boz Pity."

 

Ebből szerintem elég egyértelmű, hogy a Sötét Oldallal nem nagyon játszadozott, inkább irtotta a droidokat.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

a droid parancsnok először odaküldi a Super Harci Droidokat, aztán meg szétlöveti a hajót. Mi értelme volt egyáltalán odaküldeni őket? Elsőre is szét lehetett volna lőni a pajzsnélküli csillagrombolót...

Talán megakarták szerezni? :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebből szerintem elég egyértelmű, hogy a Sötét Oldallal nem nagyon játszadozott, inkább irtotta a droidokat.

Nem mondtam hülyeséget. Vos ugyanúgy átállt a sötét oldalra, de a Rendili ostrománál, ami nem sokkal a mozifilm előtt volt, megszöktette Obi-Want, sőt, még Ventressel is megküzdöttek közösen. De végül Saleucami ostrománál már ismét jedi lovagként indult a csatába. Vezetett egy kisebb hadjáratot Boz Pityre, majd a Kashyyykra ment Luminara, és Yoda mesterekhez. És ő túlélte a 66os parancsot Lucas kérésére, és lehetséges, hogy feltűnik majd az élőszereplős sorozatban.

De akkor meg én mondtam hülyeséget, mert akkor ha a Rendilin történtek során tért vissza Vos, akkor itt már nem sötét jedi. :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem olyan értelemben mondtál hülyeséget, hogy rosszul tudtad, hanem olyan értelemben, hogy ez tipikus eu-s butaságnak tűnik. Átáll, majd visszaáll, és megint átáll és megint visszaáll... köszi, de mikor fogják már fel végre, hogy Anakin volt az egyetlen, aki kétszer is képes volt váltani? Ezért annyira különleges...

 

Számomra Vos mester egy Jedi mester, aki kinevelte Aaylát és most épp a galaxis másik táján harcol a droidseregekkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem tetszett ez az epizód, nagyon hangulatos volt, de először a negatívumok. A rész eleji harcnál egyáltalán nem tetszett, hogy a droid parancsnok először odaküldi a Super Harci Droidokat, aztán meg szétlöveti a hajót. Mi értelme volt egyáltalán odaküldeni őket? Elsőre is szét lehetett volna lőni a pajzsnélküli csillagrombolót...

Ezen én is néztem. Lehet úgy voltak vele, hogy belülről is végeznek még némi pusztítást, vagy így akarták meggátolni a legénység szökését.

 

"Realitás"-beli problémáim voltak a landolásokkal, először is Ahsoka és Anakin Rebublic Gunshipjének a becsapódása után Ahsoka egyszerűen csak kimászik a roncsból, igaz, előtte kapaszkodott, de az vajmi keveset segít egy ilyen esetben. Ez eléggé csípte a szemem, ahogy a későbbiekben a másik űrhajó bolygón való landolása is, gyakorlatilag belezuhantak a bolygóba, mégsem lett semmi bajuk. Amolyan "Invisible Handesen" meg lehetett volna oldani a landolást.

No, erre hál' istennek létezik sci-fis magyarázat :para: Ugye, a Star Wars hajókon is van mesterséges gravitáció, alias csillapító mezők, melyek igyekeznek meggátolni, hogy térváltáskor az utasok szó szerint szétkenődjenek a gyorsulástól a falon, a remegéseket ne érezzék nagyon, vagy éppen, ez biztonsági övként megóvja őket a lezuhanástól. Az epizódban még láthattuk is ezt, mikor lekapcsolták az energiát, a sebességtől Bly és Ahsoka az ülésbe paszírozódott, Aayla és Rex pedig - miután már nem tudtak kapaszkodni - a falig repültek. Eme csillapítómezők miatt van az, hogy túlélhetnek olyan becsapódásokat, mint amiket ebben az epizódban is láthattunk, illetve eleve ezeknek köszönhető, hogy egyáltalán túlélik a hipertérbe ugrást.

 

Az utolsó negatív a csillag kikerülése... hát ilyen távolságból minimum szét kellett volna égnie az egész hajónak.

Erre találták fel a védőpajzsot. Az csodálatos módon minden ellen véd, sugárzás, lézer, napkitörés :hmm:

 

Ami Vost illeti, szerintem sosem állt át a Sötét Oldalra. Ez az ingázás tényleg marhaság lenne. Egyszer nagyon közel került hozzá, de sose lépte át a határmesgyét. Ha így lett volna, Dookuék azonnal megölik, mivel ő már tényleg Sith lett volna, nem olyan, mint Ventress. Számomra ő is egy tipikusan olyan alak, aki belefér a Sötét Jedi kategóriába. A határon van, de nem állt át, nem lett a rabja, csak kicsit jobban belemerült a szerepébe. És már csak azért is vagyok biztos ebben, mert ha ténylegesen átállt volna a Sötét Oldalra, mint Dooku vagy Anakin, (azon túl, amit fent írtam) megölte volna Aaylat és Bly-t a Honoghr-on, vagy Obi-Want, vagy minden Jedit, akivel találkozott, miután "átállt" a Sötét Oldalra. Szóval nem, Vos sosem állt át a Sötét Oldalra. Megközelítette, de nem lett belőle Sith, sőt, még talán annyira sem jutott közel hozzá, mint Ventress.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van itt még valami. A Radinat nem a légkörből ugrott hiperűrbe? :para: Vagy a felső légkör még annyira ritka, hogy onnan ez végrehajtható?

De, úgyhogy végleg igazolódott, hogy akár bolygót is át lehet ugrani hipersebességgel (amiről jó múltkor vitáztunk). Amúgy nem a légkör sűrüségével, hanem a gravitációval lettek volna problémák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De, úgyhogy végleg igazolódott, hogy akár bolygót is át lehet ugrani hipersebességgel (amiről jó múltkor vitáztunk). Amúgy nem a légkör sűrüségével, hanem a gravitációval lettek volna problémák.

De a bolygót hogy? Az szilárd test. A malevolence -nek sem sikerült a mutatvány. :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már logikátlanságok: nekem az durva, hogy ezaz új bolygó mennyire közel van a saját csillagához.

Pedig lehetséges. Amikor a csillag kihülőben van, vagy a méreténél fogva, sokkal közelebb húzódik hozzá az a zóna, ahol az élethez alkalmas feltételek kialakulhatnak. Ez a csillag szerintem az első kategóriába tartozik, és ezért lehet annyira közel hozzá a bolygó.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig lehetséges. Amikor a csillag kihülőben van, vagy a méreténél fogva, sokkal közelebb húzódik hozzá az a zóna, ahol az élethez alkalmas feltételek kialakulhatnak. Ez a csillag szerintem az első kategóriába tartozik, és ezért lehet annyira közel hozzá a bolygó.

Vagyis ez már a "fehér törpe" állapot lenne? De mielött megindulna a kihülés folyamata minden csillag a többszörösére duzzad és ha ilyen közel van hozzá egy bolygó mint ez akkor elkéne pusztitsa. Utána igaz hogy összezsugorodik és "kihül", de akkor már nem lehetne ilyen közel hozzá egyetlen bolygó sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagyis ez már a "fehér törpe" állapot lenne? De mielött megindulna a kihülés folyamata minden csillag a többszörösére duzzad és ha ilyen közel van hozzá egy bolygó mint ez akkor elkéne pusztitsa. Utána igaz hogy összezsugorodik és "kihül", de akkor már nem lehetne ilyen közel hozzá egyetlen bolygó sem.

De ez a csillag lehet, hogy eleve kicsi volt és azok folyamatosan hűlnek, nincs nagy változás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a bolygót hogy? Az szilárd test. A malevolence -nek sem sikerült a mutatvány. :para:

Beugrik a hipertérbe. Mivel az egy másik tér, ahol a bolygó nem létezik, ezért mondjuk, hogy "átugorja". A Malevolence-nek azért nem sikerült, mert az a normál térben maradt végig, nem ugrott be a hipertérbe.

 

Ha már logikátlanságok: nekem az durva, hogy ezaz új bolygó mennyire közel van a saját csillagához.

Miért, az logikusabb, hogy minden bolygónak egy éghajlata van, ráadásul akármilyen kihalt, akkor is van lélegezhető légköre (Tatooine, Hoth, sehol egy növény, mégis van levegő)? :hmm: Szerintem ez is egy ilyen dolog. A valóságban marhaság (annak a bolygónak minimum olyannak kéne lennie, mint a Merkúrnak), de a Star Wars Galaxisában ez lehetséges.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Beugrik a hipertérbe. Mivel az egy másik tér, ahol a bolygó nem létezik, ezért mondjuk, hogy "átugorja". A Malevolence-nek azért nem sikerült, mert az a normál térben maradt végig, nem ugrott be a hipertérbe.

De akkor a többi objektumot miért nem ugorja át? A csillagok hatást gyakorolnak a hipertérre de a bolygók nem? Itt is becsokiztak a csillagtól, ami az útjukba került.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Néhány információ Quinlan Vos-ról...

 

Spoiler:

Quinlan-t jóformán csak a Star Wars képregényekből ismerhetjük, a filmben csak egy nagyon kicsi említést tettek róla. Quinlan a Geonosis-i csata után beépült az ellenséghez és információkat adott le a Köztársaságnak, amiket többnyire barátnőjével, Khaalen-el lopatott el. Ám egy információ hibás volt, ami miatt rengeteg Jedi esett áldozatul, sőt, mivel Quin feketepiacon adott el Köztársasági Kódekeket, a Rend Agen Kolar-t küldte, hogy fogja el, ám ő barátnőjével együtt elmenekült. Ezután végső elkeseredettségében Dooku gróf szolgálatában állt. Dooku kiképezte Quin-t, majd különböző feladatokat szabott ki neki, ezek között volt például Viento szenátor meggyilkolása. Miután kitört a harc Dooku egyik birtokbolygóján, a renegátnak hitt Quin legyőzte a Sötét Oldal csábítását, és a Köztársasághoz állt, így sikerült megnyerniük a csatát. Súlyos sérülések árán, de túlélte a 66-os parancsot és szerelmével Khaleen Hentz-el és fiával Korto Vos-sal bújdosva éltek tovább.

 

 

A rész egyébként szuper jó volt. Nem mellesleg Aayla a kedvencem a "mellék jedik" közül. Remélem a többi Jedit is beleszövik előbb utóbb. Agen Kolarra és Saesee Tiin-re különösen kiváncsi lennék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De akkor a többi objektumot miért nem ugorja át? A csillagok hatást gyakorolnak a hipertérre de a bolygók nem? Itt is becsokiztak a csillagtól, ami az útjukba került.

Egy csillagnak csöppet nagyobb gravitációja van, mint egy bolygónak, és azzal szokott a gond lenni, hogy ezek a nagy gravitációk (a fekete lyukaké is) úgymond árnyékot vetnek a hipertérre.

Ez esetben itt most szerintem pont az elevenedett meg, amitől Han az ep4-ben tartott: "Without precise calculations we could fly right through a star or bounce too close to a supernova and that?d end your trip real quick, wouldn?t it?" Ez esetben egyenesen belerepültek volna egy csillagba, ha nem lépnek ki idő előtt a hipertérből, mert az lehet, hogy a csillag közepén léptette volna ki őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem is picit zavart ez a légkörből való ugrás. Ugye a hiperhajtóművet nem lehet beindítani amíg egy nagy gravitációs mezőben tartózkodik. Az már oké volt amikor megmagyarázták, hogy miért is tartanak a csillag felé. Nem volt elég idejük kiszámítani az ugrást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy égő csillagrombolót? Okos ötlet.

Akkor még nem volt teljesen veszve a hajó. Szerinte megmenthették volna adat letöltés céljából. De persze lehet, hogy csak az új robot selejtes és nincs érzéke a harchoz. :para: Hatalmas anyagi kárt okozott a szepiknek. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Továbbra is úgy érzem, hogy Aayla úgy beszél mesteréről, mint aki meghalt. Vagy nem Vos volt a mestere, vagy azt hiszi meghalt. :para:

 

Ezt én is így éreztem, de nem igazán tudom miért éreztetik így ezt a dolgot. Hiszen ami 100%-ig biztos: Aayla-nak Vos volt a mestere. Ezt rengeteg képregény illetve más források is alátámasztják. A kicsit lentebb lévő Vos-ról szóló bejegyzésemben (wikipédiából van) pedig az áll, hogy Vos túlélte a 66-os parancsot is.

 

Vagy lehet, hogy az epizód idején szimplán azt hitte Aayla, hogy Vos már meghalt. (nem érkezett róla/tőle több hír stb miatt)

Vagy az is lehet, hogy ez idő tájt "állt át" Quinlan a sötét oldalra és Aayla számára ezért megszűnt létezni. :hmm:

 

Jó lenne, ha szerepeltetnék Vost és kiderülne az igazság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről jobb is ha nem tudok. :D Egyébként én úgy hallottam benne lesz a sorozatban is. Egyébként nekem is erősen újranézős már az epizód. :)

Vos benne lesz a sorozatban? :)

Na ennek nagyon örülnék. Jó kis konfliktus helyzeteket teremthetne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt én is így éreztem, de nem igazán tudom miért éreztetik így ezt a dolgot. Hiszen ami 100%-ig biztos: Aayla-nak Vos volt a mestere. Ezt rengeteg képregény illetve más források is alátámasztják. A kicsit lentebb lévő Vos-ról szóló bejegyzésemben (wikipédiából van) pedig az áll, hogy Vos túlélte a 66-os parancsot is.

 

Vagy lehet, hogy az epizód idején szimplán azt hitte Aayla, hogy Vos már meghalt. (nem érkezett róla/tőle több hír stb miatt)

Vagy az is lehet, hogy ez idő tájt "állt át" Quinlan a sötét oldalra és Aayla számára ezért megszűnt létezni. :)

 

Jó lenne, ha szerepeltetnék Vost és kiderülne az igazság.

 

A mozifilm eseményei már a Rendili ostroma után történtek, és addigra Vos már visszatért. És szerintem nem biztos, hogy fel fog tűnni a sorozatban, mert az a Republic képregények sajátossága. De a mozifilmben már Yoda is mondta, hogy "Alkalmas rá, hogy tanítványa legyen, a neheze akkor jön majd, amikor el kell engednie." Ez vonatkozhat arra is, hogy amint egy mester teljesen kiképzett egy Padawant, és persze átesett az összes próbán, akkor útjaik különválnak. Jó, Annie és Obi-Wan esetében azért nem egészen így van, de általánosságban nem maradnak örökké mestereik mellett. Talán erre gondolhatott Secura.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mozifilm eseményei már a Rendili ostroma után történtek, és addigra Vos már visszatért. És szerintem nem biztos, hogy fel fog tűnni a sorozatban, mert az a Republic képregények sajátossága. De a mozifilmben már Yoda is mondta, hogy "Alkalmas rá, hogy tanítványa legyen, a neheze akkor jön majd, amikor el kell engednie." Ez vonatkozhat arra is, hogy amint egy mester teljesen kiképzett egy Padawant, és persze átesett az összes próbán, akkor útjaik különválnak. Jó, Annie és Obi-Wan esetében azért nem egészen így van, de általánosságban nem maradnak örökké mestereik mellett. Talán erre gondolhatott Secura.

Szerintem is így van. 10+ év alatt eléggé összeszokhatnak, mondhatni, ragaszkodhatnak egymáshoz. De mikor véget ér a képzés, már nem lógnak együtt minden nap, mondhatni, a fióka kirepül a fészekből, és akkor már olyan is ritkán lehet, hogy mondjuk a mester bajban van, és az ex-tanítvány már rohan is a segítségére, mivel neki is törődnie kell a saját feladatával. Még Obi-Wan és Anakin is néha külön utakon jár a TCW-ben. Mások még ennél is ritkábban találkozhatnak (ha azt vesszük, hogy Obi-Wan tíz évig volt tanítványa Qui-Gonnak, de nem ismerte Dookut, az azt jelenti, hogy Dooku és Qui-Gon legalábbis Obi-Wan társaságában ritkán találkoztak). Szóval szerintem sem feltétlen kell a halálra gondolni "elengedés" címszó alatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elengedés alatt én sem érteném a halált semmiképpen, hanem az elválást. Igazából nem értem, miért olyan fontos ez, hiszen többnyire minden lény életében bekövetkezik ilyen elválás (és nem tekinthető vizsgának vagy próbának), mivel a szülők is elválnak idővel a gyerekeiktől, ahol szintén szoros a kapcsolat, lehet, hogy messzire is kerülnek. Bár Anakin nagyon ragaszkodó, még az is lehet, hogy ezt Yodáék tudják róla, és azt akarják neki külön megtanítani, hogy kevésbé ragaszkodjon :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon tettszett ez a rész! Sajnos, csak most jutott rá időm, hogy megnézzem. Egy picit szerintem összezsúfolt volt, de így is nagyon jó rész kerekedett belőle. Aztán plusz volt, hogy bejött egy újfaj,(lehet, hogy nektek nem új de én nem emlékszem, hogy láttam volna ilyet...) meg hogy jobban megismerhettük Aayla Secura-t!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.