Ugrás a kommentre

1x13 - Jedi Crash


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Szeritnem 3.234.321 olyan rész van ami szerelemről, meg fénykardozásról és becsületről, meg barátságról szól. Az animációs sorozatban pont, hogy az akciónak kellene több szerepet kapnia, hiszen jóval olcsóbb, mint ha ezeket a jeleneteket valóban leforgatnák. Meg ott van az a tény is, hogy tudjuk Skywalkernek semmi baja sem lesz, hiszen benne van a folytatásban. Ha úgy nézzük igazából azok a részek sem izgalmasak, ahol elfogják őket, vagy kínozzák, hiszen tudjuk mi a történet folytatása, így biztosak lehetünk, hogy nem halnak meg, vagy (még) nem állnak át a rossz oldalra. Így én jobban szeretem az olyan részeket, amikor nem nagy hősök, meg főszereplők nyomulnak, hiszen ezen történetek vége, ha van fordulat is teljesen kiszámítható. Sokkal élvezetesebb, mikor a klónok, vagy a droidok harcolnak, hiszen itt kiszámíthatatlan az értékpusztulás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szeritnem 3.234.321 olyan rész van ami szerelemről, meg fénykardozásról és becsületről, meg barátságról szól. Az animációs sorozatban pont, hogy az akciónak kellene több szerepet kapnia, hiszen jóval olcsóbb, mint ha ezeket a jeleneteket valóban leforgatnák. Meg ott van az a tény is, hogy tudjuk Skywalkernek semmi baja sem lesz, hiszen benne van a folytatásban. Ha úgy nézzük igazából azok a részek sem izgalmasak, ahol elfogják őket, vagy kínozzák, hiszen tudjuk mi a történet folytatása, így biztosak lehetünk, hogy nem halnak meg, vagy (még) nem állnak át a rossz oldalra. Így én jobban szeretem az olyan részeket, amikor nem nagy hősök, meg főszereplők nyomulnak, hiszen ezen történetek vége, ha van fordulat is teljesen kiszámítható. Sokkal élvezetesebb, mikor a klónok, vagy a droidok harcolnak, hiszen itt kiszámíthatatlan az értékpusztulás.

És legalább kétszer ennyi van a végeláthatatlan ütközetekről és fénykardpárbajokról. És persze, tudjuk, hogy Skywalkernek semmi baja nem lesz, ám ennyi erővel az egész sorozatnak semmi tétje nincsen. Különben sem az volt a legfontosabb eleme az epizódnak, hogy Anakin megsebesült. Meg kell feledkezni arról, hogy hová tartunk, így sokkal nagyobb az esélye annak, hogy izguljunk az egyes epizódok nézése közben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ezért örülnék jobban, ha a Warhammer 40.000 is ilyen kultuszt teremtene, mert ott Gabriel személyén kívül az összes hős, vagy áruló lesz és megölik, vagy egyszerűen meghal egy idő után. Nem arról szól, hogy vannak rosszak és jók, hanem sokkal inkább a 7faj egymás iránti kapcsolatát, közös harcait, vagy egymás kihasználását mutatja be. Biztos az a gond vele, hogy nem amerikai, hanem brit és ők nem tudnak annyi milliárdot költeni egy filmre, mint a tengerentúlon. Na meg a másik, hogy a Warhammerben van vér (Blood for the Bloodgod), és akármilyen fura láttam olyan videót, hogy az űrben a hajók nem adtak hangot mikor felrobbantak és tűz sem volt a légüres térben...HA az sw űropera, akkor a WH űrrémálom, amibe az Orkok mindig rengeteg humor csempésznek. :)

És végül egy idézet, ami szerintem a droidokra is igaz, átvitt értelemben:

orksd.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már bocsi, de minek kell a Star Wars-t egy másik sorozathoz hasonlítgatnod? Ennyi erővel azt is kérdezhetnénk, hogy miért nincs a SW-ban időutazás, mint a Star Trekben?

Azért nincsenek ilyenek benne, mert az nem illik a SW univerzum hangulatához, atmoszférájához.

Ráadásul ez még OFF is.

Szerkesztve: - Lok Durd
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát a Star Trekből egy kockát sem láttam, nagyon ellenszenves egy sorozat...Csak sokan nagyon komolyan veszik az egészet, meg úgy beszélnek róla, mintha valós dolgok és személyek szerepelnének benne. Az olyan apróságokat, mint a légüres tér, meg észre sem veszik...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát a Star Trekből egy kockát sem láttam, nagyon ellenszenves egy sorozat...Csak sokan nagyon komolyan veszik az egészet, meg úgy beszélnek róla, mintha valós dolgok és személyek szerepelnének benne. Az olyan apróságokat, mint a légüres tér, meg észre sem veszik...

 

 

Majd Dzséjt elmagyarázza neked az ST lényegét. A TCW meg pont azért jó mint ez a rész is , mert nem csak lőnek benne mint a veszett kutyák, hanem agyat is kell használni az élményhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd Dzséjt elmagyarázza neked az ST lényegét. A TCW meg pont azért jó mint ez a rész is , mert nem csak lőnek benne mint a veszett kutyák, hanem agyat is kell használni az élményhez.

Pontosan. FlóriBá, ezzel a véleményeddel most eszembe juttattad, hogy milyen egy ostoba Star Trek rajongó, aki szinte már törvényszerűen szidja a Star Warst és agyatlan lövöldözésnek állítja be úgy, hogy egy képkockát meg nem nézett volna belőle, mintha ez valami íratlan szabály lenne, hogy a két franchise rajongóinak utálnia kellene egymást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mozifilmet láttam, az még oké volt, de a sorozat engem kifejezetten idegesít, főleg a régi részek, ahol olyan gyöngyszemek is megtalálhatóak, mint a filmkészítés legrosszabb közelharci jelenete. Aki látta már, az tudja miről beszélek.... Ha olyan sorozatot akarok nézni, ahol kiszámíthatatlan, hogy mi fog történni, kevés benne a harc és főleg érzelmi szálak alapján kell tájékozódni, akkor arra ott a Battlestar Galactica. Ott nem zavartak a drámai részek és a színészek is remekeltek, illetve sokkal emberibbek voltak, mint a SW-ban. Többet ettek, aludtak, italoztak, dohányoztak...így jobban érdekelt az is, hogy mit éreznek, gondolnak, hiszen sokkal emberibbnek tűntek, mint pl. Anakin, aki 20méter magasba ugrik fel, minden sebesülésből felépül, teljesen kiszámítható minden tette, hiszen, ha mondanak neki valamit, 100%ban az ellenkezőjét teszi.Ezért is kedvelem pl. jobban Han Solót, ő mindig tud meglepetést okozni és a jellemfejlődése is sokkal emberibb és számomra elfogadhatóbb. No, meg amikor pl. a Clone Wars moziban az végén összecsap a gróffal, az is unalmasnak tűnhet, annak fényében, hogy tudjuk, mindketten túlélik, majd Ahsoka csatája a droidokkal, jó látványos, szép, de nem izgalmas. Én ezért nem kedvelem igazán az olyan megoldásokat, hogy elmondják valaminek az előzményét, hiszen a néző már látta a jövőt és tudja, hogy ki marad életben, illetve milyen sérelmek érik. Erre jó példa a Spartacus és az Aréna istenei is...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Tee Watt Kaa ritka begyepesedett agyú mókus. És még büszke ezen "elveire" :facepalm:

Annak egyébként nem láttam sok értelmét az elején zajló csatában, hogy a szakadárok több 100 droidot küldtek Aayla cirkálójára, hogy aztán szétlőjék... miért nem lőtték szét egyből? Már eleve egy lángoló roncs volt az egész, aminek pusztulása csak idő kérdése volt. Erre a taktikai droid átküld több 100 harci egységet. :facepalm: Amúgy ez az egyik legjobb hangulatú rész az évadból, bár a következő jobban tetszett, az árnyékot vető fénykard ellenére is. :P

Szerkesztve: - Csak 1 rajongó
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Először csak könnyedén el akarták foglalni, hisz egy magányos szanaszét lőtt Venator nem jelent túl nagy ellenállást. A terv akkor változott amikor befutott a Resolute. Ezután a taktikai droid úgy ítélte meg, hogy túl kockázatos megosztani a csapatait és valószínűleg attól is félt, hogy két tűz közé szorul, így inkább gyorsan megszabadult a halálraítélt Venatortól, hogy így a teljes tűzerejét mihamarabb az újonnan megjelent fenyegetés felé fordítsa.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tee Watt Kaa ritka begyepesedett agyú mókus. És még büszke ezen "elveire" :facepalm:

Részben igazad van, noha kicsit erős a megfogalmazás.

A kis öregnek amúgy rendkívül fontos szerepe van az egész SW univerzum sorsával kapcsolatban. Ő egy szimbólum, egy olyan eszme (szinte utolsó) képviselője, ami ugyan nagyon szép és idilli, azonban ekkorra már teljesen utópisztikus, naiv és kamatoztathatatlan.

Rengeteg kritika érte folyamatosan a jediket és a Köztársaságot a háborúzásért. A Rendet többen (belülről, szereplőként, ill. kívülről, nézőként is) teljesen inkompetensnek és önmagából kifordultnak titulálták emiatt és úgy értékelték, hogy a jedik megérdemlik a sorsukat, mert megromlottak.

Én ezt mindig is rossz gondolkodásnak tartottam, de sokan makacsul ragaszkodtak ehhez. TWK pedig pontosan azt mutatta be (legalább nekünk, külső nézőknek), hogy miért nem lehetett abban a helyzetben béke-centrikusan gondolkodni és úgy sikert elérni. Bemutatta kicsiben azt, amit nagyban sokan leginkább a jediktől vártak. Egy romantikus és naiv, ámde működésképtelen modellt.

Szerintem nem véletlenül olyan a kinézete a karakternek, amilyen. Engem már az első pillanatoktól kezdve Yoda-ra emlékeztetett. De másokat is, több helyen olvastam ezt, ill. hogy ő mutatta volna a példát a Rendnek is. A sorsa se véletlenül lett az, ami. Ez már lehet, hogy belemagyarázás is, de a készítők egyértelműen állást foglaltak eme nagyon fontos vitában és tiszta vizet öntöttek a pohárba.

 

Annak egyébként nem láttam sok értelmét az elején zajló csatában, hogy a szakadárok több 100 droidot küldtek Aayla cirkálójára, hogy aztán szétlőjék... miért nem lőtték szét egyből?

A háborúban a felek igyekeznek mindent megmenteni, amit csak lehet, az ellenfél oldaláról is. Egy elfoglalt roncs is sokkal többet ér, mint ha szétlőnék. Leginkább azért, mert rengeteg információt lehet kinyerni belőle. Ez lehet magának a hajónak technikai paraméterei, az egyéb egységek jellemzői, fegyverek és azok leírásai, bizonyos stratégiai információk, stb.. Ezen kívül akár értékes túszokat is lehet találni, vagy szimplán csak kihallgatható egyéneket, akiktől újabb infot lehet megszerezni. Mindezek mellett pedig rengeteg technikai elem, alkatrész, fegyver és egyéb értékes tárgy elvihető.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont ezért látom marhaságnak TWK felfogását és Jedikhez való hozzáállását. Egy háborúban hogy lehetne őrizni azt ami már nincs? Evidens hogy előbb békét kell teremteni, és nem a seggünkön üléssel. Nyilván erőszakkal. Mindig célraveztőbb, mint hagyni lemészárolni magam és a népem.

 

Az a Venator a végpuszutlásba tartott, nem sok megmenthtő volt rajta. A bolygó vonzotta, aminek csúnya zuhanás lett volna a vége. A szakadárok vonósugara meg valószínűleg darabokra tépte volna a csillagrombolót. Másrészt a taktikai droid tisztában lehetett volna, mennyi esélye van a droidoknak egy Jedi ellen. Ennyi cécót ért volna nekik egy roncs?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont ezért látom marhaságnak TWK felfogását és Jedikhez való hozzáállását. Egy háborúban hogy lehetne őrizni azt ami már nincs? Evidens hogy előbb békét kell teremteni, és nem a seggünkön üléssel. Nyilván erőszakkal. Mindig célraveztőbb, mint hagyni lemészárolni magam és a népem.

Egyet is értek, csak kevésbé sarkosan (végletekben) fogalmaztam meg. ;)

 

Az a Venator a végpuszutlásba tartott, nem sok megmenthtő volt rajta. A bolygó vonzotta, aminek csúnya zuhanás lett volna a vége. A szakadárok vonósugara meg valószínűleg darabokra tépte volna a csillagrombolót. Másrészt a taktikai droid tisztában lehetett volna, mennyi esélye van a droidoknak egy Jedi ellen. Ennyi cécót ért volna nekik egy roncs?

Tudtommal egy világháború eldőlésében is fontos szerepe volt egy angolok által megtalált német tengeralattjáró-roncsnak a rajta található kódoló berendezés okán. Tehát bizony, sok cécót megérhet 1-1 roncs. ;) A háborúban a legdrágább dolog nem az emberélet, nem a katona, nem a fegyver, nem a pénz, hanem az információ.

Néhány 100 droid nem tétel a CIS-nek. Mehetnek a levesbe. Egyetlen igazán hasznos információmorzsa elég lehet ahhoz, hogy sok 1000 egységet mentsenek meg vele vagy olyan stratégiai előnyhöz jussanak bizonyos helyzetekben, amivel csaták dőlhetnek el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami a lurmeneket illeti, első látásra tényleg kicsit túl konzervatívnak tűnhetnek, de én sokadszori megnézésre meg tudtam érteni, mi áll az életmódjuk mögött, és szerintem Tee Watt Kaa nem a levegőbe beszélt, amikor arról emelt szót, hogy a más háborúja nem az övék. Ők a kicsiny törzsükkel valóban nem mondhatók a háború nagy viselői közé, de természetesen az állandó kimaradás sem volt megoldható.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami a lurmeneket illeti, első látásra tényleg kicsit túl konzervatívnak tűnhetnek, de én sokadszori megnézésre meg tudtam érteni, mi áll az életmódjuk mögött, és szerintem Tee Watt Kaa nem a levegőbe beszélt, amikor arról emelt szót, hogy a más háborúja nem az övék. Ők a kicsiny törzsükkel valóban nem mondhatók a háború nagy viselői közé, de természetesen az állandó kimaradás sem volt megoldható.

Nem is a lurmen-ek voltak túl konzervatívak, hanem a vezetőjük. Természetesen az alapvető életmódjuk teljesen érthető és becsülendő. Nem valószínű, hogy a tradicionális Mandalore modell a normálisabb vagy preferáltabb.

A tanulság viszont az volt, hogy sajnos nem mindenki magának választja a sorsát. A bolygót lerohanta a CIS, így akaratuk ellenére csöppentek a háborúba, ami alól azonban nem volt kibúvó. Innentől kezdve nem bölcsesség, hanem egyenesen ostobaság (vagy naivság) amivel TWK is próbálkozott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A semlegességet és a háborútól való tartózkodást még meg tudom érteni Tee Watt Kaa részéről. Békét szeretne, elszigetelve a külvilág eseményeitől. De az már számomra is erős, hogy kész volt veszni hagyni népét, mindenféle önvédelmet nélkülözve. Ha a háború akaratukon kívül eljött hozzájuk, már belekeveredtek az ügybe, amin a passzivitás ugyanannyira nem segít, ahogy a Jedik sem képesek a nem létező békét őrizni a káoszban, erőszak nélkül. Épp ezért a Jedikről alkotott véleményével sem értek teljes mértékben egyet, de erről már írtam Barriss kapcsán az 5. évados topikban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Először csak könnyedén el akarták foglalni, hisz egy magányos szanaszét lőtt Venator nem jelent túl nagy ellenállást. A terv akkor változott amikor befutott a Resolute. Ezután a taktikai droid úgy ítélte meg, hogy túl kockázatos megosztani a csapatait és valószínűleg attól is félt, hogy két tűz közé szorul, így inkább gyorsan megszabadult a halálraítélt Venatortól, hogy így a teljes tűzerejét mihamarabb az újonnan megjelent fenyegetés felé fordítsa.

Pontosan. Ami még mutatja, hogy nem a szétlövés volt a cél, hogy a taktikai droid "aggódik" az átküldött társaiért. A megsemmisítés egy kényszermegoldás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebbe nem igazán kell magyarázni semmit, egyszerűen megérthető. Mint ahogy írod is: értetted. Aztán meg azt, hogy mégse. Amúgy az miért baj, ha valami ne adj' isten nem azonnal kézenfekvő? Szerintem ettől még nem lesz rossz valami. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elsőre nem volt tiszta, Nabopolasszar válasza után lett az, erre írtam hogy "elsőre". Egyébként nem írtam, hogy rossz lenne. Ha visszaolvasol, láthatod, hogy az 1. évad egyik legjobbjának tartom. Pusztán jobban szeretem, ha egy sztori részleteiben is egyszerű és letisztult.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

El tudom fogadni, de nálam az nem feltétlen nyerő, ha egy rész nem adja magát azonnal és bele kell magyarázni, ez meg az vajon miért is történt. Vagy csak én vagyok túl fantáziátlan.

 

Pusztán jobban szeretem, ha egy sztori részleteiben is egyszerű és letisztult.

Szerintem pedig pont ez adja az igazán nagy alkotások varázsát. ;)

 

Ha mindent egyértelműsítenek és a végletekig egyszerűsítik, akkor mi marad? Egy popcorn mozi, amit megnézel, akkor leköt és élvezed, aztán mire lefekszel aludni már nem is érint.

Meg abba gondolj bele, hogy vannak olyanok, akiket nem érdekel annyira a SW, csak belenéznek, vagy kisebb gyerekek, stb.. Ha nekik is minden részletében világos sztorit adnának, akkor mi mit élveznénk belőle? Fontos a rétegezés, hogy mindenki megtalálja a neki megfelelőt, majd legyen értelme újranézni az újabbak lehámozásáért.

 

Én pont ezért rajongok a SW-ért. Annyiszor láttam a filmeket, hogy sokszor már becsukott szemmel is tudnám mi történik, vagy hang nélkül tudnám szinkronizálni a szereplőket. Ennek ellenére eddig minden egyes alkalommal fel tudtam fedezni vmi új dolgot. Egy újabb réteget, érdekességet.

Az pedig külön öröm számomra, hogy a TCW is elért arra a szintre, hogy sok rész esetében ugyanezt érzem. Egyszerűen kisgyermeki kíváncsisággal ülök le újranézni egy-egy részt, mert soha nem unom meg.

 

(Na de kicsit elmentem offos ömlengésbe, amiért elnézést kérek :D)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek szerint nyilván én vagyok túl együgyű. :) Minden esetre jobb szeretem, ha egy sorozat kikapcsol, és nem azon kell agyalnom órákat, hogy mégis mi van.

Nem hinném, hogy "túl együgyű" lennél. A TCW nem kapcsol ki eléggé? Miért nem? Azért nem, mert tovább akarod gondolni, mert érdekel az alaptéma és a háttér. Hidd el, aki nem akar jobban belefolyni, annak tökéletesen szórakoztató és nem is agyal rajta semennyit. Te pontosan azért teszed, mert nem ragadsz le egy bizonyos szintnél, rétegnél. És ezért csodálatos a SW, mert minderre lehetőséget ad. ;)

 

De ez itt már off, úgyhogy egyelőre ennyi. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 évvel később...

Megy most az újrázás. Nos, ez az az epizód, ahol először érzem, hogy ugrás történt grafikailag. Gyönyörű képek, jobb animáció.

A derékig érő fű kivitelézése és hogy nem statikus, folymatosan mozog. Remek!

Pazar látvány mind a két rész! Jó volt látni őket!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.