Ugrás a kommentre

Császári Birodalom OFF-topicja


Oldfighter

Ajánlott hozzászólás

Eme csoportok amikor csak tehetik lecsapnak olykor egy-egy birodalmi ellátóhajóra, konvojra.

 

Ebben a mondatban végre megleltem azt, amire szükségem van. :D

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jah, és azért tegyük hozzá, hogy a történeteim főszereplői igazából csak kívülállóként vesznek részt a történetben, tehát a legtöbb eseményről maximum csak hallani fognak, igaz, az egyikben részt is vesznek majd, de nem lesznek benne ilyen grandiózus dolgok, mint ahogyan Old Fighternél... Úgy akarom időzíteni a történet kezdetét, hogy még azelőtt, mielőtt a komolyabb harcok elkezdődtek volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, és ez természetesen be is lesz tartva. De attól még Exar Kun szelleme ugyanúgy ott nyugszik a Yavin 4.-en, és igazából csak egy fontosabb szerepe van. És a történetemnek az a része, melyben Darth Vader, és Palpatine szerepel, körülbelül pár nap alatt játszódik le. És mondjuk megoldhatnánk úgy, hogy ott kezdődik a történet, ahová be tudjuk illeszteni úgy, hogy két Nagyúr épp szabad, remélem megoldható, de még átolvasom tüzetesen is, hogy hogy áll a sztori. :D

Most szerintem egy darabig le lesznek kötve a karakterek. Orki sajna nem tud sűrűn írni és ugye Vader csak úgy nem hagyhatja ott a Konzorciumot az ostrom kellős közepén ami még a sztori időrendje szerint pár hónapig el fog húzódni. Másrészről azért egy-egy bekerült sztorin túl már fejben megvan a következő két-három hsz főbb vonulata a karakter szemszögéből és idő kell a rendes kidolgozáshoz. Ez sajna időbe telik, hogy elég színvonalas írások születhessenek.

De ha esetleg más formában ( pl Palpatine szemszögéből a karaktereddel egy rövid találkozó személyesen vagy holoadásban) is kivitelezhető lenne akkor szerintem egyeztetés után ez is megoldható. :D De most szerintem se a Császár se Vader nem mozdítható el az adott események vonalából amit azért már pár hónapos munkával kidolgoztunk. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jah, és azért tegyük hozzá, hogy a történeteim főszereplői igazából csak kívülállóként vesznek részt a történetben, tehát a legtöbb eseményről maximum csak hallani fognak, igaz, az egyikben részt is vesznek majd, de nem lesznek benne ilyen grandiózus dolgok, mint ahogyan Old Fighternél... Úgy akarom időzíteni a történet kezdetét, hogy még azelőtt, mielőtt a komolyabb harcok elkezdődtek volna.

Arra ügyelj, hogy a lineáris történetvezetés és iram ne sérüljön. :D Lehet, hogy nincsenek a karaktereink kapcsolatban egymásban, de valami hírforrás útján tudhatnak egymásról. Mondjuk ha pl Tarkinhoz befut egy jelentés valahonnan a galaxis távoli régiójából, akkor az ő szemszögéből bármikor megemlíthető egy olyan esemény aminél ott sincs.

Remélem érthető amit írok :D

 

A lényeg az, hogy olvass vissza kicsit és ha valami nem egészen tiszta inkább kérdezd meg százszor. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra ügyelj, hogy a lineáris történetvezetés és iram ne sérüljön. :D Lehet, hogy nincsenek a karaktereink kapcsolatban egymásban, de valami hírforrás útján tudhatnak egymásról. Mondjuk ha pl Tarkinhoz befut egy jelentés valahonnan a galaxis távoli régiójából, akkor az ő szemszögéből bármikor megemlíthető egy olyan esemény aminél ott sincs.

Remélem érthető amit írok :D

 

A lényeg az, hogy olvass vissza kicsit és ha valami nem egészen tiszta inkább kérdezd meg százszor. :D

 

Nos, akkor mondom. Úgy szeretném, hogy az én sztorim, nem most indul, ahol épp tartotok, hanem egy kicsit előrébb. Ezt a lépést azért tettem meg, mert látom, hogy be vannak táblázva a karakterek rendesen. Úgy indulna az enyém, hogy még a Hapani front kitörése előtt valamivel. Amikor még Vader nem küzd a fronton, és Palpatine is csak a trónján csücsül, a Birodalom ügyeit intézgetve. Amikor még csak ezek az egyszerű konvojok elleni gerillatámadások voltak. Okés? :D Csak a történet amolyan pilot epizódjaiba szánom Vadert, és Palpatinet, utána már tőlem oda mehetnek háborúzni, ahova akarnak... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Exar Kun jöhet, bár a regényeket én nem olvastam. :D De a filmek szabálya itt is szabály: Mindig csak két sith lehet. Egy mester és egy tanítvány. :D

Exar Kun amúgy is több ezer éve élt, és már jó rég meg is halt, csak kísért a Yavin 4-en, majd kölcsönadok regényt, amiben van róla szó :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem lehetne ezt visszaemlékezésből megírni? Már én is csináltam olyat nem is egyszer. Egyszer csak elkezdted a sztorit, aztán a karakter visszagondol, hogy mi volt előtte. Akkor esetleg be lehetne szőni Palpiékat is, mikor azok éppen nem voltak máshol :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, akkor mondom. Úgy szeretném, hogy az én sztorim, nem most indul, ahol épp tartotok, hanem egy kicsit előrébb. Ezt a lépést azért tettem meg, mert látom, hogy be vannak táblázva a karakterek rendesen. Úgy indulna az enyém, hogy még a Hapani front kitörése előtt valamivel. Amikor még Vader nem küzd a fronton, és Palpatine is csak a trónján csücsül, a Birodalom ügyeit intézgetve. Amikor még csak ezek az egyszerű konvojok elleni gerillatámadások voltak. Okés? :D Csak a történet amolyan pilot epizódjaiba szánom Vadert, és Palpatinet, utána már tőlem oda mehetnek háborúzni, ahova akarnak... :D

Ja hogy ez amolyan visszaemlékezés lenne a fő karaktered szempontjából. Oks, értelek :D Utalást tehetsz arra, hogy kapcsolatba lépett Palpatine-al és Vaderrel, valamikor a múltban. :D Volt ott pár év "fehér folt" a történet elején amit ilyenre fel lehet használni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

KisKósa. Lehet, hogy real time -ba megy a dolog, tehát a szálak ugyanabban az időben futnak. Oldie valószínűleg ezért nem akarja, hogy használd Vadert és Palpit. De majd ő kijavít ha rosszul gondolom. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem lehetne ezt visszaemlékezésből megírni? Már én is csináltam olyat nem is egyszer. Egyszer csak elkezdted a sztorit, aztán a karakter visszagondol, hogy mi volt előtte. Akkor esetleg be lehetne szőni Palpiékat is, mikor azok éppen nem voltak máshol :D

Jaja, ez egy használható dolog, mint eggyel alább írtam én is. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

KisKósa. Lehet, hogy real time -ba megy a dolog, tehát a szálak ugyanabban az időben futnak. Oldie valószínűleg ezért nem akarja, hogy használd Vadert és Palpit. De majd ő kijavít ha rosszul gondolom. :D

Nem gondolod rosszul. :D Igen, párhuzamosan, lineáris időrendben írunk. De itt szerintem szépen meg lehet oldani visszaemlékezés jogcímén a dolgot. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Exar Kun amúgy is több ezer éve élt, és már jó rég meg is halt, csak kísért a Yavin 4-en, majd kölcsönadok regényt, amiben van róla szó :D

Nagyjából ismerem a tagot, de annyira sose érdekeltek a régi idők. :D De majd ha eljutok odáig, kéni fogok tőled könyveket. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja hogy ez amolyan visszaemlékezés lenne a fő karaktered szempontjából. Oks, értelek :D Utalást tehetsz arra, hogy kapcsolatba lépett Palpatine-al és Vaderrel, valamikor a múltban. :D Volt ott pár év "fehér folt" a történet elején amit ilyenre fel lehet használni. :D

Nem. :D

A főszereplő nem lépett kapcsolatba Vaderrel, vagy Palpatineal, legalábbis nem személyesen. A főszereplőim mihaszna kis senkik, csempészek, űrhajótolvajok, akiket elkaptak, és egy távoli bolygóbörtönben kuksolnak, és mellékesen időnként kihurcolják őket a bányákba rabszolgamunkára. Ekkor érkezik egy fogoly, akit elég különleges módon kezelnek, és Vader nagyúr pár napon belül személyesen jön el érte. De egy börtönlázadás során megrongálódik az üzem pajzsgenerátora, ami védte az épületet a napi meteorzáporoktól. Súlyosan megrongálódik, ezért a rabokat át kell szállítani. Ekkor történik meg, amikor az átszállítás során ezek a gerillák megtámadják a konvojt az átszállítás során, és majd itt fognak majd lezuhani a Yavin 4.-re, ami egyenlőre lakatlan, és még nem épült fel ide a birodalmi bázis.

 

Vader, és Palpatine jelenetei teljesen külön szálon futnak majd. Lesz majd egy komolyabb párbeszéd köztük, majd Vader a Jedi Templom romjai között kutat az archívumban, majd elmegy az Artusra, ahol értesül róla, hogy átszállítoták a foglyokat, de a konvojt megtámadták a Yavin rendszerben. Itt megtalálja őket, leküldi a csapatait, ezt kihasználva a főszereplőim elmenekülnek, a különös fogoly, akiért Vader jött, már holtan találja a bolygón. Tehát csak ilyen formában szeretném őket felhasználni. Sate Pestage is csak egy megszólítás erejéig van benne, Exar Kun... Nos ő is lesz. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem lehetne ezt visszaemlékezésből megírni? Már én is csináltam olyat nem is egyszer. Egyszer csak elkezdted a sztorit, aztán a karakter visszagondol, hogy mi volt előtte. Akkor esetleg be lehetne szőni Palpiékat is, mikor azok éppen nem voltak máshol :D

 

 

Egyet értek anyámmal, a palpis rést gyúrd át visszaemlékezéssé és Vader t is. Egyébként nem irok minden mizzanatukról, mert unalmas lenne azt olvasni hogy a császár hányadik lakomát rendezi a csatlósainak.

 

Lehetsz turáni is vagy ők csak számomra érdekesek?!

 

Hogy ne érje szó kis házam elejét neki állok írni, mitán teli sirtam a kispárnám és irttam egy apró szüsszenetet anyámnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem lehetne ezt visszaemlékezésből megírni? Már én is csináltam olyat nem is egyszer. Egyszer csak elkezdted a sztorit, aztán a karakter visszagondol, hogy mi volt előtte. Akkor esetleg be lehetne szőni Palpiékat is, mikor azok éppen nem voltak máshol :D

 

Hát, valószínűleg így fogom megoldani a dolgot. De csak amolyan Lostos könnyedséggel, és a flashback történet is jelen időben lesz megírva, úgyhogy ne tévesszen meg senkit a dolog.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem. :D

A főszereplő nem lépett kapcsolatba Vaderrel, vagy Palpatineal, legalábbis nem személyesen. A főszereplőim mihaszna kis senkik, csempészek, űrhajótolvajok, akiket elkaptak, és egy távoli bolygóbörtönben kuksolnak, és mellékesen időnként kihurcolják őket a bányákba rabszolgamunkára. Ekkor érkezik egy fogoly, akit elég különleges módon kezelnek, és Vader nagyúr pár napon belül személyesen jön el érte. De egy börtönlázadás során megrongálódik az üzem pajzsgenerátora, ami védte az épületet a napi meteorzáporoktól. Súlyosan megrongálódik, ezért a rabokat át kell szállítani. Ekkor történik meg, amikor az átszállítás során ezek a gerillák megtámadják a konvojt az átszállítás során, és majd itt fognak majd lezuhani a Yavin 4.-re, ami egyenlőre lakatlan, és még nem épült fel ide a birodalmi bázis.

 

Vader, és Palpatine jelenetei teljesen külön szálon futnak majd. Lesz majd egy komolyabb párbeszéd köztük, majd Vader a Jedi Templom romjai között kutat az archívumban, majd elmegy az Artusra, ahol értesül róla, hogy átszállítoták a foglyokat, de a konvojt megtámadták a Yavin rendszerben. Itt megtalálja őket, leküldi a csapatait, ezt kihasználva a főszereplőim elmenekülnek, a különös fogoly, akiért Vader jött, már holtan találja a bolygón. Tehát csak ilyen formában szeretném őket felhasználni. Sate Pestage is csak egy megszólítás erejéig van benne, Exar Kun... Nos ő is lesz. :D

Hát ez így sajnos kivitelezhetetlen. Megtörne a sztori lineáris jellege. Ugye ne felejtsük el ez valós időben zajlik főleg, mint ha csak egy regényt olvasnál.

Visszaemlékezésben meg lehetett volna oldani.

Más. Yavin IV-en nem birodalmi bázis, hanem lázadó bázis épül majd. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nah, de mostmár elugrok pár órát "tanulni". Aztán pedig nekiesek a Wordnek, aztán leírom az első adagot. Csak annyi a kérdésem: Beleegyeztek akkor hogy flashback formájában a kívánt módon felhasználhatom a két nagyurat? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy ne érje szó kis házam elejét neki állok írni, mitán teli sirtam a kispárnám és irttam egy apró szüsszenetet anyámnak.

Ne keseregj hugi. :D

Írást meg várom, mert most nincs ispirációm. :D Meg addig nem is tudok per pillanat mit írni, míg nem rendeztük le Vader némi kardozását. :D Ötleteim már vannak a továbbiakra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez így sajnos kivitelezhetetlen. Megtörne a sztori lineáris jellege. Ugye ne felejtsük el ez valós időben zajlik főleg, mint ha csak egy regényt olvasnál.

Visszaemlékezésben meg lehetett volna oldani.

Más. Yavin IV-en nem birodalmi bázis, hanem lázadó bázis épül majd. :D

 

Jah, tényleg... :D

Igen, én is éppen erre gondoltam Old... Akkor ez az egész történet így flashback lesz. :D Legalábbis az eleje.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nah, de mostmár elugrok pár órát "tanulni". Aztán pedig nekiesek a Wordnek, aztán leírom az első adagot. Csak annyi a kérdésem: Beleegyeztek akkor hogy flashback formájában a kívánt módon felhasználhatom a két nagyurat? :D

Persze, visszaemlékezésbe nyugodtan írhatod, aztán az se nagy baj, hogy "élesítés" előtt átküldöd nekem mailben mint majd Donát. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, visszaemlékezésbe nyugodtan írhatod, aztán az se nagy baj, hogy "élesítés" előtt átküldöd nekem mailben mint majd Donát. :D

Vagy tudod mit, odaadom az MSN címemet, vegyél fel. :D

 

Spoiler:

kkkmutantbloodline@hotmail.com

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy tudod mit, odaadom az MSN címemet, vegyél fel. :D

 

Spoiler:

kkkmutantbloodline@hotmail.com

Nem nagyon használom Emesét, hacsak nem párommal dumálunk, de ha sürgős és fontos valami esténként elérhető leszek. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem nagyon használom Emesét, hacsak nem párommal dumálunk, de ha sürgős és fontos valami esténként elérhető leszek. :)

Akkor csak írd le ide az e-mail címedet egy spoiler gomb mögé! Vagy inkább használjam az swsaga belső e-mail rendszerét?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már elkezdtem megírni a prológust, és már majdnem a felével kész vagyok. De persze először átküldöm Oldfighterhez egy kiadós minőségellenőrzésre. :)

A prológus lényegében arról szól, hogy a karakterem E/1. személyben mesél magáról. Ebből ismerhetjük majd meg a rövid előtörténetét, és hogy egyáltalán ki ő. Mindezt egy Nar Shaddaa-i kocsmában elmélkedve teszi. Aztán eszébe jutnak a Yavin 4.-en történtek, amiket egyszerűen képtelen elfelejteni. És akkor itt indul majd a flashback, pár évvel korábbról.

 

A történet két féle módon lesz elmesélve. Az egyik, a karakterem szemszögéből E/1. személyben, hogy ő miként éli meg az eseményeket. A másik mód pedig a klasszikus, elbeszélő mód lesz. Ezek időnként váltogatják egymást, attól függően, hogy melyik karakterekkel történnek a dolgok éppen. Azért kellett ezt a megoldást választanom, mert mindenképp ki akartam állni az első megoldás mellett, de vannak fontos jelenetei a sztorinak, amelyben az én karakterem egyszerűen nincs ott. Azt pedig nem tehettem, hogy azokat egyszerűen kivágom a sztoriból, mert az úgy tönkrevágja az egészet. Ez a váltogatás egyébként nem fogja megtörni a sztori folytonosságát, legalábbis szerintem nem. De mivel a pilot végére a karakterem úgy is egyedül marad a történetben, ezért ott már teljesen átállok majd az E/1. személyre. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, a flashback helyet nem lenne célszerűbb a " Néhány nappal/héttel/hónappal/évvel korábban" beírást alkalmazni? :D Novellában én még nem láttam a flashback kiírást. :)

 

Nomeg az Epizód kiírás se kéne szerintem szerkezetileg, mert ugye a történet már elkezdődött. :D Egy helyszín odabiggyesztésével szerintem tökéletes lesz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.