Ugrás a kommentre

Császári Birodalom OFF-topicja


Oldfighter

Ajánlott hozzászólás

Donát, a flashback helyet nem lenne célszerűbb a " Néhány nappal/héttel/hónappal/évvel korábban" beírást alkalmazni? :D Novellában én még nem láttam a flashback kiírást. :)

 

Nomeg az Epizód kiírás se kéne szerintem szerkezetileg, mert ugye a történet már elkezdődött. :D Egy helyszín odabiggyesztésével szerintem tökéletes lesz. :)

Én a LOST regényekben már láttam... :D

De lehet hogy bennem van a hiba, de az én szótáramban a flashback majdnem ugyanaz, amit ide leírtál, legalábbis én így szoktam kezdeni a flashbackeket, hogy "X" évvel ezelőtt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a LOST regényekben már láttam... :D

De lehet hogy bennem van a hiba, de az én szótáramban a flashback majdnem ugyanaz, amit ide leírtál, legalábbis én így szoktam kezdeni a flashbackeket, hogy "X" évvel ezelőtt...

Tudom, hogy ugyanaz, de egy könyvben/novellában/regényben -melyhez igazodni szeretnénk- nem a "flashback" szót használjuk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként csak ma kaptam észhez, hogy a szereplők nagy részének még nem adtam nevet. 28 karakterből 20nak még találtam, és ebben nagyon nem vagyok jó... :) De majd csak összehozom.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, nekem aztán mindenféle faj szerepel a történetemben... Ember, Korun, Wookiee, Trandoshan, Chiss, Pantoran, Twi'lek, Zabrak, Rodian, Gran, Weequay, Duros, Ranat, Lepi, Ishi Tib, Ithorian, Zeltron, Nikto, Hutt, Devaronian, Talz, Jawa, Buckalakó... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig ezeket sikerült összehozni: Kray Fellis, Rolan, Traz, Vess, Rouke, Rakhim, Chuyo Chi (Ő a pantoran pincérnő), Folkks, Cha'ren. :rock:

Megy ez hallod e! :D

Ezek amolyan töltelék karakterek lesznek, vagy lesz azért jellemük is a sztori folyamán? :whistle:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Neveket én is sokszor fejből szoktam írni, bár van pár, akiknek egyszerű mi világunkban is létező neve van, ez nem gond az SW-ben (lásd: Luke) :whistle: De ez a telefonkönyv egy remek ötlet :rock:

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megy ez hallod e! :rock:

Ezek amolyan töltelék karakterek lesznek, vagy lesz azért jellemük is a sztori folyamán? :whistle:

Kray a legfontosabb, elvégre ő a főszereplő, és róla szól az egész, és az utazásairól. Rolan, Vess és Traz a legfontosabb szereplő a többi közül, a pilot epizódokban fognak szerepelni, de útjaik különválnak. De tervezem még a visszatérésüket, Traz feltűnését különösen. Természetesen mindegyiknek megvan a maga jelleme. Rakhim pedig kulcsfontosságú a pilot eseményei szempontjából, de ő már nem tér vissza. Rouke egy kimondottan töltelék karakter, meg még egy rakat fegyenc vele együtt. Cha'ren, és Chuyo Chi nem valami fontosak, sem az a három sztriptíztáncos, aki ugyanabban a bárban dolgozik velük, de azért jut nekük jelenet bőséggel. Folkks meg... Nos, ő csak egy visszatérő poén. Talán ő az egyetlen, akinek egyáltalán nincs személyisége, mert a történet 99,9%-ban részeg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No ezek után még nagyobb érdeklődéssel várom az irományokat. :rock:

Amúgy nem kell rögtön "kisregényt" berakni ( értsd két számjegyű Word dokumentumokat :D ) , nyugadtan szét lehet őket osztani. Én se nagyon szoktam egyszerre három oldalnál többet berakni. :D Könnyebben átlátható és olvasható így. :whistle:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még egy dolog, az üzem, ahol a szereplők raboskodnak, az Artus Prime-on van, amin a Birodalom egy bányatelepet működtet. Egy különleges kristályt bányásznak itt, amivel képes egy lényt erőérzékennyé tenni. Ez szinte semmilyen hatással nincs a történetre, csak gondolom nyitvahagyom ezt a dolgot, hátha esetleg valamelyikőtöknek kedve támadna beleszőni az Artus Prime kincseit a történetetekbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még egy dolog, az üzem, ahol a szereplők raboskodnak, az Artus Prime-on van, amin a Birodalom egy bányatelepet működtet. Egy különleges kristályt bányásznak itt, amivel képes egy lényt erőérzékennyé tenni. Ez szinte semmilyen hatással nincs a történetre, csak gondolom nyitvahagyom ezt a dolgot, hátha esetleg valamelyikőtöknek kedve támadna beleszőni az Artus Prime kincseit a történetetekbe.

Az ilyen fantasy-s dolgot hanyagolni kéne. Mi a filmekben alkalmazott technikákhoz ragaszkodunk, ezért is született meg anno ez a történet. Sajna anno voltak akik varázspálcákat, transzportkavicsokat akartak írni a sztoriba. Eltanácsoltuk őket más szerepjátékokhoz. Szóval ha lehetséges akkor ebben a történetben hanyagoljuk az ilyen SW filmvilágoktól való elrugaszkodást. EU-ból is csak óvatosan merítünk. :whistle:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ilyen fantasy-s dolgot hanyagolni kéne. Mi a filmekben alkalmazott technikákhoz ragaszkodunk, ezért is született meg anno ez a történet. Sajna anno voltak akik varázspálcákat, transzportkavicsokat akartak írni a sztoriba. Eltanácsoltuk őket más szerepjátékokhoz. Szóval ha lehetséges akkor ebben a történetben hanyagoljuk az ilyen SW filmvilágoktól való elrugaszkodást. EU-ból is csak óvatosan merítünk. :whistle:

Rendben van. :rock:

Egyébként sem derül ki a történetben, hogy valójában mire jó az a kristály, csak érdekességként van benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rendben van. :whistle:

Egyébként sem derül ki a történetben, hogy valójában mire jó az a kristály, csak érdekességként van benne.

Lézerfegyverekbe, lézeres munkaeszközökbe pl nagyon jó lehet gyűjtőlencsének. Egy ötlet a sok közül amit pl simán alkalmazni lehetne :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg egyébként sem szeretem olvasni, hogy ennyire külön kezelitek az EU-t, hogy így idegenkedtek tőle. Nekem az is ugyanúgy Star Wars. Az én szememben csak EU-val teljes az SW univerzuma. Igaz, vannak benne kimondottan baklövések, mint például a Marvel SW-ben Jaxxon, aki egy nagy zöld nyúl volt, de egy kicsit szebben megrajzolva nem ilyen karikatúrásan, akkor már nem tűnik olyan komolytalannak az egész. Annyira nem, hogy láttam benne fantáziát, és Folkks karaktere is ebbe a fajba tartozik. :whistle:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.