Ugrás a kommentre

Császári Birodalom OFF-topicja


Oldfighter

Ajánlott hozzászólás

Üdv a csapatban! Remek lett!

 

Most, hogy nekiálltam írni, azon gondolkodom, hogy kinek mennyi önéletrajzi ihletésü rész van a történetében? Ki mennyire veszi alapul a vele történtekeket, ezek mennyire meghatározóak..Segítenek-e vagy hátráltatnak-e valakit az irásban. Valyon az adott karakterbe, szereplőkbe mennyire irjuk bele ismerőseinket, azokat, akik hatnak ránk, esetleg van, aki beleírja saját magát?.

 

Válaszoljatok lécci!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel a velünk történt események és megismert emberek hatnak ránk, alakítják az énünket, fix, hogy hatással vannak arra, amit írunk. Még ha minimális szinten is, bár most éppen nem tudnék semmi olyat mondani, amit írtam, és biztosan a saját életemből vettem, kivéve a csempész főkarimat a Barlangban/Hapanban :yeah: De azon kívül azért írtam már ezt-azt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én eddig egyedül a kutyámat vontam be ebbe a világba, minden más fikció. Nem is jutott fejembe, hogy a való világból vigyek be dolgokat, eseményeket, gondolatokat. Máskülönben tényleg önéletrajz lenne. :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie, most jutott csak eszembe utólag, hogy annál a résznél, ahol nem részleteztem a kinrath-ot nem hiányosság, mert amikor az ifjú Kray lezuhan, akkor is összetűzésbe kerül velük, és ott már jellemeztem, hogy hogyan néznek ki, tehát úgy gondolom, hogy másodszorra szükségtelen. :)

Okés, szóval mikor is jön a folytatás? :P:D :D :D

Még nem tudom pontosan... Majd amikor kész lesz... :)

Üdv a csapatban! Remek lett!

Hát, örülök, hogy a csapatban lehetek, de szerintem a "remek" kifejezés talán egy kicsit túlzás. :)

Most, hogy nekiálltam írni, azon gondolkodom, hogy kinek mennyi önéletrajzi ihletésü rész van a történetében? Ki mennyire veszi alapul a vele történtekeket, ezek mennyire meghatározóak..Segítenek-e vagy hátráltatnak-e valakit az irásban. Valyon az adott karakterbe, szereplőkbe mennyire irjuk bele ismerőseinket, azokat, akik hatnak ránk, esetleg van, aki beleírja saját magát?.

 

Válaszoljatok lécci!

Nálam a történetben rengeteg utalást találni a valódi életemre. Többek között maga a főszereplő egy az egyben az én tulajdonságaimat hordozza. A monológikus elbeszélésformát pedig azért választottam, mert nagy hatással volt rám a Sin City. Abban is ők mesélik el a történetet, és ezáltal sokkal elmélyültebb karaktereket kaphatunk, mintha csak a klasszikus módon írnánk le az eseményeket.

Újabb utalások saját magamra. A történet három elsőként szereplő bolygója, Corellia, Christophsis és Coruscant utalás a már régóta használt nicknevemre... K.K.K. (Azért, mert a "C" angolban gyakran "K" betűként jelenik meg.)

Ez még véletlenül sem az a csuklyás, rasszista szervezet, akik hasonlítanak a birodalmi rohamosztagosokra a Hoth-on (Vagy fordítva), hanem egész egyszerűen a monogrammon, annyi különbséggel, hogy a harmadik "K" a becenevemet jelöli.

A szüleim igenis törődtek velem, tehát ez nem evilági utalás. :) És az, hogy a karakterem utazni akar, az sem jellemző rám. Mert én egyébként egy otthon ülő, lusta kocka vagyok. :) Meg természetesen néhány karakterbe beépítettem néhány ismerősöm jellemzőit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Oldie, most jutott csak eszembe utólag, hogy annál a résznél, ahol nem részleteztem a kinrath-ot nem hiányosság, mert amikor az ifjú Kray lezuhan, akkor is összetűzésbe kerül velük, és ott már jellemeztem, hogy hogyan néznek ki, tehát úgy gondolom, hogy másodszorra szükségtelen. icon1.gif "

 

Jogos. :) Sorry.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jut fejembe.....a dokumentumban még voltak képek is. Azokat nem akarod beilleszteni a sztoriba? Szerintem nagyon jól összeválogattad őket. :)

De, terveztem, csak az a probléma vele, hogy nem tudom őket kinagyítani. :)

Megtennéd? :)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Nah, megint egy elég komoly ihletmentes hetem volt... Csak egy kisebb bekezdésnyit sikerült írnom. Ezek elég újszerűekre sikeredtek, legalábbis számomra, mert eddig kizárólag cselekményt meséltem el. Arról írtam, hogy kilép egy Théta-osztályú űrkomp a hiperűrből, és elkezdem mesélni, hogy mit jelképez a Birodalom szimbóluma. Egyeseknek félelmet, szenvedést, rabszolgaságot, másoknak befolyást, hatalmat, vagyont...stb. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem van az kettő is :D

Vigyázz, mert már eltelt az év bő negyede :P

No akkor nem is értem, hogy mire ez a sürgetés a részedről. :P

Ja és persze húgit ismerve harminc oldalt nem három hónap alatt hozz össze. :D

 

Donát, veled mizu? Sok még a "mellékes"?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nah, megint sikerült írnom... Ezúttal jóval többet.

Már készítettem is néhány képet hozzá, és majd beillesztem a történetembe, ahogy az előző bejegyzésemnél is tettem. :)

 

Egy kis előzetes...

 

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
Én jelenleg erősen le vagyok állva... Krónikus ihlethiány.

Kétoldali? :)

 

Eh, nekem meg itt van gépemen pár folytatás csak az időrend miatt nem akarom még felrakni amíg húgival nem fejezzük be a Vaderes szál egy bizonyos részét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy bizonyos rész bővül, napota pár mondattal. :) Kicsit sok az egyéb dolog, de legalább igényes lesz az írás, tudod sz'rt nem adok ki kezeim közül. :) Tehát türelem rózsát terem.

Közben irogatok a turániakhoz is, bár a szobatársaim csak űrmagyaroknak hívják őket, miután orvul beleolvastak az irományba. :):)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.