Ugrás a kommentre

1x14 - Defenders of Peace


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nem, ő nem. Én vagyok ezzel igy :)

Micsoda kifakadásra késztetett az öreg lurmen hite. :) Én értem mit mondasz, és szerintem is fontos a Jedik működése a háború alatt. Azt viszont durva túlzásnak tartom, hogy hidegvérű gyilkosok lennének. Szerintem a lurmen sem erre gondolt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Micsoda kifakadásra késztetett az öreg lurmen hite. :) Én értem mit mondasz, és szerintem is fontos a Jedik működése a háború alatt. Azt viszont durva túlzásnak tartom, hogy hidegvérű gyilkosok lennének. Szerintem a lurmen sem erre gondolt.

Talán nem szerencsés a megfogalmazás. De itt a gyilkossághoz való hozzáállásukra (és ennek a láttatására) gondolok. Ha egy jedi megöl egy élőlényt aki az ellenfele akkor azt hüvös precizséggel teszi és a filmek is ugy láttatják, hogy ez magától értetödő (és ide jöhet akár Luke jabba bárkás ölései vagy a Geonosisiak elintézése akár Anakin által, akár az arénában bármelyik jedi által). Látható, hogy maga az hogy megölnek egy élőlényt (akár egy állatot, mint egy acklay-t vagy bármi mást) az számukra rendben van. Természetesen nem keresik az alkalmat, hogy ilyet tegyenek, de ha szembejön egy alkalom akkor megteszik, anélkül hogy ez bármi törést okozna bennük vagy hogy elmerengenének a tettük súlyán... és szerintem van ebben valami hátborzongató. Nagyon érdekes, hogy végül az ep.6-ban Luke-nál a saját fénykardja válik a kisértés eszközévé. S ott pontosan tudjuk: akárhányszor a fénykardjával akar igazságot tenni, a rossz malmára hajtja a vizet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az erőszakhoz való nyúlás egy mesében szerintem kardinális kérdés. Szerintetek nem. Oké.

A legkisebb királyfi is lecsapkodja a hétfejű sárkány mind a hét kobakját, és utánna még jutalomba is részesül, hiszen övé lett a királylány és a királyság, s abszolúte nincs lelkifurdalása a sárkány kinyúvasztása ellen, szóval igen, szerintem nem kardinális kérdés. Sőt, szerintem ez a rész sem súlykolja azt, hogy háborúzni klafa dolog, ezzel sem értek egyet. Amire a mesék mindig is tanítottak az az, hogy a gonosznak biza hulljon le a buksija, mert az a jó dolog. S Luke hiába dobta el a kardot, Anakin a legvégső jó tetett mégicsak orvtámadással és árulással egybekötött hidegvérű gyilkossággal hajtotta végre. A lényeg, amit szerintem ez az epizód is sugallni akar: a gonosz ellen, az életedért, küzdj és ne várd tétlenül a halált és nézd, amint mások küzdenek érted, de a hitedet ennek ellenére nem kell feladni (mert a luminerek nem tettek semmit, ami az öreg szava ellen lenne).

 

Luke kapcsán nemtom honnan jön a 99%, de akkor mondjuk én mondok egy 40%-ot. Oké? icon4.gif

Nem véletlen írtam oda elé, hogy szerintem, de ha szerinted csak 40%-ot adott Luke az apja átállására, akkor rendben, de ezzel se fogok egyetérteni :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mesékre hivatkozás szerintem sem tökéletes, épp azért, amiket Dzséjt írt. Ha viszont a Star Wars-t egyfajta morális történetnek fogjuk fel, akkor esetleg számon lehet rajta kérni, hogy miért nem tökéletesek azok, akik a jó oldalt hivatottak képviselni. Hát nem azok, ez tény. Talán azért mert az életben ritkán tökéletes valami. :oops:

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Star Wars egy tanmese. Szerintem azért nem tökéletes a jó oldal, mert tökéletes lények tetteiből nem lenne történet, és nem lenne miből tanulnunk. Ha a Jedik jól végezték volna a dolgukat, nem került volna hatalomra a Sith.

Egyébként van "tökéletes" a Jedik között is: Qui-Gon. Mindig maximális tisztelettel bánik azokkal, akikkel találkozik, és csak annyira hat rájuk, amennyire muszáj. Semmi hőzöngés, semmi élvezet a gyilkolásban. Legdurvább tette, hogy megkérdőjelezi Jar Jar intelligenciáját, amiben azért van valami. :oops: Csak olyan trükköket alkalmaz, amekkorákat feltétlenül szükséges (elmetrükk, energiacellák), és egyáltalán: egyenlő félnek tekinti a galaxis összes lakóját.

Szerkesztve: - SimonZ
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár ez lassan már nagyon OFF lesz, de még két idézetet iderakok. Mindkettő Matthew Stover Sithek bosszújából van:

 

"A klónháborúk jelentették a legtökéletesebb Jedi-kelepcét. A jedik, pusztán azzal, hogy belementek a harcba vesztettek. A túlságosan igénybe vett Jedi Rend az egész galaxisban szétszorodott, felhigult és minden egyes Jedi magára maradt. [...] Maga a háború - minden háború- sötétséget áraszt szét az Erőben, egyre erősitve a Jedi-érzékeket elhomályositó ködöt."

 

És a végéből egy mondat, amikor Yoda rájön, hogy nem harcolhat Palpatine ellen tovább és visszavonulot kell fújnia:

 

"Hogyan is nyerhetné meg bárki a csatát a sötétség ellen, amikor a harc vált a sötétség igazi fegyverévé?"

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Star Wars egy tanmese. Szerintem azért nem tökéletes a jó oldal, mert tökéletes lények tetteiből nem lenne történet, és nem lenne miből tanulnunk. Ha a Jedik jól végezték volna a dolgukat, nem került volna hatalomra a Sith.

Egyébként van "tökéletes" a Jedik között is: Qui-Gon. Mindig maximális tisztelettel bánik azokkal, akikkel találkozik, és csak annyira hat rájuk, amennyire muszáj. Semmi hőzöngés, semmi élvezet a gyilkolásban. Legdurvább tette, hogy megkérdőjelezi Jar Jar intelligenciáját, amiben azért van valami. :oops: Csak olyan trükköket alkalmaz, amekkorákat feltétlenül szükséges (elmetrükk, energiacellák), és egyáltalán: egyenlő félnek tekinti a galaxis összes lakóját.

SimonZ, ezt jól összefoglaltad. :D

Qui-Gon-ról én is csak a legjobbakat tudom mondani, és épp az is, hogy ő még csak tanácstag sem volt, mutatja azt, mennyire hanyatló korszakába érkezett a Jedi Rend a Saga idejére. Bár ő csak rövid ideig volt szereplője a történetnek, és mondhatná bárki, hogy azon az egy küldetésén kívül semmit nem láttunk abból, ahogy ő intézte a Jedi ügyeket, de azt hiszem ennek ellenére az, amit láttunk belőle, nem nagyon hagy kétséget afelől, milyen életet élhetett úgy általában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár ez lassan már nagyon OFF lesz, de még két idézetet iderakok. Mindkettő Matthew Stover Sithek bosszújából van:

 

"A klónháborúk jelentették a legtökéletesebb Jedi-kelepcét. A jedik, pusztán azzal, hogy belementek a harcba vesztettek. A túlságosan igénybe vett Jedi Rend az egész galaxisban szétszorodott, felhigult és minden egyes Jedi magára maradt. [...] Maga a háború - minden háború- sötétséget áraszt szét az Erőben, egyre erősitve a Jedi-érzékeket elhomályositó ködöt."

 

És a végéből egy mondat, amikor Yoda rájön, hogy nem harcolhat Palpatine ellen tovább és visszavonulot kell fújnia:

 

"Hogyan is nyerhetné meg bárki a csatát a sötétség ellen, amikor a harc vált a sötétség igazi fegyverévé?"

Nagyon találóak ezek az idézetek, többek között azért is tetszett nekem ez a regény olyan nagyon, mert volt benne pár ilyen kiváló összefoglaló gondolat.

De szerintem nem is az volt itt a kérdés, hogy a Jedik általában nem jól teljesítették az ezeréves küldetésüket, mert hagyták belevonni magukat a politikába, s épp így váltak a Sith játékszerévé. Hisz, ahogy SimonZ is írta, ez a Saga alapja.

 

Nekem ezen epizód kapcsán csupán az a véleményem, hogy viszont abban a konkrét helyzetben, ami a lurmenek illető veszélyt jelentette, úgy cselekedtek, ahogy kellett: megvédték a védteleneket, úgy, hogy közben indokolatlanul nem ontottak vért. Az öreg lurmen fenntartásai velük kapcsolatban érthetőek, ahogy a gyanakvása is, hiszen tényleg sokszor van úgy, hogy messziről jobban látni a nagy egészet, mert nem vész el az ember a részletekben. De azt továbbra sem értem, miért nem próbálta menteni magukat valahogyan - ha nem a Jedikkel, akkor saját erőből. Ha meghalnak mind, úgy valóban nem kell egyik oldalt sem választani egy háborúban, de ez egy felelős vezetőnek nem lehet követendő út.

Tudom, neked kiinduláskor épp az volt a bajod, hogy rossz a forgatókönyv ebből a szempontból, és ezt ebből a szempontból alá is írom. Másrészről viszont, mivel a Clone Wars csupán egy fejezete annak a történetnek, hogyan veszítik el a Jedik eredeti feladataikat, és válnak harcosokká (mégha mégoly nemesekké is, mint hajdanán a jobbfajta lovagok), érthető, hogy nagyon másfelé nem lehet elvinni a történetet. Az öreg pedig nem tűnik idiótának egyáltalán, én inkább szomorúnak éreztem, hogy az ő életfilozófiájával nem lehet életben maradni egy háborúban. De a háborúk meg ilyenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis rész volt! Bár a szememben a Malevolence trilógiát a Cloak of Darknesst, és a Lair of Grievoust nem mossa le.

A neimoidi tábornok egy kicsit hülyén nézett ki. Nem valami nagy szám gonosznak.

A roham droidok meg aztán most is tök hülyék. Miért nem váltották le az összeset SBD-kre?

Anakin jó gyorsan felgyógyúlt. Biztos Level Up-ot kapott a Jedi Healing skillje. :)

A három Jedi és a 2 klón kilátástalan harca engem valahogy a jabiimi csatára emlékeztetett. Persze ott minden katasztrófába torkollott, nem mint itt.

A csillagrombolók pedig nekem is eszembe juttatták, hogy egy fél év múlva már hódítani jönnek vissza.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Visszatérve picit lentiekre: ha a Jedik pusztán a béke őrei, miért hordanak mindig fegyvert (ami az életük, ugyebár)? És miért tanulnak harcolni is pici koruktól? Az egész Jedi-lét egy nagy ellentmondás.

Védekezni nem lehet másképp, csak harccal, de akkor ők már egyben harcosok is.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek a kérdések teljesen jogosak, és a lentiek tükrében az a véleményemi, hogy elvileg ők a béke és igazság ősi ellenége, a Sith-ek ellen készülnek harcolni, azért kapnak harci kiképzést. A klónháborúig nagyon nem is kellett harcolniuk senki ellen intézményesen, mert volt akkora tekintélyük, hogy anélkül is respektálták őket és a véleményüket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Visszatérve picit lentiekre: ha a Jedik pusztán a béke őrei, miért hordanak mindig fegyvert (ami az életük, ugyebár)?

 

Gondolom azért, mert a kalózok meg a bünőzök fegyverrel lőnek rájuk, ha fellépnek ellenük és hát azért féltik az életüket, meg milyen lenne már, ha kis mezei bünőzök megölnék a Jediket. Meghát a csonkolás miatt is (máig nem értem, hogy Ponda babáék mitől voltak erősebb tudatállapotúak, mint a rohamosztagosok és miért nem próbálkozott Ben az elmetrükkel, hogy azért mégsem kellene tán megölni Luke-ot :) de ez már nem ide tartozik)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon kreatívak a készítők, hogy alapjába véve a szeparatisták fejével gondolkodva ilyen fegyvert alkotnak meg. :) Eszembe nem jutott volna, pedig mintha már láttam is volna valahol ezt az ötletet, mikor néztem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon kreatívak a készítők, hogy alapjába véve a szeparatisták fejével gondolkodva ilyen fegyvert alkotnak meg. :) Eszembe nem jutott volna, pedig mintha már láttam is volna valahol ezt az ötletet, mikor néztem. :)

Feltűnően ötletesek. Bár a Malevolencet elpusztíották a Köztársaságiak, ezzel az új bombával még sikert érhetnek el. Egyébként borzalmas egy fegyver... Vajon csak a prototípust láthattuk ebben a részben?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elvileg kiagyalója és tervezője is jó kezekbe került. :) Ezen a vonalon fellélegezhetünk sztem egy darabig ( mármint a Köztársaság), amúgy ezeket az őslakókat már más EU-ban, vagy esetleg a filmekben látthattuk valahol?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elvileg kiagyalója és tervezője is jó kezekbe került. :) Ezen a vonalon fellélegezhetünk sztem egy darabig ( mármint a Köztársaság), amúgy ezeket az őslakókat már más EU-ban, vagy esetleg a filmekben látthattuk valahol?

Concept Art formában készültek el az EPIII -hoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Feltűnően ötletesek. Bár a Malevolencet elpusztíották a Köztársaságiak, ezzel az új bombával még sikert érhetnek el. Egyébként borzalmas egy fegyver... Vajon csak a prototípust láthattuk ebben a részben?

Még a végén jön egy szepi Halálcsillag is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arról volt már szó, hogy mikor megszerzik, a kompot, akkor miért a két h*lye csaj (Aayla, Ahsoka) ül oda vezetni, és az Univerzum legjobb pilótája meg csak mögöttük áll???

 

Ui.: 101. hsz (a 100-asnál nem tünt fel)

 

Szerk. Káromkodást csillagozni legközelebb! ( Moderálva, Oldfighter)

Szerkesztve: - Oldfighter
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arról volt már szó, hogy mikor megszerzik, a kompot, akkor miért a két h*lye csaj (Aayla, Ahsoka) ül oda vezetni, és az Univerzum legjobb pilótája meg csak mögöttük áll???

Azért, mert a Galaxis (azért az egész Univerzumot nem vonnám bele, az kicsit nagy hely, sok élőlénnyel :oops: ) legjobb pilótája éppen beteg volt, és a Rend egyik legjobb pilótája is ott volt éppen, nevezetesen Aayla Secura (és ahogy elnéztem, Ahsoka sem egy lebecsülendő pilóta). Másrészt, nem tök mindegy? Egy egyenes vonalú egyenletes repüléshez nem kell nagy pilóta tehetség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, csak nekem egyértelmű volt, hogy Anakin vezet... Miért Aayla olyan jó? Én azt hittem Anakin mögött csak Plo Koon van, aztán sokáig senki.

Nem értem ezt a sorrendet. :oops: Meg mi az, hogy sokáig senki nincs valaki mögött? :pfff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk az jogos, hogy Aayla miért jobb mint Plo-Koon? A csajszi egy mezei Jedi, aki épp hogy kinőtte a padawan kort.

De attól még lehet jó pilóta. :oops: Egy-egy jedi erősebb lehet abban, amiben pl gyengébb a másik. Anakin se egy veterán jedi :pfff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De attól még lehet jó pilóta. :oops: Egy-egy jedi erősebb lehet abban, amiben pl gyengébb a másik. Anakin se egy veterán jedi :pfff:

De ő a kiválasztott. Egyébként igazad van (elég ha csak Ahsokára gondolok).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ő a kiválasztott. Egyébként igazad van (elég ha csak Ahsokára gondolok).

A kiválasztottnak is tapasztalatra, tanulásra van szüksége. :pfff: Az addig oké, hogy Yoda a leg-leg...de nem hinném, hogy olyan jól elvezetne egy hajót mint Anakin. :oops:

Gonosz leszek: Lehet, hogy nincs gyerekülés a vadászgépekbe és azért nem láttuk őt soha jedi vadászban? :D :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.