Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

Bár a 6 rész egybecsomagolt, újrafelújított dvd kiadása még egy picit odébb van, elkezdtek csordogálni a hírek.

 

Az ep3 making of könyv azt írja, hogy az ep1-ben teljesen lecserélték a báb-Yodá-t az ep3-as modellre. Pár nappal azelőtt végeztek az egésszel, hogy az cgi-s és a trükkös fiúk elkezdték volna az ep3-at.

 

Szóba került, hogy mutatják Alderaan felszínét az ep4-ben, valamint hogy beteszik Qui-Gon szellemét is az ep6-ba (ez utóbbi csak poén szinten, Lucas megjegyzésére először megijedtek, majd nevetés tört ki a Skywalker Ranch mozitermében) :evil:

 

Lehet morogni, hogy minek ennyi felújítás, én mindenesetre örülök neki, legalább nem potyára, csak a csomagolás miatt adok ki pénzt (vagy pazarlok letöltési sávszélességet), hanem tényleg kapok valami újdonságot, és a sorozat is egyre tökéletesebb lesz.

Aki hőbörög, legfeljebb nem veszi meg (úgyis megszerzi máshonnan), hanem nézi az eredeti szinkronos házi dvd-ket, de a többség szerencsére jókat tud spekulálni az új változtatásokról, jelenetekről, és alig várjuk a friss képeket egy-egy felújításról (emlékeztek, hogy örültük az első Ian McDiarmid Palpatine fotónak az ep5-ből???).

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Először a Templomot fények nélkül rakták bele, aztán Lucas azt mondta, hogy legyen kivilágítva. Ez mondjuk nem hír értékű mondat, csak érdekesség...:evil:

 

Fura, hogy Priest azt mondta, hogy Ian McDiarmid ep5-öd maszkját az ILM csinálta, és teljesen máshol vették fel vele a jelenetet, az ep3-as Making Of könyv meg azt írja, hogy az egyik forgatási szünetben, az ep3-as szerelésben vette fel 2 kamera az öreget még 2003 nyarán ... :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emlékeztek, hogy örültük az első Ian McDiarmid Palpatine fotónak az ep5-ből???.

 

Én emlékszem!:evil:

Üdvözöllek Tibur, örülök hogy te is itt vagy és ezzel a hozzászólásoddal újra magadra öltöd a szuperkém álarcát!:?

-------------------------------------------------------------------------------------

 

Nos, ezzel az EpVI-os Qui-Gonos szellemes cuccal ne viccelődjenek, hanem inkább hívják be Neeson-t és Oz-t egy hangstúdióba, az ILM sebtiben pedig animáljon egy jelenetet és tolják fel a novemberi RotS DVD-re a Qui-Gon & Yoda jelenetet! Tényleg, erre van valamilyen esély?

 

Végre, megszabadulunk az EpI-es báb Yodától! De ez biztos, ugye?

 

Én a magamrészéről nagyon örülnék Alderaan felszínét, bár még nem nagyon tudom elképzelni a filmben!

 

És nem várható valami olyasmi, hogy Johnny Williams ír néhány témát a RotS DVD-hez, a'la Gyűrűk Ura?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Először a Templomot fények nélkül rakták bele, aztán Lucas azt mondta, hogy legyen kivilágítva. Ez mondjuk nem hír értékű mondat, csak érdekesség...:evil:

 

Számomra ez hírnek felel meg, mert ezt nem tudtam. :?

És az Ep6 végén lévő Anakin Haydenre való cseréjéről tudsz valamit mesélni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre, megszabadulunk az EpI-es báb Yodától! De ez biztos, ugye?

 

Most lehet egyedül maradok, de nekem meg nagyon tetszett, hogy ott bábként volt Yoda. Lehet, hogy a mai technikai elvárások megkövetelik a CGI-t, de nekem akkor is tetszett, mert a Birodalmas Yodára emlékeztetett. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

inkább hívják be Neeson-t és Oz-t egy hangstúdióba, az ILM sebtiben pedig animáljon egy jelenetet és tolják fel a novemberi RotS DVD-re a Qui-Gon & Yoda jelenetet! Tényleg, erre van valamilyen esély?

 

Szerintem semmi esély. Viszont sok jelenetet már úgy vágtak ki a filmből, hogy teljesen készen volt (trükkök, vágás, minden), ezek közül a Bail Organa irodáját említette Lucas szó szerint, hogy majd a dvd-re rákerül. A Shaak Ti vs Grievous-t is említették, hogy befejezték, és csak utána törölték, úgyhogy arra is van esély.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És az Ep6 végén lévő Anakin Haydenre való cseréjéről tudsz valamit mesélni?

 

Persze! Az egyáltalán nem a dvd-hez készült, Hayden nem is tudott róla, hogy benne lesz. Lucas fogott egy Christensen felvételt az ep3 forgatásáról, és Sebastian Shaw fejét kicserélte a fiatal Anakin-éra. Csak a fejet, a ruha, a testtartás, minden más maradt.

 

Az ILM-esek megkérdezték, hogy öregítsenek-e rajta, mire Lucas azt felelte, hogy semmiképpen se, Anakin úgy jelenik meg a film végén, ahogy az ep3-ban, még jóként elbukott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre, megszabadulunk az EpI-es báb Yodától! De ez biztos, ugye?

 

Most lehet egyedül maradok, de nekem meg nagyon tetszett, hogy ott bábként volt Yoda. Lehet, hogy a mai technikai elvárások megkövetelik a CGI-t, de nekem akkor is tetszett, mert a Birodalmas Yodára emlékeztetett. :evil:

 

Nekem nem azzal van a bajom, hogy báb az ep1-es Yoda, hanem azzal, hogy Ronda. Nem úgy nézett ki, mintha fiatalabb lett volna a Bitodalmas Yodánál, hanem még 800évvel öregebb. Ha jó lett volna a báb, akkor én lennék legjobban megsértődve a kicserélnék.

 

Én úgy tudom, hogy az ep2-es CGI Yoda előtt is gyakoroltak az ep5ös Yodán. Valamelyik ep2-es Making ofban volt, hogy Gyakorlásból kicserélték. Szerintem az ep2es Yodát hiba lenne kicserélni, az olyan marionet bábus, az úgy nőtt a szívemhez.

De az ep1es cserének örülok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nem azzal van a bajom, hogy báb az ep1-es Yoda, hanem azzal, hogy Ronda. [...] Ha jó lett volna a báb, akkor én lennék legjobban megsértődve ha kicserélnék.

 

Na, igen! Úgylátszik fogalmazási problémáim vannak! Szóval ezt akartam mondani!:evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Énis örülök hogy kicserélik Yodát az epIben.Bár sztem mint báb egy remekmű.Csak nem Yodához :evil:

 

Meg én örülnék ha az AOTCban is kicserélnék.Most már kicsit gagyinak tűnik a ROTS szemében.

 

Lehet hogy a VI-VIben nagyon jó a báb, DE:

Aki sorban fogja nézni a filmeket, az mit gondol majd, hogy Yoda elszenesedett?A prequelben tök frankó, de a régi trilogiára miért lett egy 1 helyben álló bábú?És miért néz úgy ki, mint egy darab gumi?

Szóval vegyesek lennének az érzelmeim, ha nem cserélnék ki.Hiába nagyon jól néz ki, de így nem egységes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda ügyben én is nagyon örülnék az ep.1-es cserének, de az ep.2-esnek még jobban. Szegény Yoda mint valami béta-teszt ugy néz ki az ep.3-as önmagához képest.

A többi változásról még nem nyilatkozom. Anno én az ep.5-be belerakott Palpit se fogadtam kitörő örömmel, sőt! Aztán én lepődtem meg a legjobban amikor a film nézése közben kifejezetten bejött. De egyelőre én minden változtatást némi fentartással fogadok... remélem jól fognak elsülni :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szegény Yoda mint valami béta-teszt ugy néz ki az ep.3-as önmagához képest.

 

És ha valakinek az a béta teszt lopta bele magát a szívébe így szerette meg.

Én így vagyok vele, ahogy az ep56-os báb Yoda. Ha gyengébben is néz ki (szerintem nem), akkor sem lehet egy filmtörténelmi filmtrükköt kicserélni.

Palpatine az más volt, az egy ronda selejtes maszk volt majmok bolygójából. Sokkal jobb lett az új.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nem azzal van a bajom, hogy báb az ep1-es Yoda, hanem azzal, hogy Ronda. Nem úgy nézett ki, mintha fiatalabb lett volna a Bitodalmas Yodánál, hanem még 800évvel öregebb.

 

Szerintem meg inkább olyan, mint egy másik, Yoda fajába tartozó egyén

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nem azzal van a bajom, hogy báb az ep1-es Yoda, hanem azzal, hogy Ronda. Nem úgy nézett ki, mintha fiatalabb lett volna a Bitodalmas Yodánál, hanem még 800évvel öregebb.

 

Szerintem meg inkább olyan, mint egy másik, Yoda fajába tartozó egyén

Yaddle inkább hasonlít Yodára, csak a 400 évesre. Akkor nézhetett ki úgy :evil::?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ep1-es Yoda cserét szinte követelek. Nem a bábsággal van baj, hanem hogy egy kalap sz*r, nem Yoda. Csak nagyvonalakban emlékeztet rá, meg a hangja az övéd, de semmi más.Az ep2-es Yoda és az ep3-as Yoda szerintem nem nagyon különböznek egymástól. Legalábbis én nem vettem észre. Mondjuk az ep3 óta csak az ep4-et néztem meg, de a képeket nézve nincs különbség. Mondjuk, én a Vaderek közt is csak minimális eltérést vettem észre, bár ő kicsit másabb.

Az ep5-6-os Yodát viszont kicserélni szentségsértő ostobaság lenne, sorbanézés ide vagy oda. Az a Yoda egy filmtörténeti remekmű. Nem lehet ráfogni, hogy nincs mimikája, hiszen rengeteg sok pofát vág. Hogy álló lenne? Szerintem mozog, négykézláb, kétlábon, feláll, leül, tud ez mindent, max ugrálni nem. Még láthatjuk is ahogy bóklászik, mikor Luke-nak integet vissza. Nincs az a CGI, ami azt a Yodát ugyanígy életre kelti. És szerintem egyáltalán nem gumiszerű.

 

Az Alderaannak viszont örülnék, meg öreg Bail Organának. Elkellene oda így az ep2-3 után, hogy az ember tudja, tényleg ott volt. Jó, tudjuk így is, de valahogy pl nekem fura, hogy a robbanás után már egyáltalán nincs szó Organaról. Bár mondjuk az is igaz, hogy Leiat az sem hatja meg nagyon, hogy szétrobbant az otthona. Minden esetre jó lenne egy utolsó visszaemlékezés Bailre (ha már a neve alig hangzik el három rész alatt).

 

A fénykardok pengélye viszont áteshetne egy újabb nagygenerálon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep2-es Yoda és az ep3-as Yoda szerintem nem nagyon különböznek egymástól. Legalábbis én nem vettem észre.

Hát sok különbség van, még képekről is észrevehetők, csak jó képeket kell nézni. Első szembetűnő különbség a bőr, John Knoll chatben is volt szó róla, hogy legnagyobb fejlődés a bőr animálásában és az izomtónusoknál érték el. Nekem ez a két dolog, már Knoll varázsló szavai előtt feltűntek. Izmok hihetetlen realisztikusak, ahogy megfeszül, erőlködik a kardcsatába. Talán az ep56os Yodánál ez nincs, de ott nem is látjuk közelről erőlködni. Köntösén a bolyhok megjelenítése is sokkal jobb. Haja is külön életet él, az ep2ben csak, úgy volt körülötte, de nam nagyon mozgott. Ennek ellenére Én nem szeretném kicserélni Yodát. Lássuk mennyit fejlődött Az ILM 3 év alatt. De ha kicserélik az sem baj, mert megvan DVD-n a nem kicserélt, úgyhogy vizsgálgathatom a fejlődést, akár a 2 ep2es Yoda között.

Az ep5-6-os Yodát viszont kicserélni szentségsértő ostobaság lenne, sorbanézés ide vagy oda. Az a Yoda egy filmtörténeti remekmű. Nem lehet ráfogni, hogy nincs mimikája, hiszen rengeteg sok pofát vág.

Ezzel teljes mértékben egyetértek.

 

Alderaan, hogy kell-e? Miért is ne. Gondolom, nem nagy kihívás Jimmy Smitsből egy 20 évvel öregebbet varázsolni. Egy olyan jelenete lehetne, hogy tájékoztatják, hogy valami közelít a bolygó felé... Mi lehet az? Aztán bumm

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alderaan, hogy kell-e? Miért is ne. Gondolom, nem nagy kihívás Jimmy Smitsből egy 20 évvel öregebbet varázsolni. Egy olyan jelenete lehetne, hogy tájékoztatják, hogy valami közelít a bolygó felé... Mi lehet az?

 

Ez igy jól hangzik, csak én kicsit félek, hogy kilog majd az ep.4 viszonylag szegényes látványvilágából. Legyen benne, de akkor kicsit idomuljon az ep.4 puritánságához... mindenesetre egyelőre elég fájó, hogy Organa szenátor csak úgy felszivodik, mégha tudjuk is, hogy mikor és hol hal meg. Szoval nem lenne rossz egy ilyen alderaan-i jelenet, de minden a megvalósitáson múlik...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát szerintem nem lógna ki annyira, hiszen Mos Easly is elég látványosra sikerült az SE-nek köszönhetően. Lehet, még jót is tenne, hisz megmutatná, hogy csak a birodalmi dolgok ilyen lepukkantak, minden más maradt a régi.

 

Amit szerintem még elintézhetnének, hogy becsempésznek néhány digitális lényt a tatooine-i háttérbe. Mert míg az ep1-2-3-ban sorra bukkantak fel a régi lények, addig az ep4-5-6-ban egyáltalán nem látni az új lényekből egyet sem. Elég lenne csak egy-két darab. Mondjuk megérkezéskor a háttérbe elrepülő toydari, a bárból kicaplató dug nem lenne rossz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg lehetne úgy csinálni, hogy ne üssön el a "szegényes" desingtől.

Mondjuk ahol, átadja Leiát a nejének ott szólnak, neki, hogy jöjjön, aztán fehér folyosókon nagy ablakokkal látunk egy kis panarámát, megérkeznek egy irányítóterem szerűségbe, ahol nagy konzolok, régi hangulat és megpillantják a HCS-t. Mi lehet EZ?! Nem válaszol semmilyen jelzésre. Aztán vágás halálcsillagra:

Tarkin: "Ha készen vagyunk Tűz!" ...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja jól elszabadult... Illetve annyira nem is. Már látom lelki szemeim előtt milyen anyázás menne a másik fórumon erre :)

 

Ja és hova lesznek a sírkövek a Tattooinról?? A homok belepi? Nehogy a kis Lukes George kérdezősködjön :)

Vagy csak én vagyok vaksi??

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.