Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

Akkor mégis csak sorban haladsz? :P:D

Igen, ahogy a kedvem tartja, olyan sorrendben. :P Rendes kronológiai sorrendben majd akkor fogom megnézni mindet, ha már a hangrendszer is meglesz hozzá - majd egyszer. :) Addig is nézem, ahogy idő jut rá, s mivel nem két nap fog kimaradni két epizód között, így úgysem az igazi.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy jóbarátom(szerintem már mondhatom ezt róla) lehetővé tette ma hogy megnézzem egy full hd-s plazma tv-n az eredetit. Tátottam a szám a kép élességén. Megnéztük az ep1-3-at meg belenéztünk a 4-5-6-ba. Kristálytiszta képet láttam mindig. Az mkv meg sem közelití az eredeti minőségét. Mert azt is láttam 2 hete. Az ep6 mkv-ban tiszta szemcsés volt ,eredetiben meg tűéles.

Mindenképp meg kell vásárolni a kiadványt ha valaki élvezni akarja a k*rva jó képet.

Természetesen hangrendszer is kell a tökéletes élményhez, anélkül fabatkát sem ér.

 

Még valami. Az ep 2-nél a vágás teljesen logikus. Nincs esély ekkor sem elkapni Dookut Yodának. Menekül az egykori Jed,i de Yodának az oszlopot kell tartania nehogy a társaira zuhanjon. Vagy ez ,vagy az hogy rájuk zuhan de akkor Dooku megvan.

 

Az Ep6-ban anno úgy emlékeztem hogy elővillámlás Palpitól Luke felé majd vágás, és vagy az űrcsatát mutatták vagy a földi ütközetet az Endoron és visszakapcsolgattak a trónterembe. Anno sokszor láttam moziban és ez a verzió van meg. Ellenben most vágások nélkül lemegy a villámozás kezdetétől Palpatine ledobásáig egy az egyben a jelenet. Jól emlékszem? Mármint hogy most egyben van de régebben nem így volt?

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...

Az elmúlt kb négy hetem a SW BD jegyében telt.... Nem is nagyon volt kedvem mást nézni, inkább kiolvastam mellette a Darth Bane 3-ik részét. S meg kell momdjam, most, hogy végeztem, ürességet érze. Nehéz lesz kiszakadni ebből a világból.

 

A filmekről nem is igazán írnék, arról már az xpressen írtam eleget. A három extra lemez viszont maga a kánaán. Igaz, a 7-8-hoz nincs magyar felirat, de a rengeteg doku, kimaradt jelenet számomra német felirattal is tökéletesen élvezhető volt. Két apróság, amit szubkjektíven kiemelnék: jobb lett volna, ha a Yoda vs Palpi harcban a kimaradt jelenetet teszik bele - szerintem Yoda erősebb volt, s ezt a filmes módozat kevéssé adja vissza. A másik, amit elmeséltem mindenkinek, hogy a Baljós árnyak forgatásásn Tunéziában egy öreg a '77-es SW poloban sétált, a stáb legnagyobb megdöbbenésére. Az akkori polo 10.000 USD-t ért már...

 

A 9-ik lemez meg a csoda. A három darab korabeli dokufilm a IV-V-VI-ról is nagyon jó, de igazán a Csillagharcosok tetszett: néha a könnyem is kicsordut, mikor annyi őrült rajongó sikerélményét láttam. Az a felvonulás Passadenábna meg elképesztő lehetett. A SW tech is jó volt, nagyjából azért tudtam, hol tart a mai tecnológia, s mi a sci-fi, de nem is vagyunk olyan messze Lucas álmaitól. A két rövidebb doku is jó, a Birodalom után 30 évvel, illetve a Tatuinos bővítésről szóló, de a pont az i-n a SW gegparádé... Beszarás. A Robot chickenes részek zseniálisak, mint ahogy egy-két reklám, meg Simpson is. Meg az egész.

 

A filmek kép és hangminősége példás. Van hozzá cuccom, s bizton állíthatom: az angol DTS ES csak minimálisan gyengébb (ha gyengébb egyáltalán) a német DTS HD MA-nál, míg a magyar 5.1 is messze jobb, mint pl a SW III DVD-n volt.... Ez eddig toronymagasan a lejobb SW kiadvány, ami nálunk vlaha is megjelent. 40.000 helyett meg 24.000-ért is hozzá lehet(ett) jutni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az elmúlt kb négy hetem a SW BD jegyében telt.... Nem is nagyon volt kedvem mást nézni, inkább kiolvastam mellette a Darth Bane 3-ik részét. S meg kell momdjam, most, hogy végeztem, ürességet érze. Nehéz lesz kiszakadni ebből a világból.

 

A filmekről nem is igazán írnék, arról már az xpressen írtam eleget. A három extra lemez viszont maga a kánaán. Igaz, a 7-8-hoz nincs magyar felirat, de a rengeteg doku, kimaradt jelenet számomra német felirattal is tökéletesen élvezhető volt. Két apróság, amit szubkjektíven kiemelnék: jobb lett volna, ha a Yoda vs Palpi harcban a kimaradt jelenetet teszik bele - szerintem Yoda erősebb volt, s ezt a filmes módozat kevéssé adja vissza. A másik, amit elmeséltem mindenkinek, hogy a Baljós árnyak forgatásásn Tunéziában egy öreg a '77-es SW poloban sétált, a stáb legnagyobb megdöbbenésére. Az akkori polo 10.000 USD-t ért már...

 

A 9-ik lemez meg a csoda. A három darab korabeli dokufilm a IV-V-VI-ról is nagyon jó, de igazán a Csillagharcosok tetszett: néha a könnyem is kicsordut, mikor annyi őrült rajongó sikerélményét láttam. Az a felvonulás Passadenábna meg elképesztő lehetett. A SW tech is jó volt, nagyjából azért tudtam, hol tart a mai tecnológia, s mi a sci-fi, de nem is vagyunk olyan messze Lucas álmaitól. A két rövidebb doku is jó, a Birodalom után 30 évvel, illetve a Tatuinos bővítésről szóló, de a pont az i-n a SW gegparádé... Beszarás. A Robot chickenes részek zseniálisak, mint ahogy egy-két reklám, meg Simpson is. Meg az egész.

 

A filmek kép és hangminősége példás. Van hozzá cuccom, s bizton állíthatom: az angol DTS ES csak minimálisan gyengébb (ha gyengébb egyáltalán) a német DTS HD MA-nál, míg a magyar 5.1 is messze jobb, mint pl a SW III DVD-n volt.... Ez eddig toronymagasan a lejobb SW kiadvány, ami nálunk vlaha is megjelent. 40.000 helyett meg 24.000-ért is hozzá lehet(ett) jutni.

Maximálisan egyetértek. Mondjuk nekem még van vissza pár werkfilm a kilences lemezről. A Robot Chicken meg zseniális! Kezdem várni az új SW-s vígjáték sorozatot amit szintén Seth Green -ék jegyeznek majd. Garantált, hogy szétröhögjük az agyunkat rajta. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Bomarr! Megkaptad az SW kiadványt? Verdikt? :)

 

Sajnos megtörtént amire nem is számítottam: rossz kiadványt hoztak ki. Talán újranyomták mire mi rendeltük, mindenesetre már nem volt rajta magyar felirat, ugyhogy vissza kellett küldeni. Páran megszivtuk ezzel. Kicsit elvette a kedvem az újabb rendelgetéstől a hazai árat meg még mindig sokallom, de valszeg karácsony körül valahol (lehet hogy már itthon, ha addig csinálnak neki egy akciót) újra nekifutok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos megtörtént amire nem is számítottam: rossz kiadványt hoztak ki. Talán újranyomták mire mi rendeltük, mindenesetre már nem volt rajta magyar felirat, ugyhogy vissza kellett küldeni. Páran megszivtuk ezzel. Kicsit elvette a kedvem az újabb rendelgetéstől a hazai árat meg még mindig sokallom, de valszeg karácsony körül valahol (lehet hogy már itthon, ha addig csinálnak neki egy akciót) újra nekifutok.

Ez nagyon sajnálatos. :( Remélem mihamarabb hozzájuttok egy normális kiadáshoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Jól mondtam anno, nem limitált kiadásról volt itt szó. Saturnban a full kilenc lemezes 35.000-ért "dobják" az ember után, míg a három lemezes trilógiát 15.000-ért. Kár volt parázni. Év végére lesz az tíz-tízezer is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól mondtam anno, nem limitált kiadásról volt itt szó. Saturnban a full kilenc lemezes 35.000-ért "dobják" az ember után, míg a három lemezes trilógiát 15.000-ért. Kár volt parázni. Év végére lesz az tíz-tízezer is.

Itt az idő a lényeges számomra. Én nem akartam várni hónapokat vele, hogy majd lesz olcsóbban is...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól mondtam anno, nem limitált kiadásról volt itt szó. Saturnban a full kilenc lemezes 35.000-ért "dobják" az ember után, míg a három lemezes trilógiát 15.000-ért. Kár volt parázni. Év végére lesz az tíz-tízezer is.

 

Én is észrevettem. Media Marktban és a Saturnban hegyekben áll a full 9 lemezes. Pedig anno azzal riogattak hogy limitált. Bár a MM-ban még 40 rongy. 10000 ft nagyon sokára lesz ha lesz egyáltalán, az év végéig meg tuti nem. Mondjuk engem az ára nem igazán érdekel ahogy Odyt sem, inkább mivel nincs rendszerem amin nézzem még felesleges megvenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na emberek, nagyon jó hírem van. Ma ebédnél az Auchan reklámújságját böngésztem és mi volt benne? Hogy a full-os BD 30000 ft december 22.-éig. Trilógiánként meg 15000 ft. 10 ronggyal kevesebb ez már jelentős árengedmény.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 1 hónappal később...

"Dunaplaza Saturn: STAR WARS BD 1-3 9999Ft.

STAR WARS BD 4-6 9999Ft.

Siessetek kevés volt belőle! "

 

Alakul ez, alakul.

 

Az a baj ezzel hogy nem éri meg mert ebben nincsenek extrák. Az egybecsomagolt kéne. De azért köszi.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Belenéztem a kiadásba. Hát bazz, keresem az állam rendesen. A Jedi visszatér elejéből néztem pár percig és minden elismerésem. Gyönyörű tiszta a kép egy ilyen idős filmtől, bár mondják páran, hogy a Ben Hur felújítása is aláz rendesen. Mintha ma forgatták volna azt is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Belenéztem a kiadásba. Hát bazz, keresem az állam rendesen. A Jedi visszatér elejéből néztem pár percig és minden elismerésem. Gyönyörű tiszta a kép egy ilyen idős filmtől, bár mondják páran, hogy a Ben Hur felújítása is aláz rendesen. Mintha ma forgatták volna azt is.

Érdemes belekezdeni egy SAGA nézésbe. De ugye az első három részt is leszedted? ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szépen visszaemelték 20-20 ezerre a két trilógiát. Ami egybe van, az meg negyven.

 

Nyíregyházi Media Markt:

 

A Classic és a Prequel Trilógia külön-külön 14500 Ft.

A teljes Saga pedig 34999 Ft.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma megnéztem a Baljós Árnyakat.

Kicsit sötéten indult a film a szokásoshoz képest, de némi utánállítással kiküszöbölhető volt az apró probléma. :) Innentől meg pixelorgia volt végig. Nagyon szép tiszta transzfer volt végig, leszámítva a film végi csatajeleneteknél tapasztalható és nekem érthetetlennek tűnő kékes árnyalatot, mely pár jelenet részeként megjelent. Most nem tudom, hogy ezeket a részeket nem "tisztították" meg, vagy valami egészen más oka volt e a jelenlétének. Szóval a kép és a megjelenítés 99% nagyon rendben volt. :)

A hang meg az egy külön téma és szintén érthetetlenül állok amögött, hogy hol volt eme gyönyörűen megkomponált szinkron és effektorgia a DVD változatról. Azt nem ér mondani, hogy kicsi piac vagyunk, bla-bla-bla.....Blu-rayt tizedanyian se vesznek és mégis rárakták...megjegyzem, hála az égnek! Nagyon jól pozicionált, majdnem tökéletes dinamika, jól érthető párbeszéd. Ez jellemzi a szinkron hangsávot. A HD-t majd akkor tesztelem ha meglesz az új erőmű hozzá. :)

Összességében soha rosszabb kiadást. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.