Ugrás a kommentre

1x16 - Hidden Enemy


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ody: Ok, akkor csak utána fogok benézni :D

 

Ami a kronológia felrúgását illeti: nekem még mindig nem tetszik. Bele fogok zavarodni, hogy melyik mikor történik. Nem értem, hogy mi értelem egy "prequel" részt betenni a sorozat közepébe? :D kilóg a lóláb.

Engem épp azért nem zavar, mert könnyen elhelyezhető mikor történik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én eddig egyszer láttam a NAGY FILM-et, azt is hónapok óta, azt hiszem nem egyedül vagyok így, és lövésem se volt, hogy ez a bolygó "AZ" a bolygó... szerintem nem vagyok egyedül, ezért a készítők jobban ügyelhetnének az idő sorrendre :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én eddig egyszer láttam a NAGY FILM-et, azt is hónapok óta, azt hiszem nem egyedül vagyok így, és lövésem se volt, hogy ez a bolygó "AZ" a bolygó... szerintem nem vagyok egyedül, ezért a készítők jobban ügyelhetnének az idő sorrendre :D

Pedig nem fognak ügyelni rá. :D Furcsállom amúgy....én többször is láttam már a filmet, de ha egyszer látom akkor is lejött volna, hogy mi is ez és hol is vagyunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami a kronológia felrúgását illeti: nekem még mindig nem tetszik. Bele fogok zavarodni, hogy melyik mikor történik.

Azért szerintem ennyire nem lesz majd bonyolult. Itt is elég egyértelmű jelek mutatták, mikor is játszódik a történet. Azért ez még mindig egy gyerekeknek készült Star Wars széria, nem a Twin Peaks vagy a Babylon 5.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig nem fognak ügyelni rá. :D Furcsállom amúgy....én többször is láttam már a filmet, de ha egyszer látom akkor is lejött volna, hogy mi is ez és hol is vagyunk.

Számomra a zene ezt egyből elárulta, meg az epizód elején említik is a Christophsis nevét, azt hiszem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy tévedek, de mintha az eddigi részekről sem derült volna ki egyértelműen, hogy időrendben követik egymást (természetesen az egybefüggő részek kivételével), csak most először egyértelmű, hogy ez az epizód kilóg a sorból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy tévedek, de mintha az eddigi részekről sem derült volna ki egyértelműen, hogy időrendben követik egymást (természetesen az egybefüggő részek kivételével), csak most először egyértelmű, hogy ez az epizód kilóg a sorból.

Nem nagyon, csak annyi biztos, hogy a mozifilm után játszódtak, mivel ott van Ahsoka. Kivételt képez az Ambush. Illetve a Rookies biztos a Malevolence trilógia után játszódik, mivel a Rookiesban mondja Anakin, hogy Grievoust a Balmorra-rendszerben látták, a Balmorra meg a Shadow of Malevolence-ben volt, abban volt a csillagköd, amin átmentek az Y-Wingek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem sokkal jobban tetszenek az (előzményeket ksőbb tudjuk meg) stílusú történetmesélések!

 

LOST-nál ez különösen jól működik...

 

Az SW filmeknél is zseniális húzás volt, hogy nem folytatást, hanem előzményt csináltak!

 

Még több ilyen részt!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem azzal van a baj, hogy nem illik bele a sorrendbe, hanem, hogy egyáltalán nem derül ki, hogy melyik rész mikor játszódik. Így utalgatni sem mindig lehet, hisz nem biztos, hogy az adott rész valóban előzménye a mostaninak. Nekem ez nem tetszik.

 

Talán át kéne most néznem az összes részt, beleértve a filmet is, hogy ne legyen többet ilyen kavar, akkor talán számomra is át fog jönni, hogy mi mikor játszódik.

 

Mondjuk nekem meg sem fordult a fejemben, hogy nem időrendben látjuk az eseményeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem azzal van a baj, hogy nem illik bele a sorrendbe, hanem, hogy egyáltalán nem derül ki, hogy melyik rész mikor játszódik.

De hisz ennél egyértelműbb dolgok már csak akkor jöhettek volna, ha a narrátor bemondja: visszamegyünk a múltba. Csak ezek utaltak arra, hogy ez a mozifilm előzménye:

- Christophsist még csak most támadták meg a Szeparatisták, míg a filmben éppen beveszi a Köztársaság.

- Ventress mondja, hogy a mestere más feladatot adott neki, amire most már lesz ideje.

- Whorm Loathsom tábornok egy AAT tankban ül, holott a TCW mozi elején le lett tartóztatva (szvsz ez a legnyilvánvalóbb).

- Látható az a hajó, amivel elrabolták a moziban Büdöskét.

Mindent összevetve, ez volt eddig időrendileg a legjobban behatárolt TCW epizód. Hogy te ezekből semmire sem emlékszel, az nem a rész hibája, hanem egyéni szociális problémád.

 

Ami a többi epizódot illeti, mivel a Malevolence trilógiát egyértelműen a Rookies követi, így nem hiszem, hogy a többi rész nem lenne időrendben sorban, és csak ez az epizód lóg ki. Ráadásul az összefüggő sztorikat leszámítva a kapcsolat két történet között zéró, így aztán végképp tök mindegy, melyik sztorit mikor adják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami a többi epizódot illeti, mivel a Malevolence trilógiát egyértelműen a Rookies követi, így nem hiszem, hogy a többi rész nem lenne időrendben sorban, és csak ez az epizód lóg ki. Ráadásul az összefüggő sztorikat leszámítva a kapcsolat két történet között zéró, így aztán végképp tök mindegy, melyik sztorit mikor adják.

Szerintem még a Downfall of a Droid rész az, ami nem időrendben játszódik. A többi az igen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, ez mind szép és jó, de ha egy kicsit figyelmesebben olvastál volna, láthattad volna, hogy leírtam: talán bennem van a hiba, és újra kéne néznem a részeket.

 

Ugyanakkor nem árt megjegyezni, hogy ezek az utalások annak mondanak valamit, akik emlékeznek a filmre, és bizony szerintem sokan csak egyszer látták, hozzám hasonlóan, így ezek a dolgok semmit sem jelentenek a számukra. Most meg csak kapkodják a fejüket, hogy hol van Ashoka és mikor is játszódik a sztori.

 

A sorozatos kronológia felrúgást pedig emiatt említettem:

 

Lehet, hogy tévedek, de mintha az eddigi részekről sem derült volna ki egyértelműen, hogy időrendben követik egymást

 

De igazából semmin vitatkozunk. :D Majd újranézem a filmet, és akkor már tudom hova rakni. Egy szó mint száz, csak nem szeretném, ha össze-vissza adnák a részeket a klón háborúból, mert sokkal koherensebb évadokat teremthetnének a kronológiai sorrend fenntartásával.

 

Az, hogy nem vágtam le, az az én hibám, de emellett fenntartom, hogy bölcsebb döntés lenne egyenese vonalban haladni, mint kiszámíthatatlanul :D

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszett az epizód. :D Örömmel veszem, amikor a történéseken keresztül jobban megismerhetjük a klónok életét, és a sorozat készítői minden megtesznek, hogy megszerettessék őket velünk. Még ez az epizód is mellettük szól, az árulás ellenére, mert egyrészt Rex-ék roppant hatékonyan kezelik a helyzetet: amint kiderül, hogy kém van közöttük, gyorsan a végére járnak (bár a lépegetők elpusztítását sajnos már nem tudják megakadályozni), másrészt az, amit Slick tettének indítékaként felhoz, megint az emberi vonásaikat erősíti. Az jó kérdés, hogy ez vajon mennyire hihető egy klónnál... Mindenesetre szerintem jó, hogy felvetik a lehetőségét, hogy ilyen is lehetséges.

És nagyon jó, hogy megint felbukkant Ventress. :D Nagyszerű negatív figura, a párbajok során felhangzó élces megjegyzéseit is élmény hallgatni.

 

A kronológiai sorrend megbontása érdekes, de számomra annyira nem zavaró, mivel viszonylag független részeket látunk, ami alatt azt értem, hogy ha valaki kihagyna egy részt (összefüggők kivételével), az a történet megértését lényegesen nem befolyásolná. A mozifilm előzményét betenni a sorozat közepébe talán nem szerencsés, de mivel a kronológiát ezzel már eleve nem tudták volna tartani (a film maga a sorozat előzménye, elé nem tehetik így utólag), így szinte mindegy, mikor látjuk. Kihagyni meg kár lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, ez mind szép és jó, de ha egy kicsit figyelmesebben olvastál volna

Azért írtam, amit írtam, hadd ne kelljen önmagamat idézgetnem.

Ami a nagy többséget illeti, nekik, azaz külhoni rajongótársaink javának két hónap híján fél éve megvan a DVD vagy Blu-Ray, szóval szvsz, péntekre már rongyosra nézte, aki akarta. Aki meg nem, az vessen magára, ha emiatt nem esik le neki valami (teszem hozzá, én is csak kétszer láttam, utoljára novemberben).

 

Éppen ezért, talán kerülhetett volna a filmbe is... :D

Fölösleges lett volna a filmben, sőt, tovább merészkedem, hülyeség. Felvezetőnek ez nem lett volna jó, mivel egy önálló egyepizódos sztori. Csak lesnénk kukán, mégis mi a frász volt ez. Minden bevezető nélkül (Ambush, Rookies, Cloack of Darkness) csak pislogtunk volna, honnan a csudából esett be egy áruló klón. Ráadásul az egész történetszál elvarrásra kerül 20 perc után, ezáltal erősebben érezhető lenne, hol is ért véget az epizód (így is, de így legalább az a négy epizód egy történetszálat dolgozz fel). Ebben a formában viszont, ahogy a sorozatban van, már túl vagyunk az Ambush-on, ahol kiderült, mit gondolhatnak a klónok általánosan önmagukról, a Rookies-on, amiből megtudhatjuk, hogy képesek teljesen önállóan cselekedni, ráadásul itt kerültek először igazán emberközeli állapotba, illetve a Cloack of Darknessen, ahol Gree szájából hallhattuk a klónok általános vélekedését a "jó katonáról", sokkal áttekinthetőbb az áruló megléte, hiszen eme három epizódnak hála sokkal többet tudunk a klónokról, mint amit eddig az ep2 idevonatkozó szakaszából megtudhattunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közel sem toplistás, de remek epizód volt.

Először is, az összefoglalóban láthattuk, hogy kik a Christophsis lakosai. Hát, sok mindenre számítottam, csak nem emberekre. De ez nem vont le az élvezeti értékéből semmit. Christophsis továbbra is gyönyörű. Nem véletlen a kedvenc bolygóm. A droidok menetelése a legelején nagyon ütősre sikeredett, alatta pedig a "Battle Of Christophsis" című számmal. Mielőtt megnéztem volna az epizódot, a klón árulását nagyon rossz ötletnek találtam, de így megnézve a részt egész jó volt. Főleg amikor észreveszik, hogy bekapcsolva maradt a komlink, meg amikor Dörzsölt azt mondja, hogy remélte, hogy ezt nem veszi észre.

Ventress meglepőben buja szavakkal hülyítette Obi-Want. Kifejezetten bejött. Örültem, hogy Whorm Loathsom benne volt, még ha csak ilyen kevés időre is. Tuti levontam volna pár pontot a rész élvezeti értékéből, ha nincs benne. Azt viszont továbbra sem értem, hogy Loathsom miért van így lealacsonyítva. Úgy van beállítva az egész, mintha egy nyamvadt taktikai droid magasabb rangú lenne, mint ő. Azt pedig nem értem, hogy a mozifilmben miért mondják azt, hogy "egy rivális űrkalózbanda", holott maga Ventress rabolta el a kis Rottát.

Jééé... Egyre rövidebb értékeléseket írok. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jah, és sokat dobott az élvezeti értékén a klónok közti bunyó alatt felcsendült zene a Klónok Támadásából. Meg a következő jelenetben felcsendülő dallam, amit korábban csak a Rookiesban hallhattunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A részek elhelyezését a kronológiában a részek elején található bemutató segíthet. Ha úgy vesszük a részek elejét, hogy azok már megtörténtek. Tehát pl. az ambush a Bombad Jedi után játszódik szerintem.

Vagy hülyeséget mondok? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt pedig nem értem, hogy a mozifilmben miért mondják azt, hogy "egy rivális űrkalózbanda", holott maga Ventress rabolta el a kis Rottát.

Tipp: szerintem a hajó egy rivális bandájé volt, így terelték el a gyanút a Szeparatistákról. Ugye, létfontosságú volt, hogy Jabba ne tudja, hogy fia elrablása mögött Dooku áll. Valószínűleg hajdanán azé a bandáé lehetett a Teth-en felállított bázis, illetve a Twilight is. Csak Ventress kitakarította. Ezt arra is alapozom, hogy Ventress-nek ugyanúgy napvitorlása van, mint Dookunak.

 

A részek elhelyezését a kronológiában a részek elején található bemutató segíthet. Ha úgy vesszük a részek elejét, hogy azok már megtörténtek. Tehát pl. az ambush a Bombad Jedi után játszódik szerintem.

Vagy hülyeséget mondok? :D

Ő... mivel pl. a mozifilmben mutattak jeleneteket mutattak, amik még azóta sem voltak, így kétlem, hogy azok időrendi elhelyezés okán lennének ott. Szerintem, amíg nincs más jel rá, addig felesleges azt feltételezni, hogy a részek nem sorrendben követik egymást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az epizód legjobb beszólása ismét Obi nevéhez fűződik. Ventress kisasszonyhoz intézett szavai: "És még azt hittem, hogy nem fogom jól érezni magam." :D

 

Egyébként miért lett elcsalva Obi és Anakin? Hogy ne szerezzenek tudomást az érkező droid seregről?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként miért lett elcsalva Obi és Anakin? Hogy ne szerezzenek tudomást az érkező droid seregről?

Szerintem azért, hogy Slick szabotálhassa a fegyvertárat. Ha a két Jedi ott van, esélye sem lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sorozat mintha most kezdene igazán belelendülni. Az újabb részek szinte kivétel nélkül nivósak. Az, hogy visszaugrottunk az időben cseppet sem zavart, föleg, hogy igazi kohéziót az eddigi részek között se éreztem (pl. a 15-dik részben hol volt Ahsoka?). Mintha ez a sorozat egyébként is csak szemezgetne...

 

Az elején öröm volt látni a droidokat, amint hatékonyan gyilkolnak. S bár nem különösebben tetszett a nagy film (ó micsoda eufemizmus), de az ahogy az elözményeit bemutatták az nagyon dicséretes, a maga összes apró részletével. Még eltudnék viselni egy-két ilyen visszkacsintást a későbbiekben is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr. Mi a véleményed a klón katona árulásáról?

Talán a Star Wars kereteibe csak neccesen fér bele, de ugy vagyok vele, hogy ez még okés. Itt most a Gattaca jut eszembe, ahol SPOILER

 

pont azért nem gyanakodnak a gyilkosra, mert a génjei alapján nem hajlamos az ilyesmire. Ott pont az volt a végkicsengés, hogy nem csak a gének határozzák meg az embert és puszta génmanipulációval nem lehet kordában tartani senkit. A Star Wars talán nem ennyire bonyolult, de az azért feltételezhető, hogy kivételek/hibás egyedek mindenhol vannak és ezalól a klónkatonák sem kivételek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is génhibára gyanakodnék, nála valamiért nem működött a birka effektus. Ami nagyon tetszett benne, hogy szinte gyűlölte a Jediket. Ez talán arra is halvány magyarázat lehet, hogy miért lőtték le olyan könnyedén a tábornokaikat. Persze ez csak harmadrangú motiváció lehetett, ha számított is valamit.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó kis rész volt. :) A lényeget már páran elmondtátok ami nekem is tetszett benne, viszont annak nem túlságosan örülnék, ha ezek után össze-vissza adnák a részeket a három év klónháborúiból. Így nehezen lehetne a karakterek jellemfejlődéséről beszélni, amit azért páran várnak pl Anakin esetében. De akár Ahsoka esetében is, ami számomra fontosabb. Elég h*lyén festene, ha egyszer csak feltűnnének pl a tri-vadászok, aztán egy résszel később meg sehol nem lennének egy űrcsatából, vagy a Recusant rombolók. Elégé összezavarná a képet a sok ugrálás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.