Ugrás a kommentre

1x18 - Mystery of a Thousand Moons


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Jó de hát ez az "űrhajó" már akkor roncs volt amikor megtalálták + még le is zuhant + a sivatag közepén tehát semmi értelme felujítani. Ilyen roncsból 12 egy tucat.

Akkor meg megtetszett neki ez a típus, szerzett egy ilyet, és elnevezte Alkonynak... :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó rész volt ez is. Jól kidekorálta a kissrác a droidokat :hmm:

A twilight-tal való utazás szerintem azért jobb, mert kényelmesebb, többen utazhatnak rajta és nem kell hozzá hipergyűrű, hogy elvégezzék a hiperugrást.

Viszont a bevezető epizódban lezuhant a Tatuinra.

Akkor megjavították.

Egyébként a Twilight helyett mehettek volna a gunshippel is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem értem egyébként ezt a Twilight-os dolgot, ha arról van szó...

Pontosan miért is ezzel közlekednek? Találtak egy rozzant csempész hajót, ami jó volt a menekülésre(mert nem volt más) és akkor utána miért is azzal járnak?

 

Talán mert aszimetrikus, és a Millenium Falcon is az??? :) Egyébként meg azt a hajót, hogy birtokolhatják? Nem az van, hogy a Jediknek nem lehet tulajdonuk?

 

Csomó megválaszolásra váró kérdés! Várom a hszket!

:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem piszok hangulatos a teherhajó, másrészről mint már korábban is jelezve, volt, ez egyfajta kikacsintás ama megjegyzésre amit Obi-wan ejtett meg Luke-nak....avagy fordítva :), hogy az apja navigátor volt egy teherhajón.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem kell ebben semmi misztikumot belelátni. Kis küldetésekre mint pl. az Iego kaland remekül megfelel. Szép lenne, ha minden kiruccanását egy csillagrombolóval tenné meg Anakin. :) A tulajdonlás pedig; a fénykard is az övék nem? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hmm.. így utólag belegondolva az Iego kaphatott volna egy saját részt is, ha már az ep1-ben volt róla szó, és az ott élő angyalokról. Túl kevés szó esett róluk itt.

 

A klón háború így is tetemes költséggel járhat, egy ingyen az ölükbe pottyant hajó, még ha roncs is, jól jöhetett, ha nem is egész harci feladatokra. Bár csempész cucc volt, akkor nem lehet minden védelem és fegyver híján :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A klón háború így is tetemes költséggel járhat, egy ingyen az ölükbe pottyant hajó, még ha roncs is, jól jöhetett, ha nem is egész harci feladatokra. Bár csempész cucc volt, akkor nem lehet minden védelem és fegyver híján :)

Dehát ezt szétlőtték és le is zuhant na meg ezt is meg kellett javítani (és már a lezuhanás előtt se működött rajta semmi)

 

De szerintem zárjuk le ezt a témát.A forgatókönyv írók nem gondolták át eléggé és ennyi.(Aztán majd lehet hogy lesz egy rész ami a Twilight-ról szól)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem piszok hangulatos a teherhajó, másrészről mint már korábban is jelezve, volt, ez egyfajta kikacsintás ama megjegyzésre amit Obi-wan ejtett meg Luke-nak....avagy fordítva :), hogy az apja navigátor volt egy teherhajón.

Erre a kikacsintás dologra még nem gondoltam, de igazad van. A Twilight nekem is tetszett már a moziban is, olyan kis esetlen, de eddig mindig kihúzta őket a csávából. Valóban van tőle egy kis Falcon-érzése az embernek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legnagyobb erőssége pedig Anakin viselkedése volt. A haragja és a türelmetlensége nagyon jól átjött. A második évadban már több ilyen dühkitörést várok tőle.

Már volt róla szó, hogy Anakin egyelőre nagyon jól viselkedik a sorozatban, túlságosan is, ezért valóban itt volt az ideje, hogy kicsit elővegyék lelkének sötét oldalát.

 

Én nem bánom, hogy most még alapvetően a jó tulajdonságok dominálnak nála, mert mindig is azt gondoltam róla, még az Ep3 után is, hogy alapvetően jó ember, akit rossz útra terelt egy sor körülmény, és ezek a háborús történetek is ezt támasztják alá. De tény, hogy lelkének fokozatos mérgeződését be kell mutatni, ahogy haladunk előre az időben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, mit kell a Twilighton lovagolni. Lezuhant, majd mikor megjött Obi-Wan, felszedték és kijavították minden hibáját. Ennyi, nem nagy kunszt, ennyi képzelőerő csak szorult már belétek :) Amúgy meg praktikus jármű, hiszen nagy (egy vadászgép is elfér benne), erősen fegyverzet, ráadásul lazán be lehet vele surranni a Szeparatista vonalak mögé, mivel nem köztársasági hajó, hanem csempészhajó, így nem fog 68 ezer keselyű azonnal a nyomába szegődni, amint belép a szeparatista űrbe.

 

Jó kis epizód volt, semmi kirívó, átlagos, de szokás szerint szórakoztató. Iego tetszett, főleg, hogy még az anygalokat is mutatták. Végre tudjuk, kikhez hasonlította Padmét Anakin az ep1-ben. Jók voltak az új fajok is, meg, hogy hőseink megfertőződtek. A klón páncélok amúgy alaphelyzetben kívülről veszik az oxigént, és külön kell átkapcsolni a saját tartályára. A srác is jópofa volt, Anakin klón mivolta ellenére is :) És olyan kalandos volt az epizód, egyik gond a másik után.

És jó volt Anakin beszólása: A szerencse nem szerepel a szótáramban :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi volt benne a logikátlan? :)

Például, hogy ennek a rettegett vírusnak az ellenszerét egy kapitány megtalálja kb. egy Google-kereséssel, vagy az, ahogy átugrották a végén a kimentős részt, ami azért igényelhetett némi logisztikát.

Viszont úgy látom, nincs kifogásod a kapkodás ellen. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Például, hogy ennek a rettegett vírusnak az ellenszerét egy kapitány megtalálja kb. egy Google-kereséssel, vagy az, ahogy átugrották a végén a kimentős részt, ami azért igényelhetett némi logisztikát.

Azért egy 22 perces epizódban még jó, hogy kihagyják a logisztikával foglalkozó részeket. Amúgy sem látom értelmét azt mutatni, hogy néhány űrruhás ember bemegy, és összeszed néhány kómázó embert. Ennyi bőven elég, sőt, ennél többet igazán még a nagy filmek sem foglalkoznak ezzel (lásd: Vírus című film).

A vírus megtalálásán én is agyaltam, hogy egy testőr hogyan találhat rá ilyesmire. De kis személyes kiegészítéssel én úgy magyaráztam magamban, hogy valószínűleg a Naboo-i orvosok találták meg, aztán azt elújságolták Typhonak, ha már ő vezette ott ezt az egészet. Csak ez az egész "kamerán kívül" történt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dehát ezt szétlőtték és le is zuhant na meg ezt is meg kellett javítani (és már a lezuhanás előtt se működött rajta semmi)

Hát, ehhez annyit tudok hozzáfűzni, hogy Anakin imád mindenféle dolgot összeszerelni. Rabszolgafiú volt régen, ez volt a szenvedélye, mást nem is nagyon csinálhatott. Összerakott egy protokolldroidot, meg hasonlók. Nem beszélve arról, hogy egy saját fogatot is épített. Ráadásul olyan gyorsat, ami majdnem az egész mezőnyt alázta, még úgy is, hogy többször majdnem szétesett. A Klónháborúkban tovább hódolt ennek a szenvedélyének, példának okáért ott vannak R2-D2 különféle kiegészítései, amit ő szerelt belé. Vagy például ott van Anakin két vadászgépe, az Azure Angel, és az Azure Angel II. Mindkettő egy végtelenségig tuningolt vadászgép. Igaz, hogy a Twilight csak egy ócskavas, de jó szolgálatot tesz. Eleinte Ziro a hutt birtokában volt, és csak fűszercsempészésre használták.

De szerintem zárjuk le ezt a témát.A forgatókönyv írók nem gondolták át eléggé és ennyi.

Hogyha a forgatókönyvírók nem gondolták volna át a dolgot, akkor most nem várnánk hétről hétre egy ilyen színvonalas sorozat epizódjait. Igenis jól tették, hogy megalkották a Twilight-ot, több dolog miatt is. Egyrészt mert szerintem egy nagyon jó hajó. Másrészről pedig nem kell szidni a külsejét, mert a B-Wingeket sem lehet éppenséggel szimmetrikusnak nevezni. De a legjobb dolog, az, amire Oldfighter remekül rátapintott...

Szerintem piszok hangulatos a teherhajó, másrészről mint már korábban is jelezve, volt, ez egyfajta kikacsintás ama megjegyzésre amit Obi-wan ejtett meg Luke-nak....avagy fordítva :), hogy az apja navigátor volt egy teherhajón.

Ennél a mondatnál pedig mostantól akaratlanul is a Twilight fog az eszembe jutni.

Aztán majd lehet hogy lesz egy rész ami a Twilight-ról szól)

Igen, a "Twilight Disaster" lesz ez az epizód, de erre még nagyon sokat kell aludni.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És jó volt Anakin beszólása: A szerencse nem szerepel a szótáramban :)

Azt én gyártottam, mert az eredetit körülményes lett volna lefordítani. De nagyjából ugyanezt akarta kifejezni az eredetiben is. :)

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt én gyártottam, mert az eredetit körülményes lett volna lefordítani. De nagyjából ugyanezt akarta kifejezni az eredetiben is. :)

Kár, hogy akkor nem szerepelt így a sorozatban :) Jó kis utalás lett volna, de visszahallgatva, nem olyan körülményes az eredeti fordítása sem. Mindegy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez, ellentétben az elöző résszel egy nagyon jó epizód is lehetett volna. Az Iego pazar ötletek tárháza: az ep.1-ben emlitett angyaltól a húsevő növényig (én ezt is csiptem). Kár, hogy az epizódnak jó ha fele ott játszodik. A többire jut az a bizonyos virusos szál, ami elvileg a feszültséget szolgáltatná, épp csak nem sikerül neki. És nem gondolom, hogy pusztán azért nem mert a virus mint olyan távol áll a Star Warstól. Az itt is felemlegetett Republic képregényt például én annak idején kifejezetten élveztem és akkor simán eltudtam volna képzelni egy mozgóképes feldolgozást. Ott sikerült az, ami itt nem. Itt ez csak elveszi a helyet egy kibontakozni vágyó jó epizódtól, ami igy jobb hiján megmarad egy erős közepesnek. De legalább Jar Jar nem viszi magát túlzásba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Például, hogy ennek a rettegett vírusnak az ellenszerét egy kapitány megtalálja kb. egy Google-kereséssel, vagy az, ahogy átugrották a végén a kimentős részt, ami azért igényelhetett némi logisztikát.

Viszont úgy látom, nincs kifogásod a kapkodás ellen. :)

A vírus egyszer már végig söpört a galaxison, gondolom azokból az időkből maradt fenn némi anyag... Vindi pedig nyilván egyszerre akarta robbantani a bombáit, így nem lett volna idő ellenszérumot csinálni, vagy legalábbis csak nagyon keveset. A galaxis 80%-a kimúlik. De lehet, hogy csak fenyegetésnek akarták maguknak Dooku -ék. A lehetőségek tárháza elég nagy. A kimentős rész hiányára dzséjt jól rávilágított. A kapkodás nálam a túlzsúfoltságban mutatkozik meg. Olvasd el mit írtam, abban benne van. Nekem az előző rész jobban tetszett egyébként.

 

Néha úgy tűnik mintha túl magasra helyeznéd a mércét ezzel a sorozattal kapcsolatban. :P Zoli nem akarlak elkeseríteni, de az utóbbi három rész eredetileg a második évad első három epizódja lett volna. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez, ellentétben az elöző résszel egy nagyon jó epizód is lehetett volna. Az Iego pazar ötletek tárháza: az ep.1-ben emlitett angyaltól a húsevő növényig (én ezt is csiptem). Kár, hogy az epizódnak jó ha fele ott játszodik. A többire jut az a bizonyos virusos szál, ami elvileg a feszültséget szolgáltatná, épp csak nem sikerül neki. És nem gondolom, hogy pusztán azért nem mert a virus mint olyan távol áll a Star Warstól. Az itt is felemlegetett Republic képregényt például én annak idején kifejezetten élveztem és akkor simán eltudtam volna képzelni egy mozgóképes feldolgozást. Ott sikerült az, ami itt nem. Itt ez csak elveszi a helyet egy kibontakozni vágyó jó epizódtól, ami igy jobb hiján megmarad egy erős közepesnek. De legalább Jar Jar nem viszi magát túlzásba.

Szerintem volt benne feszültség, legalábbis nekem tetszett az a szál is. Bár nem tudom hogy lehetett volna annál nagyobb érzést belerakni, hogy bármikor megfertőződhet Naboo? :) Szerintem az volt a baj, hogy sok történést akartak belezsúfolni a részbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem volt benne feszültség, legalábbis nekem tetszett az a szál is. Bár nem tudom hogy lehetett volna annál nagyobb érzést belerakni, hogy bármikor megfertőződhet Naboo? :) Szerintem az volt a baj, hogy sok történést akartak belezsúfolni a részbe.

Szerintem is a túlzsúfoltság volt itt a fő gond, de ennek ellenére nekem is feszültnek tűnt az epizód. Jobban, mint az előző. Persze, végig tudtam, hogy márpedig mindenki életben marad, még Rex és Ahsoka is, hiszen szerepelnek a második évadban, így azért ez tényleg elvette az élét a dolgoknak. De ez a sorozat időbeli elhelyezésének a hibája, ami kvázi kivédhetetlen, amíg a főhősökkel játszanak. Viszont, ha a bunkerben nem a Padmé-Binks-Rex-Ahsoka négyes lett volna, hanem mások, akkor jobban kijöhettek volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem volt benne feszültség, legalábbis nekem tetszett az a szál is. Bár nem tudom hogy lehetett volna annál nagyobb érzést belerakni, hogy bármikor megfertőződhet Naboo? :)

Szerintem nem attól lesz nagy a feszültség vagy az érzelmi töltet, hogy nagy a tét, hanem hogy hihetővé teszik a bekövetkeztét. A Rising Malevolence-ban például hiába tudtam, hogy Plo Koon nem itt és nem most fog meghalni, sikerült elérniük, hogy elhigyjem: bármi megtörténhet vele. A mostani epizódban is tudtam, hogy Naboo nem fog megfertözödni, és sajnos a készitőknek nem is sikerült megtenni a következő lépést, vagyishogy ennek ellenére féltsem. A virusos-szál számomra súlytalan volt. Azzal rá is tettek egy lapáttal erre az érzésre, hogy a végén a virusfertözött Padméval és Ahsokával még elkezd bájcsevegni Anakin, holott elvileg minden perc számit... elvileg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.