Ugrás a kommentre

1x18 - Mystery of a Thousand Moons


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Szerintem nem attól lesz nagy a feszültség vagy az érzelmi töltet, hogy nagy a tét, hanem hogy hihetővé teszik a bekövetkeztét. A Rising Malevolence-ban például hiába tudtam, hogy Plo Koon nem itt és nem most fog meghalni, sikerült elérniük, hogy elhigyjem: bármi megtörténhet vele. A mostani epizódban is tudtam, hogy Naboo nem fog megfertözödni, és sajnos a készitőknek nem is sikerült megtenni a következő lépést, vagyishogy ennek ellenére féltsem. A virusos-szál számomra súlytalan volt. Azzal rá is tettek egy lapáttal erre az érzésre, hogy a végén a virusfertözött Padméval és Ahsokával még elkezd bájcsevegni Anakin, holott elvileg minden perc számit... elvileg.

Kinek mi a hihető ugyebár. :) De itt megint csak arra tudok hivatkozni, hogy túl zsúfolt volt a rész, nem lehetett kibontani rendesen ezt a vírusos szenvedést. A vírus fertőzöttek meg gondolom már megkapták az adagjukat és ezért bájcsevegtek Anakinnal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A vírus egyszer már végig söpört a galaxison, gondolom azokból az időkből maradt fenn némi anyag... Vindi pedig nyilván egyszerre akarta robbantani a bombáit, így nem lett volna idő ellenszérumot csinálni, vagy legalábbis csak nagyon keveset. A galaxis 80%-a kimúlik. De lehet, hogy csak fenyegetésnek akarták maguknak Dooku -ék. A lehetőségek tárháza elég nagy. A kimentős rész hiányára dzséjt jól rávilágított. A kapkodás nálam a túlzsúfoltságban mutatkozik meg. Olvasd el mit írtam, abban benne van. Nekem az előző rész jobban tetszett egyébként.

 

Néha úgy tűnik mintha túl magasra helyeznéd a mércét ezzel a sorozattal kapcsolatban. :) Zoli nem akarlak elkeseríteni, de az utóbbi három rész eredetileg a második évad első három epizódja lett volna. :D

 

A vírusoknak van egy olyan tulajdonságuk, hogy fertőznek. Ezt mintha most elfelejtették volna, mert Padméék nincsenek karanténban, vagy annak SW-s megfelelőjében, mondjuk egy erőtérben, amikor kimentik őket. Ha pedig az SW univerzumában nem fertőz, akkor egy nem túl veszélyes fegyverről van szó. (Ehhez képest apróság, de ha megsérül a védőruha, akkor nem levenni kell, hanem újraszigetelni, és reménykedni, hogy a szervezet legyőzi a bejutott kevés vírust. Nem pedig minden mindegy alapon lekapni a sisakot.)

Maga a kimentés azért is problémás, mert a kapuk kinyitásával Naboo légköre megfertőződött volna, ezt akarták elkerülni, tehát nem elég, ha néhány szkafanderes alak lemegy. Ezért írtam, hogy bonyolult ügy.

A vírus felhasználási lehetőségeinek tárháza valóban elég nagy, de szükségszerűen bizonyos határok közé van szorítva, mivel vírusról van szó. Atombombával sem lehet mindent megoldani, vírussal sem, ez sem csodafegyver. Ha túl gyorsan öl, elképzelhetetlenül sok bomba kell egy galaxis(!) kiirtásához, mert a vírusnak nincs ideje elterjedni, hiszen túl gyorsan halnak meg a fertőzöttek. Ha pedig lassabban öl, akkor van idő ellenszérumot fejleszteni, pláne, hogy a sztori szerint órák alatt megtalálták a valószínű ellenszert... Mivel Padméék nem voltak elkülönítve a végén, a vírus szemlátomást alig fertőz emberről emberre, akkor meg mi értelme van?

 

Olvastam, amit írtál, ezért is jegyeztem meg, hogy a kapkodás kifejezéssel szemlátomást nincs bajod.

Szerintem az Iego megérdemelt volna egy teljes epizódot, mert bőven volt benne elég ötlet. Egyrészt: a helyszín és a megoldandó probléma szép és ötletes. (A lézerfények felvillanó mintázata a felszínről nézve például simán lenyűgöző.) Anakin szembesítése gyerekkori önmagával óriási lehetőség, kár, hogy nem lett belőle semmi, annyira kellett rohanni. Jó volt látni az angyalt, de sajnos csak három másodpercig maradt, elmondott két mondatot, és szevasz. Ki emlékszik így rá a nagy rajongókon kívül, hogy ezekhez a lényekhez hasonlította Anakin Padmét, amikor először találkoztak? Az Iego-szálhoz a Baljós árnyak alapján szerintem egy nyugodtabb, személyesebb hangvételű epizód passzolt volna, ahol Anakinnek van ideje beszélgetni a kölyökkel. Egy darabka múltat kapnánk vissza a háború közepén, Anakin megmutathatná, mennyivel lett érettebb ezalatt a bő tíz év alatt. Hogy csak egy példát hozzak: a kölyök nem tud elmenni a bolygóról, ahogy annak idején Anakin sem tudott. Mégis ő akart lenni az első, aki bejárja az összes bolygót. Hát, most itt van egyszerre a nagy Anakin, aki már bejárt egy csomó bolygót, és egy gyerek, aki még nem. Ebből lehetett volna egy csodaszép párhuzam, egy remek párbeszédes jelenet. És még lehetne sorolni...

 

Többször hallottam már, hogy magasra teszem a mércét. Lehet, hogy így van. A mozifilmek is magas mércével vannak mérve (természetesen bőven magasabbal, mint a sorozat epizódjai), és többé-kevésbé meg tudnak felelni neki. Nem mindenben, de ezt soha nem is állítottam róluk. Ami nem tetszett az EP1-6-ban, azt már bőven részleteztem ebben a fórumban. Nem fogom a mércét lejjebb vinni csak azért, hogy több dolog tetsszen - ennek semmi értelmét nem látom. Megnézem az epizódot, véleményt alkotok róla, és vagy nem nézem meg többet, vagy elő fogom venni később is, ennyi az egész.

 

Azzal pedig, hogy ezek a második évadból voltak, nem Te keserítesz el, legfeljebb a készítők. :D De még ők sem, mert nem élet-halálról van szó, csak egy sorozatról. Kibírom, ha az epizódok 30 %-a nem hoz lázba különösebben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A vírusoknak van egy olyan tulajdonságuk, hogy fertőznek. Ezt mintha most elfelejtették volna, mert Padméék nincsenek karanténban, vagy annak SW-s megfelelőjében, mondjuk egy erőtérben, amikor kimentik őket. Ha pedig az SW univerzumában nem fertőz, akkor egy nem túl veszélyes fegyverről van szó. (Ehhez képest apróság, de ha megsérül a védőruha, akkor nem levenni kell, hanem újraszigetelni, és reménykedni, hogy a szervezet legyőzi a bejutott kevés vírust. Nem pedig minden mindegy alapon lekapni a sisakot.)

Maga a kimentés azért is problémás, mert a kapuk kinyitásával Naboo légköre megfertőződött volna, ezt akarták elkerülni, tehát nem elég, ha néhány szkafanderes alak lemegy. Ezért írtam, hogy bonyolult ügy.

A vírus felhasználási lehetőségeinek tárháza valóban elég nagy, de szükségszerűen bizonyos határok közé van szorítva, mivel vírusról van szó. Atombombával sem lehet mindent megoldani, vírussal sem, ez sem csodafegyver. Ha túl gyorsan öl, elképzelhetetlenül sok bomba kell egy galaxis(!) kiirtásához, mert a vírusnak nincs ideje elterjedni, hiszen túl gyorsan halnak meg a fertőzöttek. Ha pedig lassabban öl, akkor van idő ellenszérumot fejleszteni, pláne, hogy a sztori szerint órák alatt megtalálták a valószínű ellenszert... Mivel Padméék nem voltak elkülönítve a végén, a vírus szemlátomást alig fertőz emberről emberre, akkor meg mi értelme van?

 

Biológus lévén gondolom ezek eléggé szúrhatták a szemed. De ez csak mese. Ha én is a csillagászat szemüvegén keresztül szemlélném az egészet, biztos elkapna a szívgörcs. Láthatóan a készítők sem akartak nagyon magyarázkodni a vírussal kapcsolatban, így jól jött nekik az időhiány, és egyszerűen kihagyták a kimenekítés fázisát. Így aztán nem tudjuk hogyan történt. A bombákat pedig a kulcs fontosságú rendszerekbe szánták, de ezt mondja is Vindi az előző epizódban.

 

Olvastam, amit írtál, ezért is jegyeztem meg, hogy a kapkodás kifejezéssel szemlátomást nincs bajod.

 

Pedig nem éppen dicsérően említettem ezt a dolgot. De kb. azóta most írom le ötödször, hogy a túlzsúfoltsággal és ezáltal a kapkodással bajom van. :)

 

Szerintem az Iego megérdemelt volna egy teljes epizódot, mert bőven volt benne elég ötlet.

 

A leírtakkal egyetértek, megérdemelt volna egy egész epizódot ez a rendszer. Sok dolgot csak karcolgatni sikerült, pedig mélyebb tárgyalásuk előnyösebb lett volna.

 

Többször hallottam már, hogy magasra teszem a mércét. Lehet, hogy így van. A mozifilmek is magas mércével vannak mérve (természetesen bőven magasabbal, mint a sorozat epizódjai), és többé-kevésbé meg tudnak felelni neki. Nem mindenben, de ezt soha nem is állítottam róluk. Ami nem tetszett az EP1-6-ban, azt már bőven részleteztem ebben a fórumban. Nem fogom a mércét lejjebb vinni csak azért, hogy több dolog tetsszen - ennek semmi értelmét nem látom. Megnézem az epizódot, véleményt alkotok róla, és vagy nem nézem meg többet, vagy elő fogom venni később is, ennyi az egész.

 

Persze ez a Te dolgod, csak megemlítettem én hogy érzem. Jómagam nem egységesen ítélek meg dolgokat, mert nem árt előtte súlyozni kicsit, vagy esetleg megnézni mi célt szolgál. Nyilván nem lehet ugyanolyan elvárással leülni egy SW mozifilm és egy TCW epizód elé, mint ahogy nem lehet egyszerre említeni egy gyerek rajzot pl. egy Monet művel. Ettől független mind a kettőben meg lehet találni a szépet és jót, csak máshogy. Én nem érzem úgy, hogy leszállítottam volna az igényeimet csak azért, hogy tetszen a sorozat. Ezzel magamat csapnám be.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha túl gyorsan öl, elképzelhetetlenül sok bomba kell egy galaxis(!) kiirtásához,

Ezt nem értem, a Galaxist senki sem akarta kiírtani, ez eleve baromság lett volna, hiszen egyrészt a háborút mozgató alakok mind élőlények, és nem hiszem, hogy Gunray vagy Palpatine szívesen uralkodott volna egy holt galaxison, nem, hogy ők maguk is felforduljanak. Szóval, ez csak és kizárólag néhány kulcsfontosságú terület elpusztíására lett kifejlesztve. A Galaxist kiirtani minden szempontból badarság, és nem is tudom, honnan jön ez az elképzelés.

 

Persze ez a Te dolgod, csak megemlítettem én hogy érzem. Jómagam nem egységesen ítélek meg dolgokat, mert nem árt előtte súlyozni kicsit, vagy esetleg megnézni mi célt szolgál. Nyilván nem lehet ugyanolyan elvárással leülni egy SW mozifilm és egy TCW epizód elé, mint ahogy nem lehet egyszerre említeni egy gyerek rajzot pl. egy Monet művel. Ettől független mind a kettőben meg lehet találni a szépet és jót, csak máshogy. Én nem érzem úgy, hogy leszállítottam volna az igényeimet csak azért, hogy tetszen a sorozat. Ezzel magamat csapnám be.

Ezzel én is így vagyok teljes mértékben. Persze mindenkinek a saját elképzelése a helyes, de szerintem ez a felfogás korrektebb, mint mindennel szemben ugyanazt az elvárást támasztani. Elvégre az ember egy Trabantba sem úgy ül be, mint egy Ferrariba. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Üdv mindenkinek!

Remek részt láthattunk, a feszültség legalábbis nálam a tetőfokára hágott. Komolyan mondom rég izgultam ennyire egy karakterét, és szerintem ez nagyban köszönhető volt a rövid műsoridőnek is. A 16. perc környékén már nem tudtam elképzelni mi lehet még az elkövetkező pár percben. Szóval nekem bejött ez az egész, és engem például annyira el szokott ragadni az egész sorozat, hogy az általatok említett logikátlanságok nagy része fel sem tűnik :):D

(egyébként ez az első hozzászólásom, de remélem nem az utolsó :D)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Üdv Giskard!

 

Az nagyon jó ha ennyire élvezted mert akkor elérte az epizód (és a sorozat) a célját. :) Egyébként kiért izgultál oly nagyon? Ahsokáért?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Nem néztem meg újra az epizódot, csak beidézem házi fordítócsapatunk :) feliratát:

"A vírus légnemű formájában, ilyen bombák ezreivel kombinálva el fogja terjeszteni a kórt a galaxisban, még erősebben, mint ezelőtt!" Lehet, hogy Dookuék terve más volt, de a dokiból azt nézem ki, hogy hajlana arra, hogy mindent elpusztítson. És a bombák kulcsfontosságú rendszerekbe való ledobása is összepasszol ezzel a tervvel. De egye fene, legyen csak a fél galaxis. Akkor se egyszerűbb a helyzet. :D

 

Ody: Elismerem, hogy kicsit zöld a szemüvegem. Általában bármilyen téren úgy gondolom, lehet "tudománytalan" egy film/világ, alkalmazhat más szabályrendszert, de akkor ahhoz mindig ragaszkodjon. Ez azonban erősen off, és nem is ez a lényeg. Sokkal inkább az, hogy ez a történet egyfelől tartalmaz egy nem kellően kibontott, de erős szálat, és ezzel együtt egy szerintem gyenge szálat is. Ez okozza azt az érzést, hogy nem működik rendesen az epizód. Érzésem szerint dramaturgiailag sokkal többet vesztettek az Iego háttérbe szorításával, mint amennyit nyertek a vírusszál folytatásával.

 

Ami a kapkodás-dialógust illeti, az lassan kabaré lesz, mert mindketten ugyanazt mondjuk. :D Elsőre is értettem, hogy ez a zsúfoltság neked se jött be, ezért próbáltam jelezni, hogy egyetértünk. Legközelebb igyekszem kevésbé kódolni a dolgot.

 

OFF

Minden mozgóképtől elvárok egy bizonyos szintet a történetvezetés tekintetében, legyen az egy 22 perces animációs film vagy egy kétórás SW-mozi. Az, hogy helyesen mérjék fel a játékidő és a karakterek nyújtotta lehetőségeket, majd ezeket a legnagyobb mértékben használják ki, egyformán elvárható mindkettőtől. Ezen belül a formátum lehetőségeihez igazítom az elvárt szintet. Dzséjt hasonlatával élve mindkét típustól elvárom, hogy négy keréken guruljon, lehetőleg gyorsabban, mintha gyalog mennék, és ülni tudjak benne. Az extrák már a formátum sajátosságaiból származnak. A gyerekrajz hasonlatot azért nem tartom helyesnek, mert egy profi csapat terméke a SW és a CW is, akiket meg is fizetnek a munkájukért, tehát jogosan várhatunk el tőlük egy bizonyos szintet.

Szerkesztve: - SimonZ
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami a kapkodás-dialógust illeti, az lassan kabaré lesz, mert mindketten ugyanazt mondjuk. :) Elsőre is értettem, hogy ez a zsúfoltság neked se jött be, ezért próbáltam jelezni, hogy egyetértünk. Legközelebb igyekszem kevésbé kódolni a dolgot.

Ne haragudj, úgy látszik én értetem félre a dolgot. :D Még annyit tennék hozzá az alábbi diskurzushoz, hogy nem baj ha vannak véleménykülönbségek, mert ebből általában olyan építő eszmecserék alakulnak ki, amiknek van értelmes hozadéka. Amúgy nálam erős középmezőnybeli versenyző mind a két vírusos epizód. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Nem néztem meg újra az epizódot, csak beidézem házi fordítócsapatunk :) feliratát:

"A vírus légnemű formájában, ilyen bombák ezreivel kombinálva el fogja terjeszteni a kórt a galaxisban, még erősebben, mint ezelőtt!" Lehet, hogy Dookuék terve más volt, de a dokiból azt nézem ki, hogy hajlana arra, hogy mindent elpusztítson. És a bombák kulcsfontosságú rendszerekbe való ledobása is összepasszol ezzel a tervvel. De egye fene, legyen csak a fél galaxis. Akkor se egyszerűbb a helyzet. :D

Ez a mondat még abszolúte nem jelenti azt, hogy a Galaxis minden egyes bolygóját meg akarják fertőzni. Ez egy szokványos általános kijelentés, mint, hogy "a madárinfluenza végigsöpör egész Európán". Nyilván nem Európa minden egyes országának minden egyes madara fertőződik meg, hanem csak Európa több területe. Szóval, ez egy olyan "csak úgy mondta" dolog, vagy drámai túlzás a félőrült figurától, válaszd, amelyiket akarod. Pláne, hogy az idézett mondat mellett azért elhangzik egy másik is, ami szintén engem igazol: "Minden egyes kulcsrendszerben csak egy bombára lesz szükségünk." Szóval, még félőrült tudós barátunk sem akarta az egész Galaxist megfertőzni, azaz minden bolygót. Ez teljes mértékben hülyeség lett volna, csak stratégiailag fontos terülteteket fertőzött volna meg. Kulcsrendszerből meg nincs milliónyi, ezernyi, de a bombák számából ítélve, még száznyi sem. Sőt, végső soron utnig elég lenne egy helyen egyetlen egyet felrobbantani: Corsucanton. No persze, ezt nyilván Palpatine sohasem engedné meg, legalábbis addig, amíg ott van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: A kulcsrendszerekbe telepítéssel akár még az én verzióm is megállhatna, mint írtam, feltéve, hogy fertőzőképes vírusról van szó. A szövegkörnyezetből és a doki egész karakteréből számomra az következik, hogy a fertőzőképesség miatt egy bomba bőven elég kulcsrendszerenként - a komoly pusztításhoz. Nem olyan volt a mondat hangsúlya, hogy "nehogy többet használjatok, egy bőven elég lesz, nem akarunk nagy pusztítást", hanem jóval elbizakodottabb. De nem baj, legyen túlzás, és tekintsünk el ettől, így is marad probléma ezzel a szállal. Pl. akkor most fertőz a vírus, vagy sem? Ha igen, akkor a végén izolálni kellett volna hőseinket. De szerintem hagyjuk, mert már bőven túl van ragozva ez a nem túl fontos kérdés - az igazán fontos részt kellően hangsúlyoztam az előző hozzászólásomban.

 

Ody: Semmi gond, én sem írtam eléggé egyértelműen. És egyetértek, ha mindenben egyetértenénk, nem lenne miről beszélni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdeklődve olvastam ezt a vitát. Nem tagadom, nálam sem volt nyerő ez az epizód teljesen, de nem tudtam volna konkrétan megfogalmazni, miért is nem. Sok dolog tetszett benne, amit már ti is említettetek, az Iego, az angyal, a megbuherált droidok, Anakin kizökkenése a szinte már túlzott "jó Jedi" szerepkörből - és én hajlamos vagyok arra, hogy az ilyen pozitív tényezőkre koncentráljak, mégha csak részlegesek is, amikor véleményt formálok egy epizódról. Ezért sem nagyon lehet tőlem negatív kritikát látni.

 

Most is csak érzésből tudtam, hogy az egész mégsem stimmel teljesen, de hogy ennek konkrétan az az oka, hogy rossz a forgatókönyv, nem azt a cselekményszálat teszi hangsúlyossá, amelyiket kellene, amelyik az érdekesebb volna a kapcsolódási pontok miatt, sőt, talán az érdektelenebbet teljesen el is hagyhatták volna - nos, erre csak a lenti beszélgetésből jöttem rá magam is.

Hiába, nálam ez a fajta tudatos (bár lehet, hogy ez nem jó kifejezés, de nem jut eszembe jobb) filmnézés nem működik. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha többször látnám, mielőtt írok róla, akkor biztos jobban menne, mert azért előbb-utóbb nekem is feltűnnek a dolgok. :D Csak addigra a többiektől már mindent készen megkap az ember, így részben elvész a felfedezés öröme... ;)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor jó kis hangszálai voltak annak a növénynek. ;) Egyébként nekem nem tűnt fel a hasonlóság.

Egyébként a The Gungan Generalban is volt egy hasonló hiba... Amikor Jar Jar ugyanúgy beszél, mint az állatokkal a Bombad Jediben. Nekem valahogy mindig szembetűnnek az ilyesmik. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Valóban :)

Aranyos volt a kiskölyök.

 

Viszont ahogy az Anakin-Padmé kapcsolatot hatályon kívül helyezte az epizód..... :D Nem tetszik. Anakin kb tudomásul beszi hogy Padmé túlélte, aztán kedélyesen elhumrizál a padawanjával, aztán mindenki megy a dolgára. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ott a klónok, Jar Jar és leginkább, Obi-Wan mellett túl sokat nem tehetett volna, így pont úgy csinált, ahogy azt egy Jedinek kell. Azért a kórházba már nyílván látogatta, sőt, lehet ő kicsit később is hagyta el a Naboot :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, elég feltűnő lett volna, ha sokat törődik Padméval. Sőt, szerintem kívülállók szemében neki Ahsokára kellett jobban figyelnie, róla gondoskodni, mivel ő a tanítványa :D

Akármennyire is próbálkozott, hogy leplezze a dolgot, Obi-Wan végig tudott róla. A Destroy Malevolence-ben is van egy jelenet, amiben látni Obi-Wan arcvonásain. Ráadásul Anakin mindig is óvatlan volt ezen a téren. Akárhogy is leplezte az epizód végén, a többi jelenetben végig úgy viselkedett, hogy nyilvánvalóak az érzései. Például amikor Typho kapitánnyal üvöltözik...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Obi nem tudta. Azt nem vitatom, hogy esetleg gyanakodott, de ha annyira szemet szúrt volna neki, biztos rákérdez a dologra. Anakin az Iego-n is nagyon ingerült volt, mégse volt az az érzésem, hogy Obi tudatába van a fiú érzéseinek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Obi nem tudta. Azt nem vitatom, hogy esetleg gyanakodott, de ha annyira szemet szúrt volna neki, biztos rákérdez a dologra. Anakin az Iego-n is nagyon ingerült volt, mégse volt az az érzésem, hogy Obi tudatába van a fiú érzéseinek.

Szerintem is tudta, legalábbis azt, hogy szerelmes belé Anakin. Erre már csak abból is rájöhetett, hogy az ep2-ben Padménál Anakin kvázi bevalja neki. Igaz figyelmezteti Kenobi, de azért ha az ember 13 évig él együtt egy másik emberrel, elég jól kiismerheti. És Obi-Wan tudta Anakinról, hogy mit számít a figyelmeztetés. Csak mivel jó barátja Anakinnak, inkább nem teszi szóvá, hagyja, hadd éljen. És végül az ep3-ban ott a vallomás: "Anakin a gyerek apja, ugye?" Ezzel mintegy bevallotta, hogy tisztában volt a kapcsolatukkal, csak nem akarta szétzilálni. És a végső "sajnálom" sóhajban talán kicsit az is benne van, hogy nem avatkozott közbe időben, hiszen ha talán nem akarják olyan görcsösen előtte is fenntartani a már amúgy sem létező titkot, segíthetett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.