Ugrás a kommentre

1x19 - Storm Over Ryloth


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A külsőségekből. A rombolók fele olyan mint az EPII-ben, a klónok páncélja is olyan.

Leszámítva, hogy az Acclamator nem romboló, csak csapatszállító, azért sem szerepel olyan sűrűn. De szerintem is, kb. félúton járhatunk, én főleg a sisakokra, a Torrent vadászokra, meg a Delta-7-esekre alapozok (illetve szerparatista oldalon sehol sincsenek még bizonyos űrhajók és földi egységek). Viszont a színek a klónokon már nem rangokat jelölnek, így tuti nem az eleje.

 

Nézőpont kérdése. Az én szemeben már 2 és fél év megvolt a geonosisi csata és a rylothi csata között.

És akkor minden, amit eddig láttunk, hat hónap alatt történik? Aligha, máskülönben baromi sűrű hat hónap lehet. Na meg, már az kizárja ezt a fél éves feltevést, hogy Padmé szvsz még nem terhes, mert ha már csak hat hónap lenne a szülésig, akkor valószínűleg kezdene rajta is feltűnni, főleg a Mystery of a Thousand Moonsra (és csak egy évaddal számolok, hol van még a tervezett másik négy?). Nem beszélve, hogy az orvosdroid tuti kiszúrta volna a terhességet abban az epizódban (és ugye az ep3 arra engedtet következtetni, hogy Anakin és Padmé hosszú hónapok óta nem is beszéltek egymással, míg itt az első évadban elég sűrűn találkoztak is). Szóval, már csak ebből kifolyólag is szerintem minimum másfél év van még hátra a háromból, sőt, lehet akár kettő is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leselejtezték őket a háború végére?

Bezzeg a szepik egy hajót sem vontak ki a forgalomból

Ahogyan a Köztársaság sem selejtezett le egyetlen komolyabb hajót sem... Igazából csak a vadászgépek terén történt változás, meg persze az új generációs klónpáncélzatok váltották fel a régit. Például a V-19 Torrent vadászokat később lecserélték ARC-170esekre, meg az Y-Szárnyú vadászokat is lecserélték V-Szárnyú vadászokra, ami ugyebár a TIE vadász elődje. De az Acclamatorokat egyáltalán nem selejtezték le, vígan és dalolva használták őket még a Birodalom idején is. Igaz, ott már rabszolgahajóként...

 

Nézőpont kérdése. Az én szemeben már 2 és fél év megvolt a geonosisi csata és a rylothi csata között.

Hivatalos források szerint a háború első évének a végén járunk időrendben.

 

Egyébként nem tudom nektek feltűnt-e, de amikor Anakin és Ahsoka vitatkoznak, akkor a "Landing On Teth" című szám hallható a háttérben. Nekem is csak második megnézésre tűnt fel a dolog. Jah, és másodszorra természetesen jobban tetszett. Meg még annyi dolog tűnt fel, hogy Rex hangja valahogy mélyebb, mint a többi klóné. :)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is tetszett a rész. Néha még mindig el tudok csodálkozni, hogy Ahsokát külsőre milyen jól megcsinálták (pl. arcfestések). A fején lévő ékszert eddig mintha nem is láttam volna.

 

A csata vége nem összecsapott lett azzal, hogy anyi fregattot könnyedén le tudtak rendezni. Azt sem értettem, hogy ha úton voltan Obi-vanék, akkor miért nem várták meg őket egy együttes támadással. Vagy esetleg a blokád mögé is beugorhattak volna a légkör határára a hajóikkal. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogyan a Köztársaság sem selejtezett le egyetlen komolyabb hajót sem... Igazából csak a vadászgépek terén történt változás, meg persze az új generációs klónpáncélzatok váltották fel a régit. Például a V-19 Torrent vadászokat később lecserélték ARC-170esekre, meg az Y-Szárnyú vadászokat is lecserélték V-Szárnyú vadászokra, ami ugyebár a TIE vadász elődje.

Az Y-szárnyúak megmaradtak, csak a filmben nem tűntek fel. A Nimbus V-szárnyúaknak pedig nem is lehet közük a csapásmérő Y-szárnyúakhoz, mivel kísérő gépek voltak. :D Nehéz bombázónak ott voltak a PTB gépek, melyeket az ARC-170-esekből alakítottak át. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is tetszett a rész. Néha még mindig el tudok csodálkozni, hogy Ahsokát külsőre milyen jól megcsinálták (pl. arcfestések). A fején lévő ékszert eddig mintha nem is láttam volna.

Szerintem Ahsoka fején az az 'ékszer' padawan státuszát jelképezi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszett az epizód, sokkal jobban, mint a vírusos szál. A karakterekben való elmélyülés nagyon rendben volt, ahogy az űrcsaták is, egyedül azt nem értettem én sem, hogy miért nem küldték ki az összes vadászt elsőre...

 

Jó rész volt, várom a folytatást :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Y-szárnyúak megmaradtak, csak a filmben nem tűntek fel. A Nimbus V-szárnyúaknak pedig nem is lehet közük a csapásmérő Y-szárnyúakhoz, mivel kísérő gépek voltak. :D Nehéz bombázónak ott voltak a PTB gépek, melyeket az ARC-170-esekből alakítottak át. :)

Akkor én tudtam rosszul... Csak tudod a Battlefront II.-ben a bombázó szerepét töltik be a V-Szárnyúak. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A csata vége nem összecsapott lett azzal, hogy anyi fregattot könnyedén le tudtak rendezni. Azt sem értettem, hogy ha úton voltan Obi-vanék, akkor miért nem várták meg őket egy együttes támadással. Vagy esetleg a blokád mögé is beugorhattak volna a légkör határára a hajóikkal. :)

Valószínűleg azért nem várták be Obi-Wanékat, mert ők Acclamatorokkal jöttek, azaz hozták a földi csapatokat. Azok nem rombolók, emiatt sérülékenyek, lomhák, és viszonylag kevés fegyverük van (plusz feleakkorák, mint a Venator, s mint látható, annál nagyobb hajó is volt a hadszintéren). És ha eme Acclamatorok közül egyet is lelőnek, akkor lenulláztak 16 000 klón katonát, 320 74-Z robogót, 80 LAAT-ot, 48 AT-TE-t, és 30 SPAH-t, amikre talán a földi invázió során szükség lett volna, hiszen odalent valószínűleg minimum 329 600 harci droid, 6250 AAT tank, valamint ismeretlen számú STAP robogó vár rájuk. Szóval, egy Acclamator elvesztése, vagy csak sérülése is elég nagy kockázatot jelentett volna, és bizony, ha azokat szembeküldik a Lucrehulkkal, vagy Munificentekkel, akkor a sérülés garantált, de pár valószínűleg oda is vesze.

 

Akkor én tudtam rosszul... Csak tudod a Battlefront II.-ben a bombázó szerepét töltik be a V-Szárnyúak. :D

A Battlefront II baromság SW canon szempontból, semmit se vegyél annak, ami benne van. A V-Szárnyúak már méretükből fakadóan sem lehetnek bombázók, hiszen akkorák, mint egy A-Szárnyú.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felfigyeltem, hogy amikor az első támadásból visszatérnek a vadászok, akkor két osztagot kehet látni Ashoka csapatán kívül. Tehát a többi romboló is elindította a hajóit!

Rosszul láttad. Két Torrent pilóta meg Ahsoka szállt le. Az egészben maradt másik Venatornak teljesen zárva is vannak a hangárnyílásai.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rosszul láttad. Két Torrent pilóta meg Ahsoka szállt le. Az egészben maradt másik Venatornak teljesen zárva is vannak a hangárnyílásai.

Igazad van, összekevertem a keselyűket a torrentekkel. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogyan a Köztársaság sem selejtezett le egyetlen komolyabb hajót sem... Igazából csak a vadászgépek terén történt változás, meg persze az új generációs klónpáncélzatok váltották fel a régit. Például a V-19 Torrent vadászokat később lecserélték ARC-170esekre, meg az Y-Szárnyú vadászokat is lecserélték V-Szárnyú vadászokra, ami ugyebár a TIE vadász elődje. De az Acclamatorokat egyáltalán nem selejtezték le, vígan és dalolva használták őket még a Birodalom idején is. Igaz, ott már rabszolgahajóként...

 

Hivatalos források szerint a háború első évének a végén járunk időrendben.

Hát a CW szerint nem sok csata ment le (Dantooine Muunilist és még az a vízalatti ha jól emlékszem)

A Delta-7-t is lecserélik Eta-2-re

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.