Ugrás a kommentre

Évadértékelés


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Hááát... Zeneileg a TCW van olyan jó, mint bármelyik mozifilm.

A mozifilmben leginkább a Christophsis-i csata, és Ahsoka témái jöttek be a legjobban. Meg az, amelyik Anakin és Dooku párbaja alatt hangzott el.

 

Osztályzataim zeneileg az epizódoknak:

A mozifilm: 4/5

 

Ambush: 3/5

Rising Malevolence: 4/5

Shadow Of Malevolence: 2/5

Destroy Malevolence: 3/5

Rookies: 3/5

Downfall Of A Droid: 1/5

Duel Of The Droids: 5/5

Bombad Jedi: 4/5

Cloak Of Darkness: 2/5

Lair Of Grievous: 3/5

Dooku Captured: 4/5

The Gungan General: 2/5

Jedi Crash: 5/5

Defenders Of Peace: 3/5

Trespass: 5/5

The Hidden Enemy: 5/5

Blue Shadow Virus: 3/5

Mystery Of A Thousand Moons: 4/5

Storm Over Ryloth: 1/5 (Mert igazán semmi újat nem tudott felmutatni, és a zenék egy része már a korábbi epizódokból lett átemelve.)

Innocents Of Ryloth: 5/5

Liberty On Ryloth: 3/5

Hostage Crisis: 5/5

 

Néha képes vagyok csakazért belenézni egy epizódba, hogy belehallgassak a zenéjébe. Remélem majd megjelenik egy jó kis duplalemezes kiadásban... :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Itt az ideje, hogy én is leírjam a véleményem az első évadról. Már akkor bizakodva tekintettem a sorozat elé, amikor híre kélt a készültének. Legfőképpen az villanyozott fel, hogy nem lesz vége az SW –nek, és hetente új kalandokat izgulhatunk végig. A TCW –t tekinthetjük akár az élőszereplős sorozat előfutárának is, ennek szellemében még inkább úrrá lett rajtam a várakozás izgalma. Persze később kiderült, hogy a sorozat főleg a fiatalabbakat fogja megszólítani, ám én bíztam benne, hogy ez nem csap át totális infantilizmusba.

 

A sorozatot nézve, imáim meghallgatásra találtak, mert egy szerethető, és igényes munkát sikerült prezentálnia a Lucas Animtaion –nak. Sokszínű akár az SW univerzum, de mégis megvan az alaphangja, ami végig kíséri, és egy egységes magas színvonalat biztosít. Megkockáztatom, hogy ez a sorozat az eddigi legjobb TV –s Star Wars felütés, ami valaha készült. Hangulatban magasan veri a régi próbálkozásokat, aminek nyilván egyik eredője maga Lucas, aki személyesen bábáskodott a széria felett. Persze mint minden sorozatban, itt is vannak kevésbé sikerült pillanatok, de ezek csak apró momentumok. Vidámabb és komorabb részek váltogatják egymást, bevezetve és megkedveltetve velünk a szereplőket. Mert az első évad szerintem erről szól leginkább; tudjunk együtt lélegezni, és főleg tudjunk azonosulni a karakterekkel. Ami viszont még ennél is fontosabb, hogy a TCW méltó módon mutatja be a klón háborút! Olyan alapot rak le, amire később is bátran lehet hivatkozni. Most már az SW univerzum eme fehér foltja is betömésre kerül végre. A korábbi Tartakovsky féle bohóckodás poénnak elment, de azért kicsit többet vártunk a háború bemutatásától. Itt mindenki megkapja, amire vágyott. Drámai helyzetek, jó sztorik és poénok, plusz fűszerezésként itt-ott még egy kis filozofálás is belefér. Számomra a legemlékezetesebb epizód a Liar of Grievous volt, ami a várakozásokra még rá is tudott pakolni egy lapáttal, annyira jól sikerült. Az atmoszférája és maga az egész történet remekül eltalált, és elsőre rabul ejtett. Remélem a második évadban lesznek még ehhez hasonló részek, annál is inkább mert a fokozatosság elve alapján ott már sötétebb tónusú történeteknek kell dominálniuk.

 

Mindenképpen bízom a jó folytatásban, és kíváncsi leszek vajon sikerül-e megfejelni az első évadot. Egy biztos. Magasan van a léc.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenképpen bízom a jó folytatásban, és kíváncsi leszek vajon sikerül-e megfejelni az első évadot. Egy biztos. Magasan van a léc.

Dave Filoni szerint egy rakat dolgot nem tudtak megvalósítani, mert nem volt kész rengeteg modell...stb. Mostanra már minden készen van, és semmi sem állhat az útjukba. Fantasztikus második évadnak fogunk elébe nézni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Szerintem a legjobb story vonal a Gunray szál lett. Vasárnap megint megnéztem ezt a három részt, és még mindig a kedvencem. Egyszerűen minden benne van ami a Star Wars -ot jellemzi. Humor (Bombad Jedi), akció (Cloak of Darkness) és sötét hangulat (Lair of Grievous). Az is tetszik benne, ahogy egymásra épül a három különböző helyszín, így nem olyan kötött mint a többi hasonló szál. Az íve is remek; a bohókás felütéstől egészen Grievous pokláig jutunk. Számomra egyértelműen a legjobb hármas az első évadból.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a legjobb story vonal a Gunray szál lett. Vasárnap megint megnéztem ezt a három részt, és még mindig a kedvencem. Egyszerűen minden benne van ami a Star Wars -ot jellemzi. Humor (Bombad Jedi), akció (Cloak of Darkness) és sötét hangulat (Lair of Grievous). Az is tetszik benne, ahogy egymásra épül a három különböző helyszín, így nem olyan kötött mint a többi hasonló szál. Az íve is remek; a bohókás felütéstől egészen Grievous pokláig jutunk. Számomra egyértelműen a legjobb hármas az első évadból.

Egyetértek, nagyszerű 3-as lett, az egyik legjobb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a legjobb story vonal a Gunray szál lett. Vasárnap megint megnéztem ezt a három részt, és még mindig a kedvencem. Egyszerűen minden benne van ami a Star Wars -ot jellemzi. Humor (Bombad Jedi), akció (Cloak of Darkness) és sötét hangulat (Lair of Grievous). Az is tetszik benne, ahogy egymásra épül a három különböző helyszín, így nem olyan kötött mint a többi hasonló szál. Az íve is remek; a bohókás felütéstől egészen Grievous pokláig jutunk. Számomra egyértelműen a legjobb hármas az első évadból.

Ilyen sztorivonal/trilógia kategória lehetne majd a következő díjkiosztónál. :para: Biztos a 2. évadban is lesznek összefüggő részek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A második évad ráhangolódását elősegítve a minap, az egyedülálló sztorival rendelkező részeket néztem meg. Nem is gondolnánk, hogy csak öt epizód áll magában, a többi mind kapcsolódik egymáshoz (két és három részes bontásban). Érdekes volt egymás után megtekinteni ezeket a részeket. Nevesítve az Ambush, Rookies, Trespass, Hidden Enemy és Hostage Crisis ötösről van szó. Jellegüknél fogva talán nem számítanánk magvas gondolatokra, mert ugyan mi is férhet bele 22 percbe? Megtekintve a részeket akadnak vaskos cáfolatok is. Yoda tanítása az Ambush- ban, vagy a Rookies -ban bemutatott klón katona élet mind olyan szegmensét mutatja be a klón háborúknak, melyeket eddig nem láttunk. Mégis a legjobban eltalált epizód ebből a szempontból talán a Trespass lett. Remekül lett megfogva sok lényeges kérdés, főleg a Jedik mind béke őrök fellépése érdemel említést. A lovagok klasszikus funkciója ebben a részben mutatkozik meg legjobban. Ami talán kicsit kakukktojás számomra, az a Hostage Crisis. Itt már kitűnik, hogy a második évad felvezetését látjuk kicsit más stílusú epizód mint a többiek.

 

Szóval ha választanom kellene az egyedülálló epizódok közül, én a Trespass -re voksolnék.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval ha választanom kellene az egyedülálló epizódok közül, én a Trespass -re voksolnék.

Nálam a Tresspass volt a legjobb önálló rész, amikor szavaztunk. :nana: Bár a végső sorrendben a Rookies megelőzte.

 

Szerintem az jó, hogy keveredik egy évadon belül az önálló és az összefüggő részek esete, mert mindkettőre szükség van. Épp azért, amit Te is írtál: egy jó történetszálat érdemes tovább vinni, viszont igazán ütős lehet egy olyan epizód is, ahol 22 percben sikerül érzékeltetni egyfajta hangulatot, átadni egy fontos mondanivalót pl. A Tresspass mind hangulatban, mind mondanivalóban sokat ad.

De igazából én a legtöbb önálló részt szerettem. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam a Tresspass volt a legjobb önálló rész, amikor szavaztunk. :nana: Bár a végső sorrendben a Rookies megelőzte.

 

Szerintem az jó, hogy keveredik egy évadon belül az önálló és az összefüggő részek esete, mert mindkettőre szükség van. Épp azért, amit Te is írtál: egy jó történetszálat érdemes tovább vinni, viszont igazán ütős lehet egy olyan epizód is, ahol 22 percben sikerül érzékeltetni egyfajta hangulatot, átadni egy fontos mondanivalót pl. A Tresspass mind hangulatban, mind mondanivalóban sokat ad.

De igazából én a legtöbb önálló részt szerettem. :D

Régebben a Rookies volt a kedvencem, de mára beelőzte a Tresspass épp azért amit mondtál. Egyik epizódban sincs ennyire egyben a mondanivaló.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már nem emlékszem, hogy pontosan milyen sorrendet is adtam meg, de a Trespass nálam ott van a ToP3-ban, az összes epizódot nézve is.

Ráadásul 720p-ben gyönyörűen néz ki. Ez mondjuk elmondható az összes részről. Ezért is szeretném megvenni HD -ben majd, bár még DVD -n se fogják kiadni ahogy most állnak a dolgok. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam a Tresspass összefügg a Defenders of Peace-szel amiben tudjuk hogy egy elkerülhetetlen csatát próbátak elkerüni míg a Tresspass-ban egy elkerülhető csatát kellett megvívniuk

Azért van egy hatalmas különbség a kettő között; a Tresspas -ben nem vesznek tevékenyen részt a csatában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
Végül is nem lett beszámoló a fluxon. :P

Csakugyan. A fluxozást valszeg abbahagytam. Lehet, hogy majd irok még valamikor valamit, de annyira kicsusztam a filmes közegből, hogy valószinübb, hogy valami könyvről vagy Xbox játékról... most egy TCW kritikához meg minimum újrakéne néznem az első évadot. Az se mostanában lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Sikerült újranéznem az első évadot, immár remek minőségben és a sorozat teljes pompájában. A háttérinfók még inkább feldobták a szezont, így már elmondható, hogy a szívem csücske. :) Érdekes volt a második évad tükrében megnézni az első 22 részt, mert jóval szembetűnőbb a kontraszt. Amellett, hogy sokszínű, akár könnyednek is titulálhatnánk. Kellemes egyensúly van a Bombad Jedi féle bohókásság és a Liar of Grivi képviselte darkosabb vonal között. Talán ez a két rész képviseli a két vonulat legszélsőségesebb eseteit, de ami külön pikantéria, hogy még ezek is egy történeti szálban tudnak szerepelni.

A feldolgozott témák is a klasszikus dolgokra hajaznak, nagy léptékben gondolkodnak és nem egyszer a Jedik nagyszerűségét hivatottak bemutatni. Ez a szellemiség végig megy az egész első évadon ami egy kellemes ízt ad az egésznek. A felbukkanó szereplők általában jól ismertek a filmekből, de ez nem baj hisz a TCW-ben egy újabb tónussal gazdagodnak. Mindenki a legjobbját nyújtja, Anakin igazi Jedi lovag a hős; Obi-Wan a mókás beszólásai ellenére az igazi mentor, bölcs Jedi mester. Legjobban talán a Trespass (istenem milyen volt ezt HD -ben megnézni :) ) című epizódban csúcsosodik ki ez a mondanivaló. Nem titkolom, hogy a második évad tudatában még inkább tetszik az első, hisz direkt kontrasztot tapasztalunk, ami még inkább felerősíti az első szezon pozitív vonásait.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így visszagondolva, az első évad tényleg elég vegyes hangulatilag, és noha ez menet közben nem aratott osztatlan tetszést, nekem akkor sem volt ezzel bajom, sőt! Gyerekszemmel pedig egyértelmű, hogy jobban bejött, mint eddig a második, legalábbis nálunk. Beigazolódott, hogy kellenek azok a droidpoénok, és néha lehetne a második évad is könnyedebb - már ha tényleg cél az SW népszerűsítése a legifjabb korosztály köreiben. Nem mondom, hogy nem voltak ilyen pillanatok, de úgy tűnik, nem elég. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így visszagondolva, az első évad tényleg elég vegyes hangulatilag, és noha ez menet közben nem aratott osztatlan tetszést, nekem akkor sem volt ezzel bajom, sőt! Gyerekszemmel pedig egyértelmű, hogy jobban bejött, mint eddig a második, legalábbis nálunk. Beigazolódott, hogy kellenek azok a droidpoénok, és néha lehetne a második évad is könnyedebb - már ha tényleg cél az SW népszerűsítése a legifjabb korosztály köreiben. Nem mondom, hogy nem voltak ilyen pillanatok, de úgy tűnik, nem elég. :)
Az első évad a 'Csillagok Háborúja'. Tökéletesen hozza ezt az átvitt-értelmű koncepciót.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ohnaka nálam az évad legjobb mellékszereplője lehetne, ha még többet szerepelne.

Na és az a kék hogyishívják? :D Fenébe, a névmemóriám mindig vacak volt, ő is szerepel az első évadban :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na és az a kék hogyishívják? :D Fenébe, a névmemóriám mindig vacak volt, ő is szerepel az első évadban :D

Vindi? Ő nem igazán volt kék, inkább fehér.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.