Ugrás a kommentre

Évadértékelés


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Jó, tudom, több kék is volt :D Csak én erre a nagyon népszerű fickóra gondoltam, de mint látod, aztán még a nevét is megtaláltam :D
Én is furcsállom Bane győzelmét. Bár Ohnaka is csak két részen keresztül szerepelt, mégis sokkal jobban megérdemelte volna a győzelmet.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bane csak egy részben szerepelt, de mindenkinek annyira bejött az évad zárásra a karakter, hogy azért lett első :D Te is áradoztál róla :P Na de ez akkor volt.

Én még most is áradozok róla... :P Nem igen volt még a sorozatban olyan karakter, aki felül tudta volna múlni Dooku grófot, de Bane ezt is elérte. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bane csak egy részben szerepelt, de mindenkinek annyira bejött az évad zárásra a karakter, hogy azért lett első :D Te is áradoztál róla :P Na de ez akkor volt.
Igen, remek karakter, de mostanában változott a véleményem. Ohnaka sokkal eredetibb lett. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, remek karakter, de mostanában változott a véleményem. Ohnaka sokkal eredetibb lett. :D

Engem egy idő után idegesített az, amit a kalózok műveltek... Elkapják Dooku-t, és váltságdíjat követelnek, eddig oké. Még az is belefér, hogy még a Jediket is elkapják, hogy megsokszorozzák a jutalmukat. De azért az már kicsit előre meggondolatlan, és logikátlan cselekedet volt, hogy még a váltságdíjat szállító szenátorokat is el akarják kapni, még több váltságdíj fejében. Mégis meddig akarták ezt csinálni? Amíg foglyul nem ejtik az egész szenátust, és már magának a főkancellárnak kell vinnie a váltságdíjat? Aztán őt is elkapják, utána pedig el akarják adni az összes eddigi túszt a CIS-nek, és annak a követeit is sorra elkapják... :D Hiába... Kalózok. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt azért ne feledd el, hogy az a hajó lelövés partizán akció volt. Ohnaka nem tudott róla. Innentől kezdve nincs is miről beszélni. :evil:

Nem is arra az akcióra gondoltam... Hanem arra, amikor Ohnaka (Turk Falso manipulálására ugyan, de ezt most lényegtelen ebből a szempontból) kiküldte az állítólagos "hadseregre" a tankokat, akkor mondta az egyik tank vezető kalóz, hogy ha Jar Jar valóban egy köztársasági képviselő, akkor érte is jó pénzt kaphatnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 évvel később...

Szerintem az összes évad közül ez a legjobb. A második évad is egész jó lett, a harmadikon már majdnem bealudtam. A negyedik évad nézésekor már a fejemet fogtam valamint a hajamat téptem. Az ötödik sem lett rossz, de nálam marad az első és második a kedvenc. A hatodikból pedig még nem láttam egy részt sem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az összes évad közül ez a legjobb. A második évad is egész jó lett, a harmadikon már majdnem bealudtam. A negyedik évad nézésekor már a fejemet fogtam valamint a hajamat téptem. Az ötödik sem lett rossz, de nálam marad az első és második a kedvenc. A hatodikból pedig még nem láttam egy részt sem. :)

 

Nekem az lenne a kérdésem, hogy a 3. évadon miért aludtál be, illetve, hogy a 4. évadnál miért fogtad a fejedet és tépted a hajadat? Mert szép dolog, hogy így volt, de mi az oka?

 

Apró megjegyzés, hogy ez a topic csak az 1. évaddal foglalkozik. Évadértékelős topic minden évad külön szekciójában található!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első évadot én inkább csak szárnypróbálgatásnak nevezném, amelyen persze így is nagyon jól szórakoztam, mert voltak kitűnő részek, de ha ez a színvonal maradt volna végig a sorozatban, akkor elképzelhető, hogy nem néztem volna tovább. De szerencsére nem így lett. :)

 

Nálam egyébként a komolyabb irányba történő változást az jelentette, amikor a Konföderáció erői lembombáztak egy civilekkel teli várost Ryloth-ban. S bár ezt a háborús bűntényt csak messziről mutatták, szerintem már az is mérföldkövet jelentett, hogy egyáltalán utaltak a készítők polgári áldozatokra. Persze, ehhez hozzá tehetném, hogy a "rossz oldal" már előtte is győzni tudott, hisz a címszereplő a Lair of Grievous-ban megmutatta, hogy miért is rettegik a nevét, de ez a rylothi bombázás rám nagyobb hatással volt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az lenne a kérdésem, hogy a 3. évadon miért aludtál be, illetve, hogy a 4. évadnál miért fogtad a fejedet és tépted a hajadat? Mert szép dolog, hogy így volt, de mi az oka?

 

Apró megjegyzés, hogy ez a topic csak az 1. évaddal foglalkozik. Évadértékelős topic minden évad külön szekciójában található!

 

(A The Clone Wars animációs sorozat topicba akartam amúgy írni, csak a téma le volt zárva...)

 

A 4. évadban több dolog miatt is téptem a hajam valamint fogtam a fejem. Pl. amikor eljátszották, hogy Obi-wan meghal valamint beáll fejvadásznak vagy minek, ott már erősen facepalmoztam. Meg Darth Mault is minek kellett visszahozni... Nekem az egyik kedvenc karakterem, csak nem értem, minek hozták vissza.

A 3. évad meg valamiért nem jött be. Főleg azért Ventresses történetszál miatt. Engem az valahogy nem érdekelt, az az évad meg ha jól tudom, vele foglalkozott leginkább (javíts ki, ha nem így van, már régen láttam a 3. évadot).

Nálam az első évad marad az örök kedvenc. Utána jön a második, aztán az ötödik, utolsó helyen pedig a harmadik és negyedik évad áll.

De hát ízlések és pofonok, nem lehetünk egyformák. :)

 

Az biztos, hogy volt az évadban pár olyan rész ami méltán kerülhet a sorozat legjobbjai közé.

 

Nekem például az egyik kedvenc részem az évadból, amikor Anakinék egy űrexpresszen vannak vagy min, és ott van Grievous is. Azt hiszem, az ötödik rész. Persze ezenkívül is van egy csomó jó rész. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 7 hónappal később...

No, kiveséztem az első évad BD-jét. A sztoriról most nem írnék, arról már ejtettem pár szót korábban, összességében nem változott a véleményem. Talán csak annyiból, hogy sokkal jobban várom a TCW 2.0-t, azaz a harmadik évad felénél beköszöntő változást. Ezek a sztorik is jók, sőt, a Jedi-duó, a Tresspass, a Ryloth-trilógia, ezek egyenesen zseniálisak, a de nagyon érződik már így, a többi rész ismeretében, hogy itt még az alkotók ekresik az utat, kevés az "asset" (az alkotók nevezik így a karaktereket, űrhajókat, bútorokat, szóval minden objektumot, amit le kell animálni). Inkább az extrákról említenék pár szót.

Minden rész kapott egy-egy kisfilmet, amik azon túl, hogy sok jópofa apróságot elmondanak, engem inkább az őszinteséggel nyűgözött le. Filoni és társai ha nem is csicseregnek hosszan egy-egy epizódról, mindig van egy elejtett megjegyzés, egy kicsúszó mellékmondat, ami tükrözi a véleményüket egy-egy epizódról. Nagyon tetszett a Bombad Jedi alatt Filoni bevezetője ("Jar Jar... yah... this episode... hm..."), vagy a Downfall of a Droidnál sem rejtették véka alá, hogy miért lett olyan hányaveti az az epizód. És ami még kifejezetten meglepett, hogy George Lucas milyen mélyen benne volt ebben az évadban. Eddig azt hittem, hogy vele néha leültek, láttamozták a dolgokat, aztán ő meg bólintott, azt csók. Frászt! Több epizódnak egyenesen ő szállította az alapsztoriját, például a Mystery of a Thousand Moonst, és rengeteg ötletet adott a készítőknek, például a Lair of Grievousnál Grievous előéletének elkészítésében. Ezek csak egy-egy példák, de talán nincs is olyan epizód, aminek betekintő filmjében nem hangzik el, hogy "George nagyos konkrét volt ebben-abban."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, hogy írtad, de Lucas munkamódszerét ismerve nála már a bősz bólogatás is "végig benne van" dolog. Szóval, hogy csak ötleteket dobott be, max., mint Maul feltámasztása. Arra nem számítottam, hogy komplett sztorikat is szállított - még ha nem is megírva, de mindenképpen ő találta ki őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Nekem ebből az évadból még mindig a Lair of Grievous a kedvencem. Szerintem az egész sorozat egyik legkülönlegesebb és legjobb része.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ejha! közel 6 éve nem volt itt bejegyzés! :)

Tegnap este néztem meg az utolsó részeket ebből az évadból. Nagyon régen láttam már, így igazi felüdülés volt végigizgulni.

Az évad legjobb részei az Innocents of Ryloth és a Hostage Crisis voltak.

A Ryloth trilógia második epizódja megható volt, hogy a klónok bármennyire is klónok, mégsem tudják levetkőzni, vagy inkább nem tudták a klónozók kiírtani az emberi érzelmeket belőlük. Hiába éltek parancsuralmi helyzetben, mégis felül tudtak emelkedni a beléjük programozott gyilkos ösztönökön és egészen szerethető karakterekké váltak. Ebben a részben nem Obi-Wan az igazán fontos főszereplő, hanem a két, külön utakon járó klón!

 

A Hostage Crisis pedig Bane miatt, a zsenialitása miatt vált kedvencemmé!

A TCW nagyon erősen kezdett.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A szavazás topikban arról a szavazásról beszéltünk ami az évad végén volt. :) Ezért nem találtál ott bejegyzést hat éve.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.