Ugrás a kommentre

Sors


Donát

Ajánlott hozzászólás

Köszi Ody... nem is gondoltam, épp azért nem, mivel ez tulajdonképpen csak egy kis irónia volt ... csupán lemaradt a végéről a szmájli! ;)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami a hitemmel nem összeegyeztethető azt nem hiszem el. PL evolúció. Érdekes elmélet, csak kár hogyha közelebbről megvizsgálnánk (voltak erre példák és ígérem keresni is fogok erre bizonyítékot) hogy az evolúció elmélet nem teljesen állja meg a helyét.

Na, az ilyet nevezik fanatikusnak. Az egészségtelen, és személy szerint undorodom, sőt, az emberi faj eme példányait gyűlölöm olyan tiszta szívemből, hogy puszta kézzel ki tudnám tépni a szívüket, ha lehetőséget kapnék rá.

 

így van, rengeteg példázat és példabeszéd van benne, amit nem elhinni kell, hanem megfontolni.

De te azt mondtad, hogy: "minden szót elhiszek". Na most akkor magad ellen beszélsz, vagy magad se tudod, mit hiszel?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, az ilyet nevezik fanatikusnak. Az egészségtelen, és személy szerint undorodom, sőt, az emberi faj eme példányait gyűlölöm olyan tiszta szívemből, hogy puszta kézzel ki tudnám tépni a szívüket, ha lehetőséget kapnék rá.

Megszállt a sátán. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Dzséjt... ez rendkívül jól esett.

Aszem nem tanácsos fórumtalira mennem, mert még kitéped a szívem ;):D

 

Nem mondtam ellent magamnak. A példázatok NEM VALÓDI TÖRTÉNETEK, hanem egy adott dolog könnyebb megértését hivatottak szolgálni. Sok ilyen példázat és példabeszéd van a Bibliában.... ezt is "elhiszem" de ezek a példázatok nem ... hogy mondjam... tények, hanem az egyszerűbb megértést segítő példák.

 

...

 

Már bánom, hogy egyáltalán leírtam mindezeket.... mert csak a gúnyolódás és szív kitépkedés megy. Pedig azt hittem ezt tényleg egy korrekt fórum, tele jó arcokkal!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már bánom, hogy egyáltalán leírtam mindezeket.... mert csak a gúnyolódás és szív kitépkedés megy. Pedig azt hittem ezt tényleg egy korrekt fórum, tele jó arcokkal!

Ne bánd, legalább kibújt egyesekből a sátán. ;) Egyébként Dzséjt remélem nem rád gondolt a szívkitépéssel, mert azt helytelenítem és elítélem. Többet ne is írjon ilyen radikálisan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hm... Ezekiel 25:17 jut most így ezen hozzászólások után az eszembe:

Az igaz ember járta ösvényt mindkét oldalról szegélyezi az önző emberek igazságtalansága és a gonoszok zsarnoksága.

 

Áldott legyen az, ki az irgalmasság és jóakarat nevében átvezeti a gyöngéket a sötétség völgyén, mert Ő valóban testvérének örizője és az elveszett gyermekek meglelője.

Én pedig lesújtok majd Te reád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal és amazokra is akik Testvéreim ármányos elpusztítására törnek!

És majd megtudjátok, hogy az én nevem az Úr amikor szörnyű bosszúm lesújt rátok!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mondtam ellent magamnak. A példázatok NEM VALÓDI TÖRTÉNETEK, hanem egy adott dolog könnyebb megértését hivatottak szolgálni. Sok ilyen példázat és példabeszéd van a Bibliában.... ezt is "elhiszem" de ezek a példázatok nem ... hogy mondjam... tények, hanem az egyszerűbb megértést segítő példák.

 

...

 

Már bánom, hogy egyáltalán leírtam mindezeket.... mert csak a gúnyolódás és szív kitépkedés megy. Pedig azt hittem ezt tényleg egy korrekt fórum, tele jó arcokkal!

Akkor azt nem elhiszed, hanem megérted. Nem ugyanaz! Magyarul, te nem "minden szót elhiszel", ami ugye fanatizmus, és az ilyenek tornyoknak vezetnek neki utasszállító repülőket. Hanem te "megérted a Bibliát" és ezáltal hiszel abban, amit képvisel (mert egy könyvben hinni megint csak baromság). Nem mindegy, mert az utóbbi esetben a szívedet is a helyén hagyom ;)

Bánni meg ne bánd a véleményed, amíg az nem fanatizmus.

Bár ez az "evolúciós elmélet hülyeség" dolog baromi meredek, és ha személyesen beszélgettünk volna, akkor most már jönnének a keresztkérdéseim, de igazság szerint nem nagyon hiszem el, hogy nem hiszel benne. Nem, ha tényleg a tudománynak szenteled az életed. Mert a hit és a tudomány megfér egymás mellett, de a tudomány és a Biblia már nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Klónozás: nem azonos a teremtéssel, ezt azért tisztázzuk. Ami nagyon vita tárgya jelenleg, hogy szabad-e egy olyan valamivel kísérletezni, amiből akár ember is lehetne/lehetett volna. Jónéhány éve rágott csont, de ha már emberi jogoknál tartunk, azért vannak fontosabb problémák is. (Csak azokról beszélni ugye nem szokás)

 

Evolúció: tényleg nem bizonyított, mint ahogy a többi magyarázat sem. Én hiszek benne, magánügy. Tudományosan az számít bizonyítottnak, amit a megfelelő pénz belefeccölésével bármikor reprodukálható, és ugyanazt az eredményt adja mint az első esetben.

 

Egyéb Biblia-dolgok: épp most tanulgatom, hogy az 5. a 6. és a 10 csapás bizony Bacillus antracis (lépfene).....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ne. Kedves Oldie. Hallottál te már az FMRI-ről? Ha nem, járj utána. Pontosan megmondják az orvosok, tudósok, stb. hogy pontosan melyik agyilebenyben stimulálódik a szeretet, stb., minek a hatására.

 

Olyannyira, hogy ezeket immáron vásárlás ösztönzési célokra is használják. Megnézik, hogy a vásárló tudatalattijában milyen érzések stimulálódnak egy-egy márka kiválasztása esetén, és erre építenek a későbbiekben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ne. Kedves Oldie. Hallottál te már az FMRI-ről? Ha nem, járj utána. Pontosan megmondják az orvosok, tudósok, stb. hogy pontosan melyik agyilebenyben stimulálódik a szeretet, stb., minek a hatására.

 

Olyannyira, hogy ezeket immáron vásárlás ösztönzési célokra is használják. Megnézik, hogy a vásárló tudatalattijában milyen érzések stimulálódnak egy-egy márka kiválasztása esetén, és erre építenek a későbbiekben.

Igen hallottam róla :P De nem ebben a formában gondoltam rá, vagyis nem teljesen, csak már kséő van ahhoz hogy pontosan fogalmazzak :D

A hitet melyik agylebennyel lehet stimulálni? ;) Mert ennyi erővel akkor minden csak "virtuális" :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: ez a mondatod fején találta a szöget... és abszolút igazad van... így engedemeddel és mindannyiótok engedelmével helyesbíteném magam....

 

Dzséjt írta: "mert egy könyvben hinni megint csak baromság"

 

Abszolút igaz... a pontosítás így szól... a könyvet (Bibliát) ichlető Istenben hiszek!

 

Amúgy a fanatizmus... pláne amit te hoztál példának ... abszolút távol állnak tőlem. Nem vagyok egy őrjöngő fajta, sőt!

 

Az evolúcióról alkotott véleményemet meg mégiscsak tartanám... azt hiszem nem bántok vele senkit, a világ nem működik emiatt másként ... sőt, a ti életetek sem lett sem kevesebb sem több emiatt!

 

Darth Krande... a klónozás nem azonos a teremtéssel... így ahogy mondod. És etikailag máig komoly kérdés, így van. De mégiscsak más mint a természetes úton történő "életadás egy gyermeknek a születéskor."

Itt élet (létrehozásáról) van szó... Igen.. nem egészen azonos a teremtéssel, ezért is írtam a lentebbi hsz-emben, hogy:

 

"Hát nem is tudom, hogy mondjam ki, de végül is ha nagyon érdekesen és durván akarunk fogalmazni, akkor akár mondhatjuk, hogy az általunk kreált / készített / létrehozott "élet" felett istenek vagyunk. Bár ez szerintem igencsak erőltetett példa... vagy nem tudom...."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Evolúció: tényleg nem bizonyított, mint ahogy a többi magyarázat sem. Én hiszek benne, magánügy. Tudományosan az számít bizonyítottnak, amit a megfelelő pénz belefeccölésével bármikor reprodukálható, és ugyanazt az eredményt adja mint az első esetben.
Nem tudom, de szerintem aki nem hisz az evolúcióban az csukott szemmel figyeli a világot. Ez nem hit kérdése, ez a történelem megkérdőjelezése.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, de szerintem aki nem hisz az evolúcióban az csukott szemmel figyeli a világot. Ez nem hit kérdése, ez a történelem megkérdőjelezése.

Evolúció, mint fogalom biztos létezik, de a bibi ott van, hogy ez külső hatásra ( tudatos változtatásokat előídézve) illetve belső folyamatként redukálódnak ( minden a természetre van bízva). Elég sok állatfajnál megfigyelhető, hogy az evolúció nem más miatt, mint megfigyelésből, tanulásból jön létre. Ilyen pl a majmok eszközhasználata de még lehetne sorolni. Másrészről "önerőből", gondolkodás útján zajlik a fejlődés, erre nagyon jó példa a sok közül az egyes városi varjak viselkedése, akik a diót pl tudatosan az jelzőlámpás útkeresztedődésekre rakják, kihasználva amíg a kocsik állnak. Majd felrepülnek a legközelebbi villanyoszlopra és várják amíg a diójukra ráhajtanak az autók. A lámpa újra pirosra vált, ők pedig szépen leszállnak és megeszik a feltört diót. ;) De mondom, sorolni lehet még a hasonlókat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szegény Riddicket jól letámadtátok! :) (Érzem ebből ban, vagy öldöklés lesz :evil: ) Egy-két tag, nagyon lekezelő post-ot írt érzésem szerint. Oké, Riddick vallásos, nem hisz az evolúcióban, de ő nem akarta a hitnézeteit rátok erőltetni, csak leírta a témával kapcsolatban. Nekem nem Riddick tűnt elvakultnak... :lol:

És most kihangsúlyozom, nem abban foglalok állást, hogy a vallás alázza 5-0-ra a tudományt vagy fordítva, hanem abban, ahogyan írtatok a srácnak, aki véleményem szerint, nem akarta kiterjeszteni a hitét, hanem inkább szavakba foglalta, a témával kapcsolatban válaszolt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Riddickhez intézném az egyik kérdésem, hátha tudja rá a választ, remélem. :)

Tehát ugye a Biblia nagyjából két részből áll Ótestamentum és Újtestamentum. Miért van az, hogy az Ótestamentumban Istent megítélésem szerint nagyon kegyetlennek ábrázolják?! Lásd özönvíz, csapások stb, míg az Újtestamentumban sokkal szelídebb az ÚR? Van egy sejtésem de nem fejtem ki.................megvárom a választ.

Nem hiszek a Sátánban, csak az emberi gonoszságban és a hozzákapcsolódó egyéb "pozitív" tulajdonságokban, tettekben.

 

Oldie: Nézdd meg, az emberek már régóta Istennek hiszik magukat, ezért tartunk ott, ahol! Aztán Földanyánk egy nap után megunja, illetve már kezdi unni és beint, akkor meg lesz sírás-rívás. :)

 

Másik a hit és a tudomány megférnek egymás mellett, a legnagyobb tudósok mind hívők voltak. Sőt az emberek többsége mindkettőt túlmisztifikálja, szerintem.

Csak az evolúcióról jutott eszembe. Nálunk külön tárgy és az egyik hallgató mondta az oktatónak, hogy csak röhögni jár be az előadásokra, mert az egész baromság. Szép! Egyébként nekem semmi gondot nem okoz, hogy elfogadjam az evoluciót és a teremtést, nálam jól elvannak együtt.

:evil::):lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes! De a miértre még mindig nincs konkrét válasz.

Isten miért büntet az óban és miért kegyelmesebb az újban? Mi változott, mert az emberek nem és a bűnök sem.

Viszont már értem, hogy a zsidók, miért várják még mindig a Messiást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A bűnnek büntetés a következménye.

Az Újszövetségben a testté lett Igét (Jézus Krisztust - akinek eljövetelére Isten az Ószövetségben ígéretet adott -) bűntette meg mindannyiunk bűnéért. Ezért kegyelmesebb az Újszövetségben.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most jutottam el, hogy megnézzem ezt a videót. Az utolsó mondattal teljesen egyetértek. Magam se mondhattam volna másként. :)

 

Viszont az engem kicsit frusztál amit a fiatal srác mondott, hogy az létezik amit a tudományágakkal vizsgálni lehet.....háááááát, én ebben nem vagyok biztos. Nagyon körmönfontan nyilatkozott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.