Ugrás a kommentre

Obi-Wan Kenobi


Obi1

Milyenre értékeled Obi-Wan jellemét?  

66 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyenre értékeled Obi-Wan jellemét?

    • Béna
      2
    • Jellemtelen
      0
    • Elmegy
      3
    • Jófej
      32
    • A kedvenc karakterem
      29


Ajánlott hozzászólás

Dzséjt: A Jedik nem azt gyanították, hogy Sidious = Palpatine, hanem azt, hogy Palpatine-nak valamilyen köze van Sidioushoz. Hogy milyen, azt nem tudták pontosan, az csak a legrosszabb verzió volt, hogy a két személy ugyanaz. Pont ezért küldték az akcióban legjobb Jediket szerteszét (Yoda+Obi-wan), hogy végetvessenek a háborúnak, és aztán kiugrasszák a nyulat a bokorból. Csak nem számítottak rá, hogy Sidious előbb ugrik, mint hogy azt ők várnák - Palpatine képében. Amikor Anakin meghozza a hírt a Sithről, Windunak már nincs választása, azokkal kell mennie, akik ott maradtak. Pontosan az a tény mutatja, hogy mennyire nem voltak képbe, hogy szétküldték a legjobb mestereket (Obi-wan, Yoda). Tudták, hogy támadás készül, tudták hogy a sötét oldal körüllengi Palpatine-t (ami azonban még nem jelenti azt, hogy Ő Sidious, erre nem jöttek rá, hisz maga Windu is megdöbben, amikor Anakin közli vele a tényt), csak érezték, hogy a Sithnek van valamilyen befolyása a főkancellárra.

 

De összességében a Jedik alaposan le voltak maradva, ha Anakin előtt nem tárja fel magát Sidious, úgy mentek volna a kancellári irodába, hogy még a fénykardjaiktól sem kellett volna a Sith-nek zavartatnia magát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: A Jedik nem azt gyanították, hogy Sidious = Palpatine, hanem azt, hogy Palpatine-nak valamilyen köze van Sidioushoz. Hogy milyen, azt nem tudták pontosan, az csak a legrosszabb verzió volt, hogy a két személy ugyanaz. Pont ezért küldték az akcióban legjobb Jediket szerteszét (Yoda+Obi-wan), hogy végetvessenek a háborúnak, és aztán kiugrasszák a nyulat a bokorból. Csak nem számítottak rá, hogy Sidious előbb ugrik, mint hogy azt ők várnák - Palpatine képében. Amikor Anakin meghozza a hírt a Sithről, Windunak már nincs választása, azokkal kell mennie, akik ott maradtak. Pontosan az a tény mutatja, hogy mennyire nem voltak képbe, hogy szétküldték a legjobb mestereket (Obi-wan, Yoda). Tudták, hogy támadás készül, tudták hogy a sötét oldal körüllengi Palpatine-t (ami azonban még nem jelenti azt, hogy Ő Sidious, erre nem jöttek rá, hisz maga Windu is megdöbben, amikor Anakin közli vele a tényt), csak érezték, hogy a Sithnek van valamilyen befolyása a főkancellárra.

Tök jó, hogy ezt majdnem szó szerint leírtam neked címezve a 2007. Oct. 14. - 17:08

postomba. Amúgy a "legrosszabb félelem" is gyanú, hiszen felemerült bennük ez a lehetőség és ezt Windu kimondja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak ott volt, egy bolygón, de az messze nem azonos hely. Dookuhoz viszont már szánt szándékkal ment. Ahogy az ep3-ban Sidioushoz is. Yoda két film alatt négyszer bizonyította, hogy harcban sem kismiska.

 

 

Mace Windu, Ki-Adi-Mundi, Plo Koon, Aayla Secura, Luminara Unduli, Barriss Offee, Stass Allie, Shaak Ti, Bultar Swan, és még páran, akik túlélték a geonosisi csatát. Akik az arénában történt mészárlás után még klónokat vezettek a csatatérre, és onnét is visszajöttek. Akik az utolsó pillanatig harcoltak a klón háborúban. Szerintem ők sem mezei kis akrobaták.

És szerintem Obi-Wan is benne lett volna az egy percen belül lemészárolt Jedik listájában, ha Sidious ellen megy. Windu is csak azért maradt talpon, mert kellett Sidinek valaki, akit aljas gyilkosnak állíthat be Anakin előtt, máskülönben ha nem is egy percen, de kettőn belül ziher, hogy kinyírta volna (hiszen egyszer olyan tisztán mellbe döfhette volna, hogy azt kihagyni vétek volt).

Azt meg azért meredek nekem, hogy azért, mert három Jedit megölt Sidious, akivel csak Yoda tudta felvenni a versenyt, aki a többiekkel ellentétben puszta kézzel hárította Sidious villámait, amitől Windu szépen átsült, akkor már mind a 10 000(!!!!) Jedi bénaharcos.

Dzséjt, azt senki sem mondja, hogy Obi-wanon kívül mindenki béna, én csak azt jegyeztem meg, hogy arra nincs bizonyíték, hogy voltak jobbak nála, míg arra van, hogy ő azért elég jó volt. Lehet, hogy ő is simán odaveszett volna, ha Winduékkal megy, de neki az volt a sorsa, hogy életben maradjon, mert küldetése volt: ő az ,aki végül megállítja Vadert a Mustafaron (másnak szerintem nem is sikerült volna), megmenti Padmét attól, hogy ott haljon meg az ikrekkel együtt, és ő az, aki Luke-ra vigyáz majd vagy 20 évig. Ő nem az a fajta, mint Anakin, aki látványos akciókkal vívja ki a tiszteletet, inkább ésszel áll a dolgok elintézéséhez, de ha tettekre kerül a sor, nem okoz csalódást.

És nem hiszem, hogy Vader legyőzése ne lett volna nagy dolog, hiszen Anakin híresen jó kardforgató lett addigra, Dookut is simán legyőzte. És amit a végső párbajban ketten művelnek Obi-wannal, azt szemmel alig lehet követni, valami elképesztő. Ugyan egy könyvben (Approaching Storm) olvastam, hogy Luminara Unduli is valami fantasztikusan bánt a fénykarddal, amit akkor Anakin is csak csodálni és irígyelni tudott, de ez még az Ep2 előtt játszódott bőven, azóta volt ideje a fiúnak is felfejlődnie.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, azt senki sem mondja, hogy Obi-wanon kívül mindenki béna, én csak azt jegyeztem meg, hogy arra nincs bizonyíték, hogy voltak jobbak nála, míg arra van, hogy ő azért elég jó volt.

Persze, hogy nincs, mert éppen 6x2 órába nem fért bele 10 000 Jedi lovag. De megfordítva a dolgot, arra sincs egy fikarcnyi bizonyíték sem, hogy Obi-Wannal nincs jobb. És csak nem zárom ki annak a lehetőségét, hogy amit nem látok, az nem is létezik. 10 000 fő, ez egy elég nagy szám, és Obi-Want éppen elégszer láttam pofára esni, hogy azért ne tartsam a legjobbnak. Mert a legjobb az annyit tesz, hogy jobb minden Jedinél, Yodánál, Windunál, Anakinnál, mindenkinél. Holott három Sithből kettő azért csak-csak legyőzte. Én ezzel a legjobb jelzővel, meg második legjobbal nem vagyok kibékülve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert a legjobb az annyit tesz, hogy jobb minden Jedinél, Yodánál, Windunál, Anakinnál, mindenkinél. Holott három Sithből kettő azért csak-csak legyőzte. Én ezzel a legjobb jelzővel, meg második legjobbal nem vagyok kibékülve.

Azért végül mégis csak Obi-wan lett az egyik főszereplő, és nem mondjuk Agen Kolar vagy Ki-Adi-Mundi :) Persze nem feltétlenül azért lesz valaki főszereplő, mert ő a legjobb a maga mesterségében, de a történet szempontjából biztosan jelentős érdemei vannak.

Obi-wanról továbbra is fenntartom, hogy kivételes ember, és lehet, hogy nem ő a legjobb fegyverforgató (bár ismét felhívom a figyelmet a párbajukra Anakinnal, ami erre eléggé rácáfol), és nem a legjobb pilóta (bár erre meg az Ep2-beli Jango Fett üldözés az ellenpélda), és volt rá példa, hogy elfogták, legyőzték stb. vagyis alulmaradt - ennek ellenére mégis tudhatott valami nagyszerűt, ha Qui-Gon mellett ő a második, aki úgy vált eggyé az Erővel, hogy vissza tudott térni - ez ezután már csak Yodának és Anakinnak sikerült. Ez alapján én mégiscsak kimondanám, hogy ők négyen voltak a legkiválóbbak a sok kiváló Jedi közül.

 

A kiválóság nem csak harci ügyesség vagy taktika kérdése, és nem az a mércéje, hogy legyőzi-e az illetőt egy Sith vagy sem. Ilyen alapon Yoda sem lehetne a legjobb, mert őt meg Sidious győzi le (ill. pontosabban felülkerekedik rajta). A legjobbnak lenni sokkal összetettebb dolog, ez is csak ezt mutatja.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-wanról továbbra is fenntartom, hogy kivételes ember

Ezt én is, meg azt, hogy ennek ellenére nem a legjobb.

Amúgy, a halálból való visszatérés nem túl szerencsés példa, mivel erre eleve Qui-Gon tanította meg a film után. A tanítás előtt jó, hogy senki nem tért vissza, utánna meg már nem láttunk igazán sok Jedit meghalni, csak az említett két delikvenst. De, ha a Anakin legyőzi a Mustafaron, Obi-Wan sem tért volna vissza sehonnan, és csak akkor tűnt volna el a teste, ha Vader belelöki a lávába. De Yoda se, ha Sidious meg tudta volna ölni, mert őt is Qui-Gon tanította meg. Tehát Qui-Gon volt e példa szerint a legjobb, mert őt senki sem tanította erre (még az EU szerint sem).

A pilóta tudása viszont iszonyú átlagos, annak ellenére vele van az Erő és egy fürge Delta-7-essel repült be a sziklák közé. Han és Jango az Erő nélkül egy kéteszer nagyobb és lomhább hajóval simán utána csináltak mindent, sőt. A Sagaban csak azok a pilóták nem jobbak Obi-Wannal, akiket lelőttek :) Sőt, az ep3-ban végül is ő is le lett lőve, hiszen a kullancsdroidok rakétája elvégezte a dolgát. Ha nincs Anakin, Kenobiról lehámozzák a gépet.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt én is, meg azt, hogy ennek ellenére nem a legjobb.

Amúgy, a halálból való visszatérés nem túl szerencsés példa, mivel erre eleve Qui-Gon tanította meg a film után. A tanítás előtt jó, hogy senki nem tért vissza, utánna meg már nem láttunk igazán sok Jedit meghalni, csak az említett két delikvenst. De, ha a Anakin legyőzi a Mustafaron, Obi-Wan sem tért volna vissza sehonnan, és csak akkor tűnt volna el a teste, ha Vader belelöki a lávába. De Yoda se, ha Sidious meg tudta volna ölni, mert őt is Qui-Gon tanította meg. Tehát Qui-Gon volt e példa szerint a legjobb, mert őt senki sem tanította erre (még az EU szerint sem).

.

Ilyen konkrét kirtériumok szerint nem igen lehet eldönteni, hogy ki a legjobb. Abban kiegyezhetnénk, hogy Qui-Gon volt a legjobb, de őt meg megölte egy Sith. Anakin is magától tért vissza, hiszen őt se tanította erre senki a köztes huszonegynéhány év alatt (Sidious biztos nem :) ) - vagyis akkor mégiscsak ő volt a legjobb?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin is magától tért vissza, hiszen őt se tanította erre senki a köztes huszonegynéhány év alatt (Sidious biztos nem :D ) - vagyis akkor mégiscsak ő volt a legjobb?

Anakin képességeit és státuszát soha nem is vitattam, bár hűségben messze nem volt ő a legjobb :) Viszont Erőben mindenképpen nagy volt. De ha jól láttam a topik címe Obi-Wan Kenobi és nem Anakin Skywalker vagy Qui-Gon Jinn :)

Nálam a legjobb eleve azt jelenti, hogy mindenben magasan a társai fölött áll. Egy Jedi esetében ez a legyőzhetetlenség párbajban, a kisujjal való űrhajóröptetés az Erőben. Mivel Kenobi kétszer is szarvashibát követett el párbajban, amit az ellensége lazán kihasznált, azon túl nem tudott kivédeni egy folytást az Erővel, de még egy felé zuhanó hatalmas gépezetet sem tudott megállítani, így ezeket a kritériumokat számomra messze nem teljesíti, ergo nem lehet a legjobb. Egyvalamiben volt a legjobb, humorban, a többi Jedi elég sótlan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: A hsz-ed második felével vitatkoznék. Biztos vagy benne, hogy egy Jedi esetében a legjobb pusztán a kardvívást, és az Erő használatot jelenti? Vajon ki a jobb Jedi? Aki lekaszabol minden útjába kerülő ellenfelet, hősies és legyőzhetetlen (mint Anakin Jediként a 3. részben), majd átáll a Sötét oldalra, vagy aki végig bölcsen, valamivel átlag feletti harctudással kitart a Jedi-rend mellett (Obi-wan)?

 

Vagy az a lázadó szellemű lovag, aki sosem volt mester, de jobban ismerte az élő erőt, mint bárki más (Qui-Gonn)? Közülük vajon ki a legjobb? És akkor Yodát még nem is említettem! A véleményem az, hogy nincs olyan, hogy legjobb Jedi. Van legbölcsebb, legerősebb, legnagyobb tudású, stb, de legjobb nincs, mert nincs egy olyan skála, ami megmutatná mely képességek milyen arányban esnek a latba (ergo melyik milyen fontos).

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: A hsz-ed második felével vitatkoznék. Biztos vagy benne, hogy egy Jedi esetében a legjobb pusztán a kardvívást, és az Erő használatot jelenti? Vajon ki a jobb Jedi? Aki lekaszabol minden útjába kerülő ellenfelet, hősies és legyőzhetetlen (mint Anakin Jediként a 3. részben), majd átáll a Sötét oldalra, vagy aki végig bölcsen, valamivel átlag feletti harctudással kitart a Jedi-rend mellett (Obi-wan)?

 

Vagy az a lázadó szellemű lovag, aki sosem volt mester, de jobban ismerte az élő erőt, mint bárki más (Qui-Gonn)? Közülük vajon ki a legjobb? És akkor Yodát még nem is említettem! A véleményem az, hogy nincs olyan, hogy legjobb Jedi. Van legbölcsebb, legerősebb, legnagyobb tudású, stb, de legjobb nincs, mert nincs egy olyan skála, ami megmutatná mely képességek milyen arányban esnek a latba (ergo melyik milyen fontos).

Igazad van, én csak kiemeltem a két legjellemzőbb Jedi sajátosságot. De teljes mértékben egyet értek, és végül is ez lenne az én mondandóm is, csak nem sikerült ilyen egyértelműen megfogalmzanom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval akkor most sosem fogjuk megtudni, ki volt a legjobb Jedi :) ?

 

Visszatérve az eredeti szálra, ami miatt a vitának ez a része kibontakozott, úgy pontosítanám a véleményemet, hogy az éppen elérhető tanácstagok közül Obi-wan volt a legkézenfekvőbb megoldás, mikor a kérés felmerült, hogy ki menjen az Utapaura - még ha nem is ő volt a legjobb :) - és ezt a bizalmat végül is megszolgálta. Ebben talán megegyezhetünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán Kenobi az esze miatt volt különleges.Mindíg a józan paraszti eszét használta ha bajban volt és ki is mászott belőle.Az EP3-ban mondja is Grevious, hogy tárgyaló tábornok.Gondolom őt küldték tárgyalni mert az eszével néha el tudta símítani a konfliktust.Számomra nagyobb az az ember aki egy vitás ügyet az eszével észérvekkel győz meg és nem erőszakot alkalmaz.Kenobi ilyen volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán Kenobi az esze miatt volt különleges.

Számomra nagyobb az az ember aki egy vitás ügyet az eszével észérvekkel győz meg és nem erőszakot alkalmaz.Kenobi ilyen volt.

Az esze és a humora nekem is mindig bejön. Ha nem is a legjobb Jedi, de nagyon szimpatikus az Ep3-tól kezdve. És tényleg nem a harcművészet az egyetlen terep, ahol akár Jediként is a kiválóságot meg lehet célozni - sokszor a türelem és a bölcsesség nagyobb erények (ez a mai életben is így van).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(megölni, miközben harcol vele, vagy megölni, mikor már magatehetlenül, megcsonkítva fekszik, szintén két külön lelkiállapotot igényel, mert két különböző tett).

Az utóbbi már gyilkosság, ami minden, csak nem Jedihez méltó, mindegy, ki az áldozat. Nem erkölcsös, etikus bármilyen lénytől, nem is kell ahhoz Jedinek lenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, még valami Obi szuperságáról: ez a fickó semmit nem csinált jól.

Á, ez nagyon jó, még sose jutott eszembe számba venni, hogy melyik küldetését milyen eredménnyel végezte el Obi :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Á, ez nagyon jó, még sose jutott eszembe számba venni, hogy melyik küldetését milyen eredménnyel végezte el Obi :)

Összességében nagyon kevés volt az olyan küldetés, ahol siker történt. Ep1-ben Anakin meg Padmé külön-külön sikerrrel jártak, Ep2-ben Dooku járt sikerrel (kár hogy később belehalt :) ) Ep3-ban senki nem járt teljes sikerrel, Ep4-ben Luke a Halálcsillagnál, Ep5-ben senki, Ep6-ban Vader (épp csak belehalt) meg Lando. Oké, esetleg még a lázadó különítmény, de ők sem az eredeti terv szerint szedték szét a pajzsgenerátort hanem a közönség segítségét kérték miután pár tucat plüssmaci kis híján robotsültet csinált belőlük.

Szóval sok mindenért lehet szidni Obit, de ezért speciel nem érdemes :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az utóbbi már gyilkosság, ami minden, csak nem Jedihez méltó, mindegy, ki az áldozat. Nem erkölcsös, etikus bármilyen lénytől, nem is kell ahhoz Jedinek lenni.

Ez a gyilkolászás az én felvetésem volt, de már beláttam, hogy egyáltalán nem helyénvaló (finoman fogalmazva).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Összességében nagyon kevés volt az olyan küldetés, ahol siker történt.

Szóval sok mindenért lehet szidni Obit, de ezért speciel nem érdemes :clap2:

Teljesen jogos, én is csak éreztem eddig, hogy Obi-wan talán kissé méltánytalanul lett leszólva, de lám, itt vannak a konkrétumok, hogy a többiek sem sokkal különbek :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Összességében nagyon kevés volt az olyan küldetés, ahol siker történt. Ep1-ben Anakin meg Padmé külön-külön sikerrrel jártak, Ep2-ben Dooku járt sikerrel (kár hogy később belehalt :clap2: ) Ep3-ban senki nem járt teljes sikerrel, Ep4-ben Luke a Halálcsillagnál, Ep5-ben senki, Ep6-ban Vader (épp csak belehalt) meg Lando. Oké, esetleg még a lázadó különítmény, de ők sem az eredeti terv szerint szedték szét a pajzsgenerátort hanem a közönség segítségét kérték miután pár tucat plüssmaci kis híján robotsültet csinált belőlük.

Szóval sok mindenért lehet szidni Obit, de ezért speciel nem érdemes :)

Na most ezt nem igazán értem. Van különbség a között, hogy hat ember szúr el egy-egy dolgot, vagy egy hat dolgot. És az, hogy az eredeti terv szerint, vagy alternatív módon, tök mindegy, a siker az siker. Utánna senki sem fog seggbe rúgni, mert nem a terv szerint csináltad. Szerintem Hant sem rótta meg senki, amiért az ewokokkal karöltve végezte el a dolgát, és Luke-ot sem hordták le, amiért ő lőtte szét a Halálcsillagot és nem az Arany 1-es. Viszont a kudarc seggberúgást követ, általában. Obi-Wan pedig teljes kudarcokat vallott, többször is. Jango Fettet egyáltalán nem tudta elfogni. Dookut egyáltalán nem tudta megállítani, egyszer se. Grievoust csak másodszorra tudta elcsípni, még ha a Handon nem is ő volt az elsődleges célpont. Ja, és Anakin tanítása sem sikerült úgy, hogy azt feljegyezzék a Jedik évkönyvébe :)

Persze, voltak sikerei is. És igen, más is szúrt el dolgokat, csak arra nem ment több ezer élet...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-wan hibája eltörpül amellett, hogy egy komplett Jedi rend képtelen volt észrevenni: a szemük előtt játszadozó "főkancellár" egy Sith lord... ez okozta annyi ember halálát, nem pedig Obi-wan tanári rutintalansága. Vagy legfeljebb a kettő együtt. Obi-want nem lehet egyes-egyedül okolni, s felelőssé tenni annyi ember haláláért. A komplett Jedi rend hibás volt, kezdve azzal, hogy végül megengedték a fiú kitanítását, azon át, hogy nem vették észre: bolondot csinálnak belőlük, folytatva azzal, hogy nem tudták normálisan kezelni Anakint, és persze befejezve: A kiválasztottat hagyták a Sötét oldalra átcsábítani. Ehhez csak gratulálni tudok.

 

Egyébként Obi-wan mérlege felemás a harmadik részben: Igaz, hogy Anakin nélkül már az űrcsatában vége lett volna, és Dooku is kiüti, de Grievoust legyőzi, és megöli, túléli a 66-os parancsot (kevesen élték túl... bár itt is inkább mázlija volt) és persze nem utolsó sorban megállítja Anakint, ami azért siker, mégha megölni nem is tudja. De ha Anakint megölte volna, akkor sem lett volna semmi sem más a Galaxis szempontjából nézve (legalább is 19 éven át), hiszen Palpatine-t nem tudta megölni Yoda, így a Birodalom Vader nélkül is száműzetésbe kényszerítette volna őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 évvel később...
Lucas egy rajongó kérdésre megadta a választ honnan származik Obi-Wan Kenobi. Sokunk kedvenc Jedije a Stewjon bolygón látta meg a napvilágot.
Na, akkor egy újabb rejtély megtudva. :) Bár eddig sosem gondolkodtam el, hogy vajon honnan is származhatott Obi-Wan. :o Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De jó lenne, ha ennek is lenne valami jelentősége a TCW-ben (ami jó lenne, mert szegény Obi-Wan ep1 előtti élete még mindig erősen homályos).
Hát 13 éves kora körülről ott van a Jedi növendék sorozat :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.