Ugrás a kommentre

1x22 - Hostage Crisis


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Én imádom ezt a 'ferde' stílusát. :lol: Szóval bőven megfelel a huttok elé támasztott követelményeknek. Igazi szemétláda. :D

A huttok nem ferdék. :D Mocskos szennyládák akik kellően erélyesek ahhoz, hogy puszta jelenlétükkel rettegést szüljenek bárkiben. Ziro csöppet sem ilyen. Nem egy hutt ideál. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No megoldódott a kérdés.

 

http://starwars.com/video/view/000786.html

 

A teaser elején elhangzik, hogy Dooku ügynökei a fejvadászok.

A kommentátornak még nem hiszek ( :lol: ), ráadásul szerintem ez egy későbbi epizódra utal.

Spoiler:

A Cargo of Doom-ra, amiben Tyranus megbízásából majd holocront fog lopkodni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, hogy az Anakin/Padmé turbékolást nem említetted. A sorozat egyik legjobb jelenete. Alább írta is valaki, hogy ez közel hozza a szerelmesek mindennapjait. Eddig csak akkor láttuk őket amikor vagy még udvaroltak egymásnak, vagy pedig amikor már baj volt. Ez a fajta együttlét hiányzott. Szerintem nagyon jól meg is van csinálva.

Ez a rész számomra is az epizód egyik erőssége, mert olyan meghitt. A csókot már említettem, de az egész jelenetet nem méltattam ebből a szempontból, pedig a meghittsége az, ami különlegessé teszi. A meghitt szó pedig nem jelent feltétlenül nagy dolgokat, érzelmeket, vallomásokat, sokkal inkább azt sugallja, hogy az érzelmek már olyan mélyek, hogy beépültek a zsigerekbe, és nincs is rá szükség, hogy hevesen egymás tudomására hozzák. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szenátusi őrök nem klónok! Emlékszel Argyus kapitányra? A többi dolog meg ízlés kérdése. Csak ismételni tudom magam; egy sorozatnál vannak ilyen részek, mert ha mindenhatók lennének a főszereplők annak semmi értelme nem lenne.

 

Persze emlékszem rá.De ha nem klónok akkor kik?Toborozzák őket?Pedig egyszerübb lenne klónokkal megoldani.Különleges kiképzést kapnának aztán mehetnének a Szenátus védelmére.

 

Mindenesetre ha háború lenne én biztos nem ilyen gyéren oldanám meg a Szenátus védelmét, ahol a haderő főparancsnoka székel.Se kamera ,se ágyúk.Na de én nem Palpatine vagyok.Különben amit Dzséjt írt arra is rávilágított(amin eddig nem gondolkodtam el), hogy az EP 3-ban is simán elrabolták a kancellárt.Tehát tényleg nem védték annyira az épületet.

 

 

Ez a Dookus szál érdekes.Akkor valami hátsó szándék van mögötte.Lehet hogy Jabbától akarnak valami szívességet kérni, cserébe meg leszállítják neki Zirot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Palpatine nem a szenátusban székel, hanem az Annex dómban :lol:

Jaja, Palpatine az Annex dómban van/volt. Végül is az összes iroda ott van (pl. ebben a részben Amidalaé, az ep3 kivágott jelenetében Bailé). Ez volt az egyik érdekesség számomra az epizódban. Bane-ék az Annex dómban landoltak, de a túszokat már a Szenátusban kapták el (a robbantás is jól láthatóan ott volt). Szóval van átjárás a két épület között (mondjuk ezt mindig is gondoltam), és ami a legdurvább, a két épület egyazon rendszeren osztozik. Egy vezérlő van mindkét komlexumhoz, vagyis a kettő együtt alkotja a "Szenátus épületét", még ha látszólag külön is vannak. És ez a szép az egészben, ezt a hibát használta ki Bane. Ugye megtámadta az Annex dómot, ott kinyírták a leszállóhely őreit. Persze azokat azonnal feltelefonálták a központban maradt őrök, de a kommandós droidok átverték őket a hangimitációval. Illetve kettő ott is maradt, szenátusi kommandósnak öltözve (mellesleg, Bane jól hátra is hagyta ezt a két droidot). S, ha az őrök oda is mentek ellenőrzésre, és lebukik a két droid, a behatolókat akkor is a dómban keresték, nem a Szenátus épületében (hiszen minden szenátor az Annexben van, ha nincs ülésezés, így ki gondolná, hogy majd pont a 100+ méterre arréb lévő Szenátusban fognak túszokat szedni). A Szenátus keleti szárnyának őreit meg kinyírták a váltáskor. Utánna már csak arra volt szükség, hogy lezárják mindkét épületet főbb területeit, és az őrség máris tehetetlen (talán jó lett volna még mutatni egy ilyen tehetetlenül bezárt őrcsoportot).

Viszont Bane-ék már nem mentek vissza az Annex dómba (hülyeség is lett volna), de látszik is, hogy mikor megjönnek a gunshipek, egy a dóm felé indul, kettő pedig a Szenátus felé, illetve Bane-k már a Szenátus felől repülnek el.

Viszont, mindez engem is arrafelé hajt, hogy mégis Palpatine van a dolgok mögött. Mert csak akkor tudhatta Bane, hogy egy rakatnyi szenátort fog a Szenátus keleti szárnyában találni, ha volt belső informátora. És akkor az öreg ezt az "intimszféra" vagy miféle határozatot akarta ily módon meghajtani. DE, ha az ellenzék eliminálása lett volna a célja, akkor miért nem tartotta magát a "nem tárgyalunk terroristákkal" elvet, és dőlt hátra, míg Bane megöli a túszokat? No meg, az egész gyűlés nekem egy olyan spontán dolognak tűnt, nem jó előre megszervezettnek, hiszen Amidala nem is tudott róla. Akkor Palpatine honnan tudott volna róla, hogy előre megszervezze erre a napra Bane akcióját? Áááá... furfangos ez a Bane és megbízója ügy.

(Mondjuk talán magyarázat lehet az, hogy a kis halfejű szólt Bane-nek a vezérlőből a kamerán kívül, hogy arrafelé találnak néhány szenátort.)

 

De ha nem klónok akkor kik?Toborozzák őket?

Bizony, toborozzák őket. A Szenátusi őrséget még mindig ugyanazok alkotják, akik az ep1-2 idején is. Vagyis toborzott, teszetosza tüskelökik. Palpatine - ezúttal talán jogosan - azért is váltotta le a személyes testőrségét a vörös őrökre, mert nem tartotta elég jónak a kék őröket. Amiben mondjuk van is valami, elvégre elég csak rájuk nézni, az egyenruhájuk alapján inkább dísznek vannak, semmint harcosnak. És az ő orruk elől lopják majd el Palpatine-t is (bár abba néhány vörös őr is belehalhatott valószínű).

 

Néha már szégyenlem magam emiatt.Pediga neten utána lehetne nézni.Mondjuk starwars.com

Ezért ne szégyeld magad. Különben is, ha mindenki minden tudna, hogyan villoghatnék :D

 

Amúgy, ami még nagyon jó volt ebben az epizódban, az a zene. Nekem ebben az epizódban tetszett ez a legjobban. Marha jó lenne, ha kiadnák a zenéket egy albumon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó rész volt ez is :)

Nekem ez a Dookus cucc nem igazán jön be. Nem az, hogy ők Dooku ügynökei, hanem, hogy ő bízta meg őket. Nem is tudom, nálam a fejvadászok (és a csempészek is) függetlenek, több mindenkinek dolgozhatnak, még ha van is fő megbízójuk. Én azt képzeltem az epizód alapján, hogy Jabba bérelte fel őket erre a melóra, akár több okból is. Pl. hogy bosszút álljon Ziron, elvégre eléggé vérmes volt, ami a fia elrablását illeti, folyton drágán meg akarta fizettetni azzal, aki benne volt, és Ziro aztán benne volt nyakig. Nem maradhat megtorlatlanul :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól emlékszem, nem derült ki, hogy pontosan mit takar a "tökéletesített magánszféra törvény", de simán jelenthetné például a szenátus bekamerázását, ami nyilván elejét venné Palpatine szemszögéből az olyan titkos találkáknak, mint amilyet most is láttunk. Ha pedig ez is benne van a törvényben, akkor nincs is jobb mód rávenni a szenátorokat ennek megszavazására, mint egy ilyen túszejtős dráma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban! Dookunak mi szüksége van Zirora? :)

Lehet, hogy Zirónak vannak olyan kapcsolatai bűnözői körökben, amelyek hasznosak lehetnek a Konföderációnak. Vagy van olyan a tulajdonában, ami hasznos lehet nekik.

De egyre inkább az a sejtésem igazolódik, hogy Sidious terve volt az egész. Meg akarta szavaztatni az újabb, szigorúbb biztonsági intézkedéseit. Ezért parancsot adott Dookunak, hogy szervezze meg mondjuk Ziró megszöktetését, azzal, hogy túszul ejtenek egy pár szenátort a fejvadászok. Aztán, ha Ziró megszökött hasznát vehetik még, és Sidious is újabb demokráciaromboló intézkedéseket tehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ez így olyan unalmas... legalábbis nekem. Pl. annyira nem tetszett a Dooku elfogásáról szóló két rész, de az mindenképpen pozitívuma volt, hogy Sidiousnak semmi köze nem volt hozzá. Ez a sorzat azért jelentősen szól a Galaxis többi lakójáról is, így nem ártana, ha néha ezek a többiek is meghatározó ármánykodásban vennének részt. Ebben az epizódban pöcre jó lett volna, hogy Jabba menekítette ki Zirot, mivel az nemhogy élt, a Köztársasági börtönben jól élt, kutya baja. Hát milyen bűntetés lehet ez Jabba szemszögéből, annak, akik elrabolta a fiát és összejátszott ellene? Semmilyen. De most egy jó lehetőséget elpuffogtatnak egy olyan indítványra, amit az epizód alatt is talán háromszor megemlítettek, aztán jelentősége, ahogy ez előtt, úgy ez után sem lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jabbás dologban is nagy fantáziát látok, de nekem jobban bejön a Sidious ármány. Meg aztán szerintem nem sok epizódban volt benne a keze, csak párban.

Mozifilm, Malevolence trilógia, Ambush, Hidden Enemy, Cloack of Darkness, Lair of Grievous, és ezek szerint akkor ez a rész is. 8 epizód, plusz a mozifilm. Ez azért kicsit több, mint "pár".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.