Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Milyen osztályzatot adnál a második epizódnak?  

40 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a második epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

A régi trilogia esetén asszem még nem számítógépes.Csak a kamerát elviszik a szöveg felett.

 

Valóban volt olyan probálkozás, hogy egyszerüen felvegyék kamerával (ahogy az alábbi képen látható) ám ez nem nézett ki túl jól, igy inkáb oda kellett rajzolni.

 

20050825_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Az SW SAGA második részére került ma sor.

 

Nagy ömlengések helyett leírom az egyszerű tényt: úgy jó ahogy van. Anakin és Padmé párbeszédei, főleg a réten és a kandallónál, fenomenális!

 

Nem beszélve a klón sereg felbukkanásáról, és az egymást ellensúlyozó történeti szálakról. Az egyik legátgondoltabb epizód, az első három film "birodalom visszavág"-ja. A film közepe külön megérne egy misét. :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Aki írt anno kritikát, az nyugodtan beszúrhatná ide (ha még megvan :: ). Én a következőket írtam az sw.hu-n 2002.05.19. -én.

 

"Én is megosztanám veletek a szabatosabb véleményem, mert már túl estem a második megnézésen is, most már talán kezd összeállni bennem a kép :oops:

 

Mint alább is említettem, az első megtekintés után, teljesen "kész" voltam, mert ilyen mérvű és ívű filmre nem számítottam! Most így utólag leginkább az volt szokatlan, hogy mennyi érzelmet vonultat fel a film! Egyszerűen döbbenetes volt erre rájönni. Elsőre nem ezt vártam, és nem tudtam mit kezdeni vele :D A karakterek fejlődése, főleg Anakin esetében egyszerűen szenzációs! Az idilli pillanatokban úgy viháncol és mókázik Naboo mezőin, hogy az ember szinte el sem hiszi, hogy ő lesz majd az a fekete páncélos NAGYÚR akitől mindenki retteg. Persze ezután megláthatjuk a sötétebbik énjét is, ami a film vége felé egyre sűrűbben tör a felszínre. A Tatooin-i jelenetsor elejétől a végéig KIVÁLÓ! És ami a buckalakó táborban történik, az egyszerűen leírhatatlan. Még most is borzongok, ha belegondolok.... Főleg akkor lettem paff, amikor mindezt elmesélte Padménak! Ekkora érzelmeket!! Nem tudom ti hogy vagytok vele, de engem teljesen letaglóztak! A zenei aláfestés is tökéletes volt. Ez a Hayden gyerek remek színész, tökéletes választás volt a szerepre.

 

A másik nagy meglepetést nekem, Yoda okozta! Végre szerves része a filmnek, és nem csak egy üldögélő agg mester, aki mást sem tud, csak bölcseleteket szórni. Attól még nem lesz valaki a leghatalmasabb a Jedik közt.:D Yoda megmutatta, hogy miért ő a legnagyobb! Eszméletelen végig. Nekem nagyon bejött a CGI változat, szerintem jobb mint az eredeti. Ahogy egyik fórumon olvastam, Yoda az ATYAÚRISTEN :D Egyszerűen nem lehet legyűrni. És ahogy beszól Dooku-nak..."Őszhajú padawanom.." kifeküdtem tőle :D

 

Aztán itt van Obi Wan és Anakin kapcsolata, amit nagyon jól sikerült elővezetni az alkotóknak! Néha nagyon vibrál köztük a levegő :) Nagyon jó volt ahogy piszkálták egymást, bár a fontos pillanatokban egymás segítségére siettek! Elég ha csak arra gondolunk, amikor Dooku le akarja vágni Kenobit, erre Anakin berepül a képbe megmentendő a mesterét, és máris folytatódhat a fight!

 

A szerelmi szál volt a legszokatlanabb számomra, az ilyesfajta romantika szokatlan az SW-ben, de nem haszontalan:) Bár néha kicsit klisésnek éreztem a romantikus szövegeket, de ez belefér.

 

Már eddig is sokat írtam, és még alig érintettem a nagyszerűbbnél nagyszerűbb dolgokat! Pl. Palpatine ármánykodása, amit átlátni nehéz feladat, de érezni, hogy minden ízében zseniális!! Ekkora ármánykodást véghez vinni, nem kis tehetségre vall. Dooku is nagyon jó lett, bár én azt hittem többet fog szerepelni a filmben. Aztán ott vannak a droidok, akik megint poénkodnak, és tényleg jobbak mint Jar Jar. Szívfájdalmam Bail Organa kevés felbukkanása, de érezhetően az EPIII-ban jobban benne lesz. A látvány is lenyűgöző, bár a Geonosis-i építészet első látásra adtak egy kis GYU utánérzést, de ez hamar elmúlt, amikor megláttam a szörnyeket. :) Az ILM ismét bizonyította nagyságát, a Coruscant-i üldözéssel, az Arena jelenettel a végső csatával....és még lehetne folytatni a sort.

 

Az Arena, és a végső harci jelenetek bővelkedtek jobbnál jobb pillanatokban. Nehéz lenne mindd összeszedni. Ahogy Yoda a klón csapatokat irányította nagyon cool volt, pedig csak a térdükig ért :) A vívás is elismerést érdemlő, pedig itt most nem csak a koreográfián és a látványon volt a hangsúly, hanem legfőképp a drámaiságon. Király volt amikor Anakin és Dooku a sötétben harcolt, és szinte csak az arcukat láttuk, aztán jött Yoda..ahhh :D

 

Ugyan csak egy részét tudtam érzékeltetni mindd annak ami megfogott a filmben, de nekem nagy áttörést jelentett az SW filmek terén. Most kezd kiteljesedni igazán az egész....most láthattjuk csak valójában, milyen monumentális is volt a régi köztársaság, és hogyan (nem)működött. Ezek a dolgok a régi filmekből nem jöttek át. A prequel sokkal méllyebb értelmet ad az egész sagának, mint azt bárki gondolta volna. Lucas nagyon jól csinálja! A 456 epizódokban inkább személyekre szűkül le a történet, itt ellenben totálképet kapunk a galaxis sokszínűségéről, amit nagyrészt sikeresen eltüntet a majdani technotrata birodalom, ami magával hozza a már ismert környezetet, dolgokat, eseményeket. Ha belegondolok, hogy miről szólt a TESB és miről ez a film....hááát kicsit nagyok az eltérések :) A fanyalgóknak meg nem tudom mit mondhatnék :) Őket sajnálom picit, mert elvesztették a varázst. Ami lehet, hogy soha nem is volt meg bennük, csak úgy érezték....

 

10/10 "

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody ez a kritika nagyon ász. Én is teljesen így vagyok az EP II-vel. :D

Sőt, most is az megy a DVD-be... :oops:

Épp az a jelenet mikor Dooku megérkezik Sidioushoz:

Dooku: - Örömhirrel szolgálhatok, kitört a háború.

Sidious: - Kitűnő, tehát minden a terveink szerint halad.

 

Csúcs ez a párbeszéd!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A klónok nálam is nagy kedvenc. Holtversenyben a második a TESB-el. :oops:

Nálam a Jedivel holtversenyez... na jó, egy picit megelőzte, de csak egy fél orrhossznyival:) első+második helyért.

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam a Jedivel holtversenyez... na jó, egy picit megelőzte, de csak egy fél orrhossznyival:) első+második helyért.

Nocsak! Vezet ez a rész? :o Egy ideje van egy olyan érzésem hogy ennek a résznek van esélye a kultfilm címre :hmm: . Annyira besorolhatatlan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.