Ugrás a kommentre

Legacy


KisKósa

Ajánlott hozzászólás

  • 7 hónappal később...

Jó lenne tudni. :)

A Semic úgyis halott, nem valószínű, hogy valaha megjelenik magyarul. :(

 

 

Miután a Jedik, a Galaktikus Liga és a Roan Fel irányítása alatt álló Új Birodalom kikapott a Jedi Templomért vívott ütközetben a Taivason, (Melynek számos áldozata volt, köztük Nat "Bantha Rawk" Skywalker és T'ra Saa) megkezdték a végső, mindent eldöntő összecsapásukat a feltámadt Sith nagyúr, Darth Krayt Új Birodalma ellen.

 

Egy földi csapásmérő osztag, Cade Skywalker vezetésével, mely magában foglalt Jediket és Birodalmi Lovagokat egyaránt, sőt, még Morrigan Corde-t is, Cade édesanyját beszivárgott a bolygóra, míg a szövetséges erők az égből támadtak. Időközben Roan Fel arra készül, hogy felhasználja a fogságba esett Darth Maladi által készített Omega Redet, egy halálos toxint, amely képes mindenfajta élőlényt elpusztítani, ezzel kiirtva Coruscant teljes lakosságát.

 

Eközben Cade csapásmérő osztaga megtámadta a Sith Templomot, ahol súlyos harcok bontakoztak ki. Wolf Sazen és Darth Stryfe között is kialakult egy rövid fénykardpárbaj, melynek végén végeztek egymással. Morlish Veed is életét vesztette a coruscanti ütközetben, Morrigan Corde lőtte hátba és az utolsó szavai hozzá ezek voltak: Nyna Calixte az üdvözletét küldi.

 

Mikor Darth Talon felismerte, hogy Cade hatalma milyen mértékben megnőtt, visszavonult, hogy figyelmeztesse Kraytet, ezáltal elvezetve Skywalkert a céljához.

Hosszú és kegyetlen párbaj után végül Cadenek sikerült felülkerekednie a Sith nagyúron és átszúrnia a szívét, ám tudják jól, hogy aki egyszer visszatért a halálból, azt visszatér máskor is.

 

Roan Fel elméje pedig olyan mértékben elvakult, hogy már rátámad a saját Birodalmi Lovagjaira, akik megpróbálják megakadályozni az Omega Red kiszabadítását. Rátámad Ganner Kriegre, Treis Sindére, sőt, még a saját lányára is. Roan Fel császárt elcsábította az Erő sötét oldala. De mielőtt még megnyomhatná a kioldó gombot, Antares Draco végez vele.

 

Darth Krayt halálával az általa teremtett Új Sith Katonák megőrülnek. Ezek olyan különleges katonák, melyeket az évek során begyűjtött Erő-érzékeny gyermekekből hoztak létre. Cyborgokat csináltak belőlük, fénykardot használnak és beprogramozták őket, hogy csak és kizárólag Darth Krayt parancsait teljesítsék. Egy új lépés az Egy Szabálya irányába, ahol az egész Sith Rend gyakorlatilag eggyé válik. Valami ilyesmit akart elérni Karness Muur is, csak ő rakghoulokban gondolkodott.

 

Cade tudja, hogy csak akkor pusztíthatja el Kraytet véglegesen, ha vele együtt a teste is elpusztul. Így hát Cade a Coruscant Prime-ba, a napba kezdi el vezetni az űrhajóját. Krayt az Erőn keresztül beszél vele és fenyegeti, hogy képtelenség megállítani őt, ha ez a teste elpusztul, akkor a lelke átkerül valaki másba, hiszen elsajátította Darth Andeddu tudását. Ám ez valószínűleg csak üres hencegés volt, hiszen megjelent Luke Skywalker lelke is, aki lebeszéli Cade-t az öngyilkosságról, aki attól tart, hogy Krayt majd az ő testében tér majd vissza.

 

Még időben kiugrik az űrhajóból és Krayt örökre elpusztul a csillag belsejében. Roan Fel temetésén megalakul a Galaktikus Szövetség Triumvirátusa az Új Birodalom, a Galaktikus Liga és a Jedi Rend képviseletében. A vezetők pedig nem lesznek mások, mint Marasiah Fel, Gar Stazi és K'Kruhk mester.

 

A megmaradt Sithek pedig felszívódtak. Az új vezetőjük Darth Nihl, aki a régi módszerekhez folyamodik. Csendes és alattomos ám egyúttal türelmes manipuláció eszközével fognak élni a Sithek. Köztük Darth Havok, Antares Draco egykori mestere, Darth Talon, Darth Maladi, akinek valamilyen úton-módon sikerült megszöknie Roan Fel fogságából és Saarai is, a harmadik Darth Wyyrlok lánya.

 

Jariah Syn és Deliah Blue felszedik a vákuumban hánykolódó Cade-t és elrepülnek a csillagok között. Cade pedig, sajátos személyisége és stílusa ellenére végre képes volt elfogadni a hagyatékát és hosszú idő után kimondani azt, amire mindeddig képtelen volt: Hogy ő egy Jedi.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is köszönöm. Fú, ez egy nagyon epikus vég lett. Nagyon sajnálom, hogy nem jelenik meg magyarul. Talán felrakják egyszer valahova.

És van kapu a folytatásra is.

Igen, egy folytatásra egy esetleges újbóli Sith visszatérésre. Tényleg ideje lenne már egyszer és mindenkorra elintézni őket és találjanak ki valami új fenyegetést. Már komolyan jobban érdekel a Marvel Star Wars-féle Nagai-Tof Háború, mint holmi újabb Sith konfliktus. Tény, hogy nagyon érdekesek a Sithek és még ennyi év után is rengeteg titok öleli körül őket, de egy idő után már kifullad ez a szál.

 

Ennek ellenére a Legacy egy istentelenül epic képregénysorozat lesz, iszonyatosan darkos ám mégis rendkívül hangulatos maradt. A készítők minden egyes karakterre gondosan odafigyeltek, még azokra is, akik csupán mellékszereplők voltak. A maga nemében egy igazi és megismételhetetlen alkotás. Bár a Vector után már kevésbé követtem nyomon az eseményeket, mikor megtudtam, hogy...

 

 

...Darth Krayt visszatért...

 

 

...akkor nagyon izgatottan vártam a végkifejletet. Legalább annyira, mint a Claws Of The Dragont, amelyről meg merem kockáztatni, hogy talán a legepikusabb történetszál a Star Wars képregények történelmében, amit valaha olvastam. Még az Apáik Árnyékábant is felülmúlja a Birodalom képregénysorozatból.

 

És persze elnézést kérek mindenkitől, amiért az Into The Core után abbahagytam a további Legacy részek ismertetését, de se időm, se energiám, se kedvem nem volt már hozzá. >.< De ahhoz épp elég volt, hogy képben legyetek, mielőtt kezdetét venné a Vector. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, egy folytatásra egy esetleges újbóli Sith visszatérésre. Tényleg ideje lenne már egyszer és mindenkorra elintézni őket és találjanak ki valami új fenyegetést.

Amíg vannak Jedik, addig elkerülhetetlen, hogy egyesek a sötét oldalra álljanak. De nem is feltétlen kell Jedinek lenni ahhoz, hogy Sith-ek szülessenek. Szóval mindig lesz egy újabb és újabb Sith, aki akár a hamvaimból építi újjá a Rendet. Volt már rá példa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, egy folytatásra egy esetleges újbóli Sith visszatérésre. Tényleg ideje lenne már egyszer és mindenkorra elintézni őket és találjanak ki valami új fenyegetést. Már komolyan jobban érdekel a Marvel Star Wars-féle Nagai-Tof Háború, mint holmi újabb Sith konfliktus. Tény, hogy nagyon érdekesek a Sithek és még ennyi év után is rengeteg titok öleli körül őket, de egy idő után már kifullad ez a szál.

 

Ennek ellenére a Legacy egy istentelenül epic képregénysorozat lesz, iszonyatosan darkos ám mégis rendkívül hangulatos maradt. A készítők minden egyes karakterre gondosan odafigyeltek, még azokra is, akik csupán mellékszereplők voltak. A maga nemében egy igazi és megismételhetetlen alkotás. Bár a Vector után már kevésbé követtem nyomon az eseményeket, mikor megtudtam, hogy...

 

 

...Darth Krayt visszatért...

 

 

...akkor nagyon izgatottan vártam a végkifejletet. Legalább annyira, mint a Claws Of The Dragont, amelyről meg merem kockáztatni, hogy talán a legepikusabb történetszál a Star Wars képregények történelmében, amit valaha olvastam. Még az Apáik Árnyékábant is felülmúlja a Birodalom képregénysorozatból.

 

És persze elnézést kérek mindenkitől, amiért az Into The Core után abbahagytam a további Legacy részek ismertetését, de se időm, se energiám, se kedvem nem volt már hozzá. >.< De ahhoz épp elég volt, hogy képben legyetek, mielőtt kezdetét venné a Vector. :)

 

A jövőbeli történeti száluk szerintem már kifulladt. A Legacy még utoljára életet tudott lehelni ebbe a korba, főleg azért, mert végre új szereplőket vonultatott fel.

Viszont a régi korokra vonatkozó Jedi Sith-es dolgokban még bőven van potenciál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A jövőbeli történeti száluk szerintem már kifulladt. A Legacy még utoljára életet tudott lehelni ebbe a korba, főleg azért, mert végre új szereplőket vonultatott fel.

Viszont a régi korokra vonatkozó Jedi Sith-es dolgokban még bőven van potenciál.

Igen, valóban, de sokkal inkább a nagyon-nagyon régi időszakban. A TOR-hoz a mai napig elég szkeptikusan állok hozzá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, valóban, de sokkal inkább a nagyon-nagyon régi időszakban. A TOR-hoz a mai napig elég szkeptikusan állok hozzá.

Gondolom azért mert túl sok elem másolt érzést kelt benned.

Én bízom benne, hogy jó lesz, a Knights of the Old Republic két felvonása mai napig kedvenceim. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom azért mert túl sok elem másolt érzést kelt benned.

Én bízom benne, hogy jó lesz, a Knights of the Old Republic két felvonása mai napig kedvenceim. :)

Igen, igen... Amikor meghallottam, hogy miről szól, csak annyit tudtam mondani, hogy: Megint? És sajnos nincs benne semmi extra. Bár ha meg tudnám fizetni a havidíjat biztosan imádnám a játékot. Talán rá is mennének az egyetemi tanulmányaim. :D A KotOR nekem is nagyon nagy kedvencem. A Republic Commando után ez a páros a második olyan Star Wars játékok sorában, amelyeket a legnagyobb élményként éltem meg. A KotOR első részének a végét pedig a mai napig nem tudtam elfelejteni. A Csillag Kohón küzdöttem, oldalamon Juhani és Jolee Bindo, elintézünk egy nagyon nagy csapat Sithet, hajszálon múlt, hogy nem hagytuk ott a fogunkat, kifújtam magam, feltöltjük az életerőnket, elnézek a folyosó végére és fut felénk még egy nagy csapat. Erre én: "B*zki, ez csak az első hullám volt."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, igen... Amikor meghallottam, hogy miről szól, csak annyit tudtam mondani, hogy: Megint? És sajnos nincs benne semmi extra. Bár ha meg tudnám fizetni a havidíjat biztosan imádnám a játékot. Talán rá is mennének az egyetemi tanulmányaim. :D A KotOR nekem is nagyon nagy kedvencem. A Republic Commando után ez a páros a második olyan Star Wars játékok sorában, amelyeket a legnagyobb élményként éltem meg. A KotOR első részének a végét pedig a mai napig nem tudtam elfelejteni. A Csillag Kohón küzdöttem, oldalamon Juhani és Jolee Bindo, elintézünk egy nagyon nagy csapat Sithet, hajszálon múlt, hogy nem hagytuk ott a fogunkat, kifújtam magam, feltöltjük az életerőnket, elnézek a folyosó végére és fut felénk még egy nagy csapat. Erre én: "B*zki, ez csak az első hullám volt."

 

Azért lesz ott tennivaló más téren is. Gondolok itt például a csempészek, fejvadászok történeteire majd.

Én is Juhanival és Jolee-val nyomultam mindig a Csillagkohón. Kemény volt. Szerintem a végén csak Jedi karakterekkel érdemes menni.

 

Na igen, a havidíj, átok rájuk. :cry:

 

Igen, a havidíj a fájó pontja a dolognak. Ha ez nem lenne én is játszanék vele.

Talán ebből a szempontból jobb lett volna egy Knights of the Old Republic 3

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Csillag Kohón küzdöttem, oldalamon Juhani és Jolee Bindo, elintézünk egy nagyon nagy csapat Sithet, hajszálon múlt, hogy nem hagytuk ott a fogunkat, kifújtam magam, feltöltjük az életerőnket, elnézek a folyosó végére és fut felénk még egy nagy csapat. Erre én: "B*zki, ez csak az első hullám volt."

 

Nekem annál a résznél már t*köm tele volt egy idő után. Kinyírok egy csapat sithet, jön egy újabb. Kinyírom őket is, jön még 3. Mondom hát honnan jön már ennyi? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért lesz ott tennivaló más téren is. Gondolok itt például a csempészek, fejvadászok történeteire majd.

Én is Juhanival és Jolee-val nyomultam mindig a Csillagkohón. Kemény volt. Szerintem a végén csak Jedi karakterekkel érdemes menni.

Az még hagyján, a második részben volt egy pálya, amit nagyon röhejesen vittem ki. Ha jól emlékszem, szét kellett osztani a csapatot. Az erősebbek, Visas Marr és Canderous Ordo jött velem a Darth Nihilus elleni harcra. Azt hiszem Canderous-t nem is én választottam, hanem alapból ő jött. Mindegy, a lényeg, hogy Atton Randot, Bao-Durt és még valakit, azt hiszem Mirát küldtem a felszínre.

Valami templomban kellett harcolnunk. (Rég játszottam vele, bocsánat a homályos részletekért.) És a végén várt ránk két Sith, fénykardokkal felfegyverkezve. Na mármost, Bao-Dur és Mira már a földön voltak. Még szerencse hogy volt a terem közepén valami és nekiálltam kergetőzni a Sithekkel. Amikor elég messzire jutottam lőttem, aztán megint futottam, megint lőttem és így tovább, amíg meg nem haltak. >.<

 

Nekem annál a résznél már t*köm tele volt egy idő után. Kinyírok egy csapat sithet, jön egy újabb. Kinyírom őket is, jön még 3. Mondom hát honnan jön már ennyi? :D

Néha-néha felbosszantottak engem is, de ettől függetlenül piszkosul élveztem. :)

 

Én toleránsabb vagyok ugyan, de ne OFF-oljuk szét a saját topikomat, kérem szépen. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az még hagyján, a második részben volt egy pálya, amit nagyon röhejesen vittem ki. Ha jól emlékszem, szét kellett osztani a csapatot. Az erősebbek, Visas Marr és Canderous Ordo jött velem a Darth Nihilus elleni harcra. Azt hiszem Canderous-t nem is én választottam, hanem alapból ő jött. Mindegy, a lényeg, hogy Atton Randot, Bao-Durt és még valakit, azt hiszem Mirát küldtem a felszínre.

Valami templomban kellett harcolnunk. (Rég játszottam vele, bocsánat a homályos részletekért.) És a végén várt ránk két Sith, fénykardokkal felfegyverkezve. Na mármost, Bao-Dur és Mira már a földön voltak. Még szerencse hogy volt a terem közepén valami és nekiálltam kergetőzni a Sithekkel. Amikor elég messzire jutottam lőttem, aztán megint futottam, megint lőttem és így tovább, amíg meg nem haltak. >.<

 

 

Néha-néha felbosszantottak engem is, de ettől függetlenül piszkosul élveztem. :)

 

Én toleránsabb vagyok ugyan, de ne OFF-oljuk szét a saját topikomat, kérem szépen. :D

 

Én mindig a kezgetőzős manővert alkalmaztam Nihilusnál is, Sionnál is, és Kreianal is :D Kicsit vicces de így a legkönyebb. :) Na OFF vége, inkább folytassuk az SW videójátékok résznél :D

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 9 hónappal később...
  • 1 hónappal később...

Elgondolkodtam. Jaina hozzáment Jag Felhez, akkor a Legacy képregényekben Fel-ékben Solo vér is van.

És nem mellesleg Skywalker. :) Így tehát Roan Fel és Cade Skywalker távoli rokonok.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újra kiolvastam a sorozat nálunk megjelent részeit. Kár, hogy a Broken 1-6. után akkorát ugrottak a történetben... a Fight Another Day 1-2, vagy a birodalmi a birodalmi ellen (Noob; Renegade)-féle sztorik helyett berakhattak volna egy hosszabb szálat. De a mai napig nem értem a hatalmas ugrás okát. :? Jó, hogy az első hsz-ben legalább el tudom olvasni a kimaradt részek tartalmát magyarul.

 

Viszont érdekelne, mi történt a Renegade (az utolsó magyarul megjelent szám) után, és egyúttal mi lett a sorozat vége? Ha valaki leírná, azt megköszönném! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újra kiolvastam a sorozat nálunk megjelent részeit. Kár, hogy a Broken 1-6. után akkorát ugrottak a történetben... a Fight Another Day 1-2, vagy a birodalmi a birodalmi ellen (Noob; Renegade)-féle sztorik helyett berakhattak volna egy hosszabb szálat. De a mai napig nem értem a hatalmas ugrás okát. :? Jó, hogy az első hsz-ben legalább el tudom olvasni a kimaradt részek tartalmát magyarul.

 

Viszont érdekelne, mi történt a Renegade (az utolsó magyarul megjelent szám) után, és egyúttal mi lett a sorozat vége? Ha valaki leírná, azt megköszönném! :)

A Renegade után már csak három történetszál maradt, plusz a War. Hogyha egy kis türelemmel leszel, akkor olyan karácsony környékén nekiállhatok befejezni az összefoglalókat, ha neked az úgy megfelel. Szokás szerint az első bejegyzésbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Renegade után már csak három történetszál maradt, plusz a War. Hogyha egy kis türelemmel leszel, akkor olyan karácsony környékén nekiállhatok befejezni az összefoglalókat, ha neked az úgy megfelel. Szokás szerint az első bejegyzésbe.

Nekem így is tökéletes, előre is köszi szépen! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

2013-ban folytatódik a Legacy. Azonban most már nem a jó kis Ostrander/Duursema párós, hanem egy új csapat, Corinna Bechko és Gabriel Hardman írja/rajzolja majd.

 

"carry the Skywalker bloodline in a new way. Namely, the series lead will be a young woman who is the great-granddaughter of original movie characters Han Solo and Leia Organa! While the pair have born twins in the previous expanded universe tales, the status and the outlook of this new face remain unknown."

 

Eddig ennyi tudunk. Ha törölnék az Endor utáni műveket, a Legacy sorozatot biztosan sajnálnám.

Ez érdekes lenne. Ilyen merészek, hogy új Legacy képregényeket alkotnak, most, hogy jön az EP7?

Hol lehet erről bővebben olvasni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én itt olvastam róla. Tényleg érdekes, hogy belemernek vágni a közelgő Ep7 fényében. Talán úgy látják, elég távol játszódik a jövőben ahhoz, hogy viszonylagos biztonságban legyen kánon szempontjából. Bármi is lesz a harmadik trilógiában, szerintem Luke és Han leszármazottainak létét nem fogják eltörölni.

 

Szerk.: Ez a "Legacy" topikba akart menni. :facepalm:

Hát, most akkor vagy nagyon felelőtlenek, vagy valamit tudnak, amit mi nem. Ha az utóbbi, akkor szerintem fel lehet lélegezni, mert akkor valószínűleg az új Disney filmekben figyelembe fogják venni az eddigi EU-s történéseket. Vagy legalább is azokat, melyek Luke, Leia és Han leszármazottaira vonatkoznak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem elég furcsának tűnik az, hogy csak így a semmiből előbukkant egy Leia/Han kései leszármazott, aki addig semmit sem csinált, amíg a Sithek visszatértek és feldúlták az egész Galaxist. Ha a logikusan akarnánk gondolkodni, akkor a Fel ágban találhatóak Solóék leszármazottai, elvégre Jaina hozzáment egy Felhez. (Hacsak ez a főhősnő nem Allana ágán öröklődött tovább.) Ráadásul épp azért, mert nem magyarázzák meg, milyen szálak fűzik őt Solóékhoz, ez az EU túlélheti az EPVII. által keltett EU-s világégést. Úgyhogy bizakodni egyelőre nincs okunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Renegade után már csak három történetszál maradt, plusz a War. Hogyha egy kis türelemmel leszel, akkor olyan karácsony környékén nekiállhatok befejezni az összefoglalókat, ha neked az úgy megfelel. Szokás szerint az első bejegyzésbe.

En is szivesen olvasnam

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.