Ugrás a kommentre

Legacy


KisKósa

Ajánlott hozzászólás

Igyekeztem időt szakítani egy újabb összefoglaló megírására, és büszkén jelentem, hogy megérkezett az Indomitable első része. De még mielőtt valaki elkezdené az elolvasását tisztázzunk néhány dolgot. A történetben szereplő Imperious nevű csillagromboló nem egyezik meg Morlish Veed zászlóshajójával, amit szintén Imperiousnak hívnak. Veed hajója egy Pellaeon osztályú csillagromboló, míg ez a mostani pedig egy Imperious osztályú csillagromboló. Tudom, eléggé zavaros de így talán érthetőbb. A másik pedig, hogy a Galaktikus Szövetség élén akkoriban az úgynevezett Triumvirátus állt. Tehát már nem egy ember áll a kormány élén, hanem már három. Gial Gahan, a mon calamari szenátor, Nu Toreena, az ithorian szenátor, és Bail Antilles szenátor. (Nem, nem az, akit Panaka kapitány említ az EPI.-ben)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Indomitable part 1.

Közzéppontba került végra a Galaktikus Szövetség is. Gar Stazi karaktere egyre jobban tetszik, ő most a Szövetség utolsó reménye. Az új birodalmi admirális elég kemény, és persze idegengyűlóló. Ha ő ismeri Stazi taktikáit, akkor a szövetségi admirális elég nagy bajba kerülhet. A kém jól elmondott mindent. A Galaktikus Szövetség triumvirátusát is láthattuk végre. Az a Bail Antilles lehet, hogy Wedge leszármazottja.

A következő részben a csata döntő fontosságu lehet a Galaktikus Szövetség szempontjából.

Feltételezem a triumvirátus tagjai nem élnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Feltételezem a triumvirátus tagjai nem élnek.

Fogalmam sincs. Gial Gahan még él, hiszen a történet elején szerepelt, és később említették, hogy le lett tartóztatva. A többiekről viszont nem tudni semmit. Egyébként nem lepődök meg, hogy megtetszett Gar Stazi karaktere. Korábban egyszerű mellékszereplő volt, aztán a rajongóknak nagyon bejött, és ezért jóval komolyabb szerephez jutott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fogalmam sincs. Gial Gahan még él, hiszen a történet elején szerepelt, és később említették, hogy le lett tartóztatva. A többiekről viszont nem tudni semmit. Egyébként nem lepődök meg, hogy megtetszett Gar Stazi karaktere. Korábban egyszerű mellékszereplő volt, aztán a rajongóknak nagyon bejött, és ezért jóval komolyabb szerephez jutott.

Remélem később is fog szerepelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megérkezett az Indomitable második része. Jó szórakozást hozzá! :D

A következő részben pedig... A Mon Calamari népének bűnhődnie kell azért, amiért segítettek a Galaktikus Szövetségnek. Darth Krayt személyesen érkezik a Mon Calamarira, hogy megtorolja bűneiket.

 

kraytface.jpg

Darth Krayt is not pleased!

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Indomitable part 2.

Nagyszerű befejezés. Jó kontrasztban van egymással a múlt és a jelen ábrázplása. Szerencsére Stazinak most sikerült meglepnie ellenfeleit, azzal, hogy megszerezte a kódokat Gahantól. A még így is reménytelennek tűnő helyzetből is sikerült győzelmet kovécsolni. Az Imperioust is sikerült megszerezni! :D És a jövő Zsivány Kommandója is színre lépett! :P

Yoroubot sajnálom, hősi halált halt. El kell ismernem Stazira még szükség van.

Viszont szerintem Darth Krayt haragja iszonyatos lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És a jövő Zsivány Kommandója is színre lépett! :D

Azért Hondo Karr-ról se feledkezzünk meg a Noob című epizódból. :P

Viszont szerintem Darth Krayt haragja iszonyatos lesz.

El sem hinnéd, hogy mennyire.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megérkezett a folytatás! :(

A történetét tekintve akár lehetett volna a címe "Indomitable, Part 3.", ehelyett azonban a "The Wrath Of The Dragon" címet kapta. Jó szórakozást! :D

A következő részben pedig Cade Skywalker és Jariah Syn, Chak és Kee társaságában meglátogatják egykori megbízójukat, Rav-ot, az űrkalózt, hogy visszaszerezzék társaiknak szeretett hajójukat, a Grinning Liart...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Wrath of the Dragon.

Nagyon jó folytatás. Szegény kalamariakat sajnálom. Ez tényleg elég brutális népírtás. Talán még a hajdani Galaktikus Birodalom se tett ilyen kegyetlenséget túl gyakran. (Alderaan, Camaas kivételével)

Szerencsére Moniának sikerült elmenekülnie. Treis Sinde És Sigel Dare szerencsére segítettek neki. Remélem Treis tényleg életben marad. Ez egy olyan elvarratlan szál, amit folytatni kéne.

A bombák hatástalanításával talán sikerül meggyőzni Gar Stazit a szövetségről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem Treis tényleg életben marad. Ez egy olyan elvarratlan szál, amit folytatni kéne.

Folytatni is fogják a Fight Another Day két részében.

Hátra van még a Loyalties két része, a The Hidden Temple két része, és az Into The Core. Ha ezek megvannak, utána tartok egy kis szünetet, amíg megjelenik magyarul a Vektor maradék négy része. Addig is USA-ban jelennek meg az új számok, és addig is lesz miről összefoglalót írni. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Folytatni is fogják a Fight Another Day két részében.

Hátra van még a Loyalties két része, a The Hidden Temple két része, és az Into The Core. Ha ezek megvannak, utána tartok egy kis szünetet, amíg megjelenik magyarul a Vektor maradék négy része. Addig is USA-ban jelennek meg az új számok, és addig is lesz miről összefoglalót írni. :(

A Vektoros részeket én is várom. Nem tudom ki az a nő ott sárga fénykarddal Cade mellett a borítón? Remélem választ kapunk a köv részek valamelyikéből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Vektoros részeket én is várom. Nem tudom ki az a nő ott sárga fénykarddal Cade mellett a borítón? Remélem választ kapunk a köv részek valamelyikéből.

Azlyn Rae. A Loyaltiesban fog először feltűnni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem, a napokban igyekszem behozni a lemaradásom, viszont tartozom még egy magyarázattal.

Ami nekem nem annyira bejövős, hogy a Galaktikus Szövetség nincs sehol. Egyszerűen nem tetszik, hogy a pár évtized után a "Köztársaság" ismét elbukik, nem tud fennmaradni évszázadokon át, ahogy az elődje, a Régi Köztársaság, mint amit én várnék. Hiszen a Lázadás legyőzte a Birodalmat, helyreállt a Galaxisban a rend, a Jedik visszatértek, de mennyi időre? Nem sokra. Igaz, hogy a SW inkább szólt a Birodalomról, meg annak kialakulásáról, de sajnos én Köztársaság párti vagyok, hiányolom őket :rock:

Persze az egész SW-téma egy csapda, mert azt szeretjük látni, hogy valami nagy galaxisfontosságú ügyért harcolnak, így mindig találni kell valami ellenséget, stb. vagy a háborúskodás újra kezdése miatt elővenni a régi konfliktusokat és ütköztetni őket. Újra és újra, hogy újabb sztorikat tudjanak írni. Ezért vannak felemás érzéseim ezzel a történettel szemben is attól függetlenül, hogy mást tényleg nehezen lehetne kitalálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan ezért nem szeretem annyira az ep6 után játszódó EU sztorikat, és ezért nem jött be ez a Legacy sem annyira. Kb. a Jövő látomásáig. Addig még elhittem, hogy az Uralkodó, Vader és a II. Halálcsillag elpusztulása után még egykori admirálisok képében megjelent pár önjelölt hadúr (mondjuk a klónozott Sidious nem tartozik ebbe a kategóriába :rock: ), akik a Birodalom maradványain acsarkodnak. Ez illett a képbe, hiszen a Birodalom megdöntése az önkényuralmi rendszer miatt nem mehetett végbe olyan egyöntetű bólogatással, mint a Köztársaság eliminálása. De...

A Star Wars egyik értéke az is, hogy a jó végül győz. Ezt a győzelmet az EU úgy kifacsarta, hogy az már durva, hiszen éppen ebben a Legacy érában olyan sötét és komor a Galaxis, hogy mindenki visszasírhatja Palpatine uralmát, mert ehhez a Kryat vezette uradalomhoz képest a Birodalom a jólét fellegvára volt. Nem mellesleg, megint sok Sith (a Jedi Knight széria után nagyon nyögve nyelős), akit megint egy hajdani Jedi lovag vezet (felsorolni is nehéz lenne, de azért álljon itt C'baoth, Jerec és Desann neve). És persze naná, hogy extra-Erős, meg jöhetnek majd a szuperfegyverek, stb. És megint a Skywalkereken múlik a dolog, ja és persze, egyszerűen nem tudnak elszakadni a rajzolók az ep4-5-6 érától technikában. Még mindig TIE vadászok és X-Wing hasonmások röpködnek, csillagrombolók között (mondjuk ez érvényes a KotOR képregényekre és játékokra is).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja, így van, az önjelölt hadurak még tök hihetőek voltak, meg egy-két mellékes szál, de valahogy a későbbi folytatások valahogy már nem annyira.

 

Indomitable-ról szóló két rész egész jó volt, eddig ez a sztori tetszett a legjobban :rock:

 

 

Az a Bail Antilles lehet, hogy Wedge leszármazottja.

Erről eszembe jutott, hogy Roan Fel az ük-ük-unokaöccse Wedge-nek, már ha jól utánagondolok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De jó! Revanon kívül végre már mások is meglátogatták a topikot! :rock:

Én eleinte erőltetettnek találtam a Sithek ilyen mértékű visszatérését, azonban később logikus magyarázatot kapunk mindenre. Az Indomitable két része teljesen más hangulatú, mint a korábbi epizódok. Valahogy hiányzik belőle az a sötét, komor képi világ.

Dzséjt, azért azt cáfolnám, hogy Darth Krayt olyan nagyon erős lenne, mert éppen hogy gyengébb, mint amilyennek hinnénk, a Yuuzhan Vong fertőzés miatt. Szuperfegyverekre eddig még nem volt példa a sorozatban, remélem nem is lesz. Az már tényleg túlságosan is erőltetett lenne.

Nem győzhet mindig a jó. Frank Miller annak idején ezt remekül megfogalmazta, hiszen ha a gonosz nem győz soha, akkor nem lehetne fordulatokkal gazdag történetet írni. Biztos vagyok benne, hogy a Legacy végén a jó fog győzedelmeskedni, és a Sithek végképp elbuknak majd. Ez is körülbelül olyan időszak, mint amilyenek az úgynevezett sötét idők voltak az EPIII. és az EPIV. között. Jah, jut eszembe... Felkerült a Loyalties első része. Jó szórakozást! :lol:

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan ezért nem szeretem annyira az ep6 után játszódó EU sztorikat, és ezért nem jött be ez a Legacy sem annyira. Kb. a Jövő látomásáig. Addig még elhittem, hogy az Uralkodó, Vader és a II. Halálcsillag elpusztulása után még egykori admirálisok képében megjelent pár önjelölt hadúr (mondjuk a klónozott Sidious nem tartozik ebbe a kategóriába :rock: ), akik a Birodalom maradványain acsarkodnak. Ez illett a képbe, hiszen a Birodalom megdöntése az önkényuralmi rendszer miatt nem mehetett végbe olyan egyöntetű bólogatással, mint a Köztársaság eliminálása. De...

A Star Wars egyik értéke az is, hogy a jó végül győz. Ezt a győzelmet az EU úgy kifacsarta, hogy az már durva, hiszen éppen ebben a Legacy érában olyan sötét és komor a Galaxis, hogy mindenki visszasírhatja Palpatine uralmát, mert ehhez a Kryat vezette uradalomhoz képest a Birodalom a jólét fellegvára volt. Nem mellesleg, megint sok Sith (a Jedi Knight széria után nagyon nyögve nyelős), akit megint egy hajdani Jedi lovag vezet (felsorolni is nehéz lenne, de azért álljon itt C'baoth, Jerec és Desann neve). És persze naná, hogy extra-Erős, meg jöhetnek majd a szuperfegyverek, stb. És megint a Skywalkereken múlik a dolog, ja és persze, egyszerűen nem tudnak elszakadni a rajzolók az ep4-5-6 érától technikában. Még mindig TIE vadászok és X-Wing hasonmások röpködnek, csillagrombolók között (mondjuk ez érvényes a KotOR képregényekre és játékokra is).

Abban egyetértek, hogy a Dark Empire a klónozott Palpatine-nal, a hirtelen semmiből előbukkanó Sötét Jedi sereggel, meg galaxiságyúval meg ilyen hülyeségekkel, hogyha a Palpatine klón meghal, akkor átküldi a lelkét egy másik klóntetstbe, egy ritka sz*r történet. Annak a kánon szintje inkább S-es, vagy N-es kéne, hogy legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De jó! Revanon kívül végre már mások is meglátogatták a topikot! icon1.gif

Én látogattam korábban is, csak eddig nem volt hozzáfűznivalóm. :rock: A szériának eddig csak annyi részét ismertem meg, amennyi hazánkban megjelent, meg még kicsit olvastam róla a wookieepedián. Amúgy én a KotOR-t olvasom most, az jobban bejött anno (mondhatni, eddig az az SW képregény jött be a legjobban).

 

Dzséjt, azért azt cáfolnám, hogy Darth Krayt olyan nagyon erős lenne, mert éppen hogy gyengébb, mint amilyennek hinnénk, a Yuuzhan Vong fertőzés miatt.

[...]

Nem győzhet mindig a jó. Frank Miller annak idején ezt remekül megfogalmazta, hiszen ha a gonosz nem győz soha, akkor nem lehetne fordulatokkal gazdag történetet írni. Biztos vagyok benne, hogy a Legacy végén a jó fog győzedelmeskedni, és a Sithek végképp elbuknak majd. Ez is körülbelül olyan időszak, mint amilyenek az úgynevezett sötét idők voltak az EPIII. és az EPIV. között. Jah, jut eszembe... Felkerült a Loyalties első része. Jó szórakozást! :lol:

Kryat mégis több, mint száz éves (holott hajdan ember volt), ráadásul úgy bírja olyan jól, hogy ez a kórság emészti a testét. Ez azért nem azt sugallja, hogy olyan gyenguska lenne :lol:

Nem győzhet mindig a jó, ez tény. De az EU-ban kvázi sosem tud győzni a jó, mert ha egy gonoszt levernek, jön helyette még egy, és ezek a futószalagon érkező rosszarcok végül úgy legyalulták a Galaxist, hogy rá sem lehet már ismerni. És a filmekben még a legkomorabb időszak sem volt olyan komor, hogy attól kényszert éreztem az ereim felvágására. A Legacy-nál speciel erősen érezni ezt a nyomottságot (eleve, hol van abban a Star Wars erény, hogy a főhős drogos?).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Loyalties part 1.

Na, Azlyn Rae színre lépett, ő az a maszkos aki követi Cade-et. Vajon kit szolgál? :rock:

Cade jól elintézte a kalózokat. Rav meg úgy tűnik most már kapcsolatban áll a Sith-ekkel.

Naxy Screeger jól megszívta azzal az üreggel. :lol: Vajon Chakék most, hogy megkapták a hajójukat fognak-e még szerepelni?

Marasiah és Antares, valamint Cade és Deliah szerelmi szála érdekes, vajon így marad ez, vagy megváltozik?

Fel jól döntött, hogy fel kell venni a kapcsolatot Skywalkerrel.

Azzal, hogy a Fekete Nap is bejött a képbe a Iegonál még érdekesebb lett a dolog.

Viszont még mindig nincs hír Sazenékről, velük mi lett?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kryat mégis több, mint száz éves (holott hajdan ember volt), ráadásul úgy bírja olyan jól, hogy ez a kórság emészti a testét. Ez azért nem azt sugallja, hogy olyan gyenguska lenne :rock:

Nem győzhet mindig a jó, ez tény. De az EU-ban kvázi sosem tud győzni a jó, mert ha egy gonoszt levernek, jön helyette még egy, és ezek a futószalagon érkező rosszarcok végül úgy legyalulták a Galaxist, hogy rá sem lehet már ismerni. És a filmekben még a legkomorabb időszak sem volt olyan komor, hogy attól kényszert éreztem az ereim felvágására. A Legacy-nál speciel erősen érezni ezt a nyomottságot (eleve, hol van abban a Star Wars erény, hogy a főhős drogos?).

Hát... Krayt évtizedeket töltött a sztázis kamrájában, ami némileg lelassította az életműködését. Cade pedig... Nos, ő tényleg egy elég különc tagja a Skywalker családnak. :lol:

Vajon Chakék most, hogy megkapták a hajójukat fognak-e még szerepelni?

Valószínűleg nem. Mióta felszálltak ennek az epizódnak a végén, azóta nem hallani róluk egy árva hangot se.

Viszont még mindig nincs hír Sazenékről, velük mi lett?

A Loyalties utáni The Hidden Temple két epizódjából ez is kiderül majd. :lol: És még sok minden más is. Többek között az, hogy miért gyűlöli Syn ennyire a Jediket, továbbá felbukkan egy régi ismerős arc.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Indomitable két része teljesen más hangulatú, mint a korábbi epizódok. Valahogy hiányzik belőle az a sötét, komor képi világ.

Talán azért is tetszett az a sztori a legjobban :rock: Nem olyan sötét és kalandosabb a többinél, ami nálam alap az SW-nél. De hát ízlések és ...:lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Naxy Screeger jól megszívta azzal az üreggel. :fuckoff:

Ugyan ez az epizódból nem derül ki, de mielőtt a Iegóra megérkeztek volna, Cade kitette Screegert egy biztonságos kikötőben, ahogyan megígérte neki.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megérkezett a Loyalties második része, amelyben teljes egészében lehull a lepel Azlyn Rae és "Bantha" Rawk kilétéről. Jó szórakozást! :) A következő részben pedig Cade elutazik a Jedik tikos templomába, amelyről "Bantha" Rawk mesélt neki.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Loyalties part 2.

Szuper volt a folytatás. :) Hihetetlen! :D Kolnak volt egy testvére Nat. És ő "Bantha". Kár, hogy ő sem Jedi már. A Skywalker családnak egyre különcebb tagjai vannak. :) Szóval Azlyn Rae Jedi volt. És most Birodalmi Lovag lett. Remélem összejön így majd a szövetség Fel és Rejtett Templom edijei között. Luke szelleme szerint nagy megpróbáltatás vár Cade-re. Vajon ez a Muur fenyegetés lesz? A The Hidden Temple is érdekes sztorinak érkezik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke szelleme szerint nagy megpróbáltatás vár Cade-re. Vajon ez a Muur fenyegetés lesz?

Szerintem arra gondolt.

Remélem, nem tűnik fel még egy ilyen Skywalker, nekem kezd kicsit sok lenni belőlük.

Nem, több Skywalkert már nem fognak előhúzni. :)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.