Ugrás a kommentre

Legacy


KisKósa

Ajánlott hozzászólás

Elolvastam a legutóbbi számot (Viharok - 1. rész) és rádöbbentem, mennyire nem vagyok képben több dolgot illetően...

A kalmáris dupla-sztori előtt ott tartottam, hogy Cade és Celeste találkoztak, a Vektor-sztori utolsó részében. Az ezt követő szám viszont a másik topicban kifejtett okok miatt hiányzik, így megköszönném, ha valaki részletesen leírná, mi történt benne. :)

Ott kaptam fel a fejem, amikor olvastam, hogy Darth Krayt halott, illetve Azlyn Rae haldoklik. Az is érdekelne, hogy Artu tulajdonképpen miként került Cade-ékhez, ugyanis ha jól emlékszem, ez nem derült ki az eddigi számokból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elolvastam a legutóbbi számot (Viharok - 1. rész) és rádöbbentem, mennyire nem vagyok képben több dolgot illetően...

A kalmáris dupla-sztori előtt ott tartottam, hogy Cade és Celeste találkoztak, a Vektor-sztori utolsó részében. Az ezt követő szám viszont a másik topicban kifejtett okok miatt hiányzik, így megköszönném, ha valaki részletesen leírná, mi történt benne. :)

Ott kaptam fel a fejem, amikor olvastam, hogy Darth Krayt halott, illetve Azlyn Rae haldoklik. Az is érdekelne, hogy Artu tulajdonképpen miként került Cade-ékhez, ugyanis ha jól emlékszem, ez nem derült ki az eddigi számokból.

Nos volt egy óriási csata a Had Abbadonon. Darth Krayt, oldalán Talonnal, Maladival és Stryfe nagyúrral elindultak találkozóra Celeste Mornével, akiről azt hitték, hogy már teljesen Karness Muur irányítása alatt áll. Azért akart találkozni vele, mert Karness Muur birtokában van annak a tudásnak, amivel meggyógyíthatják Krayt csontkinövéseit. "Bizalma" jeleként el is kezdi a folyamatot, és ekkor, miközben Krayt gyógyulni kezd, megérti hogyan működik ez a technika. De valójában ez egy csapda volt, rájuk támadt Cade, Shado, Antares, Ganner és Azlyn. A hatalmas összecsapás során Azlyn hátba döfte fénykardjával Krayt nagyurat, Celeste pedig Erő villámokkal egy szakadék mélyére hajtította. Celeste rájött, hogy már képtelen kordában tartani Karness Muur-t, ezért megkéri Cade-t, hogy végezzen vele, aki persze habozás nélkül meg is teszi. Celeste élete utolsó pillanatában Zayne-t látja, és úgy véli, hogy Cade az az ember, akit Zayne küldött azért, hogy megmentse. Jut eszembe, Celeste Erő villámaiból Azlyn is kapott egy jó nagy adaggal, ezért sebesült meg ennyire. A Muur talizmán rámászik Cade kezére, és Karness már előre örül, hogy végre új, sokkal alkalmasabb gazdatestre talált, akivel uralma alá hajthatja a Galaxis, Cade azonban porrá zúzza a talizmánt, így egyúttal Muur-t is elpusztította. A csatának vége, hőseink meglógnak, a szakadék alján egy űrkompban megérkezik Darth Wyyrlok, aki halottnak hiszi mesterét, ő viszont hirtelen felnyög. Krayt elmeséli neki, hogy rájött a megoldásra, hogyan gyógyíthatja meg magát, így az álma, az Egy Sith víziója tényleg valóra válhat. Wyyrlok pedig azt mondja, hogy az álom beteljesüléséhez olykor az álmodozónak meg kell halnia. Erő villámokkal megadja a kegyelemdöfést Darth Kraytnek, és meghal. Holttestét pedig magával viszi. Volt még a történetben egy apróság, köztük az, hogy Roan Fel is magának akarta a Muur talizmánt, és megparancsolta Dracónak és Antaresnek, hogy szerezzék meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek szerint, egy izgalmasnak mondható számról maradtam le. ;)

Nem baj, mint már írtam, be fogom szerezni. Köszi, hogy leírtad. :)

Egyébként Roan Fel talizmán iránti vágya már egy korábbi számból kiderült... azt hiszem a Vektor utolsó részéből, mivel azt még olvastam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek szerint, egy izgalmasnak mondható számról maradtam le. ;)

Nem baj, mint már írtam, be fogom szerezni. Köszi, hogy leírtad. :)

Egyébként Roan Fel talizmán iránti vágya már egy korábbi számból kiderült... azt hiszem a Vektor utolsó részéből, mivel azt még olvastam.

Szívesen. :) Igen, elég eseménydús volt, kár, hogy pont erről maradtál le.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...

A Viharok második része feszültségekkel volt teli. Cade mintha jobban sodródna a Sötét Oldal felé cselekedeteivel. Azlyn jól megutálta Cade-et, amiért nem hagyta meghalni. Vajon most már örökre a páncélban marad? A nagybátyja is eléggé megharagudott rá. Valahogy minden rosszul alakul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Viharok második része feszültségekkel volt teli. Cade mintha jobban sodródna a Sötét Oldal felé cselekedeteivel. Azlyn jól megutálta Cade-et, amiért nem hagyta meghalni. Vajon most már örökre a páncélban marad? A nagybátyja is eléggé megharagudott rá. Valahogy minden rosszul alakul.

Nekem ez a rész annyira nem jött be. Bár Syn húzása, hogy csók közben kábította el Ahnah-t, az kifejezetten tetszett. :D Én ma az utolsó, azaz az 50. részt töltöttem le magamnak a gépre. Már abban is egy csomó szereplő elhullott, mi lesz még a Warban?

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ez a rész annyira nem jött be. Bár Syn húzása, hogy csók közben kábította el Ahnah-t, az kifejezetten tetszett. :D Én ma az utolsó, azaz az 50. részt töltöttem le magamnak a gépre. Már abban is egy csomó szereplő elhullott, mi lesz még a Warban?

Jól hangzik. Remélem a sorozat végét azért majd a Semic leadja.

Én még arra is kíváncsi lennék kivel jön össze Cade? Azlyn már kilőve, ami vele történt, azután már kizártnak tartom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól hangzik. Remélem a sorozat végét azért majd a Semic leadja.

Én még arra is kíváncsi lennék kivel jön össze Cade? Azlyn már kilőve, ami vele történt, azután már kizártnak tartom.

Azlynnek idővel terveznek egy másik páncélt, amely ugyanolyan, mint a birodalmi lovagoké, csak a nyak tájékán van egy lélegeztető berendezés, így Azylnnek nem kell többé maszkot hordania.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azlynnek idővel terveznek egy másik páncélt, amely ugyanolyan, mint a birodalmi lovagoké, csak a nyak tájékán van egy lélegeztető berendezés, így Azylnnek nem kell többé maszkot hordania.

Viszont most Azlyn gyűlöli Cade-et. Vajon ez meg fog változni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont most Azlyn gyűlöli Cade-et. Vajon ez meg fog változni?

Azt nem tudhatom. :D Talán. De ne felejtsük el azt se, hogy Ganner Krieg is érzéseket táplál irányába. Egyébként érdekel, hogy kik haltak meg a Legacy 50. részében?

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt nem tudhatom. :) Talán. De ne felejtsük el azt se, hogy Ganner Krieg is érzéseket táplál irányába. Egyébként érdekel, hogy kik haltak meg a Legacy 50. részében?

Jó lenne tudni, elég kíváncsi vagyok rá. :) Soká lesz, mire odaérünk a magyar kiadásban, ha egyáltalán le lesz adva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó lenne tudni, elég kíváncsi vagyok rá. :) Soká lesz, mire odaérünk a magyar kiadásban, ha egyáltalán le lesz adva.

Spoiler:

Először is Antares Draco halt hősi halált, miután elment, hogy kiszabadítsa a Korribanról Ganner Krieget, Shado Vaót és Marasiah Felt. Sithnek tetoválva beszivárgott a templomukba, és kiszabadította őket, Ganner, Shado és Sia sikeresen elmenekültek, Antares pedig hátra maradt, hogy fedezze őket. Itt találkozott egykori, ikotchi mesterével, Eshkar Niinel, aki átállt a Sithek oldalára. Rövidesen párbaj alakult ki köztük, de Antares alul maradt, és Eshkar Niin, akit azóta már Darth Havoknak hívnak, végzett vele.

Cade Skywalker és Wolf Sazen pedig az Utapaun megtalálták Vul Isent és Darth Azardot, akik a Mon Calamarihoz hasonlóan ezen a bolygón is tömegmészárlást rendeztek volna. Cade Isen után eredt, míg Sazen Azarddal párbajozott. Sazen került ki győztesen, és Azard meghalt. Isen pedig a kezében lévő méregfiolával az utapaui víztározóba ugrott, hogy megfertőzze a bolygó népét. Cade utána ugrott, zuhanás közben kettévágta Isent, és sikerült megszereznie a fiolát, megmentve ezzel Utapau lakosságát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mozgalmas részek. Remélem kijönnek magyarul. Elég aggasztó, hogy a Viharok második részének a végén nem volt semmi, hogy mi következik. Van egy olyan sejtésem, hogy ugrás jön. Jó lenne, ha a Tatooine nem maradna ki, azt hallottam, az elég nagyszabású.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Érdekes, a legutóbbi számban a KOTOR-t érdekesebbnek találtam, mint a Legacy-t. Kezd elcsépelté válni egy-két szál, amit pedig Cade művel, kiakasztó. :) Nem is értem, hogy lehet Luke-nak ilyen leszármazottja. Az egész karakter egy önző, jellemtelen tuskó. Azlyn szépen felvázolta, hogy csak a saját önző céljai érdekében hozta vissza őt az életbe, nem törődve azzal, hogy a csajnak ez az állapot rosszabb a halálnál. Talán Cade viselkedése is közre játszhat abban, hogy a Legacy-ról kezdek átpártolni a KOTOR-ra...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, a legutóbbi számban a KOTOR-t érdekesebbnek találtam, mint a Legacy-t. Kezd elcsépelté válni egy-két szál, amit pedig Cade művel, kiakasztó. :yeah: Nem is értem, hogy lehet Luke-nak ilyen leszármazottja. Az egész karakter egy önző, jellemtelen tuskó. Azlyn szépen felvázolta, hogy csak a saját önző céljai érdekében hozta vissza őt az életbe, nem törődve azzal, hogy a csajnak ez az állapot rosszabb a halálnál. Talán Cade viselkedése is közre játszhat abban, hogy a Legacy-ról kezdek átpártolni a KOTOR-ra...

Hát igen az alma messze esett a fájától. Én felfedeztem Cade viselkedésében egy pár Anakinéra hajazó vonást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen az alma messze esett a fájától. Én felfedeztem Cade viselkedésében egy pár Anakinéra hajazó vonást.

Vagyis mégsem esett olyan messze, az az alma. :yeah:

De hogy Luke jelleméből semmi nem öröklődött Cade-be, az is biztos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Renegát

 

Nem volt olyan érdekfeszítő a történet, mint a Kotor-os, de azért jó volt. Egy szimpla 1 részes sztori.

Spoiler:

Gar Stazi volt a középpontban. Nagyon érdekesen próbára tették az új szövetségeseiket, Raon Fel erejét. Kis híján felbomlott az egész és majdnem vérfürdőbe torkollott. De a végén nagyjából rendbe jött minden.

Vajon a köv. számban már a Tatooine-t kezdik, vagy már A Birodalom árnyai jön?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 1 hónappal később...

Hírek a War első részéből...

 

 

Sajnos még nem sikerült letöltenem a teljes számot, de néhány információt már megtudtam a történetből... Ugyebár a Legacy végén kiderült, hogy Darth Krayt-nek sikerült feltámadnia a halálból, legyőzte a szervezetén élősködő Yuuzhan Vong korall magvakat, így már közel sem olyan gyenge, mint amilyen eddig volt. A Korribanon eközben pedig titkos hadsereget állított fel, újfajta hadihajókat, és vadászgépeket építtetett. És ő maga is megváltozott egy kicsit.

 

darthkraytnewarmor.png

 

Továbbra is két fénykarddal harcol egyszerre, csak ezúttal egy pirosat, és egy zöldet használ egyszerre. És most már nem olyan gyenge, mint azelőtt. (Mondjuk akkor sem volt egy könnyű ellenfél.) De most már nem az köti le az erejének a legnagyobb részét, hogy megvédje magát az élősködőktől. A War első részében az oldalán Darth Talonnal és Darth Nihllel visszatért a Coruscantra, és egy kegyetlen párbajban végzett Darth Wyyrlokkal. Darth Stryfe eleinte habozott, hogy kinek az oldalán álljon, de úgy döntött, hogy mindenképp a győztessel, azaz az erőssebbel tart majd. Hiszen ez a Sithek módszere. Végül Krayt visszavette a trónját.

 

 

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hírek a War első részéből...

 

 

Sajnos még nem sikerült letöltenem a teljes számot, de néhány információt már megtudtam a történetből... Ugyebár a Legacy végén kiderült, hogy Darth Krayt-nek sikerült feltámadnia a halálból, legyőzte a szervezetén élősködő Yuuzhan Vong korall magvakat, így már közel sem olyan gyenge, mint amilyen eddig volt. A Korribanon eközben pedig titkos hadsereget állított fel, újfajta hadihajókat, és vadászgépeket építtetett. És ő maga is megváltozott egy kicsit.

 

darthkraytnewarmor.png

 

Továbbra is két fénykarddal harcol egyszerre, csak ezúttal egy pirosat, és egy zöldet használ egyszerre. És most már nem olyan gyenge, mint azelőtt. (Mondjuk akkor sem volt egy könnyű ellenfél.) De most már nem az köti le az erejének a legnagyobb részét, hogy megvédje magát az élősködőktől. A War első részében az oldalán Darth Talonnal és Darth Nihllel visszatért a Coruscantra, és egy kegyetlen párbajban végzett Darth Wyyrlokkal. Darth Stryfe eleinte habozott, hogy kinek az oldalán álljon, de úgy döntött, hogy mindenképp a győztessel, azaz az erőssebbel tart majd. Hiszen ez a Sithek módszere. Végül Krayt visszavette a trónját.

 

 

Remélem Cade-del meg fog küzdeni a sorozat végén. Gigantikus fénykardpárbajokra számítok a végén, az méltó befejezése lenne a szériának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Karakterek, akik életüket vesztették a Warban. (Első négy rész.)

 

 

Harmadik Darth Wyyrlok †

Az ő haláláról már tettem említést korábban, megküzdött Darth Krayttel, de alulmaradt.

 

Ran Harkas "Hardcase" (Magyar fordításban: "Farkas") őrmester †

A Tréfamester szakasz hősies parancsnoka, a Taivas-i csatában veszítette életét.

 

Geist moff †

A Birodalmi Tanács tagja, a legmagasabb rangú tiszt a Birodalmi Hadseregben. A Taivas-i csatában esett el.

 

Darth Rauder †

A Birodalmi Vadásszázad parancsnoka, aki a Monster történetszálban tűnt fel először. Gunn "Gunner" Yage lőtte le a vadászgépét a Taivas-i csatában, amikor úgy döntött, hogy apjával együtt átáll Roan Fel oldalára.

 

T'ra Saa †

A Klónok Háborúja egyik hős Jedi Mestere, a Taivas-i csatában elmélyült a Jedi harci meditációban, hogy segítse a harcolókat. Élete utolsó pillanatáig alkalmazta a harci meditációt.

 

Nat Skywalker, azaz "Bantha Rawk" †

Cade Skywalker nagybátyja, az utolsó pillanatig védelmezte T'ra Saa mestert a Taivas-i csatában, hősiesen feláldozta magát a menekülőkért, élete utolsó perceiben megmentette Cade-t.

 

Vaclen Tor †

Birodalmi kapitány, akit a Renegade (Magyar fordításban: Renegát) történetszálban ismerhettünk meg. Bár az ő halálát nem láthatjuk konkrétan, de valószínűleg ő is meghalt a Taivas-i csatában.

 

Továbbá három Jedi mester, Te Corso, Drok és Sayar Dun'La is meghalt az említett ütközetben. Őket még nem igazán ismerhettük meg a magyar fordításban megjelent részekben, de a The Hidden Temple második részének a borítóján láthatjuk mindhármukat.

 

És utólag kiderült, hogy Antares Draco mégiscsak életben van. Egykori mestere, aki átállt a Sötét Oldalra, immár Darth Havokként kivallatta őt a Korribanon. Draco sokáig ellenállt, de végül megtört, és elárulta, hogy a Jedik titkos temploma a Taivas-on van. Ezért robbant hát ki ez a csata, amelyben sokan meghaltak, de az ütközet még koránt sem ért véget...

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó is, hogy írtál KisKósa, teljesen kiment a fejemből, pedig ez a kedvenc SW képregénysorozatom. Ma gyorsan be is pótoltam a lemaradásomat(3-4. szám). És döbbentem :cry: .

Szegény Bantha, pedig Ostrander egyszer azt nyilatkozta, hogy ő a kedvenc karaktere. És Tra'sa. Őt is Ostrander alkotta, még a Republic korszakában, elszomorító, hogy egy ennyi mindent átélt mesternek is egyszer el kell távoznia.

 

Már várom Cade bosszúját. Sith vért akarok :evil::D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó is, hogy írtál KisKósa, teljesen kiment a fejemből, pedig ez a kedvenc SW képregénysorozatom. Ma gyorsan be is pótoltam a lemaradásomat(3-4. szám). És döbbentem :cry: .

Szegény Bantha, pedig Ostrander egyszer azt nyilatkozta, hogy ő a kedvenc karaktere. És Tra'sa. Őt is Ostrander alkotta, még a Republic korszakában, elszomorító, hogy egy ennyi mindent átélt mesternek is egyszer el kell távoznia.

 

Már várom Cade bosszúját. Sith vért akarok :evil::D

Gondolom A'Sharad Hettet is ő alkotta meg annak idején, és nézd mivé vált azóta... :P És nagy valószínűséggel ő is eltávozik majd az élők sorából.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom A'Sharad Hettet is ő alkotta meg annak idején, és nézd mivé vált azóta... :P És nagy valószínűséggel ő is eltávozik majd az élők sorából.

A'Sharadot nem ő alkotta, de igaz, nagyon jó irányba vitte a gyerek sorsát :D .

Én elkezdtem olvasni a Republicot az elejétől, csak mert annak a nagy részét az Ostrander-Dursema duó csinálta, akik a Legacy miatt kedvenceim.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A'Sharadot nem ő alkotta, de igaz, nagyon jó irányba vitte a gyerek sorsát :D .

Én elkezdtem olvasni a Republicot az elejétől, csak mert annak a nagy részét az Ostrander-Dursema duó csinálta, akik a Legacy miatt kedvenceim.

Tényleg nem ő alkotta, most nézem. Hanem Timothy Truman. Mondjuk azért egy alkotónak elég komoly érzés lehet feláldoznia a számára legkedvesebb karaktert. Nekem biztosan nem menne. Nagy kár az öregért...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.