Ugrás a kommentre

Anakin/Vader


MissKarrde

Ajánlott hozzászólás

Nem tudok erre jobb érvet felhozni,így elfogadom a tieteket.Bár most direkt megnéztem azt a részt és Én még mindig úgy érzem,hogy odaküldi.Azt csak nem mondhatja Obinak,hogy menj Padmehoz!Obi visszakérdezhetne akkor,hogy Te tudtál róla és nem szóltál,hogy akadályozzuk meg?Bár ilyen alapon Yoda is mondhatta volna ugyanezt. :39:

 

Attól olyan, mert te tudod és esetleg belevetíted. Amit itt csinálunk, nagy része belevetítés.

Az én verzióm: biztosat nem tud, érez valamit abból ami Anakinban zajlik és nem lepődik meg semmin. Azért Sidiusnak picit sikerül meglepnie.

 

Anakin/Vader érzelmi pályafutása jól bele van sürítve 4 klippbe ami az EP3 zeni DVD-n van.

Valahányszor megnézem ezeket egyszerre futkos a hideg a hátamon és akarok zokogni:

A Hero Rises

A Fateful Love

A Hero Falls

És a legborzongatóbb: Life Reedemed, mintha Anakin életfilmje lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár ha szembe dícsérné azzal még jobban elszállna magától.Talán ezért nem tette. :39:

 

Pedig az EPIII-ban olyan dicséreteket mondott Obi, hogy Anakin tán még bele is pirult. :roll: Gondolj csak az Utapaui indulás előtti Anakin-Obi párbeszédre!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sőt,hogy tovább menjek,szerintem Yoda is tudott Padmeról.A mészárlásról nem hiszem,de Padmeról biztos.Ezért kérdezgeti annyira a ROTS-ban,hogy kiről szólnak a rémálmai. :idea:

A buckalakó mészárlásról tudott, mert megérezte, hogy a Skywalker fájdalom gyötri. Legalábbis a fájdalmát érezte.

A rémálomnál szerintem Yoda azt hiszi, hogy Anakin Obi-Wanra gondol.

Padméról, ha tud szerintem a Geonózisról tud, mert mikor Padmé megérkezik Anakinhoz rohan, hogy felsegítse, és egyből nyalakodik vele. Yoda meg ott áll és végignézi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakinhoz rohan, hogy felsegítse, és egyből nyalakodik vele. Yoda meg ott áll és végignézi.

 

Ez elég erős tulzás azért. :) Megölelte, és adott neki egy puszit. Yoda meg kb. a s*ggén vette a levegőt a harc után, és amúgy is inkább a Dookuval való találkozásra gondolhatott.

 

Említitek Yoda érzéseit Anakin mészárlása közben. Yoda akkor ugyanazokkal a szavakkal írja le Windunak az érzéseit, amelyekkel Anakin is leírja a sajátjait az EPIII-ban. "Pain, suffering, death"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A buckalakó mészárlásról tudott, mert megérezte, hogy a Skywalker fájdalom gyötri. Legalábbis a fájdalmát érezte

 

Szerintem is csak a fájdalmát érzékeli.Magát az eseményeket nem.Talán Qui-Gon már akkor igen? :39:

 

A rémálomnál szerintem Yoda azt hiszi, hogy Anakin Obi-Wanra gondol

 

Na látod ebben van valami.Ezért mondhatja neki,hogy ne gyászold azt aki eggyéválik az erővel,tanuld meg elengedni és nem ragaszkodni.....Bár ez másra is igaz lehet,de a Jedik egymásra mondhatják,hogy eggyé vállnak az erővel.Más "halandóra" nem hiszem :39:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Yoda, azt hitte, hogy Anakin azt álmodta meg, hogy Obi-Wan meghal a következő bevetésé, amit akkor még nem tudtak, hogy Grievous lesz. Nem Gondol Padméra, hisz, miért gondolna, mibe halhatna Ő meg, nem tud szerelmükről a kölykökről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez viszont érdekes,hogy Obi(mert szerintem Ő mondta el Yodának)mikor mondhatta el neki?Mert a végén Yoda csak azon lepődik meg,hogy ikrek nem azon,hogy van gyerek. :39:

 

Miután Obiék megérkeznek a terhes Padméval Polis Massára, Obi nyilván elmondta mi a tényállás... valoszinüleg Bail Organa is ott tudja meg, bár ez a történet szempontjából meglehetősen érdektelen :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szórakoztatóak vagytok :)

 

Egy kicsit más dolog, most jövök a 66-os topic egyik bugyrából és aranyos párhuzam és ellentét van Anakin és a klónkatonák közt, mondom én:

 

Ott is megvan, itt is meglesz:

 

A klónok pedig nem rosszindulatúak; nincs bennük gyűlölet, ellenségesség vagy a legcsekélyebb rossz szándék, ami figyelmeztetőül szolgálna.

 

Anakin sem rosszindulatú, viszont gyűlölet az van benne...

 

Ők csupán parancsokat teljesítenek.

 

Anakin is. Bár belőle nincs kiktatva az a pöcök, amitől a klónkatonák olyan hatékonyan írányíthatók.

 

Jelen esetben a Hatvanhatos számút.

 

Ő is lényegében a 66-os számú parancsot hajtja végre, bármi is az, ugyanazt csinálja, amit a klónok.

 

 

Az engedetlen Jedi, engedelmességgel térdel Sidius lábai elé: csak nem feltétel nélkül. Benne is megvan a 66-os program természetesen született változata, az "apukájától örökölt génjeiben van":D (ez még lezáratlan akta). Kétirányú kód, mert anyukája is van és visszafelé is elsül. Személyes érzelmeket többet mutat, mint a klónok és biztos, hogy ő nem dőlne a kardjába Sidiusért, míg a klónok megtennék azt is, ha parancsba kapják tőle.

:)

 

Életét igen, halálát nem adja Sidius kezébe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az a véleményem,hogy mikor letérdel akkor még nem Vader.Viszont mikor elkezd "haszonból" és utasításra gyilkolni akkor már az.

 

Amikor letérdel, azokban a pillanatokban alakul át lelkileg. Van egy pillanat, amikor felnéz Sidiousra, de olyan ördögi tekintettel, hogy jajjjjj :) Pillanatok alatt mutálódott át.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az a véleményem,hogy mikor letérdel akkor még nem Vader.Viszont mikor elkezd "haszonból" és utasításra gyilkolni akkor már az.

 

Amikor letérdel, azokban a pillanatokban alakul át lelkileg. Van egy pillanat, amikor felnéz Sidiousra, de olyan ördögi tekintettel, hogy jajjjjj :o Pillanatok alatt mutálódott át.

 

Igen itt már több a rossz mint a jó,de még mindig van legalább egy ember aki vissza tudná rántani.Padme.Mikor a végén már rajta van a ruha és kérdezi Siditől,hogy Padme?Erre Ő azt válaszolja,hogy te magad ölted meg.Na ez az utolsó lökés,ez az a mondat ami végképp megpecsételi Anakin sorsát és ez az a pillanat amikor Darth Vader végképp felemészti Anakin Skywalkert. :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Vader végképp felemészti Anakin Skywalkert. :D

 

Az a térdelés maga az emésztés folyamata.

 

Így van a folyamata,de végképp az a bizonyos mondat "öli" meg Anakin Skywalkert:

...-Ő meghalt.Úgy tudjuk,hogy haragodban Te magad ölted meg....."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van a folyamata,de végképp az a bizonyos mondat "öli" meg Anakin Skywalkert:

...-Ő meghalt.Úgy tudjuk,hogy haragodban Te magad ölted meg....."

 

Én is innen számítom azt a Vadert akit megismerünk a későbbi részekben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van a folyamata,de végképp az a bizonyos mondat "öli" meg Anakin Skywalkert:

...-Ő meghalt.Úgy tudjuk,hogy haragodban Te magad ölted meg....."

 

Én is innen számítom azt a Vadert akit megismerünk a későbbi részekben.

 

Pontosan,mert ezt Sidi is tudta,hogy amíg Padme él,addig Anakin nem lehet az övé.Padme valamilyen telepatikus úton(ha Jedi lenne akkor simán azt mondanám,hogy az erő segítségével) Anakinnal kapcsolatba tud lépni.Nevezzük ezt telepátiának,óriási kötődésnek,vagy egyszerűen csak a szerelem erejének.A ROTS-ban mikor Ani a templomban várja Winduékat,Padme pedig a lakosztályában néz kifelé az ablakon olyan mintha éreznék egymást,mintha a gondolatukban beszélgetnének.Egy ilyen kapcsolatot a Mustafarion is el tudnék képzelni kettejük között,ahol a lány már nem azt az Anakint "érzi" mint korábban,de van valami,van egy halvány,egy mindennél vékonyabb "fonal" amibe még bele tud kapaszkodni,amiért még érdemes kitartania.Ez a vékony "fonal" a jóság.Ezt érezhette benne és ezért ragaszkodhatott annyira hozzá.

.....-"Obi-Wan.Van még benne jóság....." :26:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

van egy halvány,egy mindennél vékonyabb "fonal" amibe még bele tud kapaszkodni,amiért még érdemes kitartania.Ez a vékony "fonal" a jóság.Ezt érezhette benne és ezért ragaszkodhatott annyira hozzá.  

.....-"Obi-Wan.Van még benne jóság....."

 

És ez a fonal, a jóság soha nem szakad el, csak nagyon-nagyon mélyen elrejtőzik. Akkor kerül elő, amikor megtudja, hogy a közös gyerek él, és akkor a Padméval kapcsolatos minden régi emlék, érzés előjön benne. Szerintem nem csak a fia "menti meg", hanem rajta keresztül Padmé is.

 

Ami nekem mindig fura volt, hogy Leia (igaz, hogy egy csata közben voltak) mennyire kevéssé reagál arra, hogy Vader az apja. Mintha a filmben ez nem számítana, csak az, amit Luke érez vagy tesz. Talán azért nincs akkora jelentősége, mert ő még nem Jedi?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

mennyire kevéssé reagál arra, hogy Vader az apja. Mintha a filmben ez nem számítana, csak az, amit Luke érez vagy tesz. Talán azért nincs akkora jelentősége, mert ő még nem Jedi?

 

Vagy azért mert Ő tényleg nagyon utálta Vadert.Biztos Luke is,de rajta valahogy nem látszott annyira(vagy csak nekem nem tűnt fel?)Reagál rá Leia,amilyen arcot vág az nem semmi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami nekem mindig fura volt, hogy Leia (igaz, hogy egy csata közben voltak) mennyire kevéssé reagál arra, hogy Vader az apja.

 

Eléggé magába zuhan Leia. Először szinte undorral veszi tudomásul, majd amikor Luke elmegy, látszik az arcán, hogy totál kivan. Szegény Han meg azt hiszi, hogy mögötte összeszűrték a levet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Reagál rá Leia,amilyen arcot vág az nem semmi.  

 

 

 

De utána kész, semmi. Mintha csak egy rohadt gyümölcsbe harapott volna, és utána elfelejti az egészet. Ha nagyon utálta (ami valószínű), akkor is kevés a reakciója. Luke-ban ekkor már nem az utálat dolgozik. Persze az epV-ben igen, és ő tisztességgel lereagálja a dolgot, de utána már nem az utálat járhat a fejében, vagyis nekem nem úgy tűnik. Meg ő már majdnem Jedi, másként látja az egészet, mint Leia. Ráfogom az egészet arra, hogy küldetésük volt, és azzal törődött, a többire meg marad az EU.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Undor és útálat.Egy pillanatig mintha Luke iránt is így érezne.Ahogy végignéz rajta......... :mrgreen:

 

Az biztos nem neki szól személyesen, hanem a hírnek. A hír hozóját bünteti a pillantással, mint egyes régi királyok :) , akik lefejezték a rossz hír hozóját. Vagy valami hasonló.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért mikor Luke elmegy erősen magábaroskad.Igaza van Ody barátomnak,hogy Han ezt nagyon félreérti.

 

Igen, a félreértés a helyén van az elmémben :)

A magába roskadás is. Ha jól meggondolom, teljesen meggyőztetek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van a folyamata,de végképp az a bizonyos mondat "öli" meg Anakin Skywalkert:

...-Ő meghalt.Úgy tudjuk,hogy haragodban Te magad ölted meg....."

 

Én is innen számítom azt a Vadert akit megismerünk a későbbi részekben.

 

Én is. :D

 

Leia tényleg alig vesz tudomást arról, hogy Vader az apja. Talán fel sem fogta igazán. Több okból.

 

Távolibb, közvetettebb módon tudja meg.

Neki nem Vader mondta, mint Luke-nak.

Leia nem nézett úgy a fekete maszk mögé, meglátva a meztelen csiga igazságot.

Luke, nem azt mondja neki sírfeliratnak is beillő tömörséggel, hogy: Vader az apánk. :vfuckoff:

Rokonlélek szájából hallja, aki finoman adagolja: kezdi a nem rá vonatkozó résszel, majd kedves hírrel egybefonva tálalja az ijesztőt, nem kimondva, utalva rá s ezzel az ő feldolgozási ütemére bízva az információáradatot. :34:

 

Aki végignézte otthonbolygója és családja felrobbantását Vader mellkasának dőlve, az a háború végének kellős közepén, ilyen szereppel, csak nem fog összeomlani attól, hogy Vader nemzette még mielőtt bevéderesedett. :D

 

Még ha morbid is az összefüggés, az apja már korábban meghalt (mindkettő), és végigfuttatva magában családtagjainak életpályáját, nem hinném, hogy túlzottan adna a genetikára. :water:

 

Luke érzékenyebb fiú, Leia kemény csajszi, ami remek párosítás eufemizmus gyakorlására.

 

Summa: Leia nincs olyan mélyen bevonódva, mert Vader visszatérítése Luke keresztje. Leia gyengeségével csak tetézné terhét, így távolból figyelő erős közönség marad. :)

 

Hozzáteszem Leia a keménységével, nem is lett volna alkalmas Anakin feltámasztására. Luke harmónikus kombinációja mindannak, ami Anakin és Padmé génjeiből létrejöhetett Anakin egyensúlyának visszabillentéséhez. Jól ki van ez fundálva. :D

 

 

Lábjegyzet:

Az SW-ben nagyon sok ilyen kihasználatlannak tűnő drámai helyzet van. Mivel túl sok szereplő túl sok drámája rejlik benne, inkább a történéseken van a hangsúly és nem a belső lelki folyamatokon. Meglehetőst megakasztaná a cselekményt, ha mindenki drámájával mindig mélyen foglalkozna az adott jelenet. Az valahogy nem is SW-s. :lol:

Ez alól Anakin némileg kivételt képez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.