Ugrás a kommentre

Anakin/Vader


MissKarrde

Ajánlott hozzászólás

Donát szerinted Anakin nem felel Vader tettei miatt?

Vader kedvére fojtogathat akárkit, ezt Anakint nem érinti, hisz csak az ő teste csinálja.

 

Akkor most ki mészárolta le a buckalakókat, Anakin, vagy Vader?

 

Nem lehet egy karaktert kettéválasztani, csak azért mert más a neve.

Teszem azt Ambrus Attila nem felel a Whiskey-s rabló tetteiért?

Szólni kellett volna az ügyvédjének, hogy ezzel védekezzenek, hogy a rossz énje csinálta nem ő ezért ártatlan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, de Skywalker kiválasztott. Akárhogy is nézem. Vagy Sith, vagy Jedi.

ÉS szerintem a feltörő VAder ölte le a buckalakókat, mert ez a tett Anakin személyesigével nem összeegyeztethető, csak Vaderével. ÉS igen, véleményem szerint - mivel ahogy Obi-wan is mondja - Vader átvette Anakin helyét, ezért szerintem Anakin nem okolható a tettekért, csupán Vader.

De talán nyugodtan mondhatjuk, hogy ő speciális eset. Másnál nem lehet különválasztani az énjeit, mert ők nem kiválasztottak. Náluk teljesen egybefonódik a két én. Skywalkernél nem. Nála akkora erővel bír a két én, hogy egyszerűen önálló életet élnek. Bár ez így egy kissé sután hangzik :lol:

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maga Lucas mondta, hogy Anakin a kiválasztott, és mikor átáll, és Vader lesz, akkor is az marad. Nem kell itt semmit különválasztani.

Anakin igenis felelős a tetteiért, tökmindegy, hogy Vaderként teszi.

 

Márcsak azért is, mert együtt "bűnhődnek". Lávaparton is, de méginkább: együtt vesztik el Padmét. Ha így jobban tetszik: Anakin azért bűnhődik, mert átengedte a helyét Vadernek.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor docktor Jekyll és Mr Hyde esete forog fenn. Anakin Skywalker skizofrén?

Nekem nem tűnik annak, sőt Mikor Luke orra alá dörgöli az igazi nevét a Nagyúr egyből harap, tehát nem két különböző lélek van egy testben. Tudja ő jól kicsoda végig, csak tagadja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor docktor Jekyll és Mr Hyde esete forog fenn. Anakin Skywalker skizofrén?

Nekem nem tűnik annak, sőt Mikor Luke orra alá dörgöli az igazi nevét a Nagyúr egyből harap, tehát nem két különböző lélek van egy testben. Tudja ő jól kicsoda végig, csak tagadja.

 

Nem arról van szó hog skrizo, meg hogy "elfelejtette" hogy egyszer Anakin Skywalker volt.Az Anakin név jelképezi számára a jót.Ő a IV-V-VI részekben nem Anakin Skywalker, tehát nem jó.Ő akkor a gonosz Darth Vader.Na ez értelmes volt :D

Nah, mindegy, nem tudom leírni :lol::D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin végig tisztában a tetteinek súlyával. Mindig tudja, hogy mi rossz amit csinál, mégis megteszi, de miért?

Tudja, hogy letért az útról, de akkor miért nem tesz valamit ellene.

Tudja, hogy rossz dolog buckalakókat ölni megtette, beismerte, és azt is, hogy egy Jedi nem tehet ilyet, mégis megtette. Ő sem tudja miért.

Ep3ban tudja, hogy rossz dolog megölni Dookut. Tudja, hogy rossz megölni Windut. De ahogy halad előre és annyi rossz dolgot tesz, hogy elmosodik benne mi a jó és mi a rossz. Ahogy többet gyilkol, egyre jobban elemészti a sötét oldal. Jedik kiírtásánál, még érzi, hogy ez nem jó, de már nem tud visszakozni, hisz mit mondana, bocsi megöltem Windut, de jó vagyok. Nincs más választása behódol Palpinak, és elhiszi, hogy a legjobbat tette azzal, hogy megöli a Jediket, elhiszi, mert ha nem hiszi el, akkor hazugságban kell élnie, amiben senki nem tud. Nem tudna abban a tudatban élni, hogy elvei ellen cselekedett, ezért a sok gyilkolás megváltoztatja az elveit. Szeparatistáknál, már nincs benne bűntudat, egyszerűen teszi a dolgát. Elhiszi, hogy jó amit csinál, meggyőzte magát.

Megérkezik Padmé, addig nem is látszik rajta semmi míg nem tervezgeti a jövőt. De ez egy más jövő, hatalomvágyó jövő. Megdönteni Palpatine-t uralni a galaxist. Igazából Anakin mindig ezt akarta, uralni a Galxist, Kis 9éves gyerekként úgy akarta uralni, hogy bejárja őket kedve szerint, hogy övé legyen az összes, de csak emlékként. Vaderként, már mindet birtokolni akarja, akárcsak Padmét vagy Luke-ot az ep5ben.

Ha az értékei változnak Ő Ugyanaz marad. Palpatine kénye kedve szerint formálta az értékeit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lényeg hogy Luke felülbírálta mindazt amivel Yodáék hülyítették. És pontosan erre volt szükség! Szemléletcserére! Különben a Jedi rend kiirtása is egy teljesen hiábavaló áldozat lett volna. Ez az a nagyon kevés pont ahol igazat adok az Ep3 könyvnek: amikor Yoda alaposan koppan egyet a Palpival való találkozó után, akkor felfogja, hogy változtatni kell. Csak a változások egy része... nagy része Luke feladata. Végtére is a Kiválasztott egy szál fiacskája, vagy mi:)

 

Igen, ezt én is így látom. Luke volt az első reform Jedi, és éppen ezért nagyon kíváncsi lennék milyen alapokra helyezte a majdani új Jedi rendet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nem jön be, hogy úgy beszélünk Anakin karakteréről, mintha két egymásnak homlokegyenest ellentmondó énje lenne. A jó Anakinban is van egy kis gonoszság (buckalakók leölése), és a rosszban is van valami jó. Ez a kis jóság, amiről Padmé és Luke is beszél, hozza vissza őt a világos oldalra. A szememben egy ember van, aki engedett a sötét énjének, és gonosszá vált. Ez kicsit sarkosabban van bemutatva, mert Anakin egy nem átlagos ember, hanem már-már spirituális hős. De ezért még nem skizó, igaz szisz? :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Anakin és Vader két külön személyiség, hogy lehet, hogy Darth Vader érdeklődik Padmé iránt felébredése után? Őt nem érdekelheti, hiszen semmi köze hozzá. De ha az Anakin, hogyan került újra Vader helyére, amikor Vader egyszer már elnyomta őt. Ezek szerint Anakin kénye-kedve szerint ugrál fel-le? Amikor olyanja van, feljön, tesz valamit, aztán visszabúlyik? Mert az a szakasz nekem elég erőteljesen azt mutatta, hogy Anakin önmagánál van, a jó ember beszél belőle. De ha ekkor ilyen erős, hogyan győzhette le Vader újra? Meg hogyan ereszthette a felszínre Vader a legveszélyesebb ellenségét?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Anakin utolsó próbálkozása. Meg kellett próbálni a Padmé iránti szeretetből erőt merítenie. De mivel Padmé meghalt, ezért Anakint úgy 19 évig elnyomta Vader. Egészen addig, amíg feltűnt Luke, akibe ismét kapaszkodhatott Anakin.

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Dooku-Tyranus dologgal azonban, be kell valljam, megfogtál, mert bizony nálam Dooku valóban egyenlő Tyranusszal, pedig ha konzekvens akarnék lenni, azt kellene mondanom,hogy Dooku alapjában jó volt, csak mindvégig tartalmazta a Tyranusra jellemző vonásokat, mindvégig ott volt benne a csíra, a mag, amit Palpatine/Sidious észre vett benne.

Talán ahhoz tudnám hasonlítani, amikor arról beszélsz, hogy van egy jó éned meg egy rosszabbik éned. A Jó éned tartalmazza a jó tulajdonságaidat, a rossz éned pedig a rosszakat. És hol az egyikük kerül felszínre, hol a másikuk. Skywalkernél ez annyiban más, hogy a jó ént Anakinnek, a rosszat Vadernek hívják, és nála - mivel mindkét én elképesztő erővel van megáldva - egy-egy én elnyomásához sokkal több kell, mint neked, vagy nekem.

No, ez a Windu topicba jött, de mivel találtam benne kifogásolnivalót, áthoztam ide :lol:

Szóval, azt mondod, Tyranus és Dooku egy és ugyan az, mert van benn rossz és jó. Anakin és Vader külön személy, mert a jóságának is van neve, meg a rosszságának is (szándékosan nem akarom most az én szót használni). Dehát Dookuban a rosszat nem Tyranusnak hívják? Tyranusban pedig a jót Dookunak?

Egy testnek, egy léleknek jó és rossz fele van, nem egy testnek jó és rossz éne. Mert azt szoktuk mondani (és ezt mondta Luke és Padmé is), hogy "van még benne jó". Nem "benne van a jó is még". Vaderben van jó, és nem Vader mellett. Anakinból tör elő a gonosz, és nem Anakin mellől.

Meg fontos kérdés. Ha Anakin született abba a testbe, Vader honnan került oda? Ha Anakin teremtette, az már tudathasadás, ergo Anakin elmebeteg, az elmebeteg ellenben nincs tisztában önmaga döntéseivel, ami nem jellemző se Vaderre, se Anakinra. Ha Vader a születéstől kezdve jelen van, miért nem mutatkozik meg Anakin életében korábban, miért kellett erősödnie, ellenben Anakin énjével? Ha a kezdetektől jelen van mindkettő, ugyan arról a szintről kellett indulni a két jellemnek, és egyformán kéne fejlődniük, nemdebár? Kivéve, ha útközben győz az egyik jellem, de ezesetben már a kezdetektől fogva intenzív harcnak kellett volna lennie a két én között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Dookus kérdésen még rágódnom kell, bocsi :lol:

 

A másikra válaszolok. Szóval Vadert Plagueis kreálta, Anakint pedig az Erő. Egyik sem indul előnnyel, csakhogy a szeretet, melyet Shmi táplált a fiúba egyértelműen Anakint helyezi előtérbe. És ez az előny jó néhány évig ki is tart, de közben fokozatosan feltámad Vader.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Dookus kérdésen még rágódnom kell, bocsi :lol:

 

A másikra válaszolok. Szóval Vadert Plagueis kreálta, Anakint pedig az Erő. Egyik sem indul előnnyel, csakhogy a szeretet, melyet Shmi táplált a fiúba egyértelműen Anakint helyezi előtérbe. És ez az előny jó néhány évig ki is tart, de közben fokozatosan feltámad Vader.

 

Donát.

Ühüm... nem rossz, de eleve nem értek azzal egyett, hogy Darth Plagueisnak bármi köze is volt a kiválasztothoz. Már csak azért is, mert kizárt, hogy Darth Plagueis élt még az ep1-et megelőző kilenc évben, és utánna még átadta ezt a tudását Sidiousnak, aki eztán megölte út majd még Darth Maul kinevelésére is maradt ideje, miközben beépült a Szenátusba Naboo szenátoraként. Ez valahogy pöttyet nehéz kilenc év alatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Plagueis olyan dolgokat bolygatott meg, amikhez alig értett. Lehet, hogy sokkal később lett eredménye annak, amit tett - mármint az életteremtésnek.

Ez viszont már erőltetettnek hangzik. Plagueis nemhogy életet teremt a semmiből, még később is következik az be, esetleg évtizedekkel a halála után, és véletlen pont Anakin, az Erő kiválasztotjának testében kell kikötnie. De ha ez így van, akkor Vader is kiválasztott, hiszen az Erő szülötjének testébe került. Ha pedig Vader és Anakin is kiválasztott, akkor Vader=Anakin :lol:

Na meg, életet teremt Plagi papa, vagy lelkeket? Mert szerintem testet még akár lehetne is teremteni az Erő útján, de individumot, lelket bele nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vader is kiválasztott volt, ezért mondta neki Palpatine, hogy You have fulfill your destiny. Vader arra volt kiválasztva, hogy leölje a Jediket, és Sith legyen. Anakin meg arra, hogy egyensúlyt teremtsen az Erőben-

 

miért ne jöhetett volna létre egy én sokkal később? Ez egy mese, bármi belefér. Vagy majdnem bármi-

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vader is kiválasztott volt

Ez érdekes, mert ezt te írtad a Mace Windu topicba:

Én nem így látom. Anakin jó volt. Vader gonosz. Anakin Jedi volt. Vader Sith. Vader megpróbálta elemészteni Anakint, aki jó volt. Vader nem volt kiválasztott, nem úgy Anakin.

:lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.