Ugrás a kommentre

Anakin/Vader


MissKarrde

Ajánlott hozzászólás

Szerintem Anakin volt a kiválasztott, és úgy kellett beteljesítenie a sorsát, hogy a rosszul működő Jedi Rendet is kiírtja. Új alapokra helyezi. Fejénél bűzlik a hal. Mivel ő Luke apja is, ezért megteremtette az új alapot is, mert Luke az igazi reformer.

De a Jedik által elképzelt sorsát csak az ep6 végén teljesítette be, azzal, hogy Palpit megöli, és ezzel Vadernek megszűnik lenni többé.

 

Érdekes kérdés lehet, hogy a Jedik vajon ragaszkodtak volna-e a kiválasztósdihoz, ha előre tudják, hogy ezzel jár.

Az meg egy külön irónikus felfogás lehet, ha valaki ezt vallja, hogy a sithek a saját elpusztítójukat teremtették meg, persze csak akkor, ha valakinek tetszik, a Plagiues teremtette Anakint verzió(nekem nem tetszik, de attól még érdekes).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk ez is érdekes, amit mondasz. Hogy Anakinnek először meg kell tisztítania a Jedi-rendet ahhoz, hogy elpusztítsa a Sith-et. Éljen Lucas!

Pontosan, emiatt szép ez az egész, hogy ha a Jedik ugyanolyan rosszul működnek kár lenne az egészért.

Más kérdés, hogy lehet, hogy lett volna humánusabb megoldása a megtisztításnak, de az uncsi lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem mit akar Donát mondani.Szerintem Anakin meghalt(mármint a lelke) akkor amikor mondta, hogy NOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO.Ha nincs Luke örökké Vader marad.

Sőt azt is értem amit Obi mondott Luke-nak.Hogy az apja halott.

Mégpedig azért értem ezeket mert nekem is mintha két énem lenne.Az egyik normális ,segítőkész.Van viszont egy másik is.Néha megbántok embereket és nem tudom miért.A "Jó" énem tiltakozik ellene másnap, de a "rossz" ha előjön akkor elszabadul a pokol.És egyszerüen nem tudom az okát.És hirtelen is jön.Szoktam is mondani a többieknek, hogy kijött belőlem Vader.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke volt az első reform Jedi, és éppen ezért nagyon kíváncsi lennék milyen alapokra helyezte a majdani új Jedi rendet.

 

Lásd EU :evil:

 

Ahogy ismerem Ody-t nem hiszem hogy érdekli ahogy Palpi klónjai megtámadják a Jedi Rendet, meg utána Luke klónja, utána Palpi fia... :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy ismerem Ody-t nem hiszem hogy érdekli ahogy Palpi klónjai megtámadják a Jedi Rendet, meg utána Luke klónja, utána Palpi fia... :lol:

 

OFF

Nem igazán villanyoz fel a gondolat. :D Bomarr jól megtudná írni ezt a sztorit. :evil:

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy ismerem Ody-t nem hiszem hogy érdekli ahogy Palpi klónjai megtámadják a Jedi Rendet, meg utána Luke klónja, utána Palpi fia... :evil:

 

Nem ezekre gondoltam, egy részét nem is olvastam :lol: Luke klónja csak Luke-ot támadja meg egy könyv végén, kb. 20 oldalig szerepel benne, a sorozat meg vagy 1500 oldal összesen :D Ezek egyébként is kisebb része.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyre jobb ez a Vader-Anakin dolog... Anakin volt a kiválasztott aki végét veti a Sith-nek, és az Erőtől született, és Vader meg az a kiválasztott aki előbb minimalizálja a Jediket, mellesleg Plagueis gyereke? Mert így már kezd értelme lenni a dolognak...

 

 

Lord Plagueis meg bizonyára forog a sírjában, és Lucast anyázza:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Zahn trilogy szerintem egész jó. Leszámítva ezt a Luke klónt.

 

Jó is, kedvenceim közé tartozik. Leginkább a K.J.Anderson által írt könyvekre gondoltam, azokban több van a Jedi Rend alakításáról. Jobban ráfekszik a témára, mint a többi.

Na inkább abbahagyom az offot, ha gondolod az EU-s topikban folytathajtuk még.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Ez a kérdés Anakinhez kapcsolódik, no meg az EpisodeIII-hoz, úgyhogy itt teszem fel, kövezzetek meg, ha rosszul döntöttem :)

 

Szóval két dolog jutott az eszembe: az egyik, hogy Palpatine honnan tud Anakin álmáról? Honnan tudja, hogy Anakin látomásaiban Padmé meg fog halni?

 

A másik pedig: ugye tudjuk, hogy Anakin meg Palpatine remek kapcsolatban vannak. A fiú mindent elmond neki. Akkor miért nem tesz említést a Padméval vállalt közös gyermekükről?

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jé, tényleg... Anakin még a házasságát se mondta el...

 

Viszont ez az álomkreálás dolog érdekes. Én eddig meg voltam róla győződve, hogy az Erő hozta létre, mivel megbojdult a jövő Anakin tettének (Dooku lefejezése) tükrében. De most már azt is elképzelhetőnek tartom, hogy maga Palpatine csinálta.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az álom kérdés érdekes. Főleg annak tükrében, hogy az EPII-es álmot is Palpatine kreálta? Szerintem nem. Ő csak tudta, hogy mi megy végben a fiúban. Talán azért is őt választotta ki, mert sebezhető az érzelmei révén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Odyval értek egyet. Ez az álomkreálás megint olyan dolog lenne, amivel Palpatine túl nagy hatalmat kapna (álmokat kreál az ep2-ben több ezer fényév távolról?). Ráadásul, minek neki olyan tanítvány, akinek a fejébe ilyen könnyű belekontárkodni? És pont a kiválasztott ne tudjon arról, hogy valaki az agyával játszik? Ehhez azért jelentős Erőmegmozdulás kellhet, ellenben egy egyszerű gondolat érzékeléshez. Mivel Anakin tudatának majdnem minden zugát az aggodalom töltheti be Padmé iránt, így Palpatine-nak nem lehetett nehéz kiderítenie, hogy kiért és miért aggódik. Pláne, hogy mindezt azután mondta, hogy felfedte Anakin előtt a titkát, így nyugodtan szondázhatott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda nem mászott bele annyira Anakin életébe, hogy tudja kihez fűzi valami. Azt tudta hogy fűzi...

 

Az egy jó káérdés hogy Palpi mennyit tudott. De vegyük bele h ő Coruscanton volt végig Padmé terhessége alatt! Szerintm jóval előbb tudta, mint Anakin:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpi ügyében eltöprengtem valamin: lehet, hogy Vader olyan szépen elaltatta az óvatosságát, még ha nem is szándékosan? Mert amikor az Ep5ben Sidi azzal áll elő hogy Luke útban van neki, szerintem nagyon bölcsen teszi hogy holografice szól oda :lol:

Vader meg épp csak kötözködget egy kissé, amit Palpi elfogad. Gondolom eszébe jut hogy cserélt már le kripli tanítványt fiatalabbra... épp csak arra nem gondol hogy most két szék közt a reaktorba fog esni:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.