Ugrás a kommentre

2x05 - Landing at Point Rain


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

  • 3 héttel később...
  • 2 héttel később...
Hmmm...van benne valami, de szerintem szorosabb kapcsolat volt köztük. Megfigyelted, hogy az egész Geonosis csata alatt klónokat raboltak a Geonosik? Őket vajon hova vitték? Mert, hogy Karina áll a dolog mögött az szinte biztos. Plusz még az is feltűnt nekem, hogy néhol zombik is harcolnak a csatában. Figyeld a szemüket. :)

Emiatt a korábbi észrevételed miatt igyekeztem kicsit jobban odafigyelni a klónok ellen harcoló geonosisiakra, de valamilyen oknál fogva még sem sikerült zombikat felfedeznem. Időnként egy pillanatra láttam egy-egy világosabb szemű geonosisit, ha az is zombinak számít. Viszont találtam egy meglepően zombi-gyanús geonosisit. Tekerjetek oda ahhoz a részhez, és nézzétek meg ti is. Meglepően zombis a mozgása.

hiddenzombie.png

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...
Nagyon kíváncsi vagyok, ki lesz Ki Adi új magyar hangja.(sajnos Dobránszky Zoltán, aki a prequel trilógiában adta a hangját még a III. rész bemutatásának évében elhunyt :D )

Ezt sajnálattal hallom.

Az ő hangja nagyon illett a karakterhez. De szerintem ha még élne, nem biztos hogy ő szinkronizálta volna. Csak a nagyon alap karaktereknek maradt meg a filmbéli hangja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ki-Adi-Mundi magyar hangja bár nem olyan kiemelkedően jó, de szerintem amennyire lehetséges, passzol a karakteréhez. Waxer és Boil neve ezúttal nem lett lefordítva, ahogyan Trapper sem. Az egységesség ezúttal is hiányzik a szinkronból. :)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ki-Adi-Mundi magyar hangja bár nem olyan kiemelkedően jó, de szerintem amennyire lehetséges, passzol a karakteréhez. Waxer és Boil neve ezúttal nem lett lefordítva, ahogyan Trapper sem. Az egységesség ezúttal is hiányzik a szinkronból. :)

Bár be kell valalni hogy hosszú idő után végre kaptunk egy egész jó szinkront

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár be kell valalni hogy hosszú idő után végre kaptunk egy egész jó szinkront
Szerintem is jó volt, mint ahogy újra magával ragadott az egész rész is. Nagyszerű így sűrítve látni a háború esszenciáját.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abszolút rendben volt a szinkron ebben a részben is, Padmé után, Ki-Adi-nak is remek, valóban hozzá illő hangot találtak a régi helyett.

Annál én is felkaptam a fejem, hogy a klónneveket nem fordították le, eddig ilyenre még nem nagyon volt példa. Luminara hangját nem figyeltem, de remélem az 1. évadbeli hangját kapta a 2. évadra is. A közeljövőben már csak Barriss-éra leszek kíváncsi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abszolút rendben volt a Annál én is felkaptam a fejem, hogy a klónneveket nem fordították le, eddig ilyenre még nem nagyon volt példa.

Dehogynem, többször is volt már rá példa. Néha le vannak fordítva, néha nincsenek. A Jedi Crashben például nem voltak. :)

Luminara hangját nem figyeltem, de remélem az 1. évadbeli hangját kapta a 2. évadra is. A közeljövőben már csak Barriss-éra leszek kíváncsi.

Én pedig Karinára. :D

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó volt szinkronosan, Ki-Adi Mundi hangjával elégedett vagyok, nagyon jó volt.

A klónok nevei jobban hangzanak lefordítva.

Az eredeti angolban is tankoknak hívták a lépegetőket?

Kicsi Poggle helyett lehetett volna Kisebb Poggle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó volt szinkronosan, Ki-Adi Mundi hangjával elégedett vagyok, nagyon jó volt.

A klónok nevei jobban hangzanak lefordítva.

Az eredeti angolban is tankoknak hívták a lépegetőket?

Kicsi Poggle helyett lehetett volna Kisebb Poggle.

Az angolban is tankoknak titulálják az AT-TE-ket. Végül is, lényegében azok. :D

 

Dehogynem, többször is volt már rá példa. Néha le vannak fordítva, néha nincsenek. A Jedi Crashben például nem voltak. :)

Ez viszont zavaró, kitalálhatnának valami egységes megoldást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Újranéztem magyarul az egész geonosisi történetszálat, és találtam egy hibát. Az eligazításnál, ha képernyő sarkában látni Luminara alkarját, de a hús-vér formájában, mintha személyesen is ott lenne, holott csak hologramként volt jelen. Majd csinálok róla képlopást is. :)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 évvel később...

Még mindig űber brutál jó ez az epizód. :) Az ember valami ilyesmire gondol, mikor a Klón háborúról beszél.

 

Viszont felmerült bennem kérdésként, hogy Cody vajon hogy lehet parancsnok, ha nem volt ott az első geonosisi csatában? Én eddig azt gondoltam, hogy a legtapasztaltabb, legtöbbet bizonyító klónok közül kerülnek ki a tisztek, de akkor Codynál kellett, hogy legyenek tapasztaltabbak is, hiszen mások ott voltak az I. harcban, és biztos sokan túlélték.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én biztos vagyok abban, hogy az első geonosisi csatában nem vetették be az összes elkészült klónt, hiszen az 576 millió vagy 18 milliárd klón katonát jelenthetett (attól függ, hogy az egység mit takar, zászlóaljat vagy hadosztályt). Hót biztos, hogy semennyivel sem vitt több katonát oda Yoda, mint amennyit ebben a sztoriban bevetettek. Sőt, valószínűleg még kevesebbet is, hiszen ilyen hirtelen valószínűleg még ekkora erőt sem lehet mozgósítani.

A másik, hogy a klónoknak már a háború előtt ki lettek képezve a tisztjeik, a legfelsőbb vezetéstől az utolsó porba fingó alhadnagyig. Nem a tapasztalat, hanem a kiképzésük dönthetett arról, kiből mi lesz, mezei baka, tiszt, stb. Már mindegyik klónnak megvolt a rangja és a beosztása, mielőtt egyáltalán Obi-Wan odaért Kaminóra. Az ep2-ben is vannak már parancsnokok (megjegyzem, a klónoknál ez a rang a tábornoki ranggal egyenlő), a sárga mintát viselő bakák mindegyike parancsnok. A hadszíntéren lévő legmagasabb rangú klón valószínűleg az volt, aki Yoda mellett strázsált a hadműveleti központban. Feltehetően az ő légióját vetették be, vagy legalábbis a bevetett légiók közül az egyik az övé lehetett - de mindenképpen ő volt a hadműveleti vezető. De láthattunk más parancsnokokat is, egy például Winduhoz szaladt oda. A több száz másik parancsnokot meg az első geonosisi csata alatt mozgósítottak és küldték szét légióikat a Galaxisban. Cody is köztük lehetett, mint minden más parancsnoki rangban lévő klón. Szóval az, hogy Cody nem volt ott abban a csatában, nem meglepő. Még azon sem lepődnék meg, ha egyik klón sem lett volna ott, akik ebben a részben szerepelnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi. De vajon a kezdet kezdetén mi alapján választottak vezetőt a klónok közül? Vagy random? Eleve bizonyos klónok más fajta képzést kaptak, és tudatosan vezetőnek lettek nevelve?

Minden klónnál ugyanaz volt a mintaalany, azaz ugyanabból a genetikai állományból lett "kitenyésztve" mindegyikük. Ebből fakadóan (a hibás, "selejtes" példányokat leszámítva) az összes klón ugyanolyan alapokkal indult, tehát nem fordul elő olyan, hogy páran tehetségesebbek bizonyos dolgokban. Így aztán a későbbi teljesítményüket és kompetenciáikat csakis a kiképzésük határozza meg. Ez adhat lehetőséget arra, hogy teljesen céltudatosan neveljék őket és mindenkinél előre determinálva legyen milyen szerepet szánnak nekik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 évvel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.