Ugrás a kommentre

A TCW kronológiai sorrendje


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

ETa-2-eseknek kettős ágyújuk van. Ion és lézer. Ebből csak az egyik páros zöld, a másik kék.

Én a hejedben megnézném a mozifilmet, Anakin mindkettőt használja, és mindkettő zöld (az oldalsókkal lövi szét az Invisible Hand generátorát, az elülsőkkel lő a buzz-driodokra). Az EU súlykolásával ellentétben az Ion lövedék nem feltétlen kék, mivel az első ionágyú, amit életünkben láthattunk Star Warsban, az sem kék volt, hanem vörös.

És tuti, hogy a klónok nem ionlövedékkel lődöznek, mert bár logikus lenne egy droidok ellen vívott harcban, de a becsapódáskor keletkező hatás távolról sem emlékeztet az iontalálatra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt, hogy a Downfall Of A Droid a mozifilm után keződik azt Karen Traviss "The Clone Wars: Wild Space" című regénye is igazolja. Mert miután tudomást szereznek arról, hogy Grievous le akarja rohanni a Bothawuit, akkor készül el a Resolute csillagromboló, és ez az első csatája. Továbbá ne feledjük el a Twilight lézerágyújának színét sem. Míg a mozifilmben, és a Downfall Of A Droidban piros, addig a Malevolence trilógiában már kék.

Azt Karen Miller írta. Bár ebben igaza volt, nem sokat adnék a szavaira, mert ez volt első SW regénye. Elég rázós, hogy minden korábbi klónháborús eseményt kevesebb, mint 2 hónapba akar besűríteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az nem a Spirit of the Republic volt? :D

Ahsoka a Resolute fedélzetén érkezett meg a Christphsisra, majd ezután Yularen elment vele. Az admirális aztán átszállt Yoda hajójára, a Spirit os the Republicra, mivel a Resolute súlyos sérüléseket szenvedett. Szóval a film elején még a Resolute van, aztán jött a Spirit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsoka a Resolute fedélzetén érkezett meg a Christphsisra, majd ezután Yularen elment vele. Az admirális aztán átszállt Yoda hajójára, a Spirit os the Republicra, mivel a Resolute súlyos sérüléseket szenvedett. Szóval a film elején még a Resolute van, aztán jött a Spirit.

Karen Traviss az eredeti forgatókönyv alapján dolgozott. Lehet, hogy időközben variáltak a hajók neveivel. Lásd Alan Dean Foster is azért írta meg úgy a TS regény végét, mert rossz befejezést küldtek el neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karen Traviss az eredeti forgatókönyv alapján dolgozott. Lehet, hogy időközben variáltak a hajók neveivel. Lásd Alan Dean Foster is azért írta meg úgy a TS regény végét, mert rossz befejezést küldtek el neki.

És ez mit változtat azon, hogy a könyve nem jó referencia a kronológiára? Amúgy is a film az alap, a többi ahhoz képest alacsonyabb besorolású, ergo irreleváns, és TCW filmben benne van a Resolute. Ezen Karen Traviss, Karen Miller, George Lucas és Hakapeszi Maki szava sem fog változtatni... Na jó, Lucasé talán :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ez mit változtat azon, hogy a könyve nem jó referencia a kronológiára? Amúgy is a film az alap, a többi ahhoz képest alacsonyabb besorolású, ergo irreleváns, és TCW filmben benne van a Resolute. Ezen Karen Traviss, Karen Miller, George Lucas és Hakapeszi Maki szava sem fog változtatni... Na jó, Lucasé talán :D

Semmin se változtat. :D Szerintem se jók a kronológia megállapítására. Csak egy mentség volt.

(Ettől még jó a könyv. Sőt, nekem őszintén szólva sokkal jobban tetszik Karen Traviss regényváltozata, mint a mozis bevezető epizód. Annyira, hogy DVD-n meg se vettem a filmet, a könyv nekem elég. :D )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Íme az én kronológiai sorrendem. Ahsokát figyelembe véve szerintem így a leglogikusabb:

 

1.) 1x05 - Rookies

2.) 1x11 - Dooku Captured

3.) 1x12 - The Gungan General

4.) 1x16 - The Hidden Enemy

5.) 1x00 - The Clone Wars

6.) 1x06 - Downfall of a Droid

7.) 1x07 - Duel of the Droids

8.) 1x01 - Ambush

9.) 1x02 - Rising Malevolence

10.) 1x03 - Shadow Malevolence

11.) 1x04 - Destroy Malevolence

12.) 1x08 - Bombad Jedi

13.) 1x09 - Cloak of Darkness

14.) 1x10 - Lair of Grievous

15.) 1x19 - Storm Over Ryloth

16.) 1x20 - Innocents of Ryloth

17.) 1x21 - Liberty on Ryloth

18.) 1x13 - Jedi Crash

19.) 1x14 - Defenders of Peace

20.) 1x17 - Blue Shadow Virus

21.) 1x18 - Mystery of a Thousand Moons

22.) 1x15 - Trespass

23.) 1x22 - Hostage Crisis

24.) 2x01 - Holocron Heist

25.) 2x02 - Cargo of Doom

26.) 2x03 - Children of the Force

27.) 2x04 - Senate Spy

28.) 2x05 - Landing at Point Raint

29.) 2x06 - Weapons Factory

30.) 2x07 - Legacy of Terror

31.) 2x08 - Brain Invaders

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lista egy ponton hangyányit megbicsaklik:

2.) 1x11 - Dooku Captured

[...]

4.) 1x16 - The Hidden Enemy

5.) 1x00 - The Clone Wars

A Dooku Capturedben szerepel Ahsoka, akkor hogyan lehetne a mozifilm és a Hidden Enemy előtt? :rock:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lista egy ponton hangyányit megbicsaklik:

A Dooku Capturedben szerepel Ahsoka, akkor hogyan lehetne a mozifilm és a Hidden Enemy előtt? :rock:

 

Tényleg, sorry! Akkor elnéztem, de a többi szerintem úgy "reális". (A Gungan Generalt kivéve) A kék-árny vírusos téma után szerintem hihető, hogy Ahsoka kimaradt néhány részig, amíg felépült...

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép lista Darth Sky, bár engem ez a része már nem foglalkoztat túlzottan. :rock: Amúgy üdv a fórumon! Látom nagy TCW fan vagy. :D

 

 

Azon belül is Ahsoka rajongó, de ez szerintem már egy másik topic témája. :D

Amúgy leszámítva a The Hidden Enemyt szerintem is lényegtelen az epizódok sorrendje, mert számtalan lehetőség van, hogy melyik rész után melyik következik. Talán a 2. évad eddig leadott részein egyértelmű, hogy időrendi sorrendben vannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
Nézd meg a bevezetőt. Anakin a Bothawui -tól indul a Quell rendszerbe. Legalábbis ez az érzésem. :pfff:

Akkor viszont rosszul fogalmaztál, mert akkor a Jedi Crash nem a Downfall of a Droid előtt, hanem után játszódik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy értettem, hogy a Droid Duológia után. :pfff:
Akkor a duológia után visszamentek a Botawaui rendszerbe tovább őrködni? De fura amúgy, mert a bevágásban a Ryloth trilógiából is volt egy rész, mégpedig ahogy a rombolók visszavonulnak (tükrözve van). Érdekes mindenesetre, de szerintem még ez sem bizonyíték az időrendre.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor a duológia után visszamentek a Botawaui rendszerbe tovább őrködni? De fura amúgy, mert a bevágásban a Ryloth trilógiából is volt egy rész, mégpedig ahogy a rombolók visszavonulnak (tükrözve van). Érdekes mindenesetre, de szerintem még ez sem bizonyíték az időrendre.

Szerintem az lenne a legjobb, ha figyelmen kívül hagynánk a képeket, amiket az összefoglalókban láthatunk, és akkor nincs kavarodás. :pfff: Meg egyébként is, a Jedi Crash elején tükrözve látjuk az egész bothawui eseményeket. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az lenne a legjobb, ha figyelmen kívül hagynánk a képeket, amiket az összefoglalókban láthatunk, és akkor nincs kavarodás. :pfff: Meg egyébként is, a Jedi Crash elején tükrözve látjuk az egész bothawui eseményeket. ;)
De Bothawui-t mintha konkrétan említené a narrátor is.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Erről a listáról mit gondoltok? ;)

 

1x01 - Ambush

1x05 - Rookies

1x16 - The Hidden Enemy

1x00 - The Clone Wars

1x06 - Downfall of a Droid

1x07 - Duel of the Droids

1x02 - Rising Malevolence

1x03 - Shadow Malevolence

1x04 - Destroy Malevolence

1x08 - Bombad Jedi

1x09 - Cloak of Darkness

1x10 - Lair of Grievous

1x11 - Dooku Captured

1x12 - The Gungan General

1x19 - Storm Over Ryloth

1x20 - Innocents of Ryloth

1x21 - Liberty on Ryloth

1x13 - Jedi Crash

1x14 - Defenders of Peace

1x15 - Trespass

1x17 - Blue Shadow Virus

1x18 - Mystery of a Thousand Moons

1x22 - Hostage Crisis

2x01 - Cargo of Doom

2x02 - Holocron Heist

2x03 - Children of the Force

2x04 - Senate Spy

2x05 - Landing at Point Rain

2x06 - Weapons Factory

2x07 - Legacy of Terror

2x08 - Brain Invaders

2x11 - Lightsaber Lost

2x09 - Grievous Intrigue

2x10 - The Deserter

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Ahsoka a 'mérce', akkor játszódhatna előtte az alábbi 2 rész is, de ez is (akár csak a többi lista) egy saját elképzelés.
Akkor a Hostage Crisis is játszódhatna a mozifilm előtt, hisz nem volt benne Ahsoka. ;) Szerintem épp a legutóbbi rész mutatta meg, hogy Anakin és Ahsoka nincsenek összenőve.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.