Ugrás a kommentre

A TCW kronológiai sorrendje


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Szerintem a részek előtti kis bevezetőből sok esetben egyértelműen kiderül, hogy melyik epizód melyik után játszódik. Az Ambush bevezetője tartalmaz jeleneteket többek között a Gunray-trilógiából (1x08, 1x09, 1x10) és a Malevolence-trilógiából is, de a Rookies bevezetőjében is található egy-két jelenet szintén az 1x09, 1x10-es epizódból.

Szóval ennek fényében majdnem jó volt a múltkori listám, de akkor itt van a szerintem helyes verzió:

 

1x16 - The Hidden Enemy

1x00 - The Clone Wars

1x06 - Downfall of a Droid

1x07 - Duel of the Droids

1x02 - Rising Malevolence

1x03 - Shadow Malevolence

1x04 - Destroy Malevolence

1x08 - Bombad Jedi

1x09 - Cloak of Darkness

1x10 - Lair of Grievous

1x01 - Ambush

1x05 - Rookies

1x11 - Dooku Captured

1x12 - The Gungan General

1x19 - Storm Over Ryloth

1x20 - Innocents of Ryloth

1x21 - Liberty on Ryloth

1x13 - Jedi Crash

1x14 - Defenders of Peace

1x15 - Trespass

1x17 - Blue Shadow Virus

1x18 - Mystery of a Thousand Moons

1x22 - Hostage Crisis

2x01 - Cargo of Doom

2x02 - Holocron Heist

2x03 - Children of the Force

2x04 - Senate Spy

2x05 - Landing at Point Rain

2x06 - Weapons Factory

2x07 - Legacy of Terror

2x08 - Brain Invaders

2x11 - Lightsaber Lost

2x09 - Grievous Intrigue

2x10 - The Deserter

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A bevezetőkben látott snitteket ne vedd alapul. Visszatekinthet az akár több részre is, ha van benne egy olyan fonál, mely az adott epizódban is feltűnhet.

Amúgy borzasztó a lista. De ezzel nem személyeskedni akarok, csak a hideg kirázz ettől a változó sorrendiségtől. Nálam folyamatos az idővonal, azzal az egy rész kivételével ami a moziváltozat előtt játszódik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem sem érdekel már ez a sorrendiség kérdés, főleg, hogy egyre több az összefüggő epizód, amelyek kielégítik az ember azon vágyát, hogy ne csak 22 perces történeteket lásson. :lol:

 

A saját elképzelésem egyre inkább az, hogy nem véletlenül nem jelent meg sehol egy hivatalos sorrend az epizódokról. Mert ilyen sorrend szándékosan nincs. Ahogy haladnak az évadokkal, jöhetnek újabb sztori ötletek, amelyeknek akár csak apró részletek miatt korábban kellene játszódniuk, mint ahol a sorozat éppen tart, és ha meglenne az állandó sorrend, akkor az már megkötné a készítők kezét. Így viszont szabadon ugrándozhatnak, senki sem kérheti rajtuk számon. :D

 

Darth Sky, egyébként jó játék lehet felismerni, hogy a bevezetőkben bevágott jelenetek mely más, esetenként később levetített epizódokból lehetnek. Nekem ezek még sosem tűntek fel. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A bevezetőkben látott snitteket ne vedd alapul. Visszatekinthet az akár több részre is, ha van benne egy olyan fonál, mely az adott epizódban is feltűnhet.

Amúgy borzasztó a lista. De ezzel nem személyeskedni akarok, csak a hideg kirázz ettől a változó sorrendiségtől. Nálam folyamatos az idővonal, azzal az egy rész kivételével ami a moziváltozat előtt játszódik.

Egyetértek. Ha annyira fontos lenne ez a dolog, akkor ki lenen hangsúlyozva. Mivel nincs, nekem is így jönnek sorban az epizódok ahogy az évadok.

 

Szerintem a részek előtti kis bevezetőből sok esetben egyértelműen kiderül, hogy melyik epizód melyik után játszódik.
Szerintem nem. A Jedi Crash elején volt részlet a Downfall of the Droid epizódból is, pedig ez a rész nem közvetlen azután játszódik. Mint Pildi is írta, jó játék ezen agyalni, de szerintem nem számít olyan nagyon. :lol: Legalábbis nekem abszolút nem.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet benne valami. Biztos nem véletlenül adták le abban a sorrendben, ahogy, nekem mégis fontos, hogy el tudjam helyezni egy idővonalon az eseményeket. Filoni is elmondta, hogy a rajongókra bízza, melyik történetet hol helyezik el az idővonalban az adott kereteken belül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet benne valami. Biztos nem véletlenül adták le abban a sorrendben, ahogy, nekem mégis fontos, hogy el tudjam helyezni egy idővonalon az eseményeket. Filoni is elmondta, hogy a rajongókra bízza, melyik történetet hol helyezik el az idővonalban az adott kereteken belül.

Az jó. :lol: Akkor valószínűleg a regények és a képregények kronológiája is szabad marad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 7 hónappal később...

Megpróbáltam kronológiai sorrendbe állítani az eddigi részeket, ami nem könnyű feladat. Persze ez is csak egy variáció, így ne kövezzen meg, aki másként gondolja, de az eddigiek alapján én egy ilyesmi sorrendre voksolok:

 

- Cat and Mouse

- The Hidden Enemy

- The Clone Wars

Gondolom, eddig egyértelmű...

- Downfall of a Droid

- Duel of the Droids

A hivatalos álláspont szerint, ez a 2 rész követi a mozifilmet, már ha lehet hivatalosról beszélni ennek kapcsán. Ahsoka és Anakin kapcsolatán még érezni, hogy gyerekcipőben jár, a lány még jóval pimaszabb, mint később.

- Rising Malevolence

- Shadow Malevolence

- Destroy Malevolence

A Shadow-ban van egy apró utalás a Droid-duológiára, Ahsoka repülési szokása kapcsán, így ez a trilógia elméletileg a Droid után játszódik.

- Supply Lines

- Ambush

- Storm Over Ryloth

- Innocents of Ryloth

- Liberty of Ryloth

Mivel az Ambush a sorozat nyitó epizódja, valószínű, hogy a háború elején játszódik. A többi 4 rész kapcsolódása az epizódhoz pedig nyilván való.

- Bombad Jedi

- Cloak of Darkness

- Lair of Grievous

- Dooku Captured

- The Gungan General

- Jedi Crash

- Defenders of Peace

- The Blue-Shadow Virus

- Mistery of a Thousand Moons

A Trasspass kivételével, vetítés szerint haladunk tovább, nem vettem észre semmilyen utalást, ami miatt bármelyik epizód is kilógna a sorból.

- Hostage Crisis

Az Ambush-al való kapcsolódása miatt, a Ryloth-trilógia kimarad, de vetítés szerint jön a következő rész.

- Bounty Hunters

Mivel a BH-ben még nincsenek szeparatisták a Felucián, sőt a bolygó köztársasági kézen van, mindenképp a Holocron előtt kell játszódnia, ahol már elfoglalják a bolygót a droid csapatok.

- Holocron Heist

- Cargo of Doom

- Children of the Force

Szintén haladunk tovább vetítési sorrendben, a BH a fenti magyarázat miatt beékelődött a Holocron elé.

- Clone Cadets

- Rookies

- ARC Troopers

- Trespass

- The Mandalore Plot

- Voyage of Temptation

- Duchess of Mandalore

- Senate Murders

- Zillo Beast

- The Zillo Beast Strikes Back

A Holocron-trilógia után, Ahsoka büntetéséhez próbáltam kötni a részek soprrendjét, így ide kerülnek azok az epizódok, ahol Anakin Ahsoka nélkül látható huzamosabb ideig és nyilván való, hogy már a mestere.

- Senate Spy

- Landing at Point Rain

- Weapons Factory

- Legacy of Terror

- Brain Invaders

Ahsoka feltűnése után haladunk tovább vetítési sorrendben.

- Lightsaber Lost

- Grievous Intrigue

- The Deserter

A Lightsaber Lost a Grievous-Deserter duológia előtt játszódik, mert a Grievous Intrigue-ben Ahsoka, Sinube és a ifjoncok mind jelen vannak, ami utalás a Lightsaber Lost végére.

- Death Trap

- R2 Come Home!

- Lethal Trackdown

Szintén haladunk tovább vetítési sorrendben. A Lethal-ban Ahsoka érezhetően érettebb, mint a korai epizódokban, így reális, hogy jelenleg ez a legkésőbb játszódó epizód.

 

 

Még egyszer mondom, ez csak az általam elgondolt verzió, mert az már nyilván való, hogy a vetítési sorrend nem egyezik a kronológiai sorrenddel. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyjából én is így gondolom, annyi különbséggel, hogy szerintem a Lightsaber Lost, a Grievous Intrigue és a The Deserter közel egy időben játszódik a Hostage Crisis című epizóddal. Azért gondolom így, mert a HC elején mondják, hogy Anakinék hazatértek kicsit a sok győzelem után, és ezekben a részekben ténykednek huzamosabb ideig Coruscanton. Plusz szerintem a Boba Fett trilógiával zárul Ahsoka büntetése (Anakin Winduval parádézott, míg ő a Templomban tartózkodott).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyjából én is így gondolom, annyi különbséggel, hogy szerintem a Lightsaber Lost, a Grievous Intrigue és a The Deserter közel egy időben játszódik a Hostage Crisis című epizóddal. Azért gondolom így, mert a HC elején mondják, hogy Anakinék hazatértek kicsit a sok győzelem után, és ezekben a részekben ténykednek huzamosabb ideig Coruscanton. Plusz szerintem a Boba Fett trilógiával zárul Ahsoka büntetése (Anakin Winduval parádézott, míg ő a Templomban tartózkodott).

Jobban belegondolva, a Boba-trilógia jobban is mutatna Zillo után, mert ebben az időszakban Windu és Anakin gyanúsan sokat akcióznak együtt, míg Ahsoka csak az R2 Come Home vége felé bukkan fel, akkor is a Jedi Templom eligazítótermében. A Lethal-beli akciója után, pedig eltörik a büntetését, vagy időközben lejár és jöhet a Geonosisi történetszál. Így viszont a Deserter kerül leghátrébb az idővonalban...

 

Nem egyszerű. :)

Összeszedett idővonal Sky! Kíváncsi leszek mennyire fogod eltalálni a sorrendet. ;)

Köszi! Az új részek megjelenése után, mindig próbálom "frissíteni" a kronológiát, ami ha nem is vehető készpénznek, jó agyalni rajta. :)

Az sem kizárt, hogy a következő részben kapunk utalást valamilyen módon

Spoiler:

a Trespass-ra, Chuchi kapcsán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi van, ha a sorrend így alakul, legalábbis egy része?

 

2x16 Cat and Mouse

1x16 The Hidden Enemy

1x00 The Clone Wars

 

Újra összefut Obi-Wan és Anakin, Anakin és Yularen, Anakin és Ahsoka találkozása, stb. Azt hiszem, az egyértelmű, hogy ennél korábban egyik epizód sem játszódhat.

 

3x01 Clone Cadets

1x05 Rookies

3x02 ARC Troopers

 

Kamino megtámadása, a klónok életének bemutatása egy olyan sztori, amely egy sorozatban mindenképpen előre kívánkozik.

 

1x15 Tresspas

 

Papanoida ezután lett miniszterelnök, úgyhogy a Sphere of Influence-t megelőzi. És jó kis átvezető rész lehet. Bár mivel még a Sphere of Influence-hez is csak laza szálakkal kapcsolódik, akárcsak az a rész, ez is szerepelhet kicsit előbb vagy később.

 

3x03 Supply Lines

1x01 Ambush

1x19 Storm over Ryloth

1x20 Innocents of Ryloth

1x21 Liberty on Ryloth

 

Mivel itt még semleges a Kereskedelmi Szövetség, ezért ennek a sztorinak mindenképpen a Senate Spy előtt kell játszódnia. Illetve, mivel Papanoida láthatóan már beleszokott az elnökségbe, szerintem eltelt némi idő a kinevetése, azaz a Tresspas környéki idő óta.

 

3x04 Sphere of Influence

 

Ezt is csak hasra ütés szerűen helyeztem el itt. Az fix, hogy a Tresspas után játszódik, hisz ott történik meg a miniszterelnök váltás, és ha ez egy egyrészes sztori, akkor remek kis átvezető lenne két nagyobb lélegzetvételű történet között.

 

2x04 Senate Spy

2x05 Landing at Point Rainy

2x06 Weapons Factory

2x07 Legacy of Terror

2x08 Brain Invaders

 

Két okból lenne értelme ennek az ötös fogatnak elől. Egyrészt, a második geonosisi csata ugyanúgy előre kívánkozó csata, mint a kaminoi. Másrészt, szinte biztos, hogy a Senate Spy vetett véget a Kereskedelmi Szövetség állítólagos semlegességének.

Illetve, Boil sityakján ott van Numa rajza, ami egyértelművé teszi, hogy már Ryloth után vagyunk. És azzal, hogy ez még a sztori elején van, már az sem zavaró, hogy Anakin nem hagyja Ahsokát eligazítást tartani.

 

1x06 Downfall of a Droid

1x07 Duel of the Droids

 

Ezek továbbra is azért lehetnek a Malevolence-trilógia előtt, amit Sky is írt, vagyis ebben van az a mutatvány, ami miatt Anakin nem hagyja, hogy Ahsoka maga vezessen egy Y-szárnyút.

 

1x02 Rising Malevolence

1x03 Shadow of Malevolence

1x04 Destroy Malevolence

 

A Malevolence-trilógiát néztem tegnap, és szöget ütött a fejembe, hogy Amidala ott azért ment a helyszínre, mert a Bankár Klán egy tagja (téves infó alapján) ki akart válni. Viszont, a Senate Spy-ban még a Bankár Klán is tagja a Köztársaságnak, valószínűleg ugyanúgy, mint a Kereskedelmi Szövetség. Viszont a Senate Spy-ban mindkét kereskedelmi szervezet lebukik, így valószínűleg utána ugrott a semlegességük és repültek a Köztársaságból. És így érthető Amidala mondata is a Destroy Malevolence-ben.

Apró utalásként szólhat még az időrendi elhelyezkedésben, hogy Luminara itt még kapcsolatban áll Anakinékkal, ami ugye a Geonosison indult.

 

1x08 Bombad Jedi

1x09 Cloak of Darkness

1x10 Lair of Grievous

 

Ha ez lenne a sorrend, az azért is lenne jó, mert a Malevolence elvesztése tökéletes végső lökés lenne a Lair of Grievous eseményeihez. Ráadásul az epizód úgy is ér véget, hogy Grievous elrepül valahová, és a logikus úti cél lehet a fészke.

Ráadásul Luminara itt is itt van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De nem az igazi,mert a mostani részben Padménak már az ep. 3-as hajója van a malavoulencesben és a Bombad Jediben,meg még az ep. 2-es.

Nem, nem, nem. Ebben a részben Amidalának egy J típusú diplomáciai bárkája van, ugyanolyan típusú, mint ami az ep2 elején felrobban. Az ep3-ban Padmé egy J típusú csillag szkiffet használt, a bárka "kistestvérét". De például a TCW mozifilmben egyszerre szerepelt mind az ep2-es H típusú nubian (amivel Tatooine-ra és Geonosisra mentek), mind az ep3-as J típusú csillag szkiff (az utóbbival Amidala ment Zirohoz, az előbbivel C-3PO és felteszem, Fox parancsnokék ugyanoda). Ráadásul a H típusú nubianból egy példány felrobbant a Destroy Malevolence-ben, egyet meg Jar Jar nullázott le a Bombad Jediban, tehát már ez is bizonyítja, hogy Amidala birtokában több egyforma típusú hajó is van (és legalább három különböző típust használ). Szóval, hogy Amidala éppen milyen hajót használ, az nem az időtől, hanem inkább Amidala (alias a készítők :D) kedvétől függ :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem túl "reális", ha a Ryloth-szál a Malevolence trilógia előtt játszódik. Ahsoka repülésére alapozom az elgondolásom...a Storm Over Ryloth-ban bőven bebizonyította a mesterének, hogy ő bizony egy vadászgép pilótafülkéjében is megállja a helyét. Ha ezek után, Anakin nem engedi vezetni a Shadow Malevolence-ben, az több mint logikátlan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem túl "reális", ha a Ryloth-szál a Malevolence trilógia előtt játszódik. Ahsoka repülésére alapozom az elgondolásom...

Ott bizonyított, aztán összetöri a Twilightot. Ez meggondolásra késztethette Anakint. :chainsaw:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

No itt egy újabb verzió, ami valószínűleg a legközelebb áll a valósághoz.

 

All previous episodes

 

Mace Windu Attempted Assassination

Death Trap

R2 Come Home

Lethal Trackdown

 

Mandalorian Corruption Crisis

Corruption

The Academy

 

The Ziro the Hutt Intrigue

Assassin

Evil Plans (FUTURE EPISODE)

Hostage Crisis

Hunt for Ziro (FUTURE EPISODE)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ez a rész eléggé sorba rendezett más epizódokat. És először hihetünk a felvezető képeknek is :) Egyelőre még csak a bemutatott részek és a már majdnem biztosan besorolható epizódokat soroltam fel.

 

Az én listám jelenleg így néz ki (a kihagyás nélkül egymás alá írtak, amik biztos egymás után következnek):

 

2x16 Cat and Mouse

1x16 The Hidden Enemy

1x00 The Clone Wars

 

3x01 Clone Cadets

1x05 Rookies

3x02 ARC Troopers

 

3x03 Supply Lines

1x01 Ambush

1x19 Storm over Ryloth

1x20 Innocents of Ryloth

1x21 Liberty on Ryloth

 

1x15 Tresspas

 

3x04 Sphere of Influence

 

2x04 Senate Spy

2x05 Landing at Point Rainy

2x06 Weapons Factory

2x07 Legacy of Terror

2x08 Brain Invaders

 

1x06 Downfall of a Droid

1x07 Duel of the Droids

 

1x02 Rising Malevolence

1x03 Shadow of Malevolence

1x04 Destroy Malevolence

 

1x08 Bombad Jedi

1x09 Cloak of Darkness

1x10 Lair of Grievous

 

1x13 Jedi Crash

1x14 Defenders of Peace

 

1x17 Blue Shadow Virus

1x18 Mystery of a Thousand Moons

 

1x11 Dooku Captured

1x12 The Gungan General

 

2x17 Bounty Hunters

2x01Holocron Heist

2x02 Cargo of Doom

2x03 Children of the Force

 

2x12 The Mandalore Plot

2x13 Voyage of Temptation

2x14 Duchess of Mandalore

 

2x15 Senate Murders

 

2x18 The Zillo Beast

2x19 The Zillo Beast Strikes Back

 

2x20 Death Trap

2x21 R2 Come Home

2x22 Lethal Trackdown

3x05 Corruption

3x06 The Academy

3x07 Assasin

1x22 Hostage Crisis

 

2x11 Lightsaber Lost

2x09 Grievous Intrigue

2x10 The Deserter

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is írtam ma egy listát suliban unalmamba... Érdekel titeket? :) Dzséjttében eddig annyi hibát véltem felfedezni, hogy a Lair Of Grievous a Landing At Point Rain után jön. Ugyanis annak idején, amikor az utóbbi epizódot adták, közzé tettek egy novellát a www.starwars.com-on, ahol szerepelt Grievous orvosdroidja, akit a vasseki incidens után újjáépítettek. A holokron trilógia pedig semmiképpen sem játszódhat a Hostage Crisis előtt, mert az Evil Plans trailerében is láthattuk, hogy Todo 360 bizony szerepelni fog... Habár őt is ugyanúgy újjá építhették. Meg a Senate Murders után sem játszódhat a Hostage Crisis, Farr miatt. Bár... Én hülye... Csak most esik le, hogy csak az összefüggő történeteket helyezted sorba. :D:P

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát akkor íme az enyém... Néhányról nem volt ötletem, hogy hol helyezzem el, szóval csak oda írtam, ahol még volt hely a papíron. :) Ennek is megvannak persze a maga hibái, bele lehet kötni nyugodtan, azért van, hogy megtárgyaljuk. :D

 

2x16 - Cat And Mouse

1x16 - The Hidden Enemy

1x00 - The New Padawan

1x00 - Castle Of Deception

1x00 - Castle Of Doom

1x00 - Castle Of Salvation

---

1x06 - Downfall Of A Droid

1x07 - Duel Of The Droids

---

1x02 - Rising Malevolence

1x03 - Shadow Of Malevolence

1x04 - Destroy Malevolence

---

3x01 - Clone Cadets

1x05 - Rookies

3x02 - ARC Troopers

---

3x03 - Supply Lines

1x01 - Ambush

1x19 - Storm Over Ryloth

1x20 - Innocents Of Ryloth

1x21 - Liberty On Ryloth

---

1x08 - Bombad Jedi

1x09 - Cloak Of Darkness

1x10 - Lair Of Grievous

---

1x15 - Trespass

3x04 - Sphere Of Influence

---

2x04 - Senate Spy

2x05 - Landing At Point Rain

2x06 - Weapons Factory

2x07 - Legacy Of Terror

2x08 - Brain Invaders

---

1x17 - Blue Shadow Virus

1x18 - Mystery Of A Thousand Moons

---

1x11 - Dooku Captured

1x12 - The Gungan General

---

2x11 - Lightsaber Lost

---

2x12 - The Mandalore Plot

2x13 - Voyage Of Temptation

2x14 - Duchess Of Mandalore

3x05 - Corruption

3x06 - The Academy

---

2x09 - Grievous Intrigue

2x10 - The Deserter

---

1x13 - Jedi Crash

1x14 - Defenders Of Peace

---

2x18 - The Zillo Beast

2x19 - The Zillo Beast Strikes Back

---

2x20 - Death Trap

2x21 - R2 Come Home

2x22 - Lethal Trackdown

3x07 - Assassin

3x08 - Evil Plans

1x22 - Hostage Crisis

3x09 - Hunt For Ziro

---

2x15 - Senate Murders

---

2x17 - Bounty Hunters

---

2x01 - Holocron Heist

2x02 - Cargo Of Doom

2x03 - Children Of The Force

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A holokron trilógia pedig semmiképpen sem játszódhat a Hostage Crisis előtt, mert az Evil Plans trailerében is láthattuk, hogy Todo 360 bizony szerepelni fog...

Egyrészt, mint írtam, én csak a már bemutatott epizódokat vettem számba. Mivel nem vagyok spoileres és még trailereket sem nézek, így aligha tudhatok jövőbeli epizódokból. Másrészt - ebből következően - végtelenül hálás vagyok, hogy ilyen apróságokat lelősz előttem. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.