Ugrás a kommentre
Ody Mandrell

Előszilveszteri kvíz

Ajánlott hozzászólás

Mi az, hogy pontosan idézzünk? Eddig mindig elég volt, ha aválaszt megadtuk. Azért tényleg jó lenne, nem utólag meghozni a szabályokat... :D Ezt a kérdsét meg nem értem... :cool:
A haver és a barát nem ugyanaz :D Szerintem.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Oszd meg ezeken az oldalakon:
Mi az, hogy pontosan idézzünk? Eddig mindig elég volt, ha aválaszt megadtuk. Azért tényleg jó lenne, nem utólag meghozni a szabályokat... :D Ezt a kérdsét meg nem értem... :cool:
Nincs olyan idegen nyelv, amit fordítani kellene.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Ne utolsó sorban, Oldi sem idézett jól, mert kétlem, hogy Leia e/3-ban beszélne magáról. Akkor már Gyokáé a pont, ő szó szerint idézte (csak magyarra ferdítve :D ).

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Jogos.

Szerintem arra vonatkozik, hogy melyikben nincs idegen nyelvű hablaty, amihez külön felirat kell.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Leia nem azt mondja, hogy "befolyásos haverjaink vannak", hanem "befolyásos barátaink vannak". :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Szerintem arra vonatkozik, hogy melyikben nincs idegen nyelvű hablaty, amihez külön felirat kell.

Ahaaaa... Így már értem. Köszi.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Leia nem azt mondja, hogy "befolyásos haverjaink vannak", hanem "befolyásos barátaink vannak". :)
Ez mondjuk igaz. We have a powefull friends. Bár Dzséjt nyilván erre gondolt, csak szlengben. :P Szerkesztve: - Ody Mandrell

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Nyelvileg ugyanaz, az egyik a másik szinonimája...

De a pontosabb válasz jobb válasz... Ennyi elég lesz mára a nyavajgásból! (Ez általánoságban értem, nem kifejezetten neked szól!)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Ez mondjuk igaz. We have a powefull friends. Bár Dzséjt nyilván erre gondolt, csak szlengben. :P

Tény, de eddig lehetett ökörködni válasszal, azért vicceskedtem most is. De itt a "pontos idézés" dolog volt nekem a furcsa, a pontos idézés nekem az, ami Gyoka csinált, szó szerint idézett. Oldi sem éppen azt írta, amit Leia mondott. Akkor mondja Kolmilan, hogy ne ökörködjek, és máris minden rendben lesz :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Ody-é a pont.

4. Kedvenc sagánk magyar fordítói többféleképpen is értelmezték a „lightsaber” kifejezést. Sorold fel, milyen magyar változatok születtek(csak a filmek szinkronjai számítanak)!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Magyarok vagyunk tudtommal. Jó hogy nem már a japán szinkront idézzük, hogy ott milyen fordítást kapott. :)

Mér, én tájvániul írtam? :P :P

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
kolmilan, szerintem tegyél rendet, mert nem hallgatnak egyik jó szóra sem! :P

Oké. Akkor lehet idézni bármelyik szinkronból, és lehet egy kicsit variálni, hogy a válasz passzoljon a kérdéshez. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Oké. Akkor lehet idézni bármelyik szinkronból, és lehet egy kicsit variálni, hogy a válasz passzoljon a kérdéshez. :P

Inkább hanyagoltad volna a rendtételt, mert ebbe aztán végképp bele tudok kötni. De nem teszem, csak azért sem :P:)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Vendég
This topic is now closed to further replies.

• Jelenlévő felhasználók:   0 tag

Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.

Fontos információ