Ugrás a kommentre

Grievous tábornok


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Ezt én értem, de szerintem annyi kijárt volna neki, hogy az igazságot megtudja. Főleg 4évadon és 1 filmen keresztül üldözte a Jediket, mint főellenségeket, közben pedig a saját mestere robbantotta fel. Amúgy ő hány éves volt, mikor meghalt? És miért nevezik őt droidnak amikor nem is az? Ez az angol életrajzában ki is van emelve: "I am Grievous, warlord of the Kaleesh and Supreme Commander of the armies of the Confederacy. And I am not a droid!". Mégis a Droid bukása című részben egyértelműen rá gondolnak. Akkor most mi van? Akkor Darth Vader is droid, ha ebből a szemszögből nézzük a dolgot, vagy ő hány százalékban volt gépi? Ezt valaki megmagyarázhatná.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kijárt, kijárt, sok mindenkinek sok minden kijár, aztán mégsem kapja meg. A történetet vágná agyon, meg amúgy is, minek? Pláne, hogy a TCW némileg ignorálta is a merényletes felállást, szóval az jószerivel már nem is létezik.

Droidnak azok nevezik, akik nem tudják, hogy valaha élőlény volt. Bár ő inkább droid, mint Vader, a jó Darth gyereknek csak a végtagjai voltak gépek, meg vastüdőre volt kötve. Grievousból csak a szervei maradtak meg, meg valami csekélység az arcából.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg a legfontosabb szerve, az agya, anélkül ha jól értem, akkor valóban igazi droid lenne, emlékeket nem nagyon lehet áttölteni. De ettől függetlenül akkor mégiscsak ellentmondás van a téma körül, ha ő azt állítja magáról, hogy nem az, mindenhol ezt írják, abban részben pedig mégis így szerepelt... Vagy lehet R2D2-re gondolnak, amikor az egyik jelenetben elcsúszik és gurul. Akkor valóban egy droid bukott egyet! :)

 

Ahogy végigolvastam az angol leírást, látom, hogy a saját bolygóján ő hős volt és később hozzá hasonlító droidokat is gyártottak. Habár a wookin és a sorozatban két teljesen ellentétes személyt írnak körül, az egyikben egy hős, aki kiáll a népéért és bárkivel szembeszáll, a másik oldalon pedig egy kevésbé eszes és sikertelen szörny, akit mindenki gyávának nevez. Persze, azt senki sem veszi észre, hogy hány Jedit megölt, annak ellenére, hogy neki nincsen semmi szuper ereje és képessége. A 9. részben pedig láttuk, hogy a Szupercsapat (Rex vezetésével) és két jedi sem tudta megállítani őt... Fura, hogy a Jedik mikor megölnek egy gonoszt, akkor mindig ketten támadnak előtte rá, ennyivel erősebb a Sötét oldal?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudok róla, hogy Grivi balesetes múltja felül lett- e írva az EU-ban. A Lair of Grievous epizód engem nem győzött meg erről.

Igen, nem meggyőző, mintha a készítők maguk is bizonytalanok lettek volna. Minden esetre a szobrok "fejlődése" inkább azt sugallja, hogy Grievous fokozatosan változott át, nem pedig egy hirtelen esemény hatására. Illetve maga is "fejlesztésnek" nevezi a folyamatos alakítást (bár ez a balesetes átalakulás esetén is állhat).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a szobros jelenet tényleg elég kavaró, de nem érzem, hogy felül lenne írva a balesetes verzió, sőt, én továbbra is azt preferálom. Egyébként elvileg az agyába is belepiszkáltak Grievous-nek a helyreállítás során, így tulajdonképp úgy gondolkodik, és arra emlékszik, amit Dookuék akarnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, nem meggyőző, mintha a készítők maguk is bizonytalanok lettek volna. Minden esetre a szobrok "fejlődése" inkább azt sugallja, hogy Grievous fokozatosan változott át, nem pedig egy hirtelen esemény hatására. Illetve maga is "fejlesztésnek" nevezi a folyamatos alakítást (bár ez a balesetes átalakulás esetén is állhat).

Lucasnak voltak e téren tervei, de Fiolini lebeszélte, így maradt a balesetes verzió.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 9. részben pedig láttuk, hogy a Szupercsapat (Rex vezetésével) és két jedi sem tudta megállítani őt... Fura, hogy a Jedik mikor megölnek egy gonoszt, akkor mindig ketten támadnak előtte rá, ennyivel erősebb a Sötét oldal?

Miféle 9. részben? O.o Abban nem is szerepelt Grievous, nem a 10.-re gondolsz?

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet nálam ilyen XVidCWS1EngNoSub, meg ilyen címek vannak, majd mielőtt kiírom dvd-re átnevezem az összeset jól, de az nem két perces meló lesz. :) Amúgy valaki említette, hogy fent van neten, hogyan is lett tábornok, de a hozzászólás linkje már halott, vagyis nekem nem adja be. Ezt, tudná nekem valaki linkelni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...
  • 4 hónappal később...
  • 1 évvel később...

Már régen néztem Star Wars-t, és nem emlékszem rá, hogy a következő kérdésemre kapok-e választ: Grievous miért néz ki úgy, ahogy?

Mármint arra gondolok, hogy maszkot visel, meg ilyesmi. Ha jobban megnézzük a szemét, látszik, hogy a maszk alatt hús van, azaz Grievous nem robot... Egyébként megnézném álarc nélkül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Grievous kiborg, az arca és a szervei maradtak csak meg, minden más gép lett. A háttere sajnos kicsit homályos, egyértelműen se a filmekből, se a TCW-ből nem derül ki. Utóbbi azt sugallja, hogy önmagát alakítatta át, fejlesztette, de szó esett kompbalesetről is más forrásokban, ami után csak úgy menekülhetett meg, hogy gép testbe helyezték azt, ami megmaradt volna, afféle pre-Darth Vaderként.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a Gonosz útvesztőjét mindenképp megveszem, ha még lehet kapni, mert érdekel Grievous sorsa.

Ha az érdekel, akkor inkább ajánlom a The Eyes of Revolution című rövid képregényt. Ugyan már nem kánon, de ez fókuszál Grievous balesetére.

És összefoglalásként ott van a Unknown Soldier: The Story of General Grievous című cikk, ami az élete nagy részét összefoglalja

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kiborg mivolta miatt mondható elődjének. Az ep1-2-3 algonoszai valamiképpen mind Vader elődje. Darth Maul a kegyetlen harcos mivolta, Darth Tyranus a konspiráló vezér, Grievous meg a hadvezér, aki csak gépek segítségével maradhat életben. Amúgy szerintem is királyabbul néz ki Grievous, a beszédstílusa meg piszkosul egyedi. Mondjuk e tekintetben azért Vadernek sincs mit szégyelnie. James Earl Jones és Matthew Wood is nagyon odateszi magát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 évvel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.