Ugrás a kommentre

Grievous tábornok


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Hát ez b-a-r-o-m-s-á-g szvsz.

Persze hogy hülyeség, de attól még remekül megfér abban a kategóriában ahol a CW rajzfilmek laknak. Ja és amúgy meg a kérdésekre is van válasz: nem tárolt emléket, Grivi nem is tudott bánni az erővel. Más faj ügye meg... nos finoman fogalmazva: ékes jele annak hogy nem bántak túl kesztyűs kézzel a jó kaleesh tábornokkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 héttel később...
  • 4 hónappal később...

Kissé érdekesnek tartom azt a kijelentést, amit Yoda tesz a Jedi tanács ülésén, miszerint ha elkapják Grievoust, akkot véget ér a háború. Vajon miért Grievous a kulcs? Hisz ő 'csak' a katonai vezető...vagy ilyen sokat érne a szeparatista gépezetben?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dooku és Grivi volt a két fej a Szepiknél. Dooku meghalt, már csak Grivi volt hátra, és a hadsereg vezető nélkül marad. Bár nem hiszem, hogy ez a két katonai szakértőjük volt...

 

szerk.: magyarul: jó kérdés. :cry:

Szerkesztve: - Shettard Hart
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bizony... Mert ott volt még a szeparatista vezérkar is, akik Grievous halála után ugyanúgy állták a sarat (Gunray lett a főparancsnok). Vagy Yoda azt hitte, hogy egyből összecsokizzák magukat, és feladják a háborút?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy Yoda azt hitte, hogy egyből összecsokizzák magukat, és feladják a háborút?

Yoda azt hitte, adhat a főkancellár szavára, és tényleg nyugi lesz ha Grievout kihúzzák a képből. Megjegyzem Gunray nem is volt egy olyan stratéga, mint Qymaen jai Sheelal. :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is valahogy úgy lehettek vele, hogy ha a két összetartó erőt, vagyis Dookut és Grievoust kihúzzák az egyenletből, akkor a gyáva Szeparatista Tanácsot már hamar térdre kényszerítik. És végül is, ez talán meg is valósulhatott volna, ha Grievous halála után egy órával nem lettek volna tömeges Jedi áldozatok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan. Kihagyták, hogy a főszepi még vidáman van és inkognitóban. Fontosabb volt nekik Grivit hajkurásztatniuk! :cry: Ellenkező esetben Obit (aki ugye megölte Mault és aki kinevelte azt a Jedit aki megölte Dookut...) elvihették volna Sidit ölni... akárhogy is nézem, Palpi esélyei drasztikusan csökkentek volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Grievous sokkal jobban néz ki mechanikus részekkel kiegészítve, mint amilyen eredeti formájában volt.

Ahogy Dooku is megfogalmazta a ROTS regényváltozatában: " a mechanikus részei csak javítanak rajta".

Szerintem Grievous eredeti változatában nem volt csúnya, de alien-kiborg változatban egyenesen tökéletes!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Szeparatista testület nem igazán szólt bele a háború alakulásába. Dooku volt az ideológiai vezér, a politikai vonal élharcosa, Grievous pedig a katonai parancsnok. A Tanács pedig Dooku keze alá játszott és adta a lóvét a mozgalomnak.

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok! Bár még új vagyok itt, Oldfighter ajánlotta az oldalt, hozzá szólnék a témához.

 

Szerintem Griveous-nak csak a szája volt nagy, csak akor fitogtatta erejét, hogyha tudta, hogy nála gyengébb az ellenfél. Vader meg roppant hirtelen ember volt, bárkivel leállt, bár vele volt az Erő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szia Orki!

 

 

 

Grivi nem erőfitogtatásból volt nagy szájú (nem minha meg lett volna egyáltalán a szája még...) hanem mert addig nemigen találkozott olyannal, aki legyőzné. amikor találkozott, akkor meg késő volt. Egyszerűen nem tudta, hogy hol a határa a duracél test erejének, használhatóságának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Üdv orki! Már hallottunk rólad. :)

 

Grivi esetében igazad van, bár Obit rendesen leebcsülte, amire rá is faragott szegény.

Nem kell mindent elhinni , amit Oldie és Krande álít! :)

 

Szerintem meg Grivi alapjában véve egy gyáva fickó, csak azért olyan nagy a szája, mert van hatalma és van aki fél tőle. Mikor látta, hogy Obi sokal erősebb nála rögtön menekülőre fogta a dolgot, míg Vader, aki szerintem azon emberek közé tartozik, akit ha kidobnak az ajtón az ablakon mászik vissza, nos ő utolsó leheletéig küzdött. Persze emellett lehetett, sőt volt kiválló stratéga, de nem volt túl bátor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem rám gondoltál? Már keverték össze a nevünket :P

Asszem huginak elbeszélgetés lesz foganasítva. :P:)

Vagy simán agyondícsérem :) Oszt majd akkor megnézheti magát :D

 

 

Amúgy, hogy picit témába is szóljak és ne csak off-ba jártassam a pofámat,...szóval Grivi nekem a rajzfilmben volt cool figura. A filmben kicsit lightosra vették.

Bár végülis valahogy végeznie kellett neki :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.