Ugrás a kommentre

Grievous tábornok


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Nem kell mindent elhinni , amit Oldie és Krande álít! :lol:

 

Szerintem meg Grivi alapjában véve egy gyáva fickó, csak azért olyan nagy a szája, mert van hatalma és van aki fél tőle. Mikor látta, hogy Obi sokal erősebb nála rögtön menekülőre fogta a dolgot, míg Vader, aki szerintem azon emberek közé tartozik, akit ha kidobnak az ajtón az ablakon mászik vissza, nos ő utolsó leheletéig küzdött. Persze emellett lehetett, sőt volt kiválló stratéga, de nem volt túl bátor.

De nem Obi-van miatt menekült hanem mert megjöttek a klónok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Amúgy Grievous ölte meg Shaak Ti-t mert a You Tubon láttam egy videót ahol igen és nem úgy tűnik hogy egy kis hülyegyerek csinálta ( http://www.youtube.com/watch?v=PqqSUqEYYtM )de a Wookipedian azt írják hogy a Felucia-n ölték meg 3 YE-ben ( http://starwars.wikia.com/wiki/Shaak_Ti )?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy Grievous ölte meg Shaak Ti-t mert a You Tubon láttam egy videót ahol igen és nem úgy tűnik hogy egy kis hülyegyerek csinálta ( http://www.youtube.com/watch?v=PqqSUqEYYtM )de a Wookipedian azt írják hogy a Felucia-n ölték meg 3 YE-ben ( http://starwars.wikia.com/wiki/Shaak_Ti )?

Az a videó egy kivágott jelenet. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...
Grievous is lélegzik, mit gondolsz, ha nem venne levegőt, hogyan köhögne? A belső szervei neki is megvannak.

Ahhoz képest, hogy Grievous tud lélegezni, "tett egy könnyed sétát" az űrben az Invisible Hand oldalán az EP3-ban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy ha nincs, hát arra a 30 mo-re bárki vissza tudja tartani a lélegzetét, nem nagy kunszt. Nem mellesleg, az ep3-ban pl. nagyon jól hallani, hogy lélegzik, mikor az Utapaura megérkezik és megy jelenteni Sidiousnak.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Ez Grievous tábornok:

Duracél. Kerámia-páncélötvözettel borított duránium. Elektromos motorok és kristály áramkörök.

Ezekben: egy élő lény maradványai. Nem lélegzik. Nem eszik. Nem tud nevetni, és nem sír. Valaha egy korábbi életben szerves, értelmes lény volt. Valaha egy korábbi életben voltak barátai, volt családja, volt munkája; valaha, egy korábbi életben voltak dolgok, amiket szeretett, és voltak dolgok, amiktől félt. Most már egyik sincs...

 

Tett egy könnyed sétát az űrben, ha tudna lélegezni nem élte volna túl.

 

Dzséjt egy korábbi hozzászólásában tette szóvá egyik haverja véleményét és én ezzel értek egyet. Grivi nem is tüdőbajos, hanem átoperálásának idején (teszem azt a kompbalesetkor) megsérült a gégéje/hangszálai, és állandóan kapar a torka. Ám mivel már nem lélegzik, nem bírja felköhögni azt, ami a hangszálain/torkában maradt, de az még mindig birizgálja, így állandóan köhécsel, harácsol.

 

Tehát vannak belső szerevi, de tüdeje nincs.

Ahogy elnéztem Grivi mellkasában lévő szervről/szervekről a képet ott azt láttam, hogy gutsacknak, azaz bélzsáknak nevezték.

Az EP3 utapaui jelenetében azt hörgésnek, harácsolásnak tekintem, nem légzésnek, ami a sérült gégének, hangszalagnak tudható be szerintem.

 

Ahogy Dzséjt mondta egyszer "Mind azt látunk, amit látni akarunk." Én ezt akarom látni, mert így fogadom el.

De ha Dzséjt tud szolgálni magától George Lucastól véleményt arra, hogy Grivi lélegzik-e avagy sem és egy magyarázatot (megint Lucastól), hogy hogyan élte túl az Invisible Handen történt, akkor megváltoztatom a véleményemet. ;)

És ezzel ezt lezártam. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt egy korábbi hozzászólásában tette szóvá egyik haverja véleményét és én ezzel értek egyet. Grivi nem is tüdőbajos, hanem átoperálásának idején (teszem azt a kompbalesetkor) megsérült a gégéje/hangszálai, és állandóan kapar a torka. Ám mivel már nem lélegzik, nem bírja felköhögni azt, ami a hangszálain/torkában maradt, de az még mindig birizgálja, így állandóan köhécsel, harácsol.

Önellentmondásban vagy gyármekem ;) Ha valaki köhécsel, krákog (amúgy, javítsatok ki, ha tévednék, de a harácsol nem szinonimája a köhögésnek, a harácsolás gyűjtögetést jelent) az egyértelmű bizonyítéka, hogy lélegzik. Ha nem tudnád, a köhögés, a krákogás, ez mind levegő kifújásával történik. Ha pedig kifújja, akkor azt valahogy be is kell ám szívnia.

George Lucas véleménye meg az ep3-ban van, ő rendezte, ő teremtette a karaktert, ő adta neki a köhécselés funkcióját, és ezáltal ő általa lélegzik. Hallani. Hogy te ezt nem fogadod el, vagy félrehallod, vagy behaluzod másnak, nos, az csak annyit jelent, hogy elfogadsz valamit, ami nincs úgy, de attól Grievous még lélegzik.

 

Ahogy Dzséjt mondta egyszer "Mind azt látunk, amit látni akarunk."

Hehe, tudod, ahonnét idéztem ezt a szöveget, ott egy olyan emberről mondták ezt, aki ott sem lévő ellenségeket látott :) Szóval, poén, hogy pont te idézted most :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Én mikor Grievoust először láttam, nagyon úgy tűnt, hogy ő "Darth Vader kiparodizálása" és elődje. Egy jól kinéző, de mégis eléggé nevetséges karakternek tartottam. Hasonlóan vesz levegőt, mint Vader, aztán köhécsel és a páncélja is hasonlóan néz ki, de aztán persze jóval később megváltozott róla a véleményem, megtudtam, hogy ki volt ő és a többi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én mikor Grievoust először láttam, nagyon úgy tűnt, hogy ő "Darth Vader kiparodizálása" és elődje. Egy jól kinéző, de mégis eléggé nevetséges karakternek tartottam. Hasonlóan vesz levegőt, mint Vader, aztán köhécsel és a páncélja is hasonlóan néz ki, de aztán persze jóval később megváltozott róla a véleményem, megtudtam, hogy ki volt ő és a többi.

Valóban Vader előkép. Csak úgy mint Maul és Dooku is az volt. Vaderben minden megvan ami ezt a három karaktert jellemezte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Erről már volt szó úgy emlékszem, abban a sorozatban hogy is mondjam...

Kicsit átestek a ló túloldalára.

K'kruhk, Mundi mester, Aayla Secura, Shaak Tii egyikük sem egy névtelen, kezdő jedi lovag.

A TCW hitelesebben ábrázolja számomra Grievous erejét, nagyjából annyit tud, mint a filmekben.Sőt, kicsit kevesebbet.

Az általad említett sorozatban, a Hypori-csata alatt az is túlzás volt, hogy MagnaGuard-ok nélkül, egyedül megy be az ugyan meggyötört, de híres, hírhedt jedi mesterek közé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, abban a sorozatban Grievous ugyanúgy el volt túlozva, mint a komplett bolygóinváziós droidsereget puszta kézzel szét- és visszaverő Windu, aki mellesleg néhány drót ráncigálásával Keselyű droidot is tud vezetni. Jobb elfelejteni azt a Clone Warst, főleg, hogy a TCW előszeretettel hagyja (azt is) figyelmen kívül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 10 hónappal később...

Grievous miért nem kap saját témát? Ha minden ilyen elfeledett és felesleges karakter megkapja a magáét, akkor neki is kijár! :) Képviselem őt és lenne pár kérdésem is, amire igazán okos választ várok! Lehet???

Már van témája, a Revenge of the Sith szekcióban Grievous tábornok címmel... Ott lehet kérdezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leginkább azért, mert a TCW-s kánon szerint Grievous inkább magát alakította át a tökéletes harcossá válás útján, mintsem egy baleset miatt lett ilyen.

Meg ha kiderülne, Grievous jelenlegi szerepe változna meg. Ezzel a mentalitással az utolsó dolog, amit elviselne, az Dooku parancs lenne, ha kiderülne, ő akarta, hogy ilyen legyen. Azaz azonnal a jó gróf nyaka felé kezdene hadonászni, márpedig az ici-picit ellent mondana az ep3-nak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.